رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: حمایت همه جانبه از فعالیت های انجمن های علمی / استعدادهای دانشجویان در انجمن های علمی شکوفا می شود

 | تاریخ ارسال: 1402/8/27 - 15:05 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از حمایت همه جانبه از فعالیت های انجمن های علمی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: استعدادهای دانشجویان در انجمن های علمی شکوفا می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی ۲۷ آبان در نشست هم اندیشی سالیانه اساتید مشاور انجمن های دانشجویی و روسای دانشکده های دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشجویان فعال در انجمن های علمی به صورت داوطلبانه به اهداف علمی دانشگاه کمک می کنند، گفت: فعالیت در انجمن های علمی در یادگیری اصول حرفه ای و اجتماعی رشته تخصصی تاثیرگذار است.
وی ایجاد ارتباط و همبستگی بین اساتید، فارغ التحصیلان و مدیران دانشگاه، شناسایی و رعایت حقوق دانشجویی و حمایت از آن، ارتقای تفکر انتقادی، ایجاد اعتماد به نفس و بارور کردن آن، افزایش قدرت ریسک پذیری، تقویت روحیه همکاری، افزایش ارتباط علمی با سایر دانشگاه ها، انجمن ها و مجامع علمی، شناسایی قدرت مدیریتی دانشجویان و معرفی به مراکز قدرت و مدیریتی را از جمله کارکردهای انجمن های علمی عنوان کرد و افزود: فعالیت در انجمن های علمی می تواند باعث فراگیری مهارت برای ایجاد فرصت های شغلی در آینده شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انجمن های علمی بازوهای علمی دانشکده ها هستند، ادامه داد: انتظار  می رود انجمن های علمی بیش از پیش فعال تر شده و روحیه مطالبه گری داشته باشند.
وی با بیان اینکه در حوزه مالی هیچ ضعف و کمبودی برای فعالیت انجمن های علمی نداریم، اضافه کرد: تلاش می کنیم دانشجویان در حوزه انجمن های علمی هیچ دغدغه ای نداشته باشند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه طی یک و نیم سال گذشته ۸۵ میلیارد در حوزه فرهنگی هزینه شده که به نوعی سرمایه گذاری است، افزود: صرفا هزینه کردن مهم نیست؛ بلکه باید در مقابل این هزینه ها بازخورد فرهنگی مناسبی نیز داشته باشیم.
رئیس دانشگاه معین استان اردبیل با تاکید بر اینکه باید فرهنگ علمی، فرهنگ دانشجویی و فرهنگ پژوهشی ما درست باشد تا بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم، تصریح کرد: برگزاری دوره های مهارتی برای دانشجویان جزو اولویت های ما می باشد تا دانشجویان بعد از اتمام دوران تحصیل خود بتوانند از مهارت خود استفاده نمایند.
وی تاکید کرد: از روسای دانشکده ها و اساتید مشاور انجمن های علمی انتظار می رود تا کمک کنند استعدادهای دانشجویان شکوفا شوند؛ چراکه این عزیزان آینده سازان و مدیران آینده کشور هستند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه با هماهنگی معاون فرهنگی و اجتماعی مشاور رئیس دانشگاه در امور انجمن های علمی منصوب خواهد شد تا ارتباط بیشتری با فعالیت های انجمن های علمی داشته باشیم، ادامه داد: از اساتیدی هم که همراه فعالیت های انجمن های علمی باشند، حمایت های لازم صورت خواهد گرفت.
وی با تاکید بر اینکه حرمت، عزت و کرامت دانشجویان باید حفظ شود، خاطرنشان کرد: از امسال در دانشگاه محقق اردبیلی، رئیس دانشکده و مدیر برتر که مورد وثوق دانشجویان، اساتید و کارمندان باشد انتخاب شده و تجلیل خواهد شد.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشجویان فعال در انجمن های علمی بال های علمی و پژوهشی دانشگاه هستند، گفت: از فعالیت های مفید، فاخر و ماندگار دانشجویان در انجمن های علمی به صورت همه جانبه حمایت می شود و طبق تاکیدات رئیس دانشگاه هیچگونه محدودیت مالی نیز در این خصوص وجود ندارد.
وی گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی دارای ۱۱۰ تشکل، کانون و انجمن می باشد که از این تعداد ۷۰ انجمن علمی و مابقی کانون های فرهنگی و مذهبی و تشکل های اسلامی هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشجویان در انجمن های علمی مشغول فعالیت های سالم علمی و پژوهشی هستند، افزود: پرورش دانشجویان در حوزه های مختلف از اهداف انجمن های علمی بوده و این انجمن ها آبرو و ابهت دانشگاه را بالا می برند.
وی تاکید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به شعار انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی را نشان از فعالیت های تاثیرگذار آنها دانست و تصریح کرد: انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی طی سال های اخیر همواره جزو ۵ دانشگاه برتر کشور بوده اند.
دکتر مهدی سیدرحیمی مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه انجمن های علمی دانشجویی امکانی برای تمرین داوطلبانه فعالیت های علمی در قالب گروهی است، گفت: در این انجمن ها دانشجویان با اهداف علمی و تخصصی گرد هم می آیند و با فعالیت در انجمن های علمی ضمن ترویج و تعمیق فضای علمی در دانشگاه ها، زمینه رشد خود را نیز فراهم می آورند.
وی افزود: رویداد علمی، تولید و نشر محتوای علمی، فعالیت پژوهشی، کارآفرینی، خلاقیت علمی، گفتگوی علمی و تخصصی و ارتباطات و همکاری های علمی از جمله شاخص های مهم فعالیت های علمی هستند.
مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ۶۷ انجمن علمی دانشجویی دانشگاه در سالتحصیلی گذشته حدود ۸۵۸ فعالیت انجام داده اند که نشان از روند رو به رشد فعالیت ها دارد، ادامه داد: از این تعداد ۶۷ فعالیت کیفی به شانزدهمین جشنواره بین المللی حرکت ارسال شده است.
گفتنی است در ادامه روسای دانشکده ها، میترا اجودی مقدم رئیس اداره حمایت و پشتیبانی فرهنگی و دبیران انجمن های علمی به ارائه بیانات خود پرداختند. همچنین از اساتید مشاور و دبیران شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تجلیل به عمل آمد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 164 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر