رئیس دانشگاه خبر داد: ارتقای چشمگیر ۹ پله ­ای جایگاه دانشگاه محقق اردبیلی در جدیدترین رتبه‌بندی  ISC

 | تاریخ ارسال: 1400/1/15 - 22:49 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از ارتقای ۹ پله ای رتبه این دانشگاه در جدیدترین رتبه ­بندی نظام رتبه ‌بندی (ISC)  در بین دانشگاه­‌ های جامع کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی گفت: جایگاه دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه­‌ های جامع کشور در سال ۱۳۹۹-۱۳۹۸ با ۹ پله صعود نسبت به سال ۱۳۹۸-۱۳۹۷ از رتبه ۳۰ به ۲۱ ارتقا پیدا کرد.
وی افزود: رتبه ‌­بندی دانشگاه­‌ های کشور هر ساله از طرف ISC و بر اساس معیارهای مختلف در شش حوزه آموزش(با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش(با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری(با وزن ۲۰ درصد)، بین المللی سازی(با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی(با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات(با وزن ۵ درصد) انجام می­ شود.
حبیبی ادامه داد: رتبه دانشگاه های کشور براساس هر کدام از معیارهای فوق به صورت جداگانه محاسبه می گردد که در آخرین رتبه بندی منتشره، دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس امتیازات کسب شده بر اساس دو معیار مختلف «پژوهش» و «بین المللی سازی» رتبه ۱۹ را در بین دانشگاه های جامع کشور کسب کرده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در این رتبه بندی اطلاعات پژوهشی مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۶ و اطلاعات پرسشنامه ای مربوط به بازه زمانی ۱۳۹۷-۱۳۹۵ مورد استفاده قرار گرفته است که با توجه به افزایش تولیدات علمی در سال های اخیر امید می رود که به فضل الهی در گزارش های بعدی شاهد ارتقای جایگاه بیشتری باشیم. 
وی خاطرنشان کرد: موفقیت های به دست آمده و رشد شتاب ­‌دار دانشگاه در رتبه بندی های مختلف ملی و جهانی با وجود تحریم ‌های ظالمانه بین المللی مرهون تلاش بی ‌وقفه اعضای هیات علمی اندیشمند، دانشجویان مستعد و کارمندان پرتلاش است.
حبیبی با اشاره به رشد قابل توجه تعداد مدارک ثبت شده در سال های اخیر در پایگاه‌­ های Web of Science و Scopus و بهبود شاخص‌ های رتبه ‌­بندی، گفت: به توجه به کسب رتبه ۲۱ در سالجاری (بهترین رتبه در محدوده ۲۱-۳۰)، امید می رود در سایه الطاف الهی و همدلی بیشتر، شاهد قرار گرفتن نام دانشگاه محقق اردبیلی در جمع ۲۰ دانشگاه جامع برتر در رتبه بندی سال آینده ISC باشیم.
گفتنی است رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی ISC در سالهای ۱۳۹۷-۱۳۹۶ و ۱۳۹۶-۱۳۹۵ به ترتیب در محدوده های ۴۰-۳۱ و ۵۰-۴۱ قرار داشت و رتبه اخیر کسب شده حاکی از رشد شتابان جایگاه دانشگاه در رتبه بندی مذکور دارد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 326 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر