نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در اجلاسیه دانشجویی کنگره ملی 3400 شهید استان اردبیل: امروز میراث دار شهدا هستیم / جوانان مسیر شهدا را حفظ کرده و آنرا ادامه دهند

 | تاریخ ارسال: 1402/3/8 - 19:32 | 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز میراث دار شهدا هستیم و این حرکت بزرگ تمدنی است که قرن ‌ها مومنان آرزوی آنرا داشتند و من، شما و جوانان باید این مسیر را حفظ کرده و ادامه دهنده آن باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سعید جلیلی ۸ خرداد در اجلاسیه دانشجویی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: حرکت یک دانشجوی بسیجی همانند حرکت دو امدادی است به طوری که مشعل را در دست گرفته، پرفروغ نگه می‌ دارند و پیش می ‌برند و برای ادامه مسیر مشعل را به دست دیگر دانشجویان می ‌سپارند.
وی افزود: این یک حرکت مستمر بوده و مقطعی و مختص یک دوره خاصی نیست، بلکه پیوسته بوده و حرکتی جدی محسوب می شود که در همه زمان ها اهمیت خاص خودش را دارد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اهمیت حضور در صحنه کنونی، تاکید کرد: اگر صحنه امروز را ببینید متوجه می شوید که اکنون اهمیت حرکت و اقدام دانشجویی اگر بیشتر از دوران دفاع مقدس نباشد، کمتر هم نیست.
وی یادآور شد: دشمن می خواهد ما را از یک گذشته پرافتخار منقطع کند، از همین رو است که باید بدانیم در چه مختصاتی هستیم.
جلیلی ادامه داد: باید حافظه تاریخی را تقویت کنیم و بدانیم قبلا چه بوده ‌ایم و آینده چگونه خواهد بود و در چه نقطه‌ای قرار داریم که درک نکردن این مسائل سبب هزینه های زیادی برای کشور می شود، لذا دانستن آنها اهمیت بسیار زیادی دارد.
وی تاکید کرد: افراد و کشورهایی که اکنون برای کشور ما اشک تمساح می ریزند، در زمان جنگ در بمباران شهرهای مختلف کشور از جمله بمباران شیمیایی مشارکت داشته ‌اند.
عضو شورای امنیت ملی گفت: اکنون که جوانان، مردان و شیرزنان ما این مسیر را تا اینجا رسانده اند، باید تا قله ادامه دهند و البته باید موانع و مشکلات پیش روی این حرکت نیز با سعی و درایت برداشته شود.
جلیلی افزود: امروز میراث دار شهدا هستیم و این حرکت بزرگ تمدنی است که قرن ‌ها مومنان آرزوی آنرا داشتند و من، شما و جوانان باید این مسیر را حفظ کرده و ادامه دهنده آن باشیم و لازمه آن برنامه ریزی است و آگاه باشیم که ابزار شیطان، ترساندن و باطل السحر آن نیز نترسیدن است.
دکتر اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برگزاری برنامه ‌های متنوع فرهنگی در این دانشگاه، گفت: برگزاری همایش ایثار، جهاد و شهادت، دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، طرح حامیم، دوره جامع تربیتی و آموزشی بسیج، ازدواج دانشجویی و غیره از اهم برنامه های برگزار شده در راستای کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی است.
رئیس کمیته دانشجویی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل افزود: تکریم خانواده ‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران وظیفه اصلی تمام مدیران و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی است و این فرهنگ باید در جامعه بیش از پیش ترویج یابد.
چمنی با اشاره به تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا، تاکید کرد: بسیج از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی و پشتوانه ‌های مستحکم نظام است و تحریم این نهاد مردمی و انقلابی نشان دهنده استیصال و ضعف دشمن است.
وی تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی قویا این تحریم را محکوم می کند و با تمام توان از بسیج دانشجویی به نحو احسن حمایت و پشتیبانی می کند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: از این رو در شرایط کنونی که کشور مورد هجمه دشمنان به اشکال مختلف قرار گرفته است، ‌باید با جان و دل از ارزش‌های دینی، فرهنگی و ملی خود دفاع کنیم و ما دانشگاهیان نیز وظیفه داریم با تعلیم و تربیت نسل جوان و صالح وظیفه خود را در قبال خون شهدا و رشادت های رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و آزادگان انجام دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد علمداری فر مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای این اجلاسیه، افزود: کتاب ستارگان درخشان شامل وصیت‌ نامه شهدا، خاطرات شهدا و زندگی نامه ۵۵ شهید دانشجوی استان تالیف و به چاپ رسید.
وی افزود: برای هر شهید دانشجو یک مستند و در مجموع ۵۵ مستند منحصر بفرد تولید و پخش شد و در ادامه موشن گرافی و یک آلبوم شامل زندگی نامه و عکس های هر شهید در آن طراحی شد.
علمداری فر بیان کرد: همچنین جشنواره‌ های علمی و فرهنگی با فراخوان مقاله در موضوع های متعدد برگزار  شد.
دبیر کمیته دانشجویی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل در خصوص سایر برنامه های انجام شده در راستای اجلاسیه شهدای دانشجوی استان، تشریح کرد: برگزاری مسابقه ‌های دل نوشته و ایده‌ پردازی و تولید اپلیکیشن شهدای دانشجو از دیگر اقدامات انجام شده است.
شایان ذکر است تجلیل از خانواده ۵۵ شهید دانشجوی استان، رونمایی از کتب، عکس و اپلیکیشن، مداحی و حضور خادمان حرم مطهر رضوی و زیارت پرچم گنبد امام رضا(ع) از دیگر برنامه های این اجلاسیه بود.
پایان خبر

*********************************************************


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 370 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر