نظر سنجی در خصوص تمدید قرارداد بیمه نوین
برای شرکت در نظر سنجی اینجا کلیک کنید
ورود به سایت

اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم ها در آموزش عالی؛ کاهش مصرف و استفاده از کالای ایرانی دو محور اقتصاد مقاومتی در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱۴ - 15:19 | 

معاون اداری و مالی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کاهش مصرف و استفاده از کالای ایرانی دو محور اقتصاد مقاومتی در این دانشگاه هستند.

دکتر اردوان قربانی در گفتگو با روابط عمومی با اشاره به این مطلب افزود: اقتصاد مقاومتی «با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌ های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست ‌ساله، سیاست‌ های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون ‌زا، پیشرو و برون‌گرا ابلاغ شده است.»؛ تلاش ما بر این است که در این راستا حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه تلاش می شود تمامی خریدهای دانشگاه از تولیدات داخلی باشند، تصریح کرد: در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، کاهش مصرف اقلام به خصوص اقلام مصرفی در دستور کار قرار گرفته است، به همین دلیل با تقویت خدمات الکترونیکی، هزینه های زاید تا حدودی حذف شده است.
قربانی با اشاره به اینکه اجرای طرح هوشمندسازی موتورخانه های دانشگاه جهت بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت در این دانشگاه برنامه ریزی شده است، ادامه داد: اجرای طرح جمع ‌آوری و بازیافت کاغذ، تعویض لامپ های پر مصرف با لامپ های کم مصرف، تعویض پنجره های قدیمی و فرسوده با پنجره های دو جداره در راستای کاهش مصرف انرژی و رعایت الگوی مصرف، استفاده مناسب از امکانات موجود در دانشگاه و راه اندازی برخی از دستگاه های مستهلک برای کاهش هزینه و اجرای تحقیقات مختلف در زمینه خودکفایی در تولید از جمله برنامه های دانشگاه برای کاهش هزینه ها است.
معاون اداری و مالی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه علیرغم داشتن ماموریت های علمی و آموزشی در زمینه درآمدزایی هم فعالیت هایی دارد، اظهار کرد: اقدام در جهت فعال سازی کارخانه لبنیات، راه اندازی مرکز سلامت و تندرستی و ارائه خدمات مرتبط به جامعه، اجاره دادن خوابگاه ها و سالن های کنفرانس و ورزشی، انعقاد ۲۸ مورد قرارداد طرح پژوهشی بین سازمانی با اعتبار بیش از  ۱۴.۶ میلیارد ریال، برنامه ریزی جهت فعالیت مستمر پرورش مرغ گوشتی با حداکثر ظرفیت، اقدام به راه اندازی زنبورستان برای تولید عسل و گسترش علم پرورش زنبور عسل در استان و برنامه ریزی جهت فعالیت مستمر و پایدار پرواربندی گوسفند با حداکثر ظرفیت از اقدامات این دانشگاه در زمینه درآمدزایی و ایجاد اشتغال است.
قربانی ادامه داد: برگزاری کارگاه هایی در حوزه بومی کردن تکنولوژی ها و بازدید و برگزاری کارگاه های مرتبط برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان سازی، حذف فرآیندها و مکاتبه های غیرضروری، استفاده از دانشجویان به صورت کار دانشجویی جهت کاهش هزینه ها، تشکیل کارگروه اقتصادی دانشگاه با هدف افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه، احداث گلخانه دانشگاه جهت تامین گل‌ های مورد نیاز محوطه دانشگاه و ایجاد منابع درآمد برای دانشگاه از این محل و تصویب طرح تامین حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی دانشگاه از طریق انرژی‌ های تجدیدپذیر از دیگر تلاش های دانشگاه محقق اردبیلی در راستای اقتصاد مقاومتی است.
به گفته قربانی، حذف چاپ کاغذی پایان نامه های دانشجویی و جایگزین کردن انتشار الکترونیکی، ترغیب و تشویق اعضای هیات علمی دانشگاه به فرصت مطالعاتی داخل کشور و فرصت ‌های مطالعاتی صنعتی، ترغیب اعضای هیات علمی دانشگاه به فرصت مطالعاتی خارج از کشور با تقاضا و حمایت مراکز علمی پژوهشی خارج از کشور، فعال سازی کارگروه آموزش، پژوهش، نوآوری و فناوری استان اردبیل به عنوان دبیرخانه در راستای تخصیص یک درصد اعتبارات هزینه ای سازمان ها در حوزه پژوهش‌ های کاربردی و تقاضا محور و رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی، ارایه درس دو واحدی مبانی کارآفرینی به صورت اختیاری از سال ۹۲ در دانشگاه برای آشنایی بیشتر دانشجویان با روش های کسب و کار و مفاهیم کارآفرینی و تاسیس دفتر مشاوره کارآفرینی هم به منظور اهداف ابلاغی اقتصاد مقاومتی انجام شده است.
 

دفعات مشاهده: 130 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست مدیران اداری منطقه ۳ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۷ - 14:04 | 
نشست مدیران اداری منطقه ۳ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کارشناسان ذی­ربط دانشگاه­‌های مربوط و با حضور نماینده وزارت متبوع جناب آقای مهندس باروت­‌کوب­زاده، روز چهارشنبه ۹۸/۰۴/۲۶ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
 

 
در این جلسه و به منظور ایجاد وحدت رویه در اجرای مفاد آیین­‌نامه‌­های استخدامی دانشگاه­ها، دستورالعمل تدوین شده از طرف مدیران اداری منطقه ۷ کشوری در خصوص فوق­‌آلعاده بهره‌­وری، فرمول پیشنهادی مدیران اداری منطقه ۸ کشوری در خصوص نحوه محاسبه تعیین ضریب مدیریتی، دستورالعمل تعیین گروه پرتوکاری و درصد فوق­‌آلعاده کار با اشعه، نحوه احراز افراد تحت تکفل، انتخاب کارمند نمونه، ارتقاء رتبه اعضای غیرهیات علمی و نمونه قراردادهای بیمه درمان تکمیلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 

دفعات مشاهده: 186 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اولین گام در پدافند غیر عامل شناخت دشمن و تهدیدات است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۴ - 10:07 | 
مدرس رسمی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اولین گام در پدافند غیر عامل شناخت دشمن و تهدیدات است.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر فتح الله شمسایی در کارگاه «آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این مطلب افزود: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که مستلزم به کارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی و تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
وی با اشاره به شاخص های جنگ های نوین تصریح کرد: تاکید بر شبکه های جمع آوری اطلاعات، تاکید بر سنسورهای هوشمند و تاکید بر اصل حملات دقیق جزیی از این شاخصه ها هستند.
مدرس رسمی سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: سالانه هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار حادثه در ایران ثبت می شود که بین ۵ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می کنند.
به گفته شمسایی، ۸۰ درصد ایران در معرض خطر زلزله، ۵۰ درصد در معرض خطر سیل و در مجموع ۹۰ درصد جمعیت کشور در معرض خطر ناشی از سیل یا زلزله هستند.
 

دفعات مشاهده: 199 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۲ - 10:01 | 
جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه محقق اردبیلی پیرو هماهنگی و دعوت قبلی روز سه‌شنبه مورخ ۹۸/۰۴/۱۱ رأس ساعت -/۱۱ در محل اتاق شورای دانشگاه تشکیل شد


برای مشاهده صورتجلسه اینجا را کلیک کنید
 

دفعات مشاهده: 212 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری جلسه‌ی معاونت اداری و مالی دانشگاه با مدیریت بانک تجارت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲ - 17:44 | 
جلسه‌ی با حضور معاون محترم اداری و مالی، مدیر محترم اداری و مدیر محترم مالی و سایر همکاران با مدیریت بانک تجارت برگزار شد.
 

در این جلسه معاون محترم اداری و مالی بر لزوم تسریع در پرداخت وام تجهیزات آزمایشگاهی تاکید کردند. در ادامه موضوع تسهیلات پرداختی به دانشجویان و تسهیلات پرداختی به کارکنان دانشگاه مطرح و قول‌های مساعدی از طرف مدیریت بانک تجارت داده شد.
 

دفعات مشاهده: 276 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر