روابط عمومی- اخبار
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی: افکار قرآنی باید در تمامی ابعاد زندگی جاری شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱۳ - 14:38 | 
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: افکار قرآنی باید در تمامی ابعاد زندگی جاری و ساری شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در محفل انس با قرآن کریم و گرامیداشت سالروز عروج ملکوتی امام راحل و یاد و خاطره شهدای گرانقدر قیام 15 خرداد در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این مطلب تصریح کرد: باید تلاش کنیم اندیشه های قرآنی در تمام ابعاد زندگی طنین انداز شود به همین دلیل امیدوارم با برگزاری چنین برنامه هایی به این مهم دست یابیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در سال های اخیر جزو دانشگاه های برتر و فعال در حوزه های فرهنگی- مذهبی بوده است، ادامه داد: برگزاری چنین برنامه هایی قطعا در تقویت روحیه دینی تاثیرگذار است.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: از برنامه های فرهنگی- مذهبی بخش های مختلف دانشگاه حمایت می کنیم و امیدوارم شاید اجرای برنامه های ملی و بین المللی در این حوزه ها باشیم.
وی با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی(ره)، گفت: از امام خمینی(ره) می توان به عنوان یک الگو و شخصیت جهانی و بین المللی یاد کرد.
حبیبی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در عصر طاغوت موفق به پایه ریزی حکومت اسلامی شد، افزود: همچنین امام راحل منادی وحدت در جامعه اسلامی بود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اولیای الهی هیچ ترس و  ابایی در کارهایشان نداشتند، تصریح کرد: اولیای الهی هر کاری که آغاز می کردند را به پایان می رساندند و این وعده الهی است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی اظهار کرد: در طول تاریخ همه انبیا برای استقرار حکومت و حاکمیت الهی آمده اند و کارهای ارزنده ای در این زمینه داشته اند.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به تکلیف خود عمل کردند، ادامه داد: چون کار امام خمینی(ره) برای خدا بود بنابراین حرکت خویش را آغاز کردند و انقلاب اسلامی پیروز شد.
حسنی با بیان اینکه امام خمینی(ع) اخلاق در عمل داشتند، افزود: حرکت امام راحل، دینی و به تبعیت از ائمه اطهار بود.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل با اشاره به اینکه شاه ظالم، حکومت نظامی اعلام کرده بود، تصریح کرد: با وجود اعلام حکومت نظامی، امام (ره) در خانه ماندن را حرام اعلام کرد و همه مردم به خیابان ها آمدند.
حسنی با بیان اینکه استکبارستیزی یکی از ویژگی های امام راحل بود، افزود: وقتی انسان آسمانی می شود، همه چیز را کوچک می بیند و امام خمینی(ره) به دلیل آسمانی بودن کل قدرت ها را در مقابل قدرت الهی کوچک می دید.
یادآور می شود که قرائت قرآن توسط قاریان ملی و بین المللی، اجرای تواشیح و مداحی از دیگر بخش های این برنامه بود.
 
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.13678.fa
برگشت به اصل مطلب