جلسه توجیهی داوطلبان نمایندگی خوابگاه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۳ - 01:24 | نویسنده: احمد کرمی | 

جلسه ی توجیهی نمایندگان خوابگاه ها  توسط شورای صنفی-رفاهی دانشجویان با حضور کاندیداهای نمایندگی خوابگاه های داخلی و خودگردان برادران و خواهران روز چهارشنبه مورخ12/8/95 در سالن کنفرانس مهمانسرای دانشگاه برگزارشد.

AWT IMAGE

احمد کرمی دبیر شورای صنفی-رفاهی دانشجویان در ابتدای جلسه به کاندیداهای نمایندگی خوابگاه ها بابت تایید صلاحیتشان تبریک گفته و از حضورشان در این جلسه تشکر کرد.

وی از شروع به کار شورای صنفی-رفاهی از اول مهر ماه و کمیته بندی اعضا صحبت کرده و ساختار کمیته های این شورا را برای کاندیداها تشریح کرد و تصریح کرد که انتخابات نمایندگان خوابگاه ها زیر نظر کمیته خوابگاه به مسئولیت آقای فیاضی نژاد برگزار خواهد شد.سپس با قرائت آین نامه ی انتخابات، اهداف ، وظایف و اختیارات نمایندگان خوابگاه ها را برای ایشان تبیین کرد.

کرمی افزود نمایندگان خوابگاه ها با توجه به توانایی ها و سلایق خود در کمیته های مختلف عضو می شوند و دارای دو وظیفه می باشند یکی در شورا و دیگری در خوابگاه ها و بایستی به این امر عنایت داشته باشند که هرگونه مشکل احتمالی را تنها از طریق روش های قانونی ، منطقی و معقول پیگیری نمایند و از تصمیمات احساسی و عجولانه بپرهیزند.

در ادامه آقای فیاضی نژاد ضمن تشریح برنامه ی انتخابات و زمان بندی آن گفت کاندیداهای محترم  به مدت 5 روز از 13 آبان ماه فرصت تبلیغات دارند و برای به رسمیت شناخته  شدن باید 30 درصد به اضافه یک رای از آرای اخذ شده را به خود اختصاص دهند.

پس از مشخص شدن برنامه ی انتخابات دانشجویان به بیان مشکلاتی که در دانشگاه با آن مواجه هستند پرداختند و اعضای شورای صنفی دانشجویان را در جریان اقدامات صورت گرفته در راستای رفع این مشکلات قرار دادند که اهم آنها به شرح زیر می باشد:

  • نارضایتی از سطح کیفی برخی از وعده های غذایی سلف

که در این مورد کرمی توضیح داد که برای بهبود کیفیت غذاها معاونت فرهنگی و دانشجویی جلسات متعددی با کارکنان اداره غذاخوری ، نمایندگان دانشجویان و مسئول شرکت پیمانکار آشپزخانه دانشگاه برگزار کردند که پس از بررسی راه های موجود برای افزایش سطح کیفیت غذاها ، و تلاش های شبانه روزی و برگزاری جلسات مختلف جهت تامین منابع مالی دستور خرید تجهیزات بسیاری از تهران را صادر نمودند که امید است تاثیر مثبت این اقدامات بر کیفیت غذاها به زودی مشهود گردد. همچنین مقرر گردیده یک ناظر بهداشتی به طور تصادفی مرتبا از آشپزخانه ، مرغوبیت مواد اولیه و روند طبخ غذاها گزارش تهیه نماید.

  • ساعت بسته شدن درهای خوابگاه ها

در این مورد نیز آقای فیاضی نژاد ضمن اشاره به این که قوانین موجود فقط و فقط جهت تامین امنیت دانشجویان وضع گردیده اند قول مساعد برای تغییر ساعت رجوع به خوابگاه از 19:30 به 20 با توجه به کلاس های موجود در دانشکده ها را داد.

  • عدم نظافت خوابگاه های دولتی در روزهای جمعه

خانم اسماعیلی مسئول روابط عمومی شورای صنفی رفاهی دانشجویان در این باره تصریح کرد : با توجه به این که جمعه روز تعطیل است و نمیتوان از نیروهای خدمتی انتظار فعالیت در تمامی روزهای سال را داشت و داشتن خوابگاهی پاکیزه و ایده آل جز با همکاری دانشجویان امکان پذیر نیست کما این که روزهای غیر تعطیل نیز اگر دانشجویان رعایت برخی مسائل را ننمایند مشکلات زیادی گریبان گیر آنها خواهد شد.

AWT IMAGE

مسائل دیگری همچون اینترنت خوابگاه های خودگردان ، امنیت خوابگاه ها، بوفه ها ، هزینه های خوابگاه های خودگردان ، جاروبرقی ، تجهیزات خوابگاه ها ، آسانسور و غیره در این جلسه مطرح شد که اکثرا  توضیح های اعضای شورای صنفی دانشجویان قانع کننده بود و درباره برخی از مشکلات نیز قول رسیدگی داده شد.

در پایان دبیر شورای صنفی با آرزوی توفیق برای کاندیداها به ایشان اجازه داد تا تبلیغات خود را شروع نمایند.


جلسه ی معارفه و اعطای احکام نمایندگان خوابگاه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۲۴ - 07:28 | نویسنده: احمد کرمی | 

جلسه ی معارفه و اعطای احکام نمایندگان خوابگاه ها در روز یکشنبه مورخ 23/08/95 با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ، مدیر حراست ، مدیر امور دانشجویی و روئسای ادارات خوابگاه های خواهران و برادران در سالن کنفرانس مهمانسرای دانشگاه برگزار گردید.

AWT IMAGE

در ابتدای این جلسه جناب آقای صاحب با قرائت آیاتی از کلام الله مجید مجلس را منور گردانیدند. سپس جناب آقای دکتر فنی اصل با عرض تبریک به نمایندگان منتخب و خسته نباشید به اعضای شورای صنفی رفاهی دانشجویان به جهت برگزاری این انتخابات پس از اشاره به زحمات همکاران در تابستان سال جاری برای نوسازی و تجهیز خوابگاه ها اشاره کرده و از جذب مالی حدود یک و نیم میلیاردی برای این منظور خبر دادند. ایشان همچنین در این جلسه نوید اسکان حدود 400 دانشجو در درون دانشگاه به جای اساتید در ترم های آتی را دادند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از رشد هشت برابری تعداد انجمن های علمی و رشد تعداد نشریات و افزایش تعداد برگزیدگان ورزشی در حوزه فرهنگی و خریداری تجهیزات مختلف برای سلف غذاخوری ، خرید کاغذ دیواری برای خوابگاه های خودگردان، بازسازی خوابگاه شماره 4 داخلی برادران و سرویس های بهداشتی خوابگاه کوثر در حوزه دانشجویی اظهار خرسندی کرده و اظهار داشتند با وجود این توفیقات هنوز فاصله زیادی با وضع ایده آل داریم که امید است با دست به دست دانشجو دادن بتوانیم این مشکلات را مرتفع سازیم چرا که رضایت خدا نیز در رضایت دانشجویان خواهد بود.

دکتر فنی اصل افزود : از دانشجویانی که به عنوان نمایندگان خوابگاه ها منتخب شده اند انتظار درک متقابل می رود و وظیفه ی آنها را به طور کلی به دو دسته تقسیم کردند

  • انتقال مشکلات داشنجویان به معاونت و اعضای شورای صنفی
  • تبیین تنگنا ها و محدودیت های موجود در دانشگاه برای دانشجویان خوابگاه

در ادامه مدیر محترم حراست دانشگاه نیز پس از تبریک به نمایندگان از آنها خواستند در همه ی زمینه ها هوشیاری خود را حفظ کرده تا مبادا وسیله ای برای افراد خاص برای رسیدن به اهدافی خاص شوند.

ایشان همچنین اظهار داشتند که امروز دشمن آماده است تا با بزرگنمایی یک مشکل، از آن علیه خودمان استفاده نماید لذا بایستی به عنوان یک همیار مانع از بهره برداری های دشمن گردیم.

مهندس دستور با تشبیه دانشگاه به خانواده افزودند همانگونه که مشکلات خانوادگی بایستی در محیط خانواده مرتفع گردند مشکلات دانشگاه نیز بایستی توسط اعضای دانشگاه حا شوند.

مدیر حراست دانشگاه محقق ادبیلی در انتهای سخنان خود چهار توصیه به نمایندگان خوابگاه ها عرضه داشتند:

1. مراقب افرادی که به دنبال جمع آوری اخبار درون دانشگاه برای خبرگزاری های خارجی و یا داخلی معاند هستند ، باشید.

2. مراقب تماس های تلفنی از سوی شماره های مشکوک و نا شناس باشید.

3 . اگر فرد یا افرادی در داخل یا خارج از دانشگاه مزاحمتی برای دانشجویان ایجاد کردند مراتب را سریعا اطلاع دهید.

4 . از درس جدا نشوید و در کنار تجربه ی اجرایی و مدیریتی ای که در پیش دارید هیچ گاه از علم غافل نشوید چرا که جامعه نیازمند مدیرانی متعهد ، تحصیل کرده و باسواد خواهد بود.

AWT IMAGE

در ادامه ی جلسه مدیر امور دانشجویی پس از تشکر از حضار و تبریک به نمایندگان برای جلب اعتماد دانشجویان ، آنها را امین و مورد اعتماد خود دانست و از آنها خواست تا در فضایی دور از تشنج به خدمت به دانشجویان بپردازند.

ایشان تلاش هایی که در خصوص به حداقل رساندن نارضایتی ها در همه ی زمینه ها را به سه گروه اصلی تقسیم کردند:

1. تعمیرات و نوسازی خوابکاه های 4 برادران و سرویس های بهداشتی خوابگاه کوثر 1

2. هوشمند سازی رزرو خوابگاه ها ، رای گیری شورای صنفی ، حضور و غیاب دانشجویان و...

3. جذب مالی در امور مرتبط با امر دانشجویی

سپس احمد کرمی دبیر شورای صنفی رفاهی دانشجویان با تشکر از حضّار و همچنین از دانشجویان به دلیل قبول ریسک کاندیداتوری در انتخابات و تبریک به منتخبان از مشکلاتی که احتمال مواجهه با آن وجود دارد نام برد و گفت : در چنین مواردی از یک نماینده ی خوابگاه انتظار برخوردی متین و به دور از احساسات  و با صبر وسعه ی صدر می رود ؛ چرا که ایشان عصاره ی دانشجوهای ساکن هر خوابگاه بوده و از سایرین احساس مسئولیت بیشتری داشتند که تا به این سمت نایل آمدند.

همچنین کرمی با آرزوی توفیق برای نمایندگان از آمادگی تمام اعضای شورای صنفی برای همکاری با آنها خبر داد.

در انتها از عوامل اجرایی برگزار کننده انتخابات نمایندگان خوابگاه ها تقدیر شده و حکم نمایندگان خوابگاه ها به دست مسئولین به آنها اعطا گردید.

AWT IMAGE

AWT IMAGE


لیست نمایندگان خوابگاه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۲۴ - 07:20 | نویسنده: احمد کرمی | 

لیست نمایندگان خوابگاه های دانشجویی دانشگاه محقّق اردبیلی

انتخابات نمایندگان خوابگاه های دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در روز چهارشنبه 19 آبان ماه  در 12 خوابگاه برگزار گردید که نتایج به دست آماده پس از شمارش آرا به شرح جدول ذیل است:

AWT IMAGE


گزارش تصویری انتخابات نمایندگان خوابگاه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۲۴ - 07:04 | نویسنده: احمد کرمی | 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE


جلسه هماهنگی انتخابات نمایندگان خوابگاه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۳ - 01:33 | نویسنده: احمد کرمی | 

جلسه ای در خصوص بررسی نحوه برگزاری انتخابات نمایندگان خوابگاه ها در روز شنبه یکم آبان ماه توسط شورای صنفی -رفاهی با حضور دکتر فنی اصل،دکتر گلی و جمعی از مسئولین خوابگاه های خواهران و برادران برگزار شد.

دکترفنی اصل در ابتدای جلسه از مسئولین حاضر و اعضای شورای صنفی به دلیل تشکیل جلسه و پیگیری مشکلات تشکر کردند.

ایشان با بیان اینکه نمایندگان خوابگاه باید فعال و فهیم باشند که بتوانند با عقلانیت ودر نظر گرفتن جوانب مشکلات ، در چهارچوب قانون پیگیر مسائل باشند، نماینده خوابگاه را رابطی بین دانشجویان و شورای صنفی – رفاهی دانستند. همچنین ایشان اظهار داشتند شورای صنفی برکتی است که کار ها و مشکلات را برای حل شدن هر چه سریع تر پیگیری می کند و این تشکل نیز می تواند رابطی سریع میان دانشجویان بالخصوص نمایندگان خوابگاه ها با مسئولین دانشگاه باشد.

ایشان ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات،جهت رفع هر چه سریع تر مشکلات اظهار امیدواری کرد.

در ادامه جلسه دکتر گلی مدیر امور دانشجویی دانشگاه خواستار رعایت سلسل مراتب برای بیان مشکلات شد.

وی خاطر نشان کرد درک شرایط موجود برای حل مشکلات امری مهم و ضروریست.

در ادامه احمد کرمی دبیر شورای صنفی - رفاهی ضمن اشاره به کمیته بندی موجود در شورای صنفی و گزارش فعالیت های صورت گرفته در خوابگاه ها اهداف برگزاری این انتخابات را بیان کرد و نادر فیاضی نژاد مسئول کمیته خوابگاه های شورای صنفی –رفاهی اقدامات صورت پذیرفته در راستای برگزاری هر چه بهتر این انتخابات و زمانبندی مراحل آن را بیان کرد.

این جلسه پس پرسش و پاسخ میان سرپرستان خوابگاه ها و اعضای شورای صنفی در مورد نحوه برگزاری و تایید و صلاحیت ها و سایر مسائل مربوط به خوابگاه ها از جمله اینترنت به پایان رسید.

AWT IMAGE