ورود به سایت

فراخوان بیست و هشتمین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۶ - 15:24 | 
به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند، ثبت‌نام بیست و هشتمین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه در دو سطح دانشگاهی و کشوری، شامل گروه‌های تخصصی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و دامپزشکی و هنر برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی، از ۲۰ مهرماه تا ۴ آبان‌ماه ۹۸ شروع خواهد شد. متقاضیان می‌توانند تا پایان مهلت ثبت‌نام با مراجعه به پایگاه portal.saorg.ir و تکمیل فرآیند ثبت‌نام در جشنواره شرکت کنند. نفرات اوّل هر مقطع گروه‌های تخصصیِ سطح دانشگاهی، برای ارزیابی و انتخاب دانشجوی نمونه در سطح کشوری، به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی خواهند شد.
توجه:
دانشگاه‌هایی که در جشنوارۀ دانشجوی نمونۀ هر سال، دانشجویان برگزیده در مرحلۀ کشوری داشته باشند، به ازای هر برگزیدۀ کشوری (در گروه-مقطع مربوطه) می‌توانند در سال آینده به عنوان سهمیۀ تشویقی افزوده، نفر دوّم آن گروه-مقطع را نیز علاوه بر نفر نخست معرفی نمایند. استفاده از این امتیاز، امسال در گروه علوم انسانی برای مقطع کارشناسی و مقطع دکتری تخصصی امکان‌پذیر می‌باشد.
شرایط شرکت‌کنندگان:
۱- حداقل معدل کل برای شرکت دانشجویان در این جشنواره در مقطع کارشناسی (۱۶)، مقطع کارشناسی‌ارشد (۱۷) و مقطع دکتری تخصصی (۱۷) می‌باشد.
۲- دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، بدون احتساب نمرۀ پایان‌نامه باید حد نصاب معدل کل را احراز نمایند.
۳- برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، کسب شرط حداقل معدل در یک مقطع قبلی نیز الزامی است.
۴- برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی پژوهش‌محور شرط ورود به جشنواره، پذیرش یک مقالۀ ISI در همان مقطع تحصیلی می‌باشد.
۵- دانشجویان در مقطع کارشناسی بعد از ۴ نیمسال، مقطع کارشناسی‌ارشد بعد از ۲ نیمسال و مقطع دکتری تخصصی بعد از گذراندن آزمون جامع می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
۶- نداشتن سابقۀ سنواتی برای شرکت در فراخوان به عنوان شرط ورود الزامی است (کارشناسی ۸ نیمسال، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال و دکتری تخصصی ۸ نیمسال).
۷- هر دانشجو صرفاً یکبار در هر مقطع تحصیلی می‌تواند به عنوان دانشجوی نمونۀ کشوری انتخاب شود.
۸- کسب امتیازات آزمون زبان طبق جدول مندرج در آیین‌نامه (ذیل بند ۳ مادۀ ۴) برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی الزامی است.
۹- کسب حداقل امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی-اجتماعی برای شرکت در این جشنواره الزامی است.
۱۰- دانشجویان دارای سابقۀ محکومیت قطعی در شورای انضباطی و یا مراجع قانونی ذیربط در مقطع مربوطه، امکان شرکت در این جشنواره را در همان مقطع تحصیلی ندارند.
۱۱- دانشجویانی که همزمان در ۲ رشته اشتغال به تحصیل دارند، فقط در یک رشتۀ تحصیلی مجاز به شرکت در جشنواره می‌باشند.
۱۲- دانشجویانی که پس از فراخوان جشنواره فارغ‌التحصیل می‌شوند، در صورت نداشتن سنوات تحصیلی می‌توانند در اوّلین فراخوان سال آینده در همان گروه-مقطع شرکت کنند.
۱۳- شرط سنی شرکت در جشنواره حداکثر ۴۰ سال می‌باشد.
۱۴- ارائۀ تأییدیه برای تمامی فعالیت‌های علمی-پژوهشی و فرهنگی ضروری است و صرفاً فعالیت‌های صورت گرفته در طول مقطع فعلی دانشجو، ملاک محاسبه و امتیاز می‌باشد.
۱۵- ارائۀ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تمامی کتاب‌های تألیفی، ترجمه و گردآوری ضروری است.
۱۶- متقاضیان مقطع کارشناسی در صورت کسب حداقل ۶۴ امتیاز، مقطع کارشناسی‌ارشد در صورت کسب حداقل ۶۵ امتیاز و مقطع دکتری در صورت کسب حداقل ۷۰ امتیاز، می‌توانند به مرحلۀ کشوری راه یابند.
توجه:
دانشجویان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت دانشجویی دانشگاه، واقع در ساختمان سبلان و بخش اطلاعیه‌های دانشجویی، در صفحۀ اصلی سایت دانشگاه مراجعه نمایند
لینک دانلود:
فراخوان بیست و هشتمین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه


CAPTCHA