معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خبر داد: کسب رتبه اول کشوری توسط بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در برگزاری دوره اول طرح جامع راه مهندسی

 | تاریخ ارسال: 1400/9/8 - 10:50 | 
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی از کسب رتبه اول کشوری توسط بسیج دانشجویی این دانشگاه در برگزاری دوره اول طرح جامع راه مهندسی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل با بیان اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در برگزاری دوره اول طرح جامع راه مهندسی موفق به کسب رتبه اول در کشور شد، گفت: طرح جامع راه مهندسی بستری برای نقش‌آفرینی دانشجویان مساله‌ محور است که از طریق این طرح مسائل اساسی مرتبط با صنعت با لحاظ ظرفیت های دانشجویی و رشته های تخصصی آن ها قابل حل خواهد بود.
وی با اشاره به مأموریت دانشگاه ها در دوره کنونی، اظهار کرد: از مهمترین مأموریت دانشگاه ها حل مسائل موجود در جامعه به خصوص مسائل مرتبط با صنعت است که با تکیه بر علم و فناوری این امر ممکن خواهد بود.
فنی اصل ادامه داد: طرح جامع راه مهندسی در تلاش است تا دانشجویان را به سمت آگاهی و دغدغه‌ مندی نسبت به حل مسائل کشور، تقویت دید جامع و تخصصی نسبت به رشته‌ و فضای کاری آینده، توانمندسازی برای پیشرفت و تعالی کشور و حل دغدغه‌ های ذهنی و مشکلات دوران تحصیل هدایت کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه استقبال خوب دانشجویان از این طرح نویدبخش اثبات کارآمدی آموخته های آنها برای رفع نیازهای کشور و تحقق عملی مقابله با استکبار است، تصریح کرد: وقایع روز دانشجو بیانگر این است که استکبار برای حفظ سلطه، به دنبال وابستگی و ناکارآمدی است و برای مقابله با آن اجرای چنین طرح هایی در کشور ضروری است.  
گفتنی است آئین افتتاحیه طرح جامع راه مهندسی توسط سازمان بسیج دانشجویی کشور و با مشارکت نواحی بسیج دانشجویی استان ها و دانشگاه های کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات فناوری در روز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار شد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 297 بار   |   دفعات چاپ: 50 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر