نماد اعتماد الکترونیک
ورود به سایت

پزشکان خیر به کمک دانشجویان نیازمند دانشگاه محقق اردبیلی می آیند

 | تاریخ ارسال: 1401/11/11 - 19:15 | 
در نشست هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل مقرر شد پزشکان خیر استان اردبیل در زمینه های مختلف کمک حال دانشجویان نیازمند دانشگاه محقق اردبیلی باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی۱۰ بهمن در نشست هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی با رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل با اشاره به ارزش و جایگاه پزشکان در جامعه، گفت: حضور و همکاری جامعه پزشکی با دانشگاه محقق اردبیلی افتخاری ارزشمند برای ما است.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای بیش از ۱۳ هزار دانشجو بوده و با توجه به حضور دانشجویان غیربومی در این دانشگاه نیاز مبرم به ساخت خوابگاه های دانشجویی داریم، افزود: در حال حاضر میانگین پوشش خوابگاهی در کشور ۳۷ درصد است، ولی متاسفانه این میزان در دانشگاه محقق اردبیلی در بهترین حالت ۲۰ درصد است.
چمنی با اشاره به تلاش دانشگاه محقق اردبیلی طی سال های اخیر برای افزایش ظرفیت خوابگاهی دانشگاه، تصریح کرد: از پزشکان خیر نیز می خواهیم در صورت امکان در خصوص ساخت خوابگاه برای دانشجویان این دانشگاه مساعدت های لازم را داشته باشند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی دانشجویان را فرزندان خود خطاب کرد و گفت: همانطور که همه تلاش خود را برای آرامش و راحتی فرزندان خودمان انجام می دهیم، برای رفاه حال دانشجویان عزیز نیز از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.
دکتر منصور جعفری رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه این سازمان با مصوبه مجلس و طبق قانون تشکیل شده است، گفت: این سازمان در استان اردبیل دارای بیش از ۲ هزار عضو از تمامی پزشکان، دندان پزشکان، داروسازان، آزمایشگاه ها و گروه های مرتبط با علوم پزشکی دارای پروانه است.
وی با بیان اینکه وظیفه اصلی این سازمان حفظ مسائل و مشکلات پزشکی بیمار است، افزود: شورای عالی نظام پزشکی کشور نیز سیاستگذار جامعه پزشکی بوده و وظیفه تنظیم آئین نامه های مرتبط با مسائل پزشکی، صدور پروانه های پزشکی، رسیدگی انتظامی به مسائل حوزه پزشکی، بازوی مشورتی برای دادگاه ها و آموزش جامعه پزشکی با مسائل روز را بر عهده دارد.
جعفری با بیان اینکه قبل از انقلاب تعداد پزشکان در اردبیل محدود بود ولی امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از ۶۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص و بیش از یک هزار پزشک عمومی در اردبیل وجود دارد، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس و همه گیری کرونا نیز جامعه پزشکی وارد عمل شد و شهدای بسیاری را تقدیم نظام کرد.
رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور مشارکت فردی و گروهی پزشکان در امور خیریه را یادآور شد و گفت: نظام پزشکی اردبیل آمادگی همکاری همه جانبه با دانشگاه محقق اردبیلی را دارد تا بتواند قدمی در راستای حل مسائل و مشکلات دانشجویان بردارد.
وی با اشاره به آگاهی از مسائل و مشکلات دانشجویان، افزود: در خصوص ساخت خوابگاه برای دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی تلاش ما کمک به دانشگاه خواهد بود. همچنین کمیته ای در سازمان نظام پزشکی استان تشکیل خواهد شد تا زمینه مشارکت پزشکان در خصوص کمک به دانشجویان نیازمند در مسائل مختلف اعم از ویزیت و درمان رایگان و غیره مهیا شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ورود پزشکان حاذق به حوزه های مختلف، گفت: حضور پزشکان در مناطق دورافتاده و رسیدگی به محرومان امری خداپسندانه و شایسته است.
 وی با اشاره به تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی طی سال های اخیر و مشارکت دانشگاهیان در امور خیریه، افزود: با آغاز فعالیت های این بنیاد اولین خوابگاه متاهلی خیرساز در دانشگاه احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت. احداث دومین خوابگاه متاهلی خیرساز نیز آغاز شده و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. همچنین احداث رصدخانه خیرساز دانشگاه نیز آغاز شده است.
عضو هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این بنیاد در دوران کرونا و بروز مسائل و مشکلات اقتصادی، کمک به دانشجویان نیازمند را در دستور کار قرار داد، تصریح کرد: در خصوص کمک به ساخت خوابگاه دانشجویی و ازدواج دانشجویی نیز نیازمند مساعدت خیرین هستیم.
حسنی با بیان اینکه ستاد ازدواج دانشگاهیان استان به منظور ترویج ازدواج آسان دانشجویان در حال راه اندازی است، افزود: از جامعه پزشکی استان می خواهیم با توجه به ظرفیت عظیم این قشر، در زمینه کمک به دانشگاه و دانشجویان گام بردارند. همچنین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز آماده ارائه خدمات به جامعه پزشکی در ابعاد مختلف است.
حسنی اضافه کرد: پزشکان خیر می توانند علاوه بر کمک به ساخت خوابگاه دانشجویی، در خصوص مشارکت در ساخت ساختمان های آموزشی، اعطای وام قرض الحسنه و بلاعوض به دانشجویان نیازمند و ویزیت و درمان رایگان دانشجویان نیازمند مشارکت داشته باشند.
جواد قرآن نویس رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه فعالیت این دانشگاه در حوزه جذب خیرین طی سال های اخیر آغاز شده است، مشارکت خیرین به ویژه پزشکان خیر را در کمک به دانشجویان مهم دانست.
دکتر مهدی داوری مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این بنیاد از بدو تاسیس تاکنون، گفت: برای پزشکان خیر خوابگاه دانشجویی ۱۷۰ نفری با ۳۳ اتاق در ۴ طبقه پیش بینی شده است که در صورت موافقت جامعه پزشکی، عملیات ساخت آن به زودی آغاز خواهد شد.

دکتر اسماعیل گلی معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز فعالیت های جامعه پزشکی را مایه مباهات و افتخار جامعه دانست و گفت: علی رغم اختصاص کوی اساتید و مهمانسرای دانشگاه به خوابگاه دانشجویی، بازهم نیازمند احداث خوابگاه برای دانشجویان هستیم.

 

دعوت فرهاد قائمیان هنرمند برجسته اردبیلی از خیرین برای مشارکت در فعالیت‌های بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1401/11/1 - 11:45 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فرهاد قائمیان هنرمند برجسته اردبیلی طی پیامی از خیرین برای مشارکت در فعالیت‌های بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی دعوت کرد.
متن پیام فرهاد قائمیان به شرح زیر است:
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید ارجمند، دانشگاهیان و خیّرین عزیز
ما انسان ها در قبال محیط اطراف خود مسئولیم، یکی از این وظایف توجه به مؤلفه های پیشرفت شهر و استانمان است. در تمام نقاط دنیا یکی از مؤلفه های اصلی توسعه و پیشرفت، وجود مراکز آموزش عالی و دانشگاه هاست.
بنده ضمن قدردانی و ارج نهادن به کار ارزشمند تاسیس موسسه خیّرین آموزش عالی با نام بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی در شهر دارالارشاد اردبیل، از تمام خیّرین بزرگوار که تاکنون با احداث خوابگاه ، رصدخانه و مساعدت مالی به دانشجویان کم بضاعت کارهای ماندگاری را انجام داده اند، تشکر می کنم و به عنوان یک اردبیلی و فردی علم دوست و هنردوست از تمام مردم عزیز و خیّرین نیک اندیش اردبیل، کشور و خارج از کشور دعوت می کنم در برنامه های این بنیاد به مانند کمک به ساخت خوابگاه که از نیازهای اصلی این دانشگاه محسوب می شود و جزو زیرساخت های مهم در جذب نخبگان و تربیت آینده سازان کشورمان می ‌باشد و همچنین بورسیه و مساعدت مالی دانشجویان کم بضاعت که از اقصی نقاط کشورمان در شهرمان به عنوان میهمان حضور دارند، مشارکت کنند.
این خدمت ارزشمند علاوه بر اینکه اجر اخروی بسیار بالایی نزد خداوند متعال دارد، در پیشرفت شهرمان، جامعه مان و آینده فرزندان این سرزمین نقش بسیار زیادی خواهد داشت و انسان های والا با این خدمات بزرگ همیشه در اذهان ماندگار خواهند بود.
مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی(ع) چه زیبا می فرمایند: "طوبَی لِمَنْ أَحْسَنَ إِلَی اَلْعِبَادِ وَ تَزَوَّدَ لِلْمَعَادِ" خوشا به حال کسانی که به بندگان خدا نیکی می کنند و برای آخرتشان زاد و توشه جمع می کنند.
از خداوند مهربان میخواهم همه ما را عاقبت به خیر فرماید و برای همه دست اندرکاران و دانشگاهیان و خیّرین عزیز آرزوی سلامتی و شادکامی  دارم.
ارادتمند
فرهاد قائمیان

خیّران در احداث خوابگاه های دانشجویی کمک حال دانشگاه محقق اردبیلی هستند

 | تاریخ ارسال: 1401/8/16 - 08:35 | 
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: خیّران در احداث خوابگاه های دانشجویی کمک حال این دانشگاه هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اسماعیل چمنی ۱۰ آبان در نشست با چند تن از پزشکان خیّر اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در حال حاضر دارای حدود ۱۲ هزار دانشجو است، گفت: در بحث پوشش خوابگاهی میانگین کشوری ۳۷ درصد است، اما این میزان در دانشگاه محقق اردبیلی ۲۰ درصد بوده که نیازمند توجه ویژه در این خصوص هستیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت خوابگاهی دانشگاه محقق اردبیلی برای دختران یک هزار و ۱۰۰ نفر و پسران نیز یک هزار و ۱۰۰ نفر است، افزود: در خصوص خوابگاه های متاهلی نیز اولین خوابگاه ۱۴ واحدی خیرساز در حال استفاده دانشجویان بوده و دومین خوابگاه ۱۴ واحدی خیرساز در حال احداث است. همچنین برای احداث ۲ خوابگاه متاهلی دیگر نیز در حال برنامه ریزی هستیم.
چمنی با اشاره به پیگیری های نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار اردبیل برای اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل خوابگاه دانشجویی پسران دانشگاه محقق اردبیلی، تصریح کرد: قطعا حضور دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه باعث احساس امنیت بیشتر در میان دانشجویان می شود.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی ضمن قدردانی از مشارکت خیرین در احداث خوابگاه های دانشجویی و رصدخانه دانشگاه، خاطرنشان کرد: حضور خیرین در محیط دانشگاه باعث افتخار ما بوده و بیش از پیش از خیرین عزیز دعوت می کنیم تا ما را در خدمت به جامعه دانشجویی یاری نمایند.
عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی طی سال های اخیر رشد خوبی داشته است، گفت: کمک به دانشجویان نیازمند و احداث خوابگاه های متاهلی جزو اولویت های بنیاد بوده است.
وی به تربیت نسل صالح در دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: مشارکت خیرین در بحث احداث خوابگاه های دانشجویی سرمایه گذاری معنوی برای آنان است.
مهدی داوری مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه بنیاد حامیان این دانشگاه به عنوان اولین موسسه خیریه آموزش عالی در سال ۱۳۹۸ در استان اردبیل راه اندازی شده است، گفت: تاکنون ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به صورت مستقیم به دانشجویان نیازمند کمک مالی شده است.
وی با بیان اینکه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز به صورت وام ازدواج دانشجویی از طریق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به دانشجویان نیازمند پرداخت شده است، افزود: همچنین پرداخت وامی تحت عنوان وام شرافت به تعدادی از دانشجویان بی سرپرست با بازپرداخت بعد از ۲ سال از گذشت فارغ التحصیلی آغاز شده است.
گفتنی است در ادامه جواد قرآن نویس رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه و عزیزالله ادیب و شیوا اسبقیان از پزشکان خیر اردبیلی نیز به ارائه نظرات خود پیرامون رایزنی برای مشارکت پزشکان خیر داخل و خارج کشور برای توسعه خوابگاه ها و کمک به دانشجویان نیازمند پرداختند.
برگزاری جلسه هیأت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1401/6/16 - 12:02 | 

🔵 برگزاری جلسه هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی

 ✳ در این جلسه آقای جواد قرآن‌نویس به عنوان رئیس هیات مدیره و دکتر مهدی داوری به عنوان مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی انتخاب شدند.

🔼 همچنین از زحمات دکتر عزیز حبیبی رئیس سابق هیات مدیره و دکتر علی اشرف سلطانی مدیرعامل سابق بنیاد تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی      umaacir

اهمیت نقش خیرین در توسعه آموزش عالی استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: 1400/3/24 - 08:53 | 
در نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی و بنیاد شمیم مهر به اهمیت نقش خیرین در توسعه آموزش عالی استان اردبیل تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در نشست هیات رئیسه این دانشگاه و بنیاد شمیم مهر در بنیاد خیریه حمایت از کودکان سرطانی شمیم مهر استان اردبیل ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: این دانشگاه در چهل و دومین سال فعالیت خود قرار دارد و در حال حاضر دارای حدود  ۱۲ هزار نفر دانشجو است.
وی با اشاره به ورود دانشگاه محقق اردبیلی به رتبه بندی های ملی و بین المللی، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۲۰۲۱ جزو دانشگاه های برتر جهانی وارد رتبه بندی تایمز شد و اخیرا نیز با کسب رتبه ۱۳۰ در لیست دانشگاه های برتر آسیایی این رتبه بندی قرار گرفته است.
حبیبی با اشاره به جذب دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف توسط این دانشگاه، تصریح کرد: بنیاد حامیان دانشگاه نیز در سال ۱۳۹۸ ثبت شده و تاکنون اولین خوابگاه متاهلی خیرساز احداث و به بهره برداری رسیده و دومین خوابگاه متاهلی خیرساز و رصدخانه خیرساز دانشگاه نیز در حال احداث هستند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حوزه توسعه آموزش عالی باید سرمایه گذاری بسیار صورت گیرد، ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی آماده همکاری همه جانبه با بنیاد شمیم مهر است.
جواد قرآن نویس رئیس هیات مدیره بنیاد خیریه حمایت از کودکان سرطانی شمیم مهر استان اردبیل با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی و دانشمندان این دانشگاه رتبه های جهانی بسیار خوبی کسب کرده اند که مایه افتخار اهالی استان است، گفت: در مدت کوتاه ارتباط با این دانشگاه، همکاری های بسیار خوبی میان این دو مجموعه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی علاوه بر پیشتازی در مباحث علمی، در خصوص فعالیت های عمرانی نیز فعالیت های بسیار خوبی انجام داده است، افزود: در همین راستا خیرین کمک حال دانشگاه در ساخت خوابگاه و رصدخانه هستند.
قرآن نویس با بیان اینکه بنیاد شمیم مهر یکی از بزرگترین موسسات در خصوص حمایت از کودکان سرطانی در سطح کشور است، تصریح کرد: در همین راستا آمادگی داریم ضمن دریافت کمک های علمی و تخصصی دانشگاه، به دانشگاه کمک نماییم تا از ظرفیت خیرین در رابطه به کمک محرمانه به دانشجویان نیازمند بهره ببرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز دست گیری از کودکان سرطانی و نیازمند را دارای اجر بالا در نزد خداوند دانست و گفت: کار برای رضایت خداوند خستگی ندارد.
وی افزود: ساخت خوابگاه متاهلی برای دانشجویان خدمت بزرگی برای دانشجویان است که امید می رود این قبیل کمک ها به دانشجویان تداوم داشته باشد.
گفتنی است در ادامه از بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی توسط بنیاد شمیم مهر تجلیل به عمل آمد.