ورود به سایت

نشست علمی: سبک زندگی - طب اسلامی

برگزاری سومین نشست علمی با عنوان « سبک زندگی - طب اسلامی » در تاریخ 93/12/3

AWT IMAGE

بنا به گزارش دفتر هم اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبیلی نشست علمی« سبک زندگی - طب اسلامی » با حضور دکتر محمد حسین ناظریان محقق و مدرس طب اسلامی در روز یکشنبه سوم اسفندماه 93 در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

در این نشست دکتر ناظریان ابتدا ضمن تبیین مشکلات مختلف در حوزه درمان و سلامت جامعه،بیان کردند: دکترینی که بنده برای قدم اول اصلاح و تربیت طی جلسات مختلف در سطح کشور ارائه داده ام در بیان امام رضا(ع)همان مزاج شناسی و تعدیل مزاجها و اصلاح تغذیه با نگاه طب اسلامی می باشد. 

AWT IMAGE

حجت الاسلام دکتر محمد حسین ناظریان با اشاره به اینکه تنها کتاب علمی که از ائمه اطهار (ع) به ما رسیده همان رسـاله ذهـبیّه امام رضا (ع) می باشد. آن کتاب را به عنوان تنها سند رسمی و آغاز و پایان درستی در طب اسلامی از ناحیه امام رضا (ع) دانستند که بمنزله گنج با ارزشی در اختیار ما قرار دارد .

وی افزود: کسانی که در طب سنتی قانون بوعلی را خوانده اند ، الحاوی ذکریا 25 جلد را خوانده اند و شاگردی کرده اند ، عناوین مختلف کتب طب سنتی و مرجع طب سنتی را مطالعه کرده اند اگر در کنارش کتاب طبی امام رضا (ع) را بخوانند متوجه خواهند شد که نمی توان این 19 صفحه را با هزاران صفحه از کتابهایی که مطالعه کرده اند مقایسه کرد.

دکتر ناظریان ضمن بیان اینکه مزاج شناسی همان روانشناسی طبی است و قوای نفسانی بشر تابع قوای جسمانی می باشد افزودند : تعدیل بخشی مزاج از دیدگاه امام رضا (ع) یکی از روش های رفع مشکلات اجتماعی ، طلاق های عاطفی و اختلافات خانوادگی در جامعه است .

AWT IMAGE


دفعات مشاهده: 3146 بار   |   دفعات چاپ: 357 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر