روابط عمومی- اخبار
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی: برنامه ما، ایجاد دانشگاه جامعه محور است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۳ - 10:36 | 
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در ارائه برنامه راهبردی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ایجاد دانشگاه جامعه محور را جزو برنامه های اولویت دار خود بیان کردم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در دیدار با مدیر کل و معاونان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: باید دانشگاه در زمینه مسائل و مشکلات جامعه نقش آفرینی کند و در کل دنیا هم چنین است اما متاسفانه در کشور ما این نقش آفرینی کمرنگ است.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی آماده همکاری با دستگاه های اجرایی استان است، ادامه داد: این دانشگاه آماده همکاری نزدیک در رشته های مرتبط با صنایع دستی، گردشگری و بازاریابی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
حبیبی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی می توانند به عنوان تحصیل کرده های رشته های مرتبط در زمینه های مختلف با اداره میراث فرهنگی همکاری کنند، تصریح کرد: در صورت تمایل اداره میراث فرهنگی، آماده هستیم که طرح های پژوهشی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری را به سمت رشته های مرتبط با اداره میراث فرهنگی سوق دهیم.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه همکاری ها نباید ویترینی باشد، ادامه داد: ما بیشتر دنبال تاثیرگذاری هستیم بنابراین نباید همکاری ها محدود به کاغذبازی ها باشد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: متاسفانه همکاری با دانشگاه ها بیشتر در حد انعقاد تفاهم نامه است اما نگاه ما به همکاری با دانشگاه، خروجی محور و عملیاتی است.
مهندس نادر فلاحی با اشاره به اینکه صنایع دستی در اردبیل به تعداد لازم تولید می شود، اضافه کرد: متاسفانه در زمینه تجاری سازی و برندسازی صنایع دستی تولیدی در استان اردبیل ضعف هایی وجود دارد که به دنبال رفع این مشکلات هستیم و انتظار داریم دانشگاه در این زمینه کمک حال اداره ما باشد.
 سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: در استان اردبیل نزدیک 920 اثر تاریخی ملی و یک اثر جهانی وجود دارد.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.13726.fa
برگشت به اصل مطلب