ورود به سایت

فراخوان بیست‌ونهمین و سی‌امین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه در سال ۱۴۰۰

 | تاریخ ارسال: 1400/9/20 - 11:54 | 
ضمن آرزوی سلامتی و موفقیّت برای دانشجویان عزیز، به اطلاع می‌رساند که ثبت‌نام بیست‌ونهمین و سی‌امین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه در دو سطح دانشگاهی و کشوری، شامل گروه‌های تخصصی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و دامپزشکی و هنر برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی، از ۲۰ تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ می‌باشد. متقاضیان می‌توانند تا پایان مهلت ثبت‌نام با مراجعه به پایگاه http://portal.saorg.ir و تکمیل فرآیند ثبت‌نام در جشنواره شرکت نمایند. نفرات اوّل هر مقطع گروه‌های تخصصیِ سطح دانشگاهی، برای ارزیابی و انتخاب دانشجوی نمونه در سطح کشوری، به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی خواهند شد.

شرایط شرکت‌کنندگان:
۱- حداقل معدل کل برای شرکت دانشجویان در این جشنواره در مقطع کارشناسی (۱۶)، مقطع کارشناسی‌ارشد (۱۷) و مقطع دکتری تخصصی (۱۷) می‌باشد.
توجه: دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، بدون احتساب نمرۀ پایان‌نامه باید حد نصاب معدل کل را احراز نمایند.
توجه: برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، کسب شرط حداقل معدل در یک مقطع قبلی نیز الزامی است.
۲- برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی پژوهش‌محور شرط ورود به جشنواره، پذیرش یک مقالۀ ISI در همان مقطع تحصیلی می‌باشد.
۳- دانشجویان در مقطع کارشناسی بعد از ۴ نیمسال، مقطع کارشناسی‌ارشد بعد از ۲ نیمسال و مقطع دکتری تخصصی بعد از گذراندن آزمون جامع می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
۴- نداشتن سابقۀ سنواتی برای شرکت در فراخوان به عنوان شرط ورود الزامی است (کارشناسی ۸ نیمسال، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال و دکتری تخصصی ۸ نیمسال).
توجه: حذف نیمسال بدون احتساب سنوات به دلیل مبتلا شدن دانشجو در سال گذشته به بیماری کرونا مجاز بوده و سابقۀ سنواتی دانشجو در نیمسال مذکور لحاظ نمی‌گردد.
۵- هر دانشجو صرفاً یکبار در هر مقطع تحصیلی می‌تواند به عنوان دانشجوی نمونۀ کشوری انتخاب شود.
۶- کسب امتیازات آزمون زبان طبق جدول مندرج در آیین‌نامه (ذیل بند ۳ مادۀ ۴) برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی الزامی است.
۷- کسب حداقل امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی-اجتماعی برای شرکت در این جشنواره الزامی است.
۸- دانشجویان دارای سابقۀ محکومیت قطعی در شورای انضباطی و یا مراجع قانونی ذیربط در مقطع مربوطه، امکان شرکت در این جشنواره را در همان مقطع تحصیلی ندارند.
۹- دانشجویانی که همزمان در ۲ رشته اشتغال به تحصیل دارند، فقط در یک رشتۀ تحصیلی مجاز به شرکت در جشنواره می‌باشند.
۱۰- دانشجویانی که پس از فراخوان جشنواره فارغ‌التحصیل می‌شوند، در صورت نداشتن سنوات تحصیلی می‌توانند در اوّلین فراخوان سال آینده در همان گروه-مقطع شرکت کنند.
توجه: دانشجویانی که پس از فراخوان جشنواره دانشجوی نمونه در سال ۱۳۹۸ دانش‌آموخته شده‌اند، با رعایت بند ۲-۴ آیین‌نامه (نداشتن سابقۀ سنواتی) می‌توانند در جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۰ شرکت نمایند.
۱۱- شرط سنی شرکت در جشنواره حداکثر ۴۱ سال می‌باشد.
۱۲- سه امتیاز به صورت افزوده به دانشجویانی که در زمینۀ کرونا فعالیت داوطلبانه داشته‌اند، تعلّق می‌گیرد.
۱۳- ارائۀ تأییدیه برای تمامی فعالیت‌های علمی-پژوهشی و فرهنگی ضروری است و صرفاً فعالیت‌های صورت گرفته در طول مقطع فعلی دانشجو، ملاک محاسبه و امتیاز می‌باشد.
۱۴- ارائۀ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تمامی کتاب‌های تألیفی، ترجمه و گردآوری ضروری است.
۱۵- متقاضیان مقطع کارشناسی در صورت کسب حداقل ۶۴ امتیاز، مقطع کارشناسی‌ارشد در صورت کسب حداقل ۶۵ امتیاز و مقطع دکتری در صورت کسب حداقل ۷۰ امتیاز، می‌توانند به مرحلۀ کشوری راه یابند.


دانلود آیین‌نامه جشنواره دانشجوی نمونه
دانلود شیوه‌نامه اجرایی جشنواره دانشجوی نمونه

 
دانشجویان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت دانشجویی دانشگاه واقع در ساختمان سبلان و بخش اطلاعیه‌های دانشجویی در صفحۀ اصلی سایت دانشگاه مراجعه نمایند.


 


CAPTCHA