بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت قدسی پیامبر اعظم (ص)

 | تاریخ ارسال: 1399/6/23 - 08:52 | 
کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت قدسی پیامبر اعظم (ص) بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت قدسی پیامبر اعظم (ص)  بیانیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
باسمه تعالی
 
)و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین / ۱۰۷انبیاء (
  اهانت اخیر نشریه " شارلی ابدو " فرانسه به ساحت مقدس سراج منیر، امین وحی و مردم، آخرین و برترین رسول رحمت، اخلاق و بیداری حضرت محمد امین (ص) دل وجدان‌های بیدار و انسانهای آزاده را جریحه‌دار و پرخون کرد. اهانت به پیامبر اعظم (ص) این عصاره اخلاق، خوبی‌ها و فضایل، اهانت به همه ارزشهای انسانی و اخلاقی و همه انبیاء عظام (ع) و انسانهای پاک است . این اهانت برنامه‌ریزی شده در راستای پروژه اسلام‌هراسی بوده و بازنشر آن در مقطع کنونی برای منحرف کردن افکار عمومی مسلمانان از سیاست های پلید رژیم صهیونیستی و استکبار در منطقه غرب آسیا می باشد. انتشار چنین مطالب موهن و عدم محکومیت آن از سوی سیاستمداران فرانسوی به بهانه آزادی بیان، حاکی از ضعف منطق و برهان و فقر فکری آنان در مقابل مکتب پیامبر اعظم (ص) و عصبانیت گردانندگان و حامیان این نشریه از موج گرایش به اسلام و رحمه للعالمین است.
  امروز نام مبارک محمد (ص) و دینش در دنیا جذاب‌ترین و پرآوازه‌ترین نام‌ بوده و هر روز بر میزان ارادتمندان و علاقمندان حضرتش افزوده می‌شود. چنین اهانت‌هایی بر خلاف باور منتشرکنندگان آن، موجبات بیداری و وحدت بیشتر جوامع انسانی و اسلامی شده و چیزی از ارزشهای سراج منیر نمی‌تواند بکاهد و به سروده سعدی:
 شب پره گر وصل آفتاب نخواهد   /     رونق بازار آفتاب نکاهد
کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی همگام با دانشگاهیان عزیز اهانت نشریه " شارلی ابدو " به ساحت قدسی پیام‌آور صلح، رحمت و اخلاق را محکوم نموده و از خداوند متعال برای همگان توفیق فهم صحیح سلوک اجتماعی، سیاسی و اخلاقی پیامبر اعظم (ص) و حرکت در مسیر نورانی آن حضرت را مسالت دارد.
 
کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 147 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر