روابط عمومی- اخبار
استاندار اردبیل تاکید کرد: ضرورت حمایت عملی و اجرایی از پژوهشگران و فناوران استان اردبیل

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۸ - 14:40 | 
استاندار اردبیل به ضرورت حمایت عملی و اجرایی از پژوهشگران و فناوران استان اردبیل تاکید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اکبر بهنام جو در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان اردبیل در سال ۱۳۹۷ در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه باشیم، باید اهمیت ویژه ای به پژوهش قائل شویم، گفت: باید به پژوهشگران امید داده و از آنها به صورت عملی و اجرایی حمایت کنیم؛ چراکه پژوهشگران فعالیت های بسیار خوبی در زمینه های مختلف انجام می دهند.
وی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان، افزود: در این بازدید پژوهشگران درخواست حمایت کامل داشتند تا فعالیت های پژوهشی خود را به سمت صنعتی شدن و تجاری سازی ببرند.
بهنام جو با بیان اینکه طی هفته جاری استانداری نشست ویژه ای با مدیران دستگاه های اجرایی استان در این زمینه برگزار خواهد کرد، افزود: با برگزاری این نشست در خصوص جزئیات نحوه حمایت از پژوهشگران تصمیم گیری خواهد شد.
استاندار اردبیل با اشاره به فضای تحریم موجود در کشور، تصریح کرد: باید به افرادی که می توانند فعالیت های ویژه ای انجام دهند، بها دهیم؛ چراکه این افراد دارای ابتکار عمل و شهامت هستند.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه یک سوم از رشد اقتصاد کشور حاصل از ارتقای بهره وری است، گفت: اگر به کارنامه ۴۰ ساله کشور در بخش اقتصادی نگاه کنیم، مولفه سرمایه گذاری و به ویژه سرمایه گذاری خارجی فراز و فرودهایی بسیاری داشته است.
وی با اشاره به اعمال تحریم ها و وارد شدن تکانه های خارجی به اقتصاد، افزود: دانشگاه ها می توانند در کنار دستگاه های اجرایی بدون تاثیرپذیری از تحریم ها با ارتقای بهره وری به رشد اقتصادی کمک کنند.
حبیبی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها اگر پای کار باشند، می توانند بخش اعظم رشد اقتصادی کشور را مدیریت و راهبری کنند، اظهارامیدواری کرد: پژوهشگران و دانشگاهیان بتوانند  با همفکری و همکاری بر مشکلات فائق آیند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر همکاری میان دانشگاه های استان در بالاترین سطح قرار دارد، تصریح کرد: اخیراً نیز با توجه به تاکید ویژه استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار به اهمیت اقتصاد دانش بنیان، شورای راهبری اقتصاد دانش بنیان استان اردبیل در استان تشکیل یافته تا کمکی برای جوانان، نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی باشد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز با بیان اینکه لازمه پیشرفت در پژوهش، صنعت و فناوری کار درست است، گفت: باید برای هر پژوهشی ارزش قائل شده و به آن ارج نهیم.
وی به حمایت ویژه از پژوهش ها و طرح های تحقیقاتی تاکید کرد و افزود: دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد می توانند در امر تحقق اقتصاد مقاومتی پیش قدم و نوآور باشند.
حسنی با بیان اینکه در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و تکنولوژی می توانیم نوآور بوده و در امر تولیدات پیش قدم باشیم، تصریح کرد: باید با تکیه بر شعار «ما می توانیم» کار گروهی را رواج داده و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی در جهان باشیم.
 
دکتر اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل نیز با بیان اینکه چرخه مدیریت علم و دانش دارای سه مولفه اساسی انتقال دانش، ارتقای دانش و پژوهش و کاربرد دانش و فناوری است، گفت: امروز بر اساس آمارهای ارائه شده توسط پایگاه ISI، جمهوری اسلامی ایران جزو ۱۵ کشور برتر دنیا در حوزه تولید علم و دانش و از نظر استناد به مقالات علمی و پژوهشی و تاثیرگذاری آن جزو ۳۰ کشور برتر دنیا است.
وی با بیان اینکه امروز حوزه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان با تحقیقات و فعالیت های افراد علمی و دانشگاهی تقویت خواهد شد، تصریح کرد: در زمینه کاربرد دانش و فناوری نیز جامعه ایران در آستانه خیز نوآوری و فناوری قرار گرفته است.
رسولی با بیان اینکه علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه به کشور، شاهد موفقیت های چشمگیری در حوزه دانش و فناوری هستیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشگاه مادر استان جو بسیار خوبی در استان حاکم کرده است تا دانشگاه ها بتوانند از ظرفیت یکدیگر استفاده نمایند.
 
دکتر ابوالفضل بضاعت پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های دبیرخانه هفته پژوهش و فناوری استان اردبیل در سالجاری، گفت: هفته ملی پژوهش و فناوری امسال با شعار «پژوهش هدفمند؛ فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی» آغازبکار کرده و در استان نیز بعد از برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری هفته پژوهش، پنج کمیته علمی در شاخه های علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و علوم پزشکی تعیین و اعضای آنها نیز از دانشگاه های مختلف استان انتخاب شدند.
وی اضافه کرد: منتخبان جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر استان اردبیل با بررسی دقیق و تخصصی این پنج کمیته تخصصی انتخاب شدند و انتخاب فناور برتر نیز توسط پارک علم و فناوری با تشکیل کمیته تخصصی انتخاب شد.

گفتنی است در این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر استان در سال ۱۳۹۷ به شرح زیر تجلیل به عمل آمد:
 
نفر اول پژوهشگر برتر گروه علوم انسانی دکتر حسین نظم فر دانشگاه محقق اردبیلی
نفر دوم پژوهشگر برتر گروه علوم انسانی دکتر اکبر عطادخت دانشگاه محقق اردبیلی
نفر سوم پژوهشگر برتر گروه علوم انسانی دکتر علی جعفری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
نفر اول پژوهشگر برتر گروه فنی و مهندسی دکتر هادی غائبی دانشگاه محقق اردبیلی
نفر دوم پژوهشگر برتر گروه فنی و مهندسی دکتر مهدی شاهدی اصل دانشگاه محقق اردبیلی
نفر سوم پژوهشگر برتر گروه فنی و مهندسی دکتر مهدی سلیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
 
نفر اول پژوهشگر برتر گروه کشاورزی و منابع طبیعی دکتر جبرائیل رزمجو دانشگاه محقق اردبیلی
 
نفر دوم پژوهشگر برتر گروه کشاورزی و منابع طبیعی دکتر اردوان قربانی دانشگاه محقق اردبیلی
 
نفر سوم پژوهشگر برتر گروه کشاورزی و منابع طبیعی دکتر ابراهیم فتائی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
نفر اول پژوهشگر برتر گروه علوم پزشکی پایه دکتر احمد سلیمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل
نفر دوم پژوهشگر برتر گروه علوم پزشکی پایه دکتر نیما رزاقی اصل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل
نفر اول پژوهشگر برتر گروه علوم پزشکی بالینی دکتر شهرام حبیب زاده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل
نفر دوم پژوهشگر برتر گروه علوم پزشکی بالینی دکتر فرهاد صالح زاده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل
نفر اول پژوهشگر برتر گروه علوم  پایه دکتر یاشار عزیزیان دانشگاه محقق اردبیلی
نفر دوم پژوهشگر برتر گروه علوم  پایه دکتر فرهاد ستاری دانشگاه محقق اردبیلی
نفر اول پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی دکتر محمود صحرائی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان
نفر دوم پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی دکتر کرامت اخوان گیگلو مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان
نفر سوم پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی جواد هاشمی دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان
نفر چهارم پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی مهدی عالی پور اردی                            اداره کل حفاظت محیط زیست
نفر پنجم پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی دکتر محمد علیزاده سولا اداره حمایت از فعالیت های پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان
فناور برتر شرکت باد افرا انرژی مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه محقق اردبیلی
فناور برتر شرکت الکترونیک پردازش سبلان بخش صنعت
فناور برتر شرکت صحبا یورد یاردم پارک علم و فناوری استان اردبیل
فناور برتر شرکت امن گستر راسا مهر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل
خیّر منتخب حوزه پژوهش استان دکتر سعید ابراهیمی
 
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.15646.fa
برگشت به اصل مطلب