رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: آمادگی دانشگاه محقق اردبیلی برای کمک به حل مسائل و مشکلات شرکت کشت و صنعت مغان

 | تاریخ ارسال: 1401/11/30 - 12:48 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از آمادگی این دانشگاه برای کمک به حل مسائل و مشکلات شرکت کشت و صنعت مغان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی ۳۰ بهمن در نشست مشترک با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت کشت و صنعت مغان ضمن معرفی دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از ۱۳ هزار دانشجو، ۴۰۰ عضو هیات علمی و ۴۰۰ کارمند است.
وی با اشاره به حضور دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی های ملی و بین المللی و کسب رتبه ۱۷ در رتبه بندی ISC، افزود: جذب دانشجویان خارجی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد و طی شش ماه گذشته حدود ۱۰۰ دانشجوی خارجی جذب شده است.
چمنی تصریح کرد: سالانه بیش از یک هزار پایان نامه و رساله در دانشگاه محقق اردبیلی تدوین می شود که ضروری است این پایان نامه ها و رساله ها منتج به حل مسائل و مشکلات استان و کشور شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ستاد توسعه استانی طی شش ماه اخیر با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی این ستاد احصای مسائل و مشکلات دستگاه های اجرایی و کمک به حل آنها توسط دانشگاه است.
وی با بیان اینکه ارتباط بین دانشگاه و مراکز تولیدی و صنعتی باید بیش از پیش تقویت شود، ادامه داد: با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه محقق اردبیلی باید به نحوی عمل کنیم تا از این پتانسیل برای حل مسائل و مشکلات منطقه استفاده کنیم.
چمنی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی سالانه ده ها کنفرانس ملی و بین المللی در رشته های مختلف برگزار می کند، گفت: از شرکت کشت و صنعت مغان انتظار می رود از منابع انسانی ارزشمند استانی در جهت منافع مردم شریف استان و منطقه به‌کارگیری کند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کشت و صنعت مغان نیازهای تحقیقاتی خود را به دانشگاه ارائه کند تا پایان نامه ها و رساله های دانشجویی به این سمت سوق یابد.
وی با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه می توانند به عنوان فرصت مطالعاتی در کشت و صنعت مغان حضور یابند، افزود: همچنین دانشگاه محقق اردبیلی آماده است تا آموزش های نوین در حوزه های مختلف را به کارکنان شرکت کشت و صنعت مغان ارائه کند.
چمنی اظهار امیدواری کرد: نتیجه همکاری های مشترک دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت کشت و صنعت مغان باعث ارتقای کشت و صنعت شود‌.
دکتر قاسم محمدی مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت به ضرورت ارتباط میان کشت و صنعت مغان با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی تاکید کرد.
وی با اشاره به توانمندی های شرکت کشت و صنعت مغان، افزود: این شرکت سالانه در حوزه های کشاورزی، دامی و صنایع تبدیلی اقدام به تولید محصولات متنوع می کند.
محمدی به ضرورت تدوین و تنظیم نظام جامع کشت و صنعت مغان تاکید و تصریح کرد: در ارتباط با آموزش و پژوهش اقدامات خوبی در کشت و صنعت شروع شده که با همکاری دانشگاه ها تداوم خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان توجه به حوزه دانش بنیان و تولید ثروت آفرین را از اولویت های این شرکت عنوان کرد و گفت: توجه جدی به زنجیره ارزش، برندینگ و صادرات نیز در دستور کار شرکت کشت و صنعت مغان قرار دارد.
وی با اشاره به ظرفیت عظیم و توانمندی دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: امید می رود همکاری های خوبی در حوزه آموزشی و پژوهشی، استفاده از نتایج پایان نامه ها و تدوین نظام و منشور راهبردی کشت و صنعت مغان با دانشگاه محقق اردبیلی داشته باشیم.
محمدی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری سمینار زنجیره ارزش، برندینگ، صادرات و بحران آب با مشارکت دانشگاه های محقق اردبیلی و تهران در کشت و صنعت مغان خبر داد.

دکتر جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه این دانشگاه دارای جایگاه معتبر ملی و بین المللی است، گفت: در حال حاضر دانشگاه محقق اردبیلی در میان دانشگاه های جوان و تأسیس شده بعد از انقلاب دارای رتبه دوم کشوری است و این مهم نشان از تولیدات علمی برجسته و قابل قبول است.
وی به تعریف میز مشترک میان دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت کشت و صنعت مغان تاکید کرد و افزود: با افزایش ارتباطات میان دانشگاه و کشت و صنعت مغان قطعاً شاهد حل مسائل و مشکلات و توسعه منطقه خواهیم بود.
رزمجو با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای آزمایشگاه مرکزی مجهز و کتابخانه مرکزی غنی است، تصریح کرد: همچنین در حال اخذ مجوز برای راه اندازی آزمایشگاه استاندارد مواد غذایی هستیم.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه نظرات خود پرداختند.
پایان خبرCAPTCHA
دفعات مشاهده: 491 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر