معاونت اداری، مالی- اخبار، اطلاعیه، مناقصه و مزایده
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل خبر داد: اعتبار لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دانشگاه محقق اردبیلی تخصیص می یابد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/8/24 - 09:29 | 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: به منظور تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دانشگاه محقق اردبیلی در سفر مقامات کشوری و دور دوم سفر رئیس جمهور به استان اردبیل برنامه ریزی لازم انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سیدکمال الدین میرجعفریان ۲۳ آبان در بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه یکی از اولویت های نظام و دولت تامین فضاهای آموزشی و فرهنگی مناسب برای جوانان است، گفت: به همین منظور سرانه هایی در سطح کشور و استان پیش بینی شده است که در همین خصوص در حوزه دانشگاه ها توسعه دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به جمع بندی پروژه های نیمه تمام و برنامه های آتی برای توسعه دانشگاه محقق اردبیلی، افزود: برنامه ریزی های لازم به منظور تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه های در حال احداث دانشگاه محقق اردبیلی در سفر مقامات کشوری و دور دوم سفر رئیس جمهور به استان اردبیل انجام شده است.
میرجعفریان تصریح کرد: از منابع استانی و ملی به صورت ویژه کمک خواهد شد تا دانشجویان از محیط های آموزشی، خوابگاهی و فرهنگی برای کسب علم و دانش و ارائه خدمات بهتر به جامعه و کشور استفاده نمایند تا اثربخشی لازم را داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل همچنین به ضرورت کاربردی کردن پایان نامه ها و رساله های دانشجویی تاکید کرد و گفت: از دستگاه های اجرایی نیز می خواهیم به منظور حمایت از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، این پایان نامه ها و رساله ها را اجرایی نمایند.
اسماعیل چمنی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ستاد توسعه استانی با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی طی ماه های اخیر تشکیل شده و کارگروه های تخصصی آن فعالیت خود را آغاز کرده اند، گفت: در این کارگروه ها مسائل و مشکلات دستگاه های اجرایی احصا شده و دانشگاه در راستای حل این مسائل و مشکلات وارد عمل می شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای بیش از ۱۲۰ هسته فناور و شرکت دانش بنیان است، افزود: ایده های اولیه در مرکز نوآوری بررسی شده و در صورت مطلوب بودن ایده ها به منظور رشد یافتن به مرکز رشد معرفی می شوند و تا مرحله تولید محصول مورد حمایت قرار گرفته و سپس به پارک علم و فناوری معرفی می شوند.
چمنی اضافه کرد: پردیس علم و فناوری دانشگاه نیز به زودی ایجاد می شود تا این شرکت ها در مرحله تولید محصول در پردیس علم و فناوری دانشگاه مستقر شوند.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی به ضرورت مهارت آموزی دانشجویان در کنار تحصیل در رشته تخصصی خود تاکید کرد و گفت: به منظور تحقق این امر برگزاری دوره های آموزشی مهارتی در حوزه های مختلف از جمله تعمیرات موبایل، تعمیرات مکانیکی، آموزش برق خانگی و غیره در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شده است.
عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز به ضرورت توسعه خوابگاه های دانشجویی ویژه دانشجویان متاهل تاکید کرد و گفت: از استانداری می خواهیم در خصوص احداث خوابگاه دانشجویی ۵۰۰ نفره دختران و ۱۰۰ واحد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی اهتمام ویژه داشته باشد.
گفتنی است معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل به همراه سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از پروژه نیمه تمام و در حال احداث استخر، خوابگاه متاهلی، خوابگاه پسران، فاز ۳ دانشکده فنی و مهندسی، آزمایشگاه میز لرزه، محوطه سازی یادمان شهدا، رصدخانه و دانشکده ادبیات و علوم انسانی بازدید و در جریان روند امور قرار گرفت.
پایان خبر
نشانی مطلب در وبگاه معاونت اداری، مالی:
http://www.uma.ac.ir/find.php?item=10.451.28852.fa
برگشت به اصل مطلب