معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد: کسب رتبه ۱۷ دانشگاه محقق اردبیلی در آخرین رتبه بندی ISC / قرار گیری دانشگاه در جمع ۱۰ دانشگاه جامع برتر کشور در حوزه فناوری و نوآوری

 | تاریخ ارسال: 1401/8/18 - 11:51 | 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از کسب رتبه ۱۷ این دانشگاه در بین دانشگاه های جامع کشور و قرار گرفتن در جمع ۱۰ دانشگاه جامع برتر کشور در حوزه«فناوری و نوآوری» در جدیدترین رتبه بندی ISC برای اولین بار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جبرائیل رزمجو ۱۸ آبان گفت: جایگاه دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه­‌ های جامع کشور در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با ۴ پله صعود نسبت به دوره گذشته از رتبه ۲۱ به ۱۷ ارتقا پیدا کرد.
وی افزود: رتبه ­‌بندی دانشگاه ­های کشور هر ساله از طرف ISC و بر اساس معیارهای مختلف در شش حوزه آموزش(با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش(با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری(با وزن ۲۰ درصد)، بین المللی سازی(با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی(با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات(با وزن ۵ درصد) انجام می­شود.
رزمجو ادامه داد: رتبه دانشگاه های کشور براساس هر کدام از معیارهای فوق به صورت جداگانه محاسبه می گردد که در آخرین رتبه بندی منتشره، دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس امتیازات کسب شده در حوزه «فناوری و نوآوری» با کسب رتبه ۸ توانست در جمع ۱۰ دانشگاه جامع برتر کشور قرار گیرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در این رتبه بندی اطلاعات پژوهشی مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۹-۲۰۱۷ و اطلاعات پرسشنامه ای مربوط به بازه زمانی ۱۳۹۸-۱۳۹۶ مورد استفاده قرار گرفته است که با توجه به افزایش کیفیت تولیدات علمی و محصولات فناورانه و نوآوری در سال های اخیر امید می رود که به فضل الهی و با حمایت مسئولان استانی و ملی در سال­های آتی شاهد ارتقای جایگاه دانشگاه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: موفقیت های به دست آمده و رشد دامنه دار دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی های مختلف ملی و بین المللی با وجود تحریم ‌های بین المللی، مرهون تلاش های روز افزون همکاران هیات علمی توانمند، دانشجویان مستعد و کارکنان پرتلاش است.
پایان خبر

 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 218 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر