روابط عمومی- اخبار
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی: اساتید باید نقش خوبی در احیای فرهنگ شایسته ملی و دینی داشته باشند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۳۱ - 15:45 | 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اساتید باید نقش خوبی در احیای فرهنگ شایسته ملی و دینی ما داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیت الله سید حسن عاملی در « نشست اخلاق حرفه ای و الزامات محیط آموزشی» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این مطلب افزود: گاهی یک تذکر اساتید بسیار بیشتر از پدر و مادر تاثیرگذار است و باید از این تاثیرگذاری برای احیای فرهنگ شایسته خود استفاده کنیم.
وی افزود: اساتید باید از رسانه ها، تلویزیون و سایر عناصر تاثیرگذار برای احیای فرهنگ ملی و دینی ما استفاده کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم برای چند طایفه مقاماتی داده است که یکی از آنها معلمین و علما هستند.
عاملی با اشاره به اینکه برخی از ناهنجاری ها برای کشور ما مهلک است، تصریح کرد: ما به آینده بزرگی نگاه می کنیم و باید در زمینه فرهنگی بیش از پیش فعالیت کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اضافه کرد: در روزگار امروز مدنیت نقش بزرگی دارد بنابراین ما به انقلاب فرهنگی نیاز داریم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل ادامه داد: ما با شرایط آرمانی فاصله زیادی داریم و باید بتوانیم احساسات جمعی را برای رسیدن به این آرمان ها احیا و به کار بگیریم.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: محیط های دانشگاهی و علمی به جهت تاثیرگذاری در جامعه فرصت برای هر کشور محسوب می شود که باید از آن برای راهبری جامعه استفاده کند.
وی با بیان اینکه حوزه های دیگر هم از اثرگذاری دانشگاه تاثیر می پذیرند، ادامه داد: به خاطر همین تاثیرگذاری است که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی در طول 4 دهه گذشته برای شیطنت در دانشگاه ها برنامه هایی را تدارک دیده بودند که به جهت پایبندی مردم به نظام و انقلاب اسلامی هیچکدام از برنامه های خود را برای ضربه به انقلاب اسلامی نتوانستند پیاده کنند.
حبیبی با بیان اینکه آموزش عالی پشتوانه نظام و انقلاب اسلامی محسوب می شود، اظهار کرد: محیط های علمی اقتدار و خودباوری را به لایه های جامعه تزریق می کند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل هم گفت: اتاق فکر عفاف و حجاب برای ارتقای سطح عفاف و حجاب در بین دانشگاهیان استان را ایجاد کرده ایم.
وی ادامه داد: طرح توسعه و صیانت از عفاف و حجاب را تدوین کرده ایم و تلاش می کنیم در این راستا با استفاده از ظرفیت اساتید گام های محکمی برداریم.
حسنی اظهار کرد: همه ما باید در قبال پوشش دانشجویان احساس مسئولیت کنیم چرا که جامعه انتظار دارد دانشگاه ها در این مورد تاثیرگذار باشند.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.20749.fa
برگشت به اصل مطلب