نماد اعتماد الکترونیک
ورود به سایت

اهمیت نقش خیرین در توسعه آموزش عالی استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: 1400/3/24 - 08:53 | 
در نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی و بنیاد شمیم مهر به اهمیت نقش خیرین در توسعه آموزش عالی استان اردبیل تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در نشست هیات رئیسه این دانشگاه و بنیاد شمیم مهر در بنیاد خیریه حمایت از کودکان سرطانی شمیم مهر استان اردبیل ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: این دانشگاه در چهل و دومین سال فعالیت خود قرار دارد و در حال حاضر دارای حدود  ۱۲ هزار نفر دانشجو است.
وی با اشاره به ورود دانشگاه محقق اردبیلی به رتبه بندی های ملی و بین المللی، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۲۰۲۱ جزو دانشگاه های برتر جهانی وارد رتبه بندی تایمز شد و اخیرا نیز با کسب رتبه ۱۳۰ در لیست دانشگاه های برتر آسیایی این رتبه بندی قرار گرفته است.
حبیبی با اشاره به جذب دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف توسط این دانشگاه، تصریح کرد: بنیاد حامیان دانشگاه نیز در سال ۱۳۹۸ ثبت شده و تاکنون اولین خوابگاه متاهلی خیرساز احداث و به بهره برداری رسیده و دومین خوابگاه متاهلی خیرساز و رصدخانه خیرساز دانشگاه نیز در حال احداث هستند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حوزه توسعه آموزش عالی باید سرمایه گذاری بسیار صورت گیرد، ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی آماده همکاری همه جانبه با بنیاد شمیم مهر است.
جواد قرآن نویس رئیس هیات مدیره بنیاد خیریه حمایت از کودکان سرطانی شمیم مهر استان اردبیل با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی و دانشمندان این دانشگاه رتبه های جهانی بسیار خوبی کسب کرده اند که مایه افتخار اهالی استان است، گفت: در مدت کوتاه ارتباط با این دانشگاه، همکاری های بسیار خوبی میان این دو مجموعه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی علاوه بر پیشتازی در مباحث علمی، در خصوص فعالیت های عمرانی نیز فعالیت های بسیار خوبی انجام داده است، افزود: در همین راستا خیرین کمک حال دانشگاه در ساخت خوابگاه و رصدخانه هستند.
قرآن نویس با بیان اینکه بنیاد شمیم مهر یکی از بزرگترین موسسات در خصوص حمایت از کودکان سرطانی در سطح کشور است، تصریح کرد: در همین راستا آمادگی داریم ضمن دریافت کمک های علمی و تخصصی دانشگاه، به دانشگاه کمک نماییم تا از ظرفیت خیرین در رابطه به کمک محرمانه به دانشجویان نیازمند بهره ببرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز دست گیری از کودکان سرطانی و نیازمند را دارای اجر بالا در نزد خداوند دانست و گفت: کار برای رضایت خداوند خستگی ندارد.
وی افزود: ساخت خوابگاه متاهلی برای دانشجویان خدمت بزرگی برای دانشجویان است که امید می رود این قبیل کمک ها به دانشجویان تداوم داشته باشد.
گفتنی است در ادامه از بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی توسط بنیاد شمیم مهر تجلیل به عمل آمد.خوابگاه متاهلی خیرساز و مرکز نوآوری دانشگاه افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/5 - 09:57 | 
با حضور مسئولان استانی و خیرین در دانشگاه محقق اردبیلی خوابگاه متاهلی خیرساز ۱۴ واحدی و مرکز نوآوری این دانشگاه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی خیرساز گفت: این خوابگاه اولین خوابگاه متاهلی در سطح دانشگاه های استان اردبیل است و خیرین با این کارشان برای آینده سازان کشور کمک شایانی می کنند.
دکتر عزیز حبیبی تصریح کرد: دانشجویان متاهل به خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی دچار مشکل می شدند که با احداث این خوابگاه در زمینه تامین محل اسکان خانوادگی مشکلات آنها مرتفع می شود.
مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این خوابگاه اولین خوابگاه متاهلی سطح استان اردبیل است که توسط مهندس قدرت حاج نوری خیر اردبیلی در دانشگاه محقق اردبیلی احداث شد.
دکتر علی اشرف سلطانی با بیان اینکه این خوابگاه به متراژ ۷۵۰ متر مربع و در ۱۴ واحد بهره برداری می شود، اضافه کرد: هر واحد ۳۷ متر مربع بوده و برای کل این خوابگاه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
جواد قرآن نویس عضو هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل هم گفت: حدود یک سال است که با دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه هایی همکاری داریم.
وی اظهار کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در این یکسال برای جذب خیرین و همکاری با آنها نهایت همکاری را داشته است.عملیات عمرانی دومین خوابگاه متاهلی و رصدخانه دانشگاه آغاز شد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/5 - 09:49 | 
با حضور مسئولان استانی و خیرین عملیات عمرانی دومین خوابگاه متاهلی و رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در مراسم کلنگ زنی این دو پروژه گفت: خیرین علاوه بر کمک به دانشجویان و دانشگاه، کمک حال دولت هم هستند که اگر آنها این پروژه ها را احداث نمی کردند، دولت باید برای احداث آنها هزینه می کرد.
وی با بیان اینکه این پروژه های خیرساز حسنه مبارک جاری است، تصریح کرد: خیرین خودشان دنبال کمک به مردم و دانشگاه هستند و این باید در جامعه الگوسازی شود.
حمید محسنی راد خیر خوابگاه ساز که دومین خوابگاه متاهلی خیرساز را در دانشگاه محقق اردبیلی احداث می کند، گفت: خواسته پدر و مادرم از من بود که در چنین کارهایی مشارکت کنم و من هم به گفته های آنها عمل می کنم.
این خیر ادامه داد: من از پدرم قناعت و از مادرم اطاعت را یاد گرفتم و فناعت باعث می شود که انسان به مسائل ثانویه فکر نکند.
یادآور می شود دومین خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی خیرساز با زیربنای ۷۵۰ متر مربع و با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال توسط حمید محسنی راد احداث می شود.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم در مراسم کلنگ زنی رصد خانه گفت: سال ۱۳۸۶ با تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تلسکوپی برای احداث رصدخانه خریداری شده است که با تغییر مدیریتی احداث رصدخانه در آن زمان منتفی شده و تلسکوپ بلااستفاده مانده است.
وی اظهار کرد: مکان یابی رصدخانه توسط کارشناسان و خبرگان کشوری در بالاترین سطح انجام شده و آلودگی نوری در این مکان وجود ندارد.
دکتر عبدالحسین محمدزاده خیر رصدخانه ساز گفت: بنابه اعتقاد قلبی در زمینه توسعه علوم و فرهنگ به وسع توانم مشارکت می کنم.
وی ابراز امیدواری کرد: رصدخانه بنای موثر و کارآمدی بوده باشد و دانشجویان و پژوهشگران از آن بهترین استفاده را ببرند.
یادآور می شود رصدخانه خیرساز با زیربنای ۲۳۰ متر مربع و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال توسط دکتر عبدالحسین محمدزاده احداث می شود.انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی، بنیاد حامیان دانشگاه و مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: 1399/10/6 - 08:26 | 
تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان دانشگاه محقق اردبیلی، بنیاد حامیان دانشگاه و مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل منقعد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه با بیان اینکه بنیاد حامیان دانشگاه مهرماه سال گذشته تاسیس شده است، گفت: طی چند ماه گذشته تفاهم نامه دومین خوابگاه متاهلی خیرساز دانشگاه منعقد شده و عملیات اجرایی آن در ماه های آتی آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه طبق این تفاهم نامه مجمع خیرین مدرسه ساز استان تعدادی از دانشجویان کم توان مالی را طی امسال و سال آتی مورد حمایت قرار خواهند داد، افزود: حضور خیرین در مراکز عالی استان و به ویژه دانشگاه محقق اردبیلی منشا خدمات ارزشمند خواهد بود.
جواد قرآن نویس رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل با بیان اینکه خداوند را شاکریم که ارتباط ما با دانشگاه برقرار شده است، گفت: قرار بر این شده تا در خصوص حمایت مالی از دانشجویان کم توان مالی به صورت کاملا محرمانه اقداماتی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه با تمام وجود در خدمت دانشگاه هستیم، افزود: در سالجاری ۵۰ نفر و در سال آتی ۱۰۰ نفر از دانشجویان کم بضاعت بدون هیچگونه منتی مورد حمایت مجمع قرار خواهند گرفت.
قرآن نویس با بیان اینکه در ساخت و ساز مدارس استان با کمک خیرین ۳۹۶ مدرسه در قالب یک هزار و ۵۹۰ کلاس درس ساخته شده و تحویل آموزش و پرورش شده است، تصریح کرد: در رابطه با کودکان بی سرپرست نیز تاکنون ۴۰۰ دانش آموز تحت پوشش قرار دادیم. در خصوص کودکان سرطانی نیز در استان ما یک نفر پیدا نمی شود که فرزند سرطانی داشته باشد و ریالی در این خصوص هزینه کرده باشد، بلکه همه هزینه آن توسط خیرین پرداخت می شود.
دکتر علی اشرف سلطانی مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن قدردانی از حسن توجه این خیر نیک اندیش به حوزه آموزش عالی، با بیان اینکه این بنیاد در دوره های مختلف نسبت به شناسایی و معرفی دانشجویان کم توان مالی به تعداد مورد توافق طرفین به نماینده مجمع خیرین مدرسه ساز استان اقدام خواهد نمود، افزود: در قالب این تفاهم نامه همکاری در راستای سایر اهداف خیرخواهانه بنیاد نیز انجام خواهد شد.

توزیع اقلام غذایی کمک مومنانه در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1399/10/3 - 08:12 | 
مدیرعامل مرکز نیکوکاری دانشگاه محقق اردبیلی از توزیع اقلام غذایی کمک مومنانه در این دانشگاه خبر داد.

ه گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل با اعلام این خبر، گفت: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری در خصوص کمک های مومنانه و رسیدگی به نیازهای ضروری نیازمندان، مرکز نیکوکاری دانشگاه محقق اردبیلی با همکاری بنیاد حامیان و مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان اردبیل اقدام به تهیه و توزیع ۱۶۷ بسته غذایی برای نیازمندان در مجموعه دانشگاه نموده است.
وی با بیان اینکه این مرکز از ابتدای سالجاری به ۶۱۰ نفر از دانشجویان و همکاران نیازمند بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض نموده است، افزود: همچنین برای ۵۰ نفر از این افراد نیز به صورت ماهانه مقرری واریز می شود.
فنی اصل معرفی ۱۰ نفر از دانشجویان به کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت عضویت، خرید ۱۵ دستگاه گوشی هوشمند و تبلت و توزیع در میان دانشجویان نیازمند به منظور استفاده از آموزش مجازی، پرداخت ۲ مورد کمک هزینه خرید لب تاب به دانشجویان نیازمند، پرداخت کمک مومنانه نقدی به ۱۵۰ نفر و اهدای بسته های غذایی خشک به ۳۰۰ نفر از نیازمندان مجموعه دانشگاه و غیره را از دیگر فعالیت های این مرکز در سال ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ برمشمرد.