شرکت در نشست هم اندیشی گزارشنامه موسسات پژوهشی دولتی

 | تاریخ ارسال: 1401/8/29 - 08:35 | 

طی جلسه‌ای با حضور دکتر رازینی، رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، «گزارش‌نامه نظارت بر مؤسسات پژوهشی دولتی» به بحث گذاشته‌ شد.  در این جلسه که با هدف تبادل‌ نظر پیرامون جنبه‌های مختلف کاربرگ تشکیل شده ‌‌بود، درمورد بخشی از فرایند دست‌یابی به پرسش‌های گزارش‌نامه و  منابع علمی و تجربی آن صحبت به میان‌آمد.

در این نشست که با حضور دبیران و کارشناسان هیئت‌های استانی و به‌صورت الکترونیکی برگزار شده ‌بود، دکتر رازینی ضمن تبریک ۱۸ آبان که روز کیفیت نامیده شده است، گردش مؤسسات پژوهشی بر مدار کیفیت را از مهمترین ارکان توفیق نظام علم و فناوری کشور دانستند. 

پس از ارائه کلیات و مروری بر محتوای کاربرگ نظارتی، دکتر علی مجتهدین دبیر هیئت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان اردبیل به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات این هیئت در خصوص گزارشنامه پیشنهادی پرداختند. در این خصوص «ضرورت ورود اطلاعات مؤسسات پژوهشی در سامانه آموزش‌عالی»، «اهمیت تعریف مشوق یا پشتوانه قانونی برای تمکین مؤسسات از تکمیل فرم‌های ساعا» و «لزوم واقع‌نمایی هرچه بیشتر گزارش‌های نظارتی» از جمله موضوعاتی بود که بر آن تأکید شد.

در انتهای جلسه معاون مرکز نظارت و مدیر گروه نظارت بر مؤسسات پژوهشی، به سؤالات و ابهامات طرح‌شده ازسوی تعدادی از حاضرین پاسخ دادند.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 148 بار   |   دفعات چاپ: 38 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر