نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تاکید کرد: ضرورت ورود دانشگاه ها به موضوع خانواده آرمانی

 | تاریخ ارسال: 1400/8/15 - 08:46 | 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به ضرورت ورود دانشگاه ها به موضوع خانواده آرمانی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی شرکت کننده در دوره مرواریدی در صدف با اشاره به اهمیت موضوع عفاف و حجاب، گفت: کار فرهنگی بیشتر در خصوص نظریه حریم بسیار مهم و ضروری است.
وی خواندن خطابه را بالاترین فعالیت اجتماع عنوان کرد و افزود: دانشجویان می توانند با مراجعه به کتاب سحر بیان از ۱۱۰ فن بیان که در آن ذکر شده است، استفاده نمایند.
عاملی با بیان اینکه در خصوص عفاف و حجاب خداوند از زنان می خواهد به نحوی لباس بپوشند که معروف به عفت شوند، تصریح کرد: ضروری است تا دانشگاه به موضوع جدیدی تحت عنوان خانواده آرمانی بپردازد.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه ۶۰ نفر از دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه در دوره ای سه روزه تحت عنوان مرواریدی در صدف که توسط بسیج دانشجویی برگزار شده است، شرکت نموده اند، گفت: در این دوره دانشجویان در خصوص عفاف و حجاب به صورت علمی ورود پیدا کرده اند.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ تشکل، انجمن و کانون و بیش از ۶۰ نشریه دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی  فعالیت می کنند، افزود: علاوه بر بسیج دانشجویی، هیات مکتب الشهدا نیز طی روزهای اخیر به منظور کادرسازی میان دانشجویان، اقدام به برگزاری دوره ای کرده است.
فنی اصل با بیان اینکه همایش ملی دانشگاه آرمانی به زودی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: منویات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل همواره در برنامه های دانشگاه و تشکل ها مدنظر قرار می گیرد.
گفتنی است در ابتدای این دیدار، دبیر دوره مرواریدی در صدف به ارائه گزارشی از جزئیات این دوره پرداخت.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 391 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر