جلسه مشترک دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه آتاتورک ترکیه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۰ - 16:02 | 
به منظور همکاری و تعاملات دوجانبه، جلسه مشترک دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه آتاتورک ترکیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این نشست با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی هم اکنون حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو گفت: این دانشگاه حدود ۴۰۰ نفر عضو هیات علمی دارد که ۴۵درصد آنها دارای مرتبه علمی دانشیار و استاد هستند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی  ۳ پژوهشکده، ۳ مرکز تحقیقاتی و ۱۱ هسته پژوهشی دارد، ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی دارای ۵ دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، ادبیات و علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی و علوم در سایت مرکزی و 3 دانشکده در شهرستان های نمین، مشگین شهر و پارس آباد دارد.
به گفته حبیبی، ارتقای هشت پله ای رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی سالیانه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) و رشد ۵۵ و ۴۰ درصدی تولیدات علمی دانشگاه در یکسال گذشته بر مبنای گزارشات پایگاه های استنادی Scopus و Web of Science نشان دهنده تلاش های علمی و پژوهشی در این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: این نشست به منظور همکاری های علمی و پژوهشی بین دانشگاه های محقق اردبیلی و آتاتورک برگزار شده است تا دو دانشگاه بتوانند در زمینه همکاری های بین المللی با یکدیگر فعالیت های مشترکی داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: قرآن مجید بزرگترین کتاب آسمانی است و باید در دنیا حرف اول را بزند که این کار نیازمند تلاش ما مسلمانان است.
وی اضافه کرد: در کنار کارهای علمی و پژوهشی باید برای گسترش دین اسلام در جهان تلاش کنیم چرا که دشمنان اسلام به دنبال این هستند که چهره نامناسبی از اسلام به افکار عمومی جهان نشان دهند.
دکتر آیهان چیلیک معاون علمی دانشگاه آتاتورک با بیان اینکه این دانشگاه در شهر ارزروم واقع در شرق ترکیه قرار دارد، تصریح کرد: هدف ما همکاری علمی و فرهنگی با دانشگاه محقق اردبیلی است.
لازم به ذکر است در این نشست تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه به امضا رسید.

 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 361 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر