سوالات متداول

 | تاریخ ارسال: 1399/10/7 - 08:17 | 


  نحوه استفاده از سامانه آموزش مجازی

  نحوه استفاده از سامانه الکترونیکی آموزش ( گلستان)

  سوالات متداول  امور آموزشی دانشجویان دوره کارشناسی


 سوالات متداول دانشنامه و لغو تعهد

  سوالات متداول  امور فارغ التحصیلی (مشمولین، دانش آموختگان و ...)

  سوالات متداول دانشجویان تحصیلات تکمیلی (دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری)

 - نحوه ورود به سامانه آموزش مجازی(مدیریت یادگیری) به چه طریقی می باشد؟
 راهنمای تصویری آموزش ورود به سامانه مدیریت یادگیری

راهنمای تصویری آموزش ورود به سامانه مدیریت یادگیری برای ورودی های جدید

  فیلم آموزشی نحوه ورود و استفاده از سامانه

-در مواقع اختلال ادوبی کانکت ، چگونه می توانیم از وارد کلاس مجازی پشتیبان شویم؟
  فیلم آموزشی استفاده از کلاس مجازی پشتیبان

-چگونه میکروفون گوشی همراه خود را در کلاس مجازی فعال کنم؟
نحوه فعال کردن میکروفن توسط دانشجویانی که با گوشی وارد کلاس مجازی شده اند

- نرم افزارهای موردنیاز ورود به سامانه مدیریت یادگیری را از کجا دانلود کنم؟
  دانلود نرم افزارهای موردنیاز سامانه مدیریت یادگیری

-آیا دانشگاه خدمات کامپیوتری برای رفع مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری اساتید و دانشجویان را دارد؟
بلی ،برای چنین خدماتی در این خصوص از افراد مجرب و متخصص کامپیوتر استفاده شده و لیست آنها به همراه شماره تلفن آنها در سایت مجازی دانشگاه گذاشته شده است و بطور آنکال پاسخ گو هستند. در صورت نیاز تماس گرفته و مشکلات و  ایرادات سیستم خود را  بصورت حضوری و غیر حضوری(مجازی) برطرف نمایند. همچنین خدمات دانشگاه عمدتاً در مسائل آموزشی و ارائه آن هابطور فیلم آموزشی، راهنما و فایل های pdf کمکی از طریق سامانه مجازی دانشگاه محقق اردبیلی در دسترس می باشد.

- کیفیت صدای استادمناسب نیست؟
دلیل صدای اضافی برگشت صدای شما به میکروفون لپ تاپ دانشجویان است. لپ تاپ های جدید این مشکل رو ندارند. ولی یا دانشجو میکروفون را قطع کند. یا با هد ست یا هدفون به کلاس وارد شوند.

- به چه دلیل صدا در سامانه مجازی قطع و وصل می شود؟
  این روزها به دلیل رایگان شدن بسیاری از خدمات آموزشی در بستر اینترنت و همچنین تعطیلی بسیاری از دانشگاهها و مدارس، مصرف اینترنت  به شدت افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل با قطعی مکرر اینترنت خانگی مواجه هستیم. لذا یکی از دلایل اصلی قطعی صدا می تواندهمین باشد. اگر احتمالا قطعی صدا دلیل فنی داشته باشد حتما توسط مرکز آموزشهای آزاد و الکترونیکی به اطلاع خواهد رسید.

- چگونه می توانم اطمینان حاصل پیدا کنم نرم افزاراهای لازم برای استفاده از سامانه یادگیری مجازی به درستی روی سیستم من نصب شده است؟
قبل از استفاده از این سامانه می بایست حداقل امکانات سخت افزاری و نرمافزاری زیرتوسط کاربران فراهم گردد:
-یک رایانه مجهز به سیستم عامل“Windows XP” یا بالاتر با حداقل۲گیگا بایت حافظه(RAM)۲-یک عدد هدست با کیفیت مناسب (استفاده از میکروفن و اسپیکر به دلیل امکان ایجاد اعوجاج و برگشت صدا در کلاس ترجیحا مورد تایید نمی باشد.)۳-اتصال به اینترنت با حداقل سرعت۲۵۴kbps و ترجیحا با توجه به قرار گیری سامانه برروی بستر مخابراتی پیشنهاد می گردد از اینترنت شرکت مخابرات استفاده گردد.۴-نصب آخرین نسخه مرورگرهای“Google Chrome” و“Mozila Firefox”.۵-نصب آخرین نسخه نرم افزار“Adobe Connet” بر روی رایانه۶-نصب آخرین نسخه نرم افزار“Adobe Flash Player” بر روی رایانه۷-نصب نرم افزار کیبورد فارسی به منظوراستفاده از چت فارسی در کلاس.

- چگونه می توان با استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت های مجهز به سیستم عامل اندروید به کلاسهای آنلاین متصل شد؟
جهت اتصال به کلاسهای آنلاین از طریق گوشی های هوشمند و یا تبلت های مجهز به سیستم عامل اندروید می بایست دو نرم افزار جانبی“Adobe Connect”و“Adobe Flash Player”  را روی دستگاه خود دانلود و نصب نمایید. به منظور سهولت دسترسی شما دانشجویان گرامی این دو نرم افزار در بخش دریافت نرم افزار های جانبی سایت معاونت آموزشی زیر پورتال مرکز آموزش های مجازی دانشگاه قرار داده شد.

-چرا هنگام ورود به سامانه یادگیری الکترونیکی خطای محدودیت حداکثر دسترسی ظاهر می گردد؟
هنگامی که کاربر چندین بار شناسه کاربری و یا رمز عبور خود را اشتباه وارد سیستم نماید سامانه یادگیری مجازی (LMS) چنین خطایی نمایش می دهد.
برای رفع این خطا اول از همه سعی نمایید مشخصات دسترسی خود را بدون خطا وارد نمایید مثلا اگر زبان صفحه کلید شما به فارسی تنظیم شده است امکان چنین خطایی وجود دارد و می بایست قبل از درج شناسه کاربری و یا رمز عبور زبان صفحه کلید را انگلیسی کنید.
دوم می توانید با خاموش و روشن کردن مودم خود IP اینترنت را تغییر داده بطوریکه سامانه مذکور شما را فرد دیگری انگاشته و در صورت درست وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور می توانید بدون مشاهده خطای فوق الذکر “Login” نمایید.
 
-با توجه به  اعلام رایگان بودن بسته اینترنتی در بستر ادوب کانکت در حین حضور در کلاس آیا تنظیمات خاصی در تلفن همراه یا سیستم کامپیوتری باید صورت گیرد؟
خیر تنظیمات خاصی مورد نیاز نیست و طبق اعلام وزارت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اپراتورهای خدمات اینترنتی موظف به ارائه خدمات بصورت رایگان هستند و  لیست دانشگاهها در آدرس زیر قابل مشاهده و در دسترس است. اجرای این قانون نیز بر عهده اپراتورها نهاده شده است.
آدرس مشاهده  اینترنت رایگان دانشگاهها
 
- در برخی  موارد مشاهده می‌شود امکان استفاده از میکروفن موبایل جهت پاسخ‌دهی به سوالات درسی میسر نبوده و این مورد به عنوان نکته منفی از سوی استاد درس قلمداد می‌شود، در این خصوص آیا تنظیمات خاصی باید اعمال شود یا خیر؟
این مشکل مربوط به گوشی همراه شماست و عمومیت ندارد. حتما تنطیمات امنیتی گوشی و میکروفن خودتون رو بررسی نمایید. برای این منطور راهنمایی هایی که در سایت معاونت آموزشی در قسمت مدیریت آموزش مجازی قرار داده شده است نیز میتوانید کمک بگیرید.
راهنمای استفاده از کلاسهای مجازی دانشگاه

-درخصوص رفع قطع مکرر ارتباط حین تدریس چه تمهیداتی در نظر گرفته شده است؟
عزیزان توجه داشته باشند کیفیت کلاس های مجازی دوطرفه است، یعنی علاوه بر کیفیت سیستم آموزشی مجازی کیفیت اینترنت دریافت کننده (دانشجویان) و کیفیت اینترنت فرستنده (اساتید) نیز نقش بسزایی در خصوص کیفیت دریافت محتوای آموزشی دارد. لذا در این خصوص با عنایت به بسترهای پرسرعتی که برای سامانه تهیه شده است، کیفیت  اینترنت خودتان را بالا برده و دوباره بررسی فرمایید. لازم به ذکر است که کلاسهای درسی بطور اتوماتیک ضبط میشوند و شما به برنامه ضبط شده نیز دسترسی داردید که با بررسی تفاوت فایل ضبط شده و کیفیت کلاس آنلاین متوجه این مهم خواهید شده که آیا این تفاوت از سیستم بوده است یا ناشی از کیفیت اینترنت شما عزیزان است.

- با توجه به قابلیت ضبط محتوای درس در سامانه ادوب کانکت، نحوه دانلود و استفاده از آن چگونه می‌باشد؟
این فایلها به دلایل حفظ حریم شخصی قابل دانلود نیست. دانشجویا عزیزان میتوانند  برای چندین بار در طول هفته آنرا مشاهده و نکته برداری نمایند. چنانچه دانشجویی به منظور استفاده شخصی- تاکید می کنم استفاده شخصی- این فایل را لازم دارند می توانند از طریق نرم افزار های قرار داده شده در سایت آموزش های مجازی دانشگاه اقدام به ضبط و استفاده شخصی خود نمایند.برای استفاده از کلاس‌های ضبط شده با استفاده از سیستم عامل ویندوز – کامپیوترهای شخصی- نیاز به هیچ نرم‌افزار یا برنامه خاصی نیست و با انتخاب لینک موجود در سامانه امکان مشاهده کلاس ضبط شده در اکسپلورر وجود دارد ولی برای استفاده از گوشی‌های موبایل باید از نرم‌افزار puffine استفاده نمایید.- روند صدور گواهی اشتغال به تحصیل به صورت مجازی در سامانه گلستان به چه صورت می‌باشد؟
از طریق پیشخوان خدمت آدرس دریافت گواهی اشتغال به تحصیل که از طریق پست ارسال خواهد شد را درج کنید. نام ارگان یا اداره ای که گواهی به نام آن اداره صادر خواهد شد را نیز وارد کنید. با واریز هزینه پستی، مدرک مربوطه به آدرس مندرج ارسال خواهد شد. فیلم راهنما در صفحه اول گلستان و همچنین در این کانال نیز در اختیار عزیزان قرار دارد.

-دانشجویانی که رمز ورود به سامانه گلستان را پس از تغییر فراموش کرده اند، برای بازیابی آن چه اقدامی باید انجام دهند؟
با آموزش دانشکده تماس بگیرید.

-در صورتی که دروس انتخاب شده در سامانه گلستان یا سامانه مجازی مودل قابل مشاهده نباشد، چه اقدامی باید در این خصوص انجام داد؟
ابتدا با استفاده از  گزارش ۷۷ در سیستم گلستان از این مغایرت اطمینان حاصل کنید، سپس در اولین مرحله با مدیر گروه یا مسئول رشته تان در آموزش دانشکده تماس بگیرید.
 در خصوص مغایرت مفاد درسی در سامانه گلستان و سامانه یادگیری مجازی دانشگاه نیز  با مسئول پشتیبان فنی رسیدگی به سامانه دانشکده که شماره تماس آنها در سایت قرار داده شده و آماده پاسخگویی و پیگیری مشکل عزیزان  هستند، تماس برقرار کنید.


-برای برخی از دروس استاد مشخصی تعریف نشده و یا استاد مربوط تاکنون کلاس مربوطه را تشکیل نداده است، در این خصوص نحوه پیگیری موضوع چگونه می‌باشد؟
تمامی دروس در سیستم گلستان دارای مدرس هستند چنانچه در این خصوص مشکلی در سیستم گلستان یا سامانه آموزشی مجازی دانشگاه باشد و مدرس برایشان تعریف شده در غیر اینصورت و بروز مشکل حتما با معاون آموزشی دانشکده تماس بگیرید و مشکل را جویا شوید.
 


- آیا امکان ارسال مدارک دانشجویان ورودی جدید از طریق پست وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آدرس دقیق پستی و حداکثر زمان ارسال را اعلام فرمایید.
دانشجویان عزیز و گرامی، نگرانی از بابت تحویل مدارک نداشته باشید. مجموعه آموزشی دانشگاه انعطاف لازم را برای دریافت مدارک را در نظر خواهد گرفت و زمان کافی در اختیار شما قرار داده خواهد شد. با عنایت به مهم بودن برخی از مدارک ارسالی و به منظور صیانت از مدارک ترجیح مجموعه آموزشی دریافت حضوری است ولی اگر دانشجویان گرامی اطمینان از ارسال و دریافت مدارک در مبدا دارند بصورت پستی نیز بلامانع است ولی مسئولیت مفقودی مدارک یا عدم ارسال بخشی از آن  بر عهده دانشجویان است.

-دانشجویانی که به نحوی مراحل ثبت‌نام دانشگاهی را انجام داده ولی در خصوص معافیت تحصیلی بلاتکلیف بوده، چه مراحلی باید طی نمایند؟
دانشگاه محقق اردبیلی شاید به جرات بتوان گفت که اولین دانشگاهی است که این فرایند را بصورت غیرحضوری برنامه ریزی کرده است. طی جلساتی که با معاونت حوزه نظام وظیفه عمومی جناب سرهنگ نسترنی و مجموعه همکاران این عزیزان به عمل آمد با مجموعه پلیس +۱۰ شهرستان نیز هماهنگی به عمل آمد تا معافیت تحصیلی شما عزیزان بدون مراجعه حل شود و دانشگاه خود در این خصوص اقدام خواهد نمود. در صورت نیاز دانشجویان در شهرهای اقامت خود نسبت به رفع مشکل مراجعه خواهند نمود. مجموعه مدیریت آموزشی دانشگاه، کارشناسان دانشکده و اداره ثبت نام و مشمولین دانشگاه نیز در صورت پاسخگوی سوالات و مشکلات احتمالی شما عزیزان هستند.
نام و نام خانوادگی سمت شماره داخلی شماره مستقیم
دکتر محمد باشکوه اجیرلو مدیر امور آموزشی دانشگاه ۵۳۰۱ ۳۱۵۰۵۳۰۱
علی نیک نژاد کارشناس امور مشمولین ۵۳۰۶ ۳۱۵۰۵۳۰۶
اسداله نظرزاده رییس اداره پذیرش و ثبت نام ۵۳۰۵ ۳۱۵۰۵۳۰۵

-درخصوص دانشجویان ورودی جدید که ثبت‌نام نموده ولی انتخاب واحد نکرده‌اند، آیا اقدام خاصی در این خصوص باید انجام دهند؟
انتخاب واحد این عزیزان انتسابی بوده یعنی گروه های آموزشی بطور اتوماتیک درسهایی را برای این عزیزان در نظر گرفته اند که بطور اتوماتیک در ردیف دروس انتخاب شده قرار میگیرد. دانشجویانی گرامی از طریق گزارش۷۷ و یا  از طریق گزینه مشاهده نتیجه انتخاب واحد و برنامه درسی خود را می توانند در سیستم گلستان مشاهده نمایند.

 - شهریه مقاطع کاردانی ،کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نوبت دوم (شبانه) در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹چه مبلغی میباشد؟
جدول شهریه مقاطع کاردانی ،کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نوبت دوم (شبانه)


- شهریه مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره نوبت دوم(شبانه) سال ۱۴۰۰- ۱۳۹۹  چه مبلغی می باشد؟
جدول شهریه مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته نوبت دوم (شبانه)

- شهریه مقطع دکتری دوره نوبت دوم(شبانه) سال ۱۴۰۰- ۱۳۹۹  چه مبلغی می باشد؟
جدول شهریه مقطع دکتری نوبت دوم (شبانه)

- در صورتی که از بابت شهریه مبلغ اضافی پرداخت کرده باشیم تکلیف آن مبلغ چه می شود؟
مبلغ اضافه واریزی به صورت بستانکار در سیستم گلستان باقی می ماند وچنانچه در نیمسال های بعدی نیز شهریه پرداز باشید  از شهریه نیمسال های بعدی کسر می نماید. در غیر اینصورت  جهت استرداد شهریه می توانید در سیستم گلستان از قسمت پیشخوان خدمت-درخواست استرداد اضافه واریزی شهریه با ثبت شماره شبا، اقدام نمایید. فرآیند استرداد مبلغ اضافه واریزی بعد از ثبت درخواست بیش از یک ماه زمان می برد.
 

- آیا می توانیم قسمتی از شهریه نیمسال را واریز نموده و برای پرداخت مابقی شهریه مهلت بگیریم؟
در زمان انتخاب واحد دانشجو بایستی شهریه ثابت را پرداخت نماید برای مابقی شهریه دانشجو تا شروع امتحانات مهلت دارد تا آن را پرداخت نماید. در سیستم گلستان قسمت پرداخت الکترونیکی شهریه، امکان تغییر مبـلغ در پرداخت الکترونیکی وجود دارد و دانشجو می تواند مبلغ پرداختی را تغییر داده و مبلغ مورد نظر خود را پرداخت نماید. بدیهی است که بدهی شهریه تا قبل از امتحانات باید تسویه گردد.


- با توجه به وجود سیستم تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش و وابسته بودن روند فارغ‌التحصیلی به تایید روند مربوطه و فعال نبودن سیستم، آیا امکان هماهنگی با آموزش و پرورش جهت رفع این معضل وجود دارد؟
به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند که دانشگاه به سامانه مذکور دسترسی دارد و مشکلی برای دریافت تاییدیه تحصیلی که شما در سیستم درخواست دادید ندارند و موارد بدون مشکل خاصی در حال اجرا است. چنانچه در این خصوص مشکلی دارید با رییس اداره پذیرش و ثبت نام دانشگاه تماس بگیرید.
اسداله نظرزاده رییس اداره پذیرش و ثبت نام ۵۳۰۵ ۳۱۵۰۵۳۰۵

- درخصوص اعمال سهمیه ایثارگری چه مدارکی مورد نیاز بوده و در شرایط فعلی چگونه می‌توان مدارک را تحویل داد؟ در صورتی که به اشتباه هنگام ثبت نام سهمیه آزاد درج کرده باشد، نحوه اصلاح و استفاده از سهمیه به چه ترتیبی می‌باشد؟
با سازمان سنجش از طریق سیستم پاسخگویی  ان سازمان مطرح فرمایید.

- آیادرخصوص سهمیه ایثارگری تخفیف شهریه خاصی وجود دارد؟
بخشی از هزینه های خانواده محترم و گرامی ایثارگران از طرف سازمان مربوطه تامین می شود و عزیزان باید برای دریافت آن به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه نمایند. در صورت نیاز به مشاوره نیز، مسئول گروه دانشجویان شاهد و ایثارگر (آقای طاهر یحیوی) پاسخگوی شما عزیزان است.
شماره مستقیم و فکس: ۰۴۵۳۱۵۰۵۰۳۴
داخلی: ۵۰۳۴


- با توجه به وضعیت خاص دانشگاه آیا امکان اجرای دروس پروژه و کارورزی به صورت غیرحضوری میسر می‌باشد؟
البته دانشگاه شاید به جرات بتوان گفت که بعد از مراکز درمانی یکی از فعال ترین مکانهای عمومی در ارئه فعال خدمات به دانشجویان و انجام وظایف خود است و به سرعت خود را با  شرایط حاضر وفق داده و تغییرات لازم را برای ارائه خدمات بدون وقفه در خود داده است. ولی با عنایت به وظعیت مراکز پذیرنده کارورزی، چنانچه طی امور کارورزی در شرایط مجازی در ارگان ارائه دهنده خدمات میسر باشد، مجموعه آموزشی دانشگاه از این امر استقبال خواهد نمود.
در خصوص درس پروژه نیز به استحضار میرساند که برخی از امور پروژه مبتنی بر نرم افزار و بدون نیاز به حضور فیزیکی قابل اجرا است، برخی دروس پروژه نیز مطالعه کتابخانه ای است. چنانچه پروژه درسی شما شرایط خاصی دارد با هماهنگی استاد درس امکان پاس کردن آن مانع خاصی ندارد.


- در صورتی که برای دانشجویی پیام زیر ارسال شده باشد، مفهوم آن چیست و چه اقدامی باید صورت گیرد؟
 با درخواست توجیه عدم صدور مجوز تحصیلی شما موافقت شد لطفا برای پیگیری درخواست به دفاتر پلیس +۱۰مراجعه نمایید. (سازمان وظیفه عمومی ناجا)

با توجه به اینکه دریافت مجوز ثبت نام موقت توسط امور مشمولین دانشگاه انجام می شود، نیازی به مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ نمی باشد. در صورت نیاز و الزام مراجعه حضوری از طرف امور مشمولین برای شما پیام ارسال خواهد شد. برای راهنمایی بیشتر با کارشناس مربوطه تماس بگیرید:
علی نیک نژاد کارشناس امور مشمولین ۵۳۰۶ ۳۱۵۰۵۳۰۶

برای دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی‌ارشد (نوبت دوم) تخفیف شهریه درنظر گرفته شده است؟درصورت مثبت بودن پاسخ، لطفا شیوه پیگیری آن به صورت آنلاین را توضیح دهید.
 در راستای جذب، حمایت و هدایت دانشجویان مستعد، ایجاد نشاط علمی و ارتقای سطح کیفی دانشجویان برتر، مجموعه آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دو آیین نامه و بسته حمایتی از دانشجویان دارد:
- آیا برای انصراف از تحصیل دانشجویی که در ترم سه یا بعد (روزانه) نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد؟
تحصیل رایگان فرصتی است که بواسطه رقابت کنکور یا رقابت بر اساس سوابق تحصیلی در اختیار دانشجویان عزیز قرار گرفته است و انتظار میرود که از این فرصت مغتنم به خوبی استفاده نمایید. چنانچه دانشجویی از این فرصت فراهم شده استفاده ننماید و اخراج شود یا از تحصیل منصرف شود هزینه ی آموزش رایگان توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ میشود و دانشجویان انصرافی (یا اخراجی ) موظف به پرداخت آن هستند.

- برای پذیرفته‌شدگان رتبه اولی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته چه مدارکی لازم است؟
علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی یا گواهی معدل (با قید معدل)، فرم رتبه  مندرج در سایت سازمان سنجش کشور با تابیید آموزش کل الزامی است.

- از چه زمانی می‌توان گواهی اشتغال به تحصیل را دریافت نمود؟
اولین روز شروع سال تحصیلی (بعد از انتخاب واحد)و درخواست از طریق سیستم گلستان و دانشکده مربوط بصورت اینترنتی.

- دانشجوی جدیدالورود هستم. شماره داوطلبیم رو ندارم و متاسفانه نمیتونم وارد گلستان بشم برای ثبت‌نام غیرحضوری. لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنم.
شماره داوطلبی روی کارت ورود به جلسه آزمون و کارنامه قبولی قید شده است.

-  لطفا درخصوص چگونگی انتخاب  واحد دانشجویان جدیدالورود راهنمایی بفرمایید؟
با توجه به اینکه انتخاب واحد دانشجویان جدیدالورود در نیمسال اول توسط گروه آموزشی انجام شده، این دسته از دانشجویان نیاز به انتخاب واحد ندارند، اما در نیمسال‌های بعد بایستی از طریق گزینه انتخاب واحد در پورتال دانشجویی، اقدام نمایید.

  -  آیا مرخصی تحصیلی جزو سنوات مجاز تحصیل محسوب می‌شود؟
بله، مرخصی جزو سنوات مجاز تحصیل به شمار می‌آید.

-  در چه صورت یک دانشجو منصرف از تحصیل محسوب می‌شود؟ 
باتوجه به ماده ۲۱ آئین نامه ی آموزشی ، ثبت نام نکردن دانشجو در هر نیمسال تحصیلی انصراف از تحصیل محسوب شده و دانشجو ملزم به انجام تسویه حساب با دانشگاه می باشد. لذا لازم است دانشجوی منصرف از تحصیل درخواست انصراف خود را کتباً و در زمان دانشجو بودن به گروه آموزشی ارائه نماید. به عبارت دیگر دانشجویان اخراجی امکان انصراف از تحصیل ندارند. 

- در طول مدت تحصیل چندبار می‌توان از قانون انتقالی استفاده کرد؟
در دوره‌ی تحصیل دانشجوی کارشناسی فقط یک بار می‌تواند انتقال یا تغییر رشته دهد.
 

- دانشجویان چگونه می توانند به دانشگاههای دیگر انتقال یا میهمانی بگیرند؟ 
این دسته از دانشجویان بر اساس آئین نامه ی نقل وانتقالات می بایست همه ساله در اردیبهشت ماه از طریق  سامانه ی سجاد سازمان امور دانشجویان به ثبت درخواست و پیوست مدارک و مستندات خود اقدام  نمایند که پس از بررسی  دانشگاه مبدا (تیرماه) و دانشگاه مقصد (شهریورماه) نتیجه از طریق همان سامانه به اطلاع دانشجویان رسانده خواهد شد. 
 
-ارسال پستی نامه ابطال معافیت تحصیلی به چه صورت می باشد؟
دانش آموختگان برادر که از معافیت تحصیلی استفاده کرده اند، می توانند با ارائه درخواست در سامانه گلستان نامه ابطال معافیت خود را از طریق پست دریافت کنند.
  ویدئو آموزشی درخواست معافیت تحصیلی در سامانه گلستان
  • - هزینه ارسال پستی دانشنامه ۳۰۰۰۰۰ ریال است که از در زمان ارائه درخواست از طریق سامانه گلستان پرداخت خواهد شد.
  • - شماره تماس کارشناس  امور مشمولین ۳۱۵۰۵۳۰۶ است.
 
- چگونه گواهینامه موقت پایان تحصیلات خود را دریافت نمایم؟

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات

   
۱-دریافت به صورت پستی: ابتدا لازم است دانش آموختگان نسبت به ثبت درخواست خود از طریق سیستم گلستان دانشگاه محقق اردبیلی اقدام نمایید
و درصورت تایید درخواست شما از طرف کارشناس مربوطه نسبت به ارسال مدارک زیر از طریق پست به دانشگاه اقدام فرمایید.
۲- دریافت به صورت حضوری  «حضور شخص دانش‌آموخته برای اخذ گواهی موقت پایان تحصیلات الزامی می‌باشد و در غیر اینصورت وکیل قانونی و ثبتی دانش‌آموخته با ارایه وکالتنامه محضری و کارت شناسایی معتبر می‌تواند جهت دریافت گواهی موقت پایان تحصیلات مراجعه نماید.»

    ۱. ارایه فرم بلامانع از امور رفاه دانشجویی دانشگاه (برای دانش‌آموختگانی که وام دانشجویی دریافت کرده‌اند)

  ۲. ارایه گواهی مبنی بر مشخص نمودن وضعیت دوره خدمت نظام وظیفه

  - ارایه برگ اعزام به خدمت در مدت اعتبار آن

  - ارایه کارت پایان خدمت

  - ارایه کارت معافیت دائم

  - ارایه برگ معافیت موقت

  - ارایه گواهی در حال انجام خدمت دوره ضرورت (نظام وظیفه) از نهادهای نظامی و انتظامی

  - ارایه گواهی اشتغال در نیروهای مسلح

  - ارایه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر با ذکر شماره و تاریخ معافیت تحصیلی  - ارایه گواهی در حال انجام خدمت دوره ضرورت برای مشمولین امریه در نهادهای اداری از یگان نظامی و انتظامی اعزام کننده
شماره تماس: ۳۱۵۰۵۳۱۱-۳۱۵۰۵۳۱۲-۳۱۵۰۵۳۳۱

 درخصوص دریافت رمز سیستم گلستان با شماره تلفن ۳۱۵۰۵۳۱۱-۳۱۵۰۵۳۱۲-۳۱۵۰۵۳۳۱-۰۴۵ کارشناسان محترم اداره فارغ التحصیلان تماس حاصل فرمایید.


-در صورت مفقودی گواهینامه موقت پایان تحصیلاتٰ ٰ آیا می توان المثنی گرفت؟

مدارک لازم برای صدور گواهینامه موقت پایان تحصیلات «المثنی»
 

    ۱. ارایه درخواست توسط خود شخص دانش‌آموخته یا وکیل قانونی و ثبتی وی

  ۲. تکمیل فرم استشهادیه محلی که امضای یکی از مستشهدین توسط یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تایید شده باشد. (دانلود فرم استشهادیه)

  ۳. تکمیل فرم تعهد و ارایه آن (دانلود فرم تعهد)

  ۴.واریز مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال بعنوان حق تمبر به صورت آنلاین از طریق سامانه گلستان(پیشخوان خدمت،درخواستهای دانشجویی، درخواست جدید، نوع درخواست، انتخاب گزینه درخواست شروع تسویه حساب اینترنتی و تکمیل فیلد درخواست، ایجاد درخواست)فیلم آموزشی راهنمای تسویه حساب اینترنتی در صفحه اول سامانه گلستان قابل مشاهده است.

  ۵. یک قطعه عکس ۴ × ۳ بروز

  ۶. واریز مبلغ (یک میلیون ریال در مرتبه اول )، (دو میلیون و پانصد هزار ریال در مرتبه دوم) به شماره شبای  IR۵۱۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۷۲۳۰۳۰۲۲۹۸۲ شناسه واریز ۳۰۸۰۷۲۳۷۵۱۱۶۰۰۲۰۰۰۱۱۴۰۱۰۳۰۰۴۶۲ به نام  دانشگاه محقق اردبیلی نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

تبصره: برای دانشجویانی که مدارک آنها برای مرتبه ی سوم مفقود می شود پس از انجام اقدامات قانونی از طریق مراجع ذی صلاح صدور مدرک برای بار سوم امکان پذیر می باشد.

 
-فارغ التحصیلان چگونه می توانند دانشنامه خود را دریافت نمایند؟

جهت کسب اطلاعات لازم روی لینک کلیلک کنید.
 
-در صورت مفقودی دانشنامه ٰ آیا می توان المثنی گرفت؟
مدارک لازم برای صدور دانشنامه پایان تحصیلات «المثنی» (کلیک کنید)
 
- آیا از طریق پست امکان درخواست اشتغال به تحصیل (پستی) ممکن می باشد؟
  فیلم آموزشی درخواست اشتغال به تحصیل (پستی)

- مراحل تسویه حساب اینترنتی چگونه می باشد؟
 فیلم آموزشی تسویه حساب اینترنتی

- نحوه تصویب پروپوزال و تایید موضوع در سامانه گلستان به چه صورت می باشد؟
  فیلم آموزشی تصویب پروپوزال و تایید موضوع

- نحوه دریافت مدارک بایگانی شده به چه صورت می باشد؟
  فیلم آموزشی دریافت مدارک بایگانی شده
                                                                                     
- درخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پروپوزال آنها تصویب و پایان نامه توسط ایشان اخذ شده است، گاها در پنل کاربری دانشجو واحد پایان نامه قابل مشاهده نیست، برای رفع این موضوع چه اقدامی باید صورت گیرد؟
دانشجویان حتما در کلیه مراحل تحصیل پرینت انتخاب واحد خود را داشته باشید. در هر صورت هر گونه مغایرت و حذف و عدم دسترسی شما به مفاد انتخاب واحد را به آموزش دانشکده بویژه کارشناس مربوط به رشته در میان بگذارید. اگر قبلا واحد درسی توسط شما اخذ شده و بعدا حذف شده باشد حتما دلایل آن را از دانشکده پیگیری نمایید تا مشکل احتمالی حل و پیگیری شود.

- درخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پروپوزال آنها تصویب و پایان نامه توسط ایشان اخذ شده است، گاها در پنل کاربری دانشجو واحد پایان نامه قابل مشاهده نیست، برای رفع این موضوع چه اقدامی باید صورت گیرد؟
دانشجویان حتما در کلیه مراحل تحصیل پرینت انتخاب واحد خود را داشته باشید. در هر صورت هر گونه مغایرت و حذف و عدم دسترسی شما به مفاد انتخاب واحد را به آموزش دانشکده بویژه کارشناس مربوط به رشته در میان بگذارید. اگر قبلا واحد درسی توسط شما اخذ شده و بعدا حذف شده باشد حتما دلایل آن را از دانشکده پیگیری نمایید تا مشکل احتمالی حل و پیگیری شود.

- حداکثر زمان ممکن برای دفاع از پایان نامه در نمیسال جاری چه تاریخی خواهد بود؟
حداکثر زمان ممکن برای اتمام امور مربوط به نمیسال جاری، پایان تقویم آموزشی نیمسال است. طبق تقویم آموزشی دانشگاه تمامی امور از جمله دفاع از رساله و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در نیمسال جاری باید تا اول بهمن ماه ۱۳۹۹ به اتمام برسد.
  تقویم آموزشی

- نحوه انتخاب استاد راهنما چگونه است:؟
برای انتخاب استاد راهنما دانشجویان می بایست فرم شماره ۱ را از قسمت فرم های ارشد و دکتری سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه دانلود کرده و پس از پر نمودن آن را تحویل مدیر گروه نمایند.

- مهلت تصویب پروپوزال چه زمانی است؟
دانشجویان کارشناسی ارشد می بایست پروپوزال خود را قبل از شروع ترم ۳ به تصویب دانشکده برسانند در غیر این صورت امکان انتخاب واحد در سیستم گلستان برای آنها مهیا نخواهد بود و طبق قانون دانشجوی انصرافی محسوب خواهند شد. دانشجویان توجه داشته باشند برای تصویب پروپزال می بایست در سامانه ایران داک اقدام به همانند جویی و درخواست پیشینه پژوهش نموده باشند و گواهی آنها را به مدیر گروه تحویل نمایند.
دانشجویان دکتری تا سه ماه بعد از قبولی در امتحان جامع فرصت دارند پروپوزال خود را به تصویب دانشکده برسانند
- تا چه تاریخی از پایان نامه یا رساله خود می توانیم دفاع کنیم که مشمول تمدید ترم و پرداخت شهریه نشویم؟
زمان دفاع بدون نیاز به تمدید سنوات و انتخاب واحد برای دفاع در طول نیم سال دوم سال­های تحصیلی ۳۱ شهریور و برای نیسال های اول ۳۰ بهمن ماه می باشد.
 
- پایان نامه و رساله را در چه ترمی انتخاب واحد کنیم؟
دانشجویان کارشناسی ارشد بعد از اینکه پروپوزال خود را تصویب نمودند می توانند پایان نامه را در زمان انتخاب واحد، اخذ نمایند و در صورتی که با انتخاب واحد پایان نامه تعداد واحدهای درسی آنها بیشتر از سقف (۱۲) گردد می توانند در ترم­های بعد آن را اخذ نمایند. دانشجویان توجه نمایند  بعد از اخذ پایان نامه  حتماً در ترم های بعد واحد آن می بایست انتخاب واحد نمایند.
- چگونه همانند جویی نماییم؟
دانشجویان توجه داشته باشند طبق قوانین و مقررات می بایست در زمان تصویب پروپوزال و در زمان اخذ مجوز دفاع پایان نامه و یا رساله خود را همانند جویی نمایند و درصد همانند جویی می بایست از ۲۵ درصد کمتر باشد. برای همانند جویی هم دانشجویان می بایست به سایت ایران داک https://irandoc.ac.ir/ مراجعه و وارد قسمت همانند جویی در نوشتارهای علمی شده و ثبت نام نمایند. برای ثبت نام نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل می باشد که لازم است بعد از ثبت نام در سامانه فوق در آن سامانه اقدام به همانند جویی نمایند و توجه داشته باشند برای همانند جویی نیاز به ایمیل استاد راهنما و شناسه استاد می باشد که این شناسه می بایست از دانشگاه محقق اردبیلی برای استاد راهنما صادر شده باشد در غیر این صورت آن همانند جویی فاقد اعتبار خواهد بود.

- چگونه پروپزال خود را به تصویب برسانیم؟
برای تصویب پروپوزال دانشجویان می بایست فرم شماره ۲ کارشناسی ارشد و فرم شماره ۷ دوره دکتری را از قسمت فرم های موجود در سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه برداشته و بعد از پر نمودن آن، از طریق سامانه گلستان خود اقدام به ثبت درخواست تصویب پروپوزال نمایند که فیلم راهنمای آن در قسمت فرم های سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و جلوی فرم های مربوط  بار گذاری شده است.

- چگونه درس هایی که ارائه نمی شود را به صورت تک درس در دانشگاه های دیگر بگذرانیم؟
دانشجویان می بایست فرم شماره ۱۶ یا ۱۷ کارشناسی ارشد را از قسمت فرم های موجود در سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه برداشته و بعد از پر نمودن و اخذ امضاء­های لازم به تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراجعه تا درخواست مهمانی آنها (فرم تکمیل شده) از طریق اتوماسیون به آن دانشگاه ارسال گردد و سپس دانشجو می­ بایست به دانشگاه مربوط مراجعه و اقدام به انتخاب واحد در آن دانشگاه نماید و بعد از گذراندن آن درس از آموزش دانشکده آن دانشگاه تقاضای ارسال نمره به دانشگاه محقق اردبیلی را نمایند.

-  چگونه دروس جبران معدل را اخذ کنیم؟
دانشجویانی که بعد از اتمام تمام دروس دوره معدل کل آنها به ۱۴ نرسیده باشد می بایست از میان دروسی که نمره آنها بین ۱۲ و ۱۴ است اقدام به اخذ دورس برای جبران معدل نمایند و سپس می­توانند اقدام به اخذ مجور دفاع نمایند.

-  چگونه برای اخذ مجوز دفاع اقدام نماییم؟
دانشجویان برای اخذ مجوز دفاع می بایست از طریق سیستم گلستان خود اقدام نمایند (فیلم راهنما در قسمت فرم ها در سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرم ۹ کارشناسی ارشد و فرم ۱۷ کتری قرار گرفته است).

_  چگونه برای فرصت مطالعاتی اقدام نماییم؟
دانشجویان دوره دکتری توجه داشته باشند گردش کار اقدام برای فرصت مطالعاتی به همراه مدارک لازم و  تمامی قوانین مقررات مربوط به آن در سایت تحصیلات تکمیلی قسمت فرصت مطالعاتی بارگذاری شده است.

- نمره زبان مورد نیاز برای امتحان جامع و دفاع چقدر است؟
نمره زبان برای اخذ مجوز دفاع ۵۰ و برای امتحان جامع ۴۰ از ۱۰۰ می باشد. برای اطلاعات بیشتر دانشجویان به  قسمت آیین نامه ها و دستور العمل های سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراجعه نمایند.

-  چگونه از مقررات مربوط به دوره کارشناسی ارشد و دکتری آشنا شویم؟
دانشجویان برای این منظور به سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه قسمت آیین نامه ها و فرم ها مراجعه نمایند.


 


 

دفعات مشاهده: 9823 بار   |   دفعات چاپ: 189 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر