رئیس دانشگاه معین استان اردبیل تاکید کرد: نقش ارزشمند بسیج اساتید در جامعه دانشگاهی

 | تاریخ ارسال: 1401/11/12 - 15:35 | 
رئیس دانشگاه معین استان اردبیل به نقش ارزشمند بسیج اساتید در جامعه دانشگاهی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی در آئین تکریم و معارفه جانشین سازمان بسیج اساتید استان اردبیل با اشاره به نقش ارزشمند بسیج اساتید در دانشگاه ها، گفت: دست اندرکاران بسیج اساتید نقش بسیار موثری را در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند.
وی با اشاره به نقش محوری اساتید دانشگاه در پیشرفت های علمی و فناوری کشور، افزود: دانشگاهیان و نخبگان از جمله اقشاری هستند که به دلیل نقشی که در جامعه دارند، همواره مورد هدف جنگ‌ نرم از سوی دشمن به حساب می ‌آیند.
سرهنگ جهانبخش عطایی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز با بیان اینکه نیاز است تا گفتمان انقلاب به شکل کامل نسل جدید  منتقل شود، گفت: بزرگترین محک انقلاب اسلامی در ماه های گذشته در کف خیابان ها رقم خورد و به عینه دیدیم که دشمن قصد دارد تا نیمه خالی لیوان را معرفی و نمایان کند و متاسفانه برخی هم فریب این حیله دشمن را خوردند.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به ضرورت معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب به بحث جهاد تبیین بسیار تاکید کرده اند؛ لذا اگر در جامعه راهبری صحیح داشته باشیم و نسل جوان و تاثیرگذار دانشگاهی را درست تربیت کنیم می توانیم گام های موثری در بحث جهاد تبیین برداریم.
وی با بیان اینکه لازم است از ظرفیت اساتید دانشگاه ها در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در کلاس های درس بهره برده شود، تاکید کرد: نیاز است تا به نسل امروزی بیان شود که کشورمان قبل از انقلاب در چه سطحی بود و اکنون به چه مدارجی دست پیدا کرده است.
دکتر ابراهیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان با تاکید بر همگرایی در راستای پیشبرد اهداف انقلاب، گفت: دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی از اصلی ترین وظایف بسیج می باشد.
وی با بیان اینکه بسیج از از جناح بندی باید خودداری کند افزود: حساسیت نسبت به ماموری سپاه و بسیج بسیار بالا است و این مهم گسترش تعامل مدیران دانشگاه ها و سازمان بسیج اساتید را می طلبد
.

گفتنی است در ادامه حکم سرهنگ قاسم میرزاد به عنوان جانشین سازمان بسیج اساتید استان به وی اعطا و با اهدای لوح از زحمات سرهنگ بهنام سمیعی جانشین سابق این سازمان تجلیل به عمل آمد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 404 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر