برگزاری دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع «روشنفکری دینی» در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1399/10/23 - 14:05 | 
دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع «روشنفکری دینی» با حضور ۷۰ نفر از استادان دانشگاه محقق اردبیلی به مدت سه روز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در اختتامیه این دوره گفت: روشنفکری حقیقی، دین مدار است و نقشه راه تمدن نوین اسلامی را ترسیم می کند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی افزود: آیت الله مصباح یزدی(ره) یکی از اشخاص برجسته روشنفکری در تاریخ انقلاب بوده است که برای حوزه و دانشگاه آثار گرانقدری را برجای گذاشت.
وی با بیان اینکه در قدم اول باید نقشه دشمن را شناخت، گفت: امروزه تنها کشوری که توانسته است در مقابل استکبار جهانی با صلابت و اقتدار ایستادگی کند، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که مدیون رهبری داهیانۀ حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای"مدظلّه العالی" هستیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل جوانان کشور را آگاه و بصیر به مسائل روز دنیا عنوان کرد و خاطرنشان کرد: جوانان کشور نشان دادند که می توانند در همۀ عرصه های علمی و فرهنگی نقش آفرینی موثری داشته باشند و مسبب پیشرفت کشور شوند.
دکتر اسماعیل گلی دبیر دفتر هم اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این وبینار گفت: برگزاری چنین دوره هایی در راستای تقویت گفتمان آزاداندیشی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
 وی افزود: در این دوره مفهوم روشنفکری، روشنفکری دینی، تاریخچه ورود روشنفکری دینی به ادبیات معرفت شناسی، ارکان دین تبیین و آراء و دیدگاه های روشنفکران غربی از جمله لوتر، اسپینوز، جان هیک و همچنین روشنفکران مسلمان از جمله سید جمال الدین اسدآبادی، اقبال لاهوری، دکتر شریعتی و مهندس بازرگان توسط دکتر ابوالفضل روحی از مدرسین دوره های ضیافت اندیشه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
 دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه با اشاره به استقبال اساتید از مباحث مطرح شده گفت: تلاش خواهیم کرد دوره تکمیلی روشنفکری دینی را در آینده برگزار کنیم.
گفتنی است این وبینار از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۲ دی ماه به همت دفتر هم اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با تدریس دکتر ابوالفضل روحی برگزار شد و اساتید سوالات و نقطه نظرات خود را مطرح و با همدیگر بحث و تبادل نظر کردند.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 88 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر