روابط عمومی- اخبار
دانشگاهیان و حوزویان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۷ - 16:56 | 
همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه، دانشگاهیان و حوزویان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دیدار با دانشگاهیان و حوزویان گفت: دانشگاهیان و حوزویان باید درد ملت را داشته باشند.
آیت الله دکتر سید حسن عاملی تصریح کرد: کشور ما احتیاج به پیشرفت های علمی دارد.
وی با بیان اینکه هر کشوری در صنعت رشد یافته، قبل از آن انقلاب فرهنگی در آن کشور رخ داده است، اظهار کرد: همه ما باید دغدغه مسائل کلان کشوری داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه کشور ما مسیر بسیار سختی در پیش دارد، ادامه داد: دو بار علمی و تربیتی وجود دارد که بار علمی بر دوش دانشگاهیان و بار تربیتی بر دوش حوزویان گذاشته شده است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دبیرخانه وحدت حوزه و دانشگاه در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان ایجاد شده است تا این دو نهاد را بیش از پیش به هم نزدیک کنیم.
وی با بیان اینکه جلسه هم اندیشی حوزه و دانشگاه های استان دیشب با حضور 200 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد، افزود: انتشار مقالات و کتاب های مشترک، استفاده از اساتید دانشگاه در حوزه و برعکس، همکاری علمی بین طلاب و دانشجویان، حضور پررنگ اساتید حوزه و دانشگاه در مسائل فرهنگی و اجتماعی و مواردی از این دست جزو خواسته های اساتید حوزه و دانشگاه برای نزدیکی بیشتر این دو نهاد است.
یادآور می شود در این دیدار برخی از اساتید حوزه و دانشگاه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.15619.fa
برگشت به اصل مطلب