روابط عمومی- اخبار
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه محقق اردبیلی در سالجاری با سرعت بیشتری ادامه می یابد

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/7/15 - 15:17 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه محقق اردبیلی در سالجاری با سرعت بیشتری ادامه می یابد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشکده علوم این دانشگاه ضمن تبریک آغاز سالتحصیلی جدید با تاکید بر اینکه دانشجویان نباید خودشان را دست کم بگیرند، گفت: جوانانی که در سال های گذشته با امکانات بسیار کمتر از الان در همین دانشگاه شاغل به تحصیل بودند، به بالاترین مقام رسیده اند.
وی با بیان اینکه بستر لازم برای رشد و اعتلای علمی و ابعاد وجودی دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی آماده است، افزود: رشد علمی دانشگاه در سال های اخیر غرورآفرین بوده و روند ارتقای رتبه دانشگاه نیز به سرعت ادامه خواهد یافت.
حبیبی با اشاره به فرصت های شش و ۹ ماهه پژوهشی برای دانشجویان دوره دکتری، تصریح کرد: علیرغم تحریم ها، اساتید دانشگاه تلاش می کنند تا توان علمی پژوهشگران داخلی را به کشورهای خارجی نشان دهند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه برای توسعه زیرساخت های دانشگاه، پروژه های متعدد عمرانی در حال انجام است، افزود: تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها نیز در سالجاری با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به آیه شریفه قرآن مبنی بر اینکه هیچ چیز برای انسان بدست نمی آید مگر با همت و تلاش خود فرد، ابراز امیدواری کرد: دانشجویان و اساتید از همین امروز با تلاش و انگیزه بیشتر دستاوردهای خوبی برای میهن عزیزمان ایران، استان و دانشگاهمان داشته باشند.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به رشادت های شهدای گرانقدر، گفت: برای اینکه امروز به این مرحله برسیم زحمات بسیاری کشیده شده است و امید آینده کشور نیز شما جوانان دانشجو هستید.
وی افزود: دانشجویان صرفا برای تحصیل علم به دانشگاه نیامده اند، بلکه از جنبه های متعدد از جمله جنبه های اخلاقی، ایمانی، معنوی و غیره نیز باید آماده شده و وارد جامعه شوند.
فنی اصل با اشاره به فعالیت انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و هنری، تشکل های اسلامی و کانون های نهاد رهبری، تصریح کرد: دانشگاه در راستای شکوفایی استعدادهای دانشجویان نهایت تلاش خود را انجام خواهد داد.
دکتر داود سیف زاده رئیس دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه می تواند دانشگاه خوبی برای ادامه تحصیل شما دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالاتر باشد، گفت: دانشکده علوم دارای ۷۱ عضو هیات علمی می باشد که ۱۲ نفر از آنها دارای مرتبه علمی استادی هستند.
وی دانشجویان ورودی جدید را به مطالعه و در عین حال رعایت آئین نامه های آموزشی دعوت کرد و افزود: این دانشکده دارای دستگاه های پژوهشی با تکنولوژی بالا برای پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی می باشد.
سیف زاده با بیان اینکه اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده علوم نقش پررنگی در گسترش پژوهش در دانشگاه دارند، خاطرنشان کرد: استنادات علمی به مقالات اعضای هیات علمی دانشکده نیز در سایت های بین المللی چشمگیر است.
مهندس علیرضا دستور مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی نیز خطاب به دانشجویان با بیان اینکه خوب فکر کنید، خوب درس بخوانید و کارهای ارزنده انجام دهید، گفت: انتظار می رود شما دانشجویان چهار سال زحمت بکشید و نتیجه این چهار سال را در سال پنجم ببینید.
وی با بیان اینکه برابر قانون اساسی همه آزاد هستند و ما نیز مخالف شور و نشاط جوانی نیستیم، تاکید کرد: با این وجود باید توجه داشته باشیم که برای رسید به هدف نهایی خود عاقلانه رفتار کنیم.
دستور به ضرورت رعایت قوانین و مقررات دانشگاه تاکید کرد و گفت: ما نیز مکلف هستیم به عنوان کسانی که حافظ شما هستند، در کنار شما باشیم نه علیه شما.
مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی به ضرورت دقت در انتخاب دوست، مراقبت از وسایل شخصی و دقت در فعالیت در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: دانشجویان می توانند در برنامه ها و اردوهای فرهنگی و تفریحی که از سوی دانشگاه تدارک دیده می شود حضور داشته باشند.
دکتر معراج شرری مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز به معرفی تشکل های دانشجویی دانشگاه پرداخت و گفت: دانشجویان می توانند در تشکل های دانشجویی دانشگاه که برای سلایق مختلف موجود است، فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه امروز شما دانشجویان باید مهارتی را غیر از درس یاد بگیرید، تصریح کرد: ما نیز با شعار «دانشگاه خلاق» و «با هم رشد خواهیم کرد» در خدمت دانشجویان خواهیم بود.
گفتنی است در ادامه مدیران گروه های آموزشی دانشکده علوم نیز به ارائه توصیه هایی به دانشجویان ورودی جدید پرداختند. همچنین برپایی غرفه های معاونت فرهنگی و اجتماعی از دیگر بخش های این برنامه بود.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.20874.fa
برگشت به اصل مطلب