معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: کسب رتبه ۵ المپیاد علمی دانشجویی کشوری توسط دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۲ - 13:41 | 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی از کسب رتبه ۵ المپیاد علمی دانشجویی کشوری توسط دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ترحم مصری با اعلام این خبر، گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور تشویق و ترغیب دانشجویان دانشگاه های کشور به مطالعه، تحقیق و ایجاد فرصت های مناسب علمی، هر ساله المپیاد علمی دانشجویی کشور را برگزار می نماید.
وی افزود: در راستای ایجاد مشارکت گسترده تر دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور، المپیاد غیر متمرکز از سال ۱۳۸۶ با تقسیم بندی دانشگاه های کشور به هشت قطب دانشگاهی به اجرا در آمده است.
مصری با بیان اینکه هر دانشگاه، دانشجویان علاقمند و متقاضی را به صورت یک تیم پنج نفره در هر رشته به دانشگاه مرکز قطب معرفی می نماید، ادامه داد: در مرحله اول که اردیبهشت ماه هر سال برگزار می شود، تیم های دانشگاهی در هر منطقه به طور همزمان با یکدیگر به رقابت می پردازند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: مرحله اول بیست و چهارمین المپیاد علمی – دانشجویی اردیبهشت ماه سالجاری با شرکت ۶۳ نفر از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در دانشگاه تبریز برگزار گردید و در این آزمون، هفت نفر به  مرحله کشوری راه یافتند.
وی گفت: براساس نتایج آزمون مرحله نهایی، رتبه کلیه شرکت کنندگان مشخص می گردد و مطابق با آئین نامه استعدادهای درخشان دانشگاه محقق اردبیلی برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی می توانند از تسهیلات استعدادهای درخشان  بهره مند شوند. افزون بر اینکه نفرات اول تا پانزدهم مرحله نهایی آزمون المپیاد علاوه بر عضویت در دفتر استعدادهای درخشان می توانند از جوایز نقدی دانشگاه  نیز بهره مند خواهند شد.
مصری تصریح کرد: این هفت نفر مرداد ماه سالجاری در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور تهران در آزمون کشوری به رقابت پرداختند و بر اساس نتایج اعلام شده عباس دیدار در رشته آمار رتبه ۵، حبیب شکری در رشته جغرافیا رتبه ۱۷، هادی پوراسکندری در رشته زبان و ادبیات فارسی رتبه ۲۷، زهرا سیف اله زاده در رشته زیست شناسی رتبه ۲۲، فاطمه اصغری در رشته زیست شناسی رتبه ۳۳، علی فرجیان در رشته فیزیک رتبه ۲۲ و محمدصادق نوروزی در رشته فیزیک رتبه ۲۴ را کسب کردند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 487 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر