دومین نمایشگاه کار استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1402/8/28 - 14:52 | 
دومین نمایشگاه کار استان اردبیل با محوریت ارتباط چهره به چهره کارفرما و کارجو با حضور صاحبان مشاغل صنعتی و تولیدی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ۲۸ آبان در آئین افتتاحیه دومین نمایشگاه کار استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: حضور پرشور و همکاری سازمان ها، واحدهای تولیدی، کارفرمایان و کارجویان در این نمایشگاه نشانگر درک صحیح از برگزاری نمایشگاه است.
وی با بیان اینکه رمز موفقیت کارفرمایان، کارآفرینان و واحدهای تولیدی، جذب نیروی کار مستعد و کارآمد است، افزود: در سایه این نیروها است که سازمان ها موفق تر از پیش خواهند بود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نمایشگاه کار را رویدادی دو طرفه دانست و افزود: در این نمایشگاه از طرفی با توجه به دسترسی کارفرمایان به جمع وسیعی از کارجویان فرایند شناسایی، جذب و استخدام تسهیل و بهبود می یابد و از طرف دیگر کارجویان در مسیر شغلی مناسب و صحیح قرار خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: ماحصل نمایشگاه کار، ارتقای برند کارآفرینان و زبانزد شدن نام و نشان شرکت ها بوده و در نتیجه تاثیر مثبت بر اقتصاد استان و کشور خواهد داشت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی رویارویی صنعت و دانشگاه را مهمترین دستاورد این نمایشگاه دانست و با اشاره به حضور بیش از ۱۳ هزار دانشجو، بیش از ۴۰۰ عضو هیات علمی و بیش از یک هزار و ۳۰۰  دانشجوی خارجی در دانشگاه محقق اردبیلی، کشف استعداد از میان این جمع را برای واحدهای تولیدی استان بسیار مفید و کارآمد دانست و افزود: با توجه به ورود دانشگاه محقق اردبیلی در سه حوزه مهندسی انرژی، مهندسی مواد و  علوم کشاورزی در نظام رتبه بندی شانگهای در سالجاری و همچنین درخشش ۵ پژوهشگر دانشگاه در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان، امید می رود صنایع، شرکت های تولیدی و کارآفرینان از میان جمع دانشگاهیان، نیروهای برتر را با توجه به نیازهای خود شناسایی کرده و به کار گیرند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا مصلح نیا مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه کارآفرینان دستان بندگان خدا را می گیرند، گفت: کارآفرینان با اختصاص سرمایه و زمان خود زندگی ها را بارور می کنند.
وی از کارآفرینان خواست تا نگاه زیبا و زندگی بخش خود را همواره ادامه دهند و بیش از پیش به تلاش های خود ادامه دهند تا دست یاری برای دست هایی که بی یاورند باشند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: جامعه ای که قدردان تلاش ها و زحمات کارآفرینان نباشد، جامعه ای بدون رشد تمدنی خواهد بود.
مهندس بهروز رحیم زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز گفت: عزت، سربلندی، آسایش و رفاه مردم در گرو زحمات، تلاش ها و اقدامات شبانه روزی فعالان حوزه کار و تولید است.
وی افزود: با توجه به راه اندازی سامانه جدید و امکان مشاهده رزومه کارجو توسط کارفرما، ارتباط گیری از طریق شرکت های کاریابی امری مهم در برطرف کردن چالش اساسی ارتباط بین کارفرما و دانشجو است که باعث تسهیل و تسریع فرآیند جذب و اشتغال و رفع نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی می شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل پیشنهاد کرد تا دانشجویان در طول ترم های تحصیلی در واحدهای صنعتی و تولیدی حضور پیدا کنند و دانشگاه نیز از کارفرمایان و کارآفرینان برای انتقال تجربه به دانشجویان دعوت بعمل آورد.
مهندس مسعود ایرانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه استان اردبیل به عنوان استان کشاورزی و گردشگری معرفی می شود، گفت: صنعت استان اردبیل و بحث کارآفرینی و اشتغال در چرخش و جهشی تاریخی قرار دارد.
وی افزود: موتوری قوی در بخش صنعت استان فعال شده است و اگر چنانچه در گذشته  کارجویان نیاز به فرصتی برای رایزنی داشتند، اما در حال حاضر صنعت رو به رشد استان اردبیل نیازمند ارتباط با فارغ التحصیلان و استعدادهای برتر با ایده های نو است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل دارای یک شرکت صادرکننده نمونه کشوری است، این استان را در بحث صادرات تولیدات سلولزی به اقصی نقاط دنیا دارای نقش تعیین کننده در قیمت دانست و گفت: امروزه استان اردبیل را با برندهای آن می شناسند.
وی سازمان صمت استان را آماده همکاری با دانشگاه محقق اردبیلی به منظور تولید، دانش افزایی و پیشبرد پایان نامه ها و خدمت رسانی به رشد صنعت دانست.
دکتر مهدی داوری رئیس بنیاد نخبگان اردبیل با بیان اینکه بنیان نخبگان دایره نخبگی را وسیع تر کرده است، گفت: فردی که بتواند کارآفرینی کند نخبه اثرگذار است و در تمام برنامه های بنیاد، صنعتگران و تولیدکنندگان جایگاه ویژه ای خواهد داشت.
وی بنیاد ملی نخبگان را در خدمت صنایع، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانست.
دکتر امین کانونی رئیس مرکز ارتباط علمی با جامعه و کارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه انجمن علمی بازوی توانمند ما در تمام رخدادها است، افزود: در اولین نمایشگاه کار در بهمن ماه سال گذشته ۲۰۰ رزومه بین کارفرمایان و فارغ التحصیلان رد و بدل شد و امسال نیز انتظار می رود این حضور و استقبال رشد داشته باشد تا کارجویان بیشتری به صورت چهره به چهره با مدیران و کارفرمایان و صنایع استان آشنا شوند.
وی افزود: هدف از دومین نمایشگاه کار و این ارتباط بین کارفرما و کارجو تبادل رزومه، آشنایی با نیاز کارفرمایان و علایق و توانمندی های کارجویان و در نتیجه  جذب فارغ التحصیلان است.
وی با بیان اینکه آمادگی برای برگزاری این نمایشگاه از یک ماه و نیم پیش شروع شده است، همکاری سازمان صمت استان اردبیل را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: با همکاری و مشورت این سازمان ۱۱ شرکت توانمند صنایع مرتبط برای حضور در این نمایشگاه انتخاب و در سایت شرقی دانشگاه محقق اردبیلی غرفه ها برای برگزاری نمایشگاه ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه در اکثر مواقع کارجویان در مراجعه به شرکت ها با وجود رزومه خوب به درستی هدایت و راهنمایی نمی شوند، اظهارامیدواری کرد: این نمایشگاه برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و کارجویان ثمربخش بوده و منجر به جذب و اشتغال آنها در واحدهای تولیدی و صنعتی شود.
گفتنی است در ادامه مدیران عامل شرکت های داروسازی فارما، روزوین، آراکس، فارچ سبلان و رئیس هیات مدیره کانون کارآفرینان برتر رسمی اردبیل به ارائه بیانات خود پرداختند.
شایان ذکر است در این نمایشگاه که به مدت ۲ روز در کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی دایر است، شرکت های نوین سبک ساز(آراکس)، قارچ سبلان، داروسازی آرتا فارما، آرتاویل تایر، لاستیک سبلان رازی، آذر ساروج سبلان، آکوباتری(اشجع باتری)توسعه فناوری و تجارت الکترونیک آذربایجان، روزوین، سیمان آرتا اردبیل، سفیر(رنگ و رزین پیروزی) و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی حضور دارند.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 192 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر