برگزاری ششمین دوره مسابقه موشک های آبی

انجمن علمی مهندسی مکانیک ششمین دوره مسابقه موشک های آبی را با حضور ٣١ تیم از مدارس و دانشگاه های استان و مجموعا ٦٢ پرتاپ موشک آبی برگزار کرد.

این دوره از مسابقه موشک آبی بر خلاف دوره های قبلی که معیار امتیازبندی تیم ها بر اساس برد مسافت طی شده موشک ها بود، با معیار هدف زنی موشک های ساخته شده، برگزار شد.


 

در این رقابت تیم ها موشک خود را به سوی هدفی که در فاصله ٩٠ متری قرار داده شده بود، پرتاپ میکردند که در پایان نتایج زیر حاصل شد:

مقام اول: تیم فاتح با رکورد cm ٩٠ فاصله از هدف

 مقام دوم: تیم ٩٤ با رکورد m ٣/١ فاصله از هدف

 مقام سوم: تیم کوارتز با رکورد m ٣/٣ فاصله از هدف

 مقام چهارم: رامیز ٩٧ با رکورد m ٤ فاصله از هدف

 تیم برتر دانش آموزی: تیم طوفان با رکورد m ٧/٢ فاصله از هدف

 

ورود به سایت

تاریخچه دانشکده

دانشکده فنی و مهندسی در مهرماه سال ۱۳۶۹ با پذیرش ۳۰ نفر دانشجو در رشته کاردانی عمران- کارهای عمومی ساختمان فعالیت خود را آغاز کرد. در مهرماه سال ۱۳۷۳ با پذیرش ۳۰ نفر دانشجو در مهندسی عمران- عمران و ۳۰ نفر دانشجو در مهندسی شیمی (صنایع غذایی) و در مهرماه ۱۳۷۴ با پذیرش ۳۰ نفر دانشجو در کاردانی معماری فعالیت خود را دنبال نمود.

این دانشکده در خرداد ماه سال ۱۳۷۸ به تصویب قطعی شورای عالی گسترش آموزش عالی رسید و از طرف وزیر محترم علوم، تحقیقات و فنآوری ابلاغ گردید. استقرار در ساختمان جدید این دانشکده در شهریورماه همان سال انجام گرفت. پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد عمران- سازه از مهر ۱۳۸۱شروع شده است و پذیرش دانشجو در رشته مهندسی مکانیک در حرارت و سیالات در اسفندماه ۱۳۸۱به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسیده است. در بهمن سال ۱۳۹۰ پذیرش دانشجویان دکتری در سه رشته مهندسی عمران-سازه، مهندسی برق-قدرت و مهندسی مکانیک-تبدیل انرژی انجام گرفت. در حال حاضر این دانشکده در پنج گروه آموزشی مهندسی عمران، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی معماری فعالیت دارد.
تعداد کل دانشجویان این دانشکده در نیمسال اول ۹۷-۹۸ حدود ۲۶۵۰ نفر می باشد. در حال حاضر این دانشکده دارای ۷۲ نفر عضو هیأت علمی تمام وقت است که مشغول فعالیت های آموزشی و پژوهشی هستند.


دفعات مشاهده: 13330 بار   |   دفعات چاپ: 783 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 178 بار   |   1 نظر