به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی؛ دومین همایش ملی آسیب های اجتماعی آغاز به کار کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۲ - 14:25 | 
دومین همایش ملی آسیب های اجتماعی به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، استاندار اردبیل در مراسم افتتاحیه این همایش با بیان اینکه در استان اردبیل جهت کاهش آسیب های اجتماعی برنامه ریزی و تلاش می شود، تصریح کرد:تاثیرگذاران در مسائل فرهنگی و اجتماعی به مساله آسیب های اجتماعی ورود کرده اند.
مهندس اکبر بهنامجو با اشاره به اینکه در استان اردبیل حدود ۴۴ هزار نفر پرسنل بخش دولتی وجود دارد، ادامه داد: اگر به این افراد در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی آموزش داده شود، تا حدود زیادی می توان در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذار باشد.
وی با بیان اینکه باید در زمینه مهارت های زندگی ورود مثمرثمری داشته باشیم، ادامه داد: مشکلات اجتماعی منشا و عوامل مختلفی دارند که بحث اقتصاد هم یکی از آنها است و به لطف خدا در حوزه اقتصاد هم توفیقاتی حاصل شده است.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشگاه حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد که حدود ۳ هزار و ۳۰۰ نفر از آنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۴۰۰ نفر عضو هیات علمی دارد، اظهار کرد: ۴۵ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه دارای مرتبه علمی دانشیار و استاد هستند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی در راستای پیاده سازی دانشگاه جامعه محور، ورود عالمانه به مشکلات جامعه دارد.
سردار هوشنگ حسینی فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل هم گفت: باید با درک عمل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با ارئه راه حل های علمی و عملی به سلامت جامعه کمک کرد.
وی افزود: شناسایی علل و کنترل آنها موجب می شود که بسیاری از نیروهای از دست رفته جامعه بار دیگر به جامعه برگردند.
فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل ادامه داد: باید آسیب های اجتماعی را پیش بینی کنیم و با ابزارهای مناسب در صدد کاهش این آسیب ها برنامه ریزی کنیم.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: هر فرد در هر جایگاهی می تواند در معرض آسیب های اجتماعی قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه همه ما باید برای کاهش آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنیم، اضافه کرد: بهترین راهکار برای کاهش آسیب های اجتماعی توجه به آموزه های دینی و الگوبرداری از رفتار و گفتار ائمه معصومین است.
دکتر محمد نریمانی رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دومین همایش ملی آسیب های اجتماعی گفت: باید تلاش کنیم که آسیب های اجتماعی به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه لازمه برنامه موفق آمیختگی تجربه با علم است، ادامه داد: برگزاری همایش های علمی وظیفه ما است اما باید دستگاه های دولتی و بخش خصوصی از آخرین یافته ها و نتایج مقالات ارائه شده به صورت عملی استفاده کنند وگرنه برگزاری همایش کار بیهوده ای است.
رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دومین همایش ملی آسیب های اجتماعی اضافه کرد: دانشگاه محقق اردبیلی به سمت کاهش آسیب های اجتماعی حرکت کرده است و در این راستا، کتابخانه تخصصی آسیب های اجتماعی راه اندازی کرده و برنامه های انجمن های علمی را به سمت رشد اجتماعی دانشجویان سوق داده است.
یادآور می شود در این مراسم با اهدای هدایایی از فعالان حوزه آسیب های اجتماعی تجلیل شد.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 287 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر