میز خدمات الکترونیک
ورود به سایت

معرفی پردیس

 | تاریخ ارسال: 1400/6/1 - 13:35 | 

پردیس دانشگاهی دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۷۵ تحت عنوان دانشکده ادبیات و علوم انسانی تأسیس شد و چندین سال در رشته‌های علوم انسانی شامل ادبیات فارسی، روانشناسی، زبان انگلیسی، زبان عربی، باستان شناسی فعالیت نمود. فعالیت این پردیس از سال ۱۳۹۲ به رشته های مرتبط با فناوری‌های نوین تغییر پیدا کرد و دانشکده فناوری های نوین جایگزین دانشکده ادبیات و علوم انسانی گردید. در این پردیس علاوه بر دانشکده فناوری‌های نوین، دانشکده‌های دیگری شامل دانشکده مهندسی رایانه و فناوری اطلاعات و مهندسی مواد و نانوفناوری در حال راه‌اندازی است.
با توجه به سابقه درخشان و توان علمی، آموزشی و تحقیقاتی اساتید و دانشجویان و همچنین همکاری‌های تحقیقاتی، تخصصی و آموزشی گوناگون با مراکز مختلف بخش‌های دولتی و غیردولتی داخل کشور و همچنین مراکز علمی خارج از کشور، این پردیس به عنوان یکی از مراکز علمی و پژوهشی شناخته شده تلقی می‌شود.
این پردیس در شهرستان نمین واقع شده است و فضاهای فیزیکی آن مشتمل بر کلاس های درس، آزمایشگاه ها، امکانات خوابگاهی و رفاهی برای کلیه دانشجویان، سالن ورزشی، سلف سرویس، کتابخانه، لابراتوار زبان و مرکز رایانه می باشد.

فارغ التحصیل این پردیس دارای سطح علمی و مهارتی بالایی هستند، به طوری که قبولی آن‌ها در مقاطع بالاتر و همچنین اشتغال آن‌ها در صنایع مختلف مؤید این موضوع می‌باشد.