نماینده مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی: ضرورت بهبود ارتباط میان بخش صنعت و دانشگاه ها / فعالیت های عمرانی بسیار خوبی در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شده است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۶ - 13:54 | 
نماینده مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی به ضرورت بهبود ارتباط میان بخش صنعت و دانشگاه ها  تاکید کرد و گفت: فعالیت های عمرانی بسیار خوبی در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ولی ملکی در نشست هم اندیشی با موضوع«افزایش همکاری های بخش صنعت، معدن و دانشگاه» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه فعالیت های عمرانی بسیار خوبی در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شده است، گفت: این فعالیت ها نشان از وجود نگرش خوب در میان مسئولان و کارکنان دانشگاه است.
وی با بیان اینکه تصمیم گیری و پشتکار در مدیریت باعث حل مشکلات می شود، افزود: با نگاه تک محوری نمی توان جامعه را توسعه داد، در همین راستا باید نگاهمان را تغییر دهیم؛ چراکه با نگاه بسته و محدود نمی توانیم دنیای توسعه یافته ای داشته باشیم.
ملکی با تاکید بر اینکه شناخت پتانسیل ها و سرمایه گذاری و اختصاص وقت برای این پتانسیل ها بسیار مهم است، تصریح کرد: در حال حاضر پتانسیل دانش و فناوری وجود دارد ولی متاسفانه نتوانسته ایم بین دانشگاه و صنعت ارتباط و همکاری خوبی ایجاد کنیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از صاحبان صنایع برای حضور در دانشگاه دعوت شود، گفت: در این حالت است که می توان ارتباط صنایع و دانشگاه ها را بهبود بخشید.
وی با بیان اینکه ما نیازمند صنایع پیشران و مادر هستیم، خاطرنشان کرد: این صنایع مادر هستند که صنایع کوچک را نیز به دنبال خواهند داشت.
ملکی با بیان اینکه برای داشتن توسعه متوازن در استان باید به بخش صنعت نیز توجه شود، گفت: بنده نیز در خصوص اخذ مجوزها و حمایت های لازم از طریق بخش های ملی در خدمت دانشگاه و بخش صنعت هستم.
نماینده مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پهنه های معدنی موجود در استان، افزود: از سه پهنه موجود در استان، یکی در شهرستان مشگین شهر است که مطالعات این پهنه به نتیجه رسیده و سرمایه گذاری در آن شروع شده است.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه کمک های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در پیشبرد پروژه های عمرانی دانشگاه موثر بوده است، گفت: نماینده محترم مردم شریف مشگین شهر همچنین در خصوص حل مشکلات دانشکده کشاورزی مشگین شهر همکاری های خوبی داشته اند تا پروژه فعال شود.
حبیبی با اشاره به فعالیت های ارزنده همکاران در دانشگاه، افزود: خوشبختانه در نتیجه این فعالیت ها، دانشگاه محقق اردبیلی به تدریج در رتبه بندی های بین المللی وارد می شود که امیدواریم با همت و تلاش همه همکاران بتوانیم قدم های خوبی در راستای توسعه و پیشرفت دانشگاه و منطقه برداریم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه دارای کارکرد ملی است، تصریح کرد: این مجموعه به عنوان آبروی علمی استان بوده و امیدواریم در سال های آتی نیز با کارکردهای بین المللی خود را نشان داده و توانمندی اساتید منطقه را به رخ پژوهشگران جهان بکشد.
وی اظهارامیدواری کرد: با کمک های نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی، در بودجه سال آتی اتفاقات خوبی برای بخش های مختلف دانشگاه محقق اردبیلی بیفتد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه توسعه علمی مشگین شهر به لحاظ وجود توانمندی ها و پتانسیل ها باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: انتظار می رود با همت مسئولان دانشکده کشاورزی مشگین شهر رونق پیدا کند؛ چراکه کشاورزی و باغبانی حرف اول را در مشگین شهر می زند.
وی با اشاره به شخصیت والای علامه مقدس اردبیلی، افزود: این دانشگاه که به نام ایشان مزین شده است، باید به یکی از دانشگاه های برتر کشور و دنیا تبدیل شود.
گفتنی است در ادامه دکتر محتشم محبی رئیس دانشکده فنی و مهندسی، دکتر محمد حسن زاده رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دکتر حسین شایقی رئیس بنیاد نخبگان استان، مهندس شاپور رجبی مدیر آموزش و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به ارائه گزارش از وضعیت حوزه های کاری، دیدگاه ها و پیشنهادات خود پیرامون موضوع نشست پرداختند.
همچنین در این نشست به پاس تشکر از اختصاص ۵ میلیارد ریال از محل بودجه در اختیار وی بابت تجهیز و راه اندازی دانشکده کشاورزی مشگین شهر از دکتر ولی ملکی تجلیل شد.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 210 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر