معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد: ارتقای رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی وبومتریک دانشگاه های جهان

 | تاریخ ارسال: 1399/11/10 - 00:44 | 
 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از ارتقای ۱۹۱ پله ای جایگاه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی وبومتریک دانشگاه های جهان و چهار پله ای در بین دانشگاه های کشور در شش ماهه اخیر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر داود سیف زاده با اعلام این خبر، گفت: در آخرین رتبه بندی وبومتریکس (ژانویه ۲۰۲۱) برای دانشگاه های دنیا  که بر اساس شاخص هایی همچون تعداد مقالات پراستناد، تعداد ارجاعات به مقالات پژوهشگران در پایگاه گوگل اسکولار و تعداد لینک های دریافتی وب سایت دانشگاهها از وب سایت های دیگر منتشر می شود، دانشگاه محقق اردبیلی با ۱۹۱ رتبه ارتقا در جهان و ۴ رتبه ارتقا در ایران، در جایگاه ۲۱۳۰  جهان و ۴۰ کشور قرار گرفت.
وی افزود: در رده بندی این دوره نیز همانند ۲.۵ سال اخیر، شاهد تداوم روند ارتقای رتبه دانشگاه بوده ایم؛ بطوریکه نسبت به ماه جولای سال ۲۰۱۸ رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در سطح جهانی ۶۱۴  پله و در سطح کشوری ۱۷ پله ارتقا یافته است.
سیف زاده ادامه داد: همچنین رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در بازه زمانی مذکور در بین دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ۱۲ رتبه(از ۳۸ در جولای ۲۰۱۸ به ۲۶ در ژانویه ۲۰۲۱) و در بین دانشگاه های جامع وابسته به وزارت علوم ۹ رتبه (از ۲۸ در جولای ۲۰۱۸ به ۱۹ در ژانویه ۲۰۲۱) ارتقا یافته است. 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در رده بندی اخیر، دانشگاه های تهران، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی به ترتیب رتبه های اول تا سوم کشور را کسب کردند و دانشگاه های واشینگتن، کرنل و جانز هاپکینز نیز به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم دنیا قرار گرفتند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 429 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر