به مناسبت هفته بسیج؛ برگزاری وبینار بسیج اساتید و قرارگاه فرهنگی انقلاب اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1400/9/3 - 14:18 | 
 وبینار بسیج اساتید و قرارگاه فرهنگی انقلاب اسلامی با سخنرانی دکتر غلامرضا خواجه سروی استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سومین وبینار از سلسله نشست ‌های ماهانه آزاد اندیشی پیرامون موضوعات و مسائل روز ، باعنوان "بسیج اساتید و قرارگاه فرهنگی انقلاب اسلامی" با سخنرانی دکتر غلامرضا خواجه سروی استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
دکتر غلامرضا خواجه سروی ضمن تشریح جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به تبیین ماموریت ها و نقش خطیر این شورا در کشور و موارد و مصوبات مرتبط این شورا با دانشگاه ها  پرداخت و گفت: دانشگاه ها عموما درگیر کارهای دیگر هستند و ارتباط مناسبی با شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارند.
وی با بیان فعالیت ها و نقشه راه بسیج اساتید، به ارتباط بسیج اساتید با شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مصوبه این شورا تاکید کرد و افزود: بایستی سند دانشگاه اسلامی در بین دانشگاهیان تکثیر و تبیین شود، زیرا همه چیز در آن پیش بینی شده است و حتی اگر ۱۰ درصد به آن نیل پیدا کنیم، شاهد تحولات مثبتی خواهیم بود.
خواجه سروی با اشاره به موضوعات و مسائل مرتبط همکاری و ارتباط بسیج اساتید و قرارگاه فرهنگی انقلاب اسلامی به تشریح  بایدها و نبایدهای بسیج اساتید در دانشگاه ها پرداخت و همچنین پیشنهاداتی جهت توسعه و ارتقای فعالیت ها مطرح نمود.
 دکتر مرتضی ابراهیمی مسئول بسیج اساتید استان اردبیل و رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان علی الخصوص اعضای بسیج اساتید عنوان کرد: دانشگاه به فرموده امام خمینی(ره)  کارخانه انسان سازی است و به فرموده مقام معظم رهبری اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند، علی القاعده این دو عبارت و نظریه اساسی نظام فکری کشور اقتضا می کند که دانشگاهیان با محوریت اساتید نقش کلیدی را در این حوزه داشته باشند؛ چراکه اساتید قوه عاقل و موتور حرکت فکر، خردورزی، علم و پیشرفت هستند که جزو اصول گزاره های اساسی تمدن سازی نوین اسلامی، کالبد و چهارچوب گام دوم انقلاب می باشند.
دکتر اسماعیل گلی مسئول بسیج اساتید و دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبیلی نیز با تبریک هفته بسیج به اساتید دانشگاه محقق اردبیلی، بسیج را ابتکار حضرت امام خمینی(ره) در تبدیل تهدیدها به فرصت نامید و در ادامه از نظم و محتوای انقلابی به عنوان دو موضوع تاکید شده از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شاکله آرایش عوامل فرهنگی در کشور یاد نمود.
 گفتنی است این وبینار توسط کانون بسیج اساتید و دفتر هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد و وبینار با پرسش و پاسخ خاتمه یافت.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 160 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر