ورود به سایت

گزارش کوتاهی از برگزاری کارگاه آموزشی « معنای زندگی »

AWT IMAGE

                                 

  با توفیقات الهی و با عنایات حضرت بقیه الله (عج) اولین کارگاه آموزشی« معنای زندگی » با هماهنگی قبلی با مسئولین و استاد مدعو جناب آقای دکتر علی‌زمانی و دعوت کتبی از کلیه‌ی اعضای هیأت علمی در روز چهارشنبه 7/5/88 از ساعت 30/8 الی 40/15 در محل اتاق شورای دانشگاه برگزار گردید.

  در ابتدا پس از قرائت کلام الله مجید توسط یکی از همکاران، ضمن خیر مقدم توسط آقای امین فتحی، دبیر هم‌اندیشی دانشگاه، جهت ایجاد زمینه‌ی بحث، به حرکت‌های سه گانه‌ی زندگی انسان‌ها در قرآن اشاره شد:

  1- چرخشی، کنایه از بی‌هدفی (علیهم دائره السوء)

  2- مستقیم، کنایه از هدف خواهی (اهدنا الصراط المستقیم)

  3- رجوعی، کنایه از هدف‌یابی (ارجعی الی ربک)

  سپس جناب آقای دکتر علی‌زمانی ضمن آشنایی با اسامی و تخصص مخاطبین، به طرح موضوع پرداخته و طی سه جلسه‌ی متوالی مباحثی را تحت عناوین: « معنای معنی زندگی» – « معیارهای معنی » و « ویژگی‌های زندگی معنی‌‌دار» ادامه دادند سپس بعد از اقامه‌ی نماز ظهر و عصر به جماعت،‌ و صرف ناهار،‌ جلسه‌ی آخر با موضوع « لذت زندگی » و جمع‌بندی مباحث تا ساعت 40/15 ادامه یافت.

  لازم به ذکر است که در خلال مباحث، استاد سؤالاتی مطرح کرده و مخاطبین به ارائه‌ی دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود نیز می‌پرداختند. در انتهای جلسه نیز به هر کدام از اساتید، بسته‌ی فرهنگی از جمله کتاب نفیس منتخب میزان الحکمه اهداء گردید.

                        

AWT IMAGE


دفعات مشاهده: 6822 بار   |   دفعات چاپ: 934 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 172 بار   |   0 نظر