کتب روانشناسی

 | تاریخ ارسال: 1400/2/10 - 18:54 | 
نام کتاب والدین و فرزندان زیر شش سال
نویسنده دان دینک میر
مترجم    مجید رئیس دانا
ناشر رشد
توضیحات اگر از شما بپرسند که ”آیا در منزل شما نابغه‌ای زندگی می‌کند؟“ چه پاسخی می‌دهید؟ چنانچه فرزندی زیر شش سال دارید، او همان نابغه‌ای است که توانسته است ظرف ۵- ۶ سال، راه رفتن، دویدن، بازی کردن، غذاخوردن، لباس پوشیدن و فعالیت‌های نسبتاً مشکل مانند شنا کردن را بیاموزد. نابغه کوچک شما هزاران شیء در اطراف خود می‌شناسد. آنها را نام می‌برد و طرز کار آنها را می‌داند. این نابغه را که مستعد است هر لحظه نکته جدیدی یاد بگیرد، به حال خود رها نکنید. دائماً با اوصحبت کنید، برایش کتاب بخوانید، فیلم‌های مناسب برایش تهیه کنید مهارت‌های بدنی مناسب سن او را به وی آموزش دهید، اخلاقیات، ارزش‌ها و رفتارهای اجتماعی معقول را در ذهن او جایگزین کنید. این کتاب، با همین هدف تدوین شده است.

نام کتاب والدین و نوجوانان
نویسنده دان دینک میر
مترجم    مجید رئیس دانا
ناشر رشد
توضیحات در این کتاب ضمن شناسایی ویژگی های نوجوانان، مشکلاتی که ممکن است سر راه آنان قرار گیرد، مطرح شده است.

 
نام کتاب راهنمای فرزندپروری موفق
نویسنده دان دینک میر
مترجم مجید رئیس دانا
ناشر رشد
توضیحات پدر یا مادر اثربخش بودن، یکی از خطیرترین و پر تلاش‌ترین وظایف در زندگی است. بسیاری از نظریه‌های متناقض در مورد آموزش کودکان، از طریق کتاب‌ها، روزنامه‌ها، مجلات و تلویزیون ارائه می‌شود. والدین، دوستان، بستگان و همسران نیز عقاید خودشان را دارند که هر یک می‌تواند گمراه‌کننده باشد.این کتاب راهنمایی‌های عملی برای پرورش فرزندان فراهم می‌آورد.


نام کتاب والدین موثرفرزند مسئول
نویسنده دان دینک میر
مترجم    مجید رئیس دانا
ناشر رشد
توضیحات این کتاب به منظور راهنمایی والدین در رفتار با فرزندانشان تدوین شده و گاهی نیز نیم‌نگاهی به رابطه فرزندان با یکدیگر دارد،در این کتاب عبارت‌های والدین مؤثر و فرزند مسئول پیوسته تکرار و در طول کتاب بر مسئولیت کودک و تاثیر اولیاء تاکید شده است.


نام کتاب برای زن و شوهر وقت زندگی بهتر رسیده
نویسنده جان کارلسون دان دینک مایر
مترجم    مهرداد فیروزبخت
ناشر دانژه
توضیحات

کتاب «برای زن و شوهرها وقت زندگی بهتر رسیده است»، اطلاعات شما را درباره زندگی زناشویی بالا می برد و بر مهارت هایتان در زمینه زندگی مشترک می افزاید. این کتاب به شما یاد می دهد:

به یکدیگر دلگرمی بدهید- با هم ارتباط اثربخش داشته باشید- ریزه کاری های رابطه زناشویی را بفهمید - انتخاب های خود را بهتر کنید - اختلاف تان را حل کنید. این کتاب برای زن و شوهرهایی نوشته شده است که می خواهند رابطه خود را بهتر کنند یا مشاوره زناشویی را میگذرانند و به کتاب کمکی نیاز دارند.

 
 
نام کتاب هفت اصل اخلاقی برای موفقیت در ازدواج
نویسنده جان گاتمن، نان سیلور
مترجم    مهدی قراچه داغی
ناشر آسیم
توضیحات کتاب هفت اصل اخلاقی برای موفقیت در ازدواج، راهنمای عملی روابط همسران است که سیستمی را در اختیار زوجین قرار می‌دهد تا سلامت ازدواج‌شان را ارزیابی کنند و روش‌ها و تدبیرهایی را به آن‌ها می‌آموزد تا بتوانند به سازگاری بیشتری در پیوند زناشویی‌شان برسند.


 
نام کتاب سیلی واقعیت
نویسنده راس هریس
مترجم    علی صاحبی، مهدی اسکندری
ناشر سایه سخن
توضیحات

دیر یا زود واقعیت به شما سیلی خواهد زد. از دست دادن کسی، بیماری، خیانت یا وقایع ناخوشایند دیگر، به طور غیر منتظره ای به سراغتان می آید و شما را از درون سست می کند.در آن لحظات، این کتاب خردمندانه همان خیری است که می توانید به آن چنگ بیندازید تا نجات پیدا کنید.کاری بیشتر از تسکین دردها انجام می دهد؛ هدایتتان می کند و در مرحلۀ رشد و بازپروری کمکتان می کند.صرف زمان برای مهربانی و آگاهانه رفتار کردن با خود، درد و رنج شما را از بین نمی برد، ولی آنها را تکریم کرده و به معلمی تاثیرگذار برای شما تبدیل می کند.این کتاب کمکتان می کند تا درس هایی که درد و رنج به شما می آموزند را فرا بگیرید.


نام کتاب یک دقیقه برای خودم
نویسنده اسپنسر جانسون
مترجم    صدیقه ابراهیمی
ناشر دایره
توضیحات لازم است حتّی برای یک دقیقه هم که شده فکر کنیم که چگونه تحرّک بیشتر، شادی بیشتر و حال بهتری برای خود ایجاد کنیم. شوخی بجا، خنده و طنز غذای روح هر انسان است. کاربرد بیشتر این کتاب برای خانواده است. مطالعه این کتاب برای مدیران نیز بسیار مفید است. به طور خلاصه این کتاب ساده و عمیق کمکی است در بالابردن فرهنگ مراقبت از خود و دیگران و بهداشت روان انسان، خانواده‌ها و سازمانها و مدیریت.نام کتاب روانشناسی زن و خانواده
نویسنده زهرا شهابی نژاد، معصومه فتحعای زاده، مهرانگیز شعاع کاظمی
مترجم    -
ناشر آوای نور
توضیحات محور اصلی کتاب در برگیرنده ابعاد زندگی زنان در حیطه­ های جسمی، روانی و اجتماعی استنام کتاب هنر عشق ورزیدن
نویسنده اریک فروم
مترجم    پوری سلطانی
ناشر مروارید
توضیحات

نویسنده در پیش گفتار تأکید می کند که این کتاب دستورالعمل ساده ای برای عشق ورزیدن نیست و در واقع سعی دارد «عشق ورزیدن» را به عنوان یک هنر معرّفی کند.فروم می گوید: «عشق تنها جواب عاقلانه و رضایت بخش به معمای هستی انسان است.» لذا، اکثر ما قادر نیستیم که استعدادهای خود را تا سطحی که عشق واقعی به حساب می آید؛ پرورش دهیم، عشقی آمیخته از بلوغ، خودشناسی، شهامت و شجاعت. او علاوه بر بررسی عشق رمانتیک که هاله ای از مفاهیم غلط آن را فرا گرفته است؛ عشق را از همه جهات مورد مطالعه قرار داده و عشق بین والدین و فرزندان، عشق برادرانه، عشق جنسی، عشق به خویشتن و عشق به خدا را بررسی می کند. او می گوید آموختن هنر عشق ورزیدن، مانند هنرهای دیگر نیاز به تمرین و تمرکز دارد.نام کتاب انضباط مثبت در کلاس درس
نویسنده جین نلسون لین لات و اچ استفان گلن
مترجم    غلامرضا حاجی حسین نژاد، مرتضی مجدقر
ناشر امرود
توضیحات این کتاب با طرح مباحثی پیرامون نشست های کلاسی و دیگر روش های انضباط مثبت، راهبردهای یاددهی- یادگیری و شیوه های پرورشی اثرگذار و متعددی پیشنهاد می کند که راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل رفتاری در مدرسه ها و ارائه دهنده الگوهای رفتار مثبت و برخورد با دانش آموزان خواهند بود.


نام کتاب عشق هرگز کافی نیست
نویسنده آرون تی بک
مترجم    مهدی قراچه داغی
ناشر ذهن آویز
توضیحات به ندرت تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر از این است که حرف مبهمی را بزنید و بدانید که همسرتان دقیقاً منظور شما را می‌فهمد. توانایی در صحبت خودمانی، ایما و اشاره، نکته‌پرانی و چشمک زدن و نظایر آن نشانه نزدیکی و صمیمت است. گفت‌وگویی که پایان خوش دارد نشانه صمیمیت است. طرفین می‌دانند که دیگری چه می‌گوید و تدریجاً از اینکه می‌توانند آزادانه حرف بزنند و منظور یکدیگر را بفهمند لذت می‌برند. گفت‌وگو در این شرایط آهنگی نرم و ملایم است اما در ازدواج‌های ناموفق لذت گفت‌وگو در فضای آلوده شکایت‌ها و گله‌گذاری‌های خشمگینانه و سوءتفاهم‌ها گم می‌شود و جای اشارات دلنشین ابروها و چشمک‌های خوشایند را نگاه‌های خیره و اشارات انتقادی و بهانه‌گیری‌ها و تهدیدها پر می‌کند.