با پذیرش 221 مقاله؛ چهارمین همایش بین المللی و ششمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1402/3/10 - 13:01 | 
چهارمین همایش بین المللی و ششمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی با پذیرش ۲۲۱ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر صمد نژادابراهیمی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۰ خرداد در چهارمین همایش بین المللی و ششمین همایش ملی تازه‌های پژوهش در علوم ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: هدف کلی نظام آموزش عالی کشور تمرکز بر پژوهش‌ ها و سوق دادن آن به سمت جامعه و صنعت است که علوم ورزشی نیز یکی از رشته های تاثیر گذار بوده و سبک و نوع زندگی انسان می تواند با الگوبرداری از آن اصلاح شود.
وی افزود: سیاست هایی که اکنون در وزارت علوم پیگیری می شود مربوط به بازسازی و نوسازی زیرساخت‌های پژوهشی است، زیرا اگر امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی مناسب نباشد، پژوهش به روز انجام نمی شود.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: خوشبختانه بودجه ای برای خرید و تامین تجهیزات تحقیقاتی در نظر گرفته شده است که به زودی در اختیار دانشگاه‌ های کشور قرار خواهد گرفت.
دکتر جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: برگزاری همایش ‌های علمی معتبر یکی از برنامه ‌های راهبردی و اولویت‌های اساسی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی است.
وی افزود: کارکرد برگزاری این همایش ها شامل معرفی دانشگاه، فعالیت محققین و دانشجویان و همچنین آشنایی این محققین با یکدیگر است که در نهایت سبب هم افزایی میان آنها می شود.
رزمجو تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی از ۱۲ سال پیش جهش توسعه ‌ای خود را شروع کرده و اکنون به اوج خود رسیده است؛ بطوریکه نام این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر کشور قرار گرفته است و در رتبه بندی‌ های بین المللی نیز حضور دارد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی بیان کرد: هدف ما این است تا حداکثر حمایت ها را از کارهای پژوهشی و پژوهشگران دانشگاه انجام دهیم و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
دکتر محسن برغمدی دبیر علمی این همایش نیز گفت: ۳۱۳ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد ۲۲۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و از این تعداد ۱۸ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی نیز در قالب پوستر ارائه خواهد شد.
وی ورزش های منظم و روزانه را جزو الزامات زندگی انسان دانست و افزود: بی تحرکی، فقر حرکتی و پشت میزنشینی انسان را به سمت مشکلات مختلف از جمله دردهای عضلانی و محدودیت حرکتی می برد.
برغمدی تاکید کرد: انعطاف و ورزش کردن رابطه مستقیم با طول عمر و سلامتی انسان دارد و سبب می شود مشکلات عضلانی و اسپاسم که سبب کمر درد و غیره می شود به حداقل برسد.
گفتنی است دکتر معرفت سیاه کوهیان عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر سلوک تاراکجی از دانشگاه استانبول ترکیه به عنوان سخنرانان کلیدی این همایش به ارائه مباحث تخصصی خود پرداختند.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 340 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر