رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: دانشجویان با برنامه های علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه همراه باشند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۶ - 14:32 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: از دانشجویان انتظار می رود با برنامه های علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه همراه باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی این دانشگاه ضمن تبریک آغاز سالتحصیلی جدید و معرفی اجمالی دانشگاه، گفت: اکثر اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی جزو شاگرد اول و دوم های دانشگاه های برتر کشور هستند. همچنین از فارغ التحصیلان دانشگاه ما در دانشگاه خودمان و بهترین دانشگاه های کشور و حتی برخی دانشگاه های خارج از کشور به عنوان اعضای هیات علمی فعالیت می کنند.
وی خطاب به دانشجویان با بیان اینکه از بستر دانشگاه محقق اردبیلی می توانید تا عالی ترین سطوح تحصیلی و اجرایی و مدیریتی پیش بروید، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی دارای دو دانشمند یک درصد برتر جهانی، چندین استاد، پژوهشگر و دانشجوی نمونه کشوری و ده ها رتبه برتر کشوری است.
حبیبی با بیان اینکه ایران دارای ظرفیت و توان علمی گسترده است، ابراز امیدواری کرد: با توان علمی بیشتر از ظرفیت و پتانسیل خود به نحو احسن استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه از دانشجویان انتظار می رود با برنامه های علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه همراه باشند، تصریح کرد: امیدواریم با همت و تلاش مضاعت، در سال های آتی بخشی از شما دانشجویان به عنوان اعضای هیات علمی در دانشگاه محقق اردبیلی استخدام شوید.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه به برکت خون شهدا، رزمندگان، ایثارگران و اساتید امروز جمهوری اسلامی ایران جزو کشورهای تاثیرگذار دنیا است، گفت: در طول ۴۰ سال گذشته به اندازه ۱۵۰ سال پیشرفت داشته ایم.
وی با بیان اینکه دانشگاه باید در جامعه تاثیرگذار باشد؛ چراکه دانشگاه مبدا تحولات در جامعه است، افزود: هنر این است که انسان در عصر حاضر تحصیل کند و به عزت برسد.
حسنی  خطاب به دانشجویان با بیان اینکه اصل اول برای شما تحصیل و عالم شدن است، ولی در کنار آن نیز به فعالیت های فرهنگی در کانون ها و تشکل ها اهمیت بدهید، گفت: دانشجویان می توانند از خدمات و تسهیلات این دفتر در خصوص ازدواج دانشجویی، وام ازدواج، سفر عتبات عالیات، مشهد مقدس و در آینده نزدیک عمره مفرده استفاده نمایند.
دکتر محمد نریمانی رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی ضمن معرفی تاریخچه دانشکده، رشته ها و گروه های آموزشی موجود در این دانشکده، گفت: این دانشکده دارای سه دانشجوی نمونه کشوری بوده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دارای سه مجله علمی پژوهشی در حال چاپ بوده و اخیرا نیز دو مجله علمی پژوهشی دیگر در شورای پژوهشی دانشگاه مصوب شده است، افزود: همایش های ملی و بین المللی در دانشکده برنامه ریزی شده که این همایش ها برای سالجاری پنج مورد بوده است.
نریمانی با بیان اینکه تک تک برنامه های دانشگاه با هدف خاصی برای ارتقای دانشجویان برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: امید می رود دانشجویان در زمان فارغ التحصیلی با توانمندی بالا در جامعه موثر واقع شوند.
رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به فلسفه دانشگاه های نسل چهارم که جامعه محور نامیده می شوند، گفت: در همین راستا ارتباط دانشکده با جامعه و دستگاه های اجرایی استان به صورت مطلوب برقرار است و می توان گفت طرح های بین سازمانی این دانشکده حدود ۳۰ درصد کل طرح های بین سازمانی دانشگاه است.
وی با بیان اینکه مرکز سلامت و تندرستی نیز طی سال های اخیر راه اندازی شده و اخیرا نیز به خدمات روانشناختی و آمار و مشاوره گسترش داده شده است، خاطرنشان کرد: این مرکز در اجرای پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری نیز بسیار موثر واقع شده است.
 
مهندس علیرضا دستور مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی نیز دانشگاه را محیطی مقدس معرفی کرد و گفت: اگر بخواهیم دانشجوی خوبی باشیم، باید یاد بگیریم چگونه روی خط قانون حرکت کنیم تا موفق شویم.
وی با بیان اینکه کارهایمان باید از روی عقل و منطق باشد، افزود: دانشجویان در انتخاب دوست برای خود، افراد مثبت، درس خوان و خانواده دار را انتخاب کنند.
دستور با تاکید بر یادگیری هنر نه گفتن توسط دانشجویان، تصریح کرد: مشاوران بسیار خوبی نیز در دانشگاه حضور دارند تا در مواقع بروز مشکل کمک حال دانشجویان باشند.
دکتر بروند صلاحی رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن معرفی مرکز رشد دانشگاه، این مرکز را محلی برای تبدیل ایده به پدیده و محصول دانست و به تشریح تسهیلات قابل ارائه و حمایت های مرکز از ایده ها پرداخت.
گفتنی است در ادامه دکتر اسماعیل صدری و دکتر سجاد بشرپور معاونان آموزشی و دانشجویی و پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی به معرفی آئین نامه های آموزشی و پژوهشی و موارد لازم برای دانشجویان ورودی جدید پرداختند و یکی از نودانشجویان کارشناسی ارشد به بیان خاطرات خود از دوران کارشناسی پرداخت. همچنین برپایی غرفه های معاونت فرهنگی و اجتماعی از دیگر بخش های این برنامه بود.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 289 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر