در نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه و مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل مطرح شد: مشارکت دانشگاه محقق اردبیلی و صدا و سیما در زمینه انعکاس فعالیت های دانشگاهی به جامعه

 | تاریخ ارسال: 1400/6/23 - 18:08 | 
در نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه و مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل به ضرورت مشارکت دانشگاه محقق اردبیلی و صدا و سیما در زمینه انعکاس فعالیت های دانشگاهی به جامعه تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در نشست با مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل با اشاره به فعالیت های ارزشمند صدا و سیما در زمینه انعکاس دستاوردها و فعالیت های دانشگاه، گفت: تعامل و همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و صدا و سیما طی سال های اخیر در سطح عالی بوده و ماندگار خواهد بود.
وی از دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان آبروی علمی استان یاد کرد و افزود: این دانشگاه سال گذشته برای اولین بار وارد رتبه بندی تایمز شد و در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت و امروز بعد از یک سال با ۲۰۰ پله صعود در جمع ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.
حبیبی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی مولود انقلاب بوده و امروز بعد از ۴۲ سال فعالیت در عرصه های ملی و بین المللی حرفی برای گفتن دارد، ادامه داد: ضروری است تا با مشارکت بیشتر دانشگاه و صدا و سیما، دستاوردها و فعالیت های ارزشمند دانشگاه برای جامعه و به ویژه نسل جوان معرفی شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به پخش زنده اولین همایش ملی اربعین از شبکه های استانی و ملی در سال گذشته، گفت: چهارم مهر ماه سالجاری نیز اولین همایش بین المللی و دومین همایش ملی اربعین با حضور سخنرانان داخلی و خارجی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد که انتظار می رود این همایش نیز به نحو احسن توسط صدا و سیما پوشش داده شود.
دکتر علی ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل با بیان اینکه توفقیات دانشگاه محقق اردبیلی موجب افتخار همه استان است، گفت: مردم استان نیز روشن و آگاه هستند و این موفقیت ها را مشاهده می کنند.
وی با اشاره به رشد و پیشرفت بسیار خوب دانشگاه های استان، ادامه داد: صدا و سیما نیز در راستای معرفی و انعکاس فعالیت های دانشگاهی همراه دانشگاه ها است.
ملااحمدی با بیان اینکه یکی از بندهای بیانیه گام دوم انقلاب مرتبط با علم و دانش و توجه به آن است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم برای داشته های خودمان مبلغ خوبی باشیم.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل همچنین با اشاره به برگزاری اولین همایش بین المللی و دومین همایش ملی اربعین حسینی در دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: در همین راستا برنامه های تولیدی و خبری در دستور کار قرار دارند و تلاش ما این است این رویداد بین المللی که در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد به نحو احسن پوشش داده شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه صدا و سیما همیشه به صورت صادقانه با دانشگاه همکاری دارد، گفت: نام دانشگاه محقق اردبیلی برای این استان باعث افتخار است؛ چراکه در طول ۵۰۰ سال گذشته فردی مثل مقدس اردبیلی از لحاظ علمی و قداست نداشته ایم.
وی با اشاره به تلاش ارزشمند صدا و سیما در پخش زنده اولین همایش ملی اربعین در سال گذشته، ادامه داد: امسال در آستانه اربعین حسینی نیز انتظار می رود این همایش که با مشارکت دانشگاه ها و دستگاه های فرهنگی استان برگزار خواهد شد، انعکاس خوبی داشته باشد.
گفتنی است در ادامه اعضای هیات رئیسه دانشگاه و معاونان صدا و سیما به ارائه بیانات خود پرداختند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 129 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر