به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی و با حضور مسئولان استانی؛ یادواره استانی شهدای هسته ای ایران و اربعین شهید فخری زاده برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1399/10/16 - 13:34 | 
یادواره استانی شهدای هسته ای ایران و اربعین شهید فخری زاده به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی و با حضور مسئولان استانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در این مراسم گفت: دانشگاه های اردبیل در ترویج ایثار و شهادت تلاش های خوبی انجام می دهند و این روند باید ادامه داده شود.
 سردار جلیل بابازاده قانع با بیان اینکه در شرایط فعلی راهبرد دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، تحمیل جنگ نرم بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: دشمنان به دنبال حذف تفکرات نابی است که در بخش های مختلف برای تقویت جمهوری اسلامی تلاش می کنند.
وی با بیان اینکه دانشمندان مظهر قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند، ادامه داد: همه ما باید دست به دست هم بدهیم و در راستای اتحاد و پیشرفت کشور حرکت کنیم.
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: در ۱۳ دی ماه همه ما عزادار سردار شهید سلیمانی شدیم و ۱۸ دی ماه ۱۳۵۷ مردم روستای نیارق علیه رژیم پهلوی قیام کردند که پاسگاه آنها را به خاک و خون کشیدند که ۵ نفر شهید و ۱۷ نفر هم جانباز شدند و ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ مردم قم علیه رژیم پهلوی قیام کردند که همه اینها باید گرامی داشته شود.
بابازاده اظهار کرد: زمانی که تمامیت ارضی کشور در خطر بود، بسیجیان در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتند و امروز که سلامت مردم در خطر است بسیجیان در این جبهه حضور دارند.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم با بیان اینکه از دست دادن شهید سلیمانی ها و شهید فخری زاده ها حزن و اندوه ملی و بین المللی بود، گفت: دشمنان نظام و انقلاب ثابت کردند که توانایی روبرو شدن به ایران را ندارند به همین دلیل و در نهایت ذلالت اقدام به ترور ناجوانمردانه می کنند.
وی با بیان اینکه ضعف دشمنان در برابر اقتدار ایران اسلامی اساسی است، اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از هر روش ممکن برای جلوگیری از پیشرفت صنایع دفاعی ایران استفاده کردند اما در فرهنگ شهادت، توقف معنا ندارد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دشمنان جنگ روانی پیچیده ای علیه کشور به راه انداخته اند، ادامه داد: راهبرد دیگر دشمنان قراردادن کشور در تنگناهای مالی است و حتی دست به تحریم اقلام بهداشتی و دارویی زده اند.
حبیبی اظهار کرد: مقابله با استکبار جهانی هزینه دارد و باید در راه اعتلای کشور همت مضاعف و کار مضاعف انجام بدهیم.
لازم به ذکر است که در این مراسم کتاب اشعار دانشجویان در مدح سردار شهید سلیمانی رونمایی شده و مداحی و پخش کلیپ از دیگر بخش های این برنامه بود.
 
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 312 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر