اخبار

جلسه کمیته دستگاهی نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین المللی دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل شده است تا در این زمینه حمایت های لازم را از نظریه پردازان انجام دهد.

وی با اشاره به اعضای هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه گفت: رئیس دانشگاه به عنوان رئیس هیات و معاون پژوهشی به عنوان دبیر هیات هستند و در دانشگاه محقق اردبیلی یعسوب اصغری به عنوان رئیس دبیرخانه هیات انتخاب شده است و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و رئیس دو دانشکده مرتبط به عنوان اعضای حقوقی و دو نفر هم عضو حقیقی به انتخاب رئیس دانشگاه خواهد بود.

صادقی با اشاره به اینکه کار هیات سیاستگذاری نیست، تصریح کرد: همانطور که از نام هیات مشخص است، هیات در زمینه حمایت از کرسی ها فعالیت خواهد کرد و این حمایت ها می تواند حمایت مادی و معنوی باشد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه کرسی های نظریه پردازی جایگاه بالاتری نسبت به کارهای پژوهشی و کرسی های آزاد اندیشی دارد، ابراز امیدواری کرد: سالانه چند نظریه توسط اساتید دانشگاه محقق اردبیلی ارائه شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اولین نیاز در راستای تولید و ارائه نظریه، راه اندازی جلسات مباحثه است.

وی با بیان اینکه در حوزه های علمیه، درس خارج به صورت مباحثه ای انجام می شود، ادامه داد: مباحثه سبب می شود که اساتید هم آمادگی روحی و هم آمادگی علمی برای کرسی را به دست آورند.

مدبر با اشاره به اینکه باید در زمینه کرسی های آزاد اندیشی از افراد متخصص و صاحب نظر استفاده کرد، افزود: مباحثه تمرینی است تا بتوان به نظریه رسید بنابراین نباید از مباحثه دوری کرد.

پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه کرسی نظریه پردازی، نقد و مناظره در پنج کرسی مختلف انجام می شود، گفت: کرسی های نظریه پردازی در آئین نامه ارتقا هم دو تا چهار امتیاز دارد.

وی با بیان اینکه از کرسی های نظریه پردازی حمایت عینی و عملی می کنیم، ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسات، اطلاع رسانی و جلب مشارکت اساتید است.

نریمانی با اشاره به اینکه چند نشست را برای اطلاع رسانی و جلب مشارکت اساتید پیش بینی کرده ایم، ادامه داد: اولین نشست با اساتید دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود و دومین نشست را با اساتید تمامی دانشگاه های استان برگزار می کنیم چرا که دانشگاه محقق اردبیلی تنها دانشگاه استان است که کرسی نظریه پردازی دارد و سومین نشست هم با مدرسین حوزه های علمیه استان خواهد بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: کارگاه آموزشی برای آشنایی با روش های مناظره و نقد تئوری ها و همچنین همایش ملی با موضوع نظریه پردازی در یک شاخه خاص پیش بینی کرده ایم.

***********************************

AWT IMAGE

جلسه هماهنگی و توجیهی مسئولین خوابگاه های خواهران دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در ترم گذشته مشکلی خاصی در خوابگاه های خواهران وجود نداشت و این مساله حاکی از زحمات مسئولین خوابگاه ها است.

وی با بیان اینکه در حالت کلی دانشجویان از وضعیت خوابگاه ها اعلام رضایت می کنند، ادامه داد: کارهای برنامه ریزی شده برای خوابگاه با نظم خاصی جلو می رود.

فنی اصل با اشاره به اینکه مسئولین خوابگاه ها مسئولیت سنگینی دارند، اظهار کرد: مسئولین خوابگاه ها هدایت کننده دانشجویان هستند و این مساله سبب می شود انتظار از این مسئولان بالا باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: مسئولین خوابگاه ها، باید نواقصات را اطلاع دهند تا در اولین فرصت نسبت به رفع آن اقدام شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اگر با آداب اسلامی و دینی رفتار کنیم، در کارها و خدماتی که ارائه می دهیم، آرامش خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه انسان معتقد و مومن همه مشکلات را با عشق و علاقه تحمل می کند، تصریح کرد: مسئولین خوابگاه ها هم با توکل بر خداوند منان می توانند مسائل را تحمل کنند و باید در انجام وظائف خود با خدا معامله کنند.

مدبر با اشاره به اینکه ممکن است دانشجویان با مشکلاتی مواجه شوند، ادامه داد: دوری از خانواده، انجام تکالیف، مشکلات مالی و غیره سبب می شود که مشکلات دانشجویان مضاعف باشد بنابراین باید با درک این مسائل، با دانشجویان رفتار کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: با قدرت، تحکم و دستور نمی توان دانشجویان را کنترل کرد بلکه باید به صورت عاطفی و با مهربانی آنها را کنترل و هدایت کرد.

مهندس علیرضا دستور مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به رعایت اخلاق حرفه ای تصریح کرد: هر کاری که به خاطر خدا انجام شود، قطعا در آن اخلاق هم رعایت می شود.

وی با بیان اینکه حرفه همان دستورالعمل ها و بخشنامه ها است، اضافه کرد: وقتی موارد حرفه ای در کنار اخلاق قرار می گیرد، انسان برای خدمت به خلق خدا با انگیزه بیشتری کار کند.

دستور اظهار کرد: در کارهای خود باید همیشه خدا و رضایت خدا را در نظر بگیریم و در این مسیر حرکت کنیم تا با آرامش قلبی، وظائف خود را انجام دهیم.

مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه شرح وظائف مسئولین خوابگاه ها به آنها ابلاغ شده است، افزود: دانشجویان در دست مسئولین خوابگاه ها و دانشگاه امانت هستند و باید امانتدار خوبی باشیم. 

دکتر اسماعیل گلی سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه نسبت به سال های گذشته، نواقص سخت افزاری خوابگاه ها کم شده است، تصریح کرد: رفع این نواقص بدون حمایت مسئولان دانشگاه امکان پذیر نیست بنابراین باید قدردان این حمایت ها بود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه داریم به دانشجویان خدماتی ارائه کرده و کمک حال آنها باشیم، افزود: این کمک ها باید در چارچوب شرح وظائف افراد باشد.

گلی با بیان اینکه حضور مشاوران در خوابگاه ها با استقبال دانشجویان مواجه شده است، ادامه داد: امکانات رفاهی دانشجویان مناسب است اما تلاش می کنیم که این امکانات را ارتقا دهیم.

 دکتر فاطمه قنادی اصل رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی با اشاره به برخی مشکلات تصریح کرد: استرس و اضطراب از جمله مشکلاتی است که می تواند دامن گیر دانشجویان باشد.

وی با بیان اینکه صندوق مشاوره را در خوابگاه ها راه اندازی می کنیم، ادامه داد: انتظار داریم مسئولین خوابگاه ها مساله مشاوره را با دانشجویان مطرح کنند تا دانشجویان در مواجهه با مشکلات، بتوانند از مشاوران مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی کمک بگیرند.

قنادی اصل اضافه کرد: برنامه ریزی می کنیم تا به صورت دوره ای، کارگاه هایی برای دانشجویان خوابگاه ها برگزار کنیم.

یادآور می شود که در این جلسه با اهدای لوح و جوایزی از مسئولین خوابگاه های خواهران دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شد.

********************************

با حضور قائم مقام رئیس و اعضای هیات علمی دانشگاه، جلسه راه اندازی مجلات و قطب های علمی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور محمد نریمانی قائم رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این جلسه به افزایش مجلات در گروه ها و دانشکده های دانشگاه تاکید کرد و گفت: 21 نفر از همکارانی که توانایی و علاقمندی برای انتشار مجله را دارند، از دانشکده ها شناسایی شده اند و امید می رود این تعداد با توجه به توانمندی ها و علاقمندی سایر همکاران افزایش یابد.

وی با بیان اینکه همکاران می توانند با بر عهده گرفتن مدیرمسئولی و سردبیری مجلات در امورات پژوهشی فعال باشند، افزود: هیئت تحریریه مجلات حداقل باید هفت نفر باشد که از داخل و خارج دانشگاه انتخاب شوند.

نریمانی با بیان اینکه در حال حاضر اقبال چاپ مقالات انگلیسی بسیار بالا است، تصریح کرد: برای مجلات می توانیم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز گرفته و در پایگاه های تخصصی نیز اندکس کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اخیراً آئین نامه راه اندازی قطب های علمی نیز به اعضای هیات علمی دانشگاه ارسال شده است، خاطرنشان کرد: اعضای هیات علمی می توانند در گروه های آموزشی علاوه بر انتشار مجلات، نسبت به راه اندازی قطب های علمی نیز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طلاق، اعتیاد و خشونت گروهی موضوعاتی هستند که در گروه روانشناسی دانشگاه مورد تاکید قرار گرفته اند تا نسبت به راه اندازی قطب های علمی اقدام شود، افزود: قطب های علمی را می توانیم بر حسب نیاز دانشگاه و منطقه درخواست دهیم و نسبت به دریافت مجوز اقدام کنیم.

گفتنی است در ادامه اعضای هیات علمی دانشگاه در خصوص انتشار مجلات پژوهشی و راه اندازی قطب های علمی نقطه نظرات خود را بیان کردند.

جلسه فرماندهان پایگاه های تابعه بسیج کارمندان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ضرورت همگرایی در بین اقشار دانشگاهی بسیج تصریح کرد: هر چقدر برنامه های بسیج را با انسجام بیشتری پیش ببریم به همان اندازه کیفیت برنامه ها افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تنها نهادی است که در آن چهار قشر بسیج فعال هستند، ادامه داد: با برگزاری جلسات مشترک می توان به همگرایی مورد نظر در اجرای برنامه ها رسید.

فنی اصل افزود: باید در کنار هم و به صورت منسجم در برنامه ها حضور داشته باشیم تا بتوانیم اهداف پیش بینی شده را محقق سازیم.

سرهنگ معین الدین اسدی مسئول  بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل گفت: چهار قشر بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، بسیج کارمندان و بسیج پزشکان چهار قشر بسیج هستند که در دانشگاه ها فعال هستند.

وی با اشاره به ضرورت هم افزایی در برنامه های بسیج دانشگاهیان ادامه داد: هم افزایی بیشتر موجب تقویت برنامه ها و ارتقای سطح آنها می شود.

دکتر اسماعیل گلی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: اقشار بسیج در این دانشگاه برنامه های مشترک متعددی اجرا کرده اند.

وی با بیان اینکه آماده همکاری با تمامی اقشار بسیج در دانشگاه هستیم، ابراز امیدواری کرد: این وحدت و انسجام بیش از پیش در کارها ظهور و بروز یابد.

******************************

AWT IMAGE

کارگاه تخصصی «بازگشت به هویت» به مناسبت گرامیداشت 19 ژانویه روز آذری های مسلمان جهان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس مرکز بسیج اساتید دانشگاه‌های استان اردبیل با بیان اینکه هویت مجموعه واحد است که شامل زبان، تاریخ، مذهب و غیره می شود، تصریح کرد: یکی از آفت های فعلی جهان، بحث تقسیم بندی هویت انسانی در قالب های مذهبی، جغرافیایی و غیره بوده است.

وی با بیان اینکه هر کدام از ماها منتسب به قوم و قبیله ای هستیم، اضافه کرد: انسان به تنهایی نمی تواند زندگی کند بنابراین نیازمند حضور در اجتماع است تا زندگی اجتماعی خود را داشته باشد.

ابراهیمی ادامه داد: هدف از برگزاری چنین کارگاهی این است که هویت ها را احیا کنیم و به همدیگر بها دهیم و الا دنیای امروز دنبال جنگ از طریق اختلاف افکنی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در تاریخ 19 ژانویه 1990 مردم جمهوری آذربایجان نشان دادند که تشنه معرفی دینی و تشنه بازگشت به مام وطن هستند.

وی ادامه داد: مردم آذربایجان در این روز از بیله سوار تا نخجوان صف کشیدند تا وارد ایران شوند هر چند که روز 20 ژانویه، سربازان ارتش به آنها حمله کرده و دست به قتل عام زدند.

مدبر با اشاره به اینکه برای نظام سلطه، بازگشت مردم آذربایجان  به هویت دینی خود سخت بود، ادامه داد: شعار نظام سلطه، تغییر باور مردم ممالک است و هر ملتی که بتوانند باورهای آنها را تغییر بدهند، برای همان ملت می توانند تصمیم گیری و تصمیم سازی کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی افزود: ملت آذربایجان باید بدانند که 19 ژانویه روز اتحاد، آذری های مسلمان جهان است اما نظام سلطه به دنبال تغییر این مساله هستند.

دکتر سید رضا میر محمدی مشاور معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: اساتید، پژوهشگران، مورخان و پژوهشگران رشته های مختلف، در قبال مردم جمهوری آذربایجان مسئولیت سنگین تاریخی دارند و بر عهده ما و آنها است که اسناد و مدارک 19 ژانویه را از جهات مختلف مورد بررسی و کنکاش قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان در 19 ژانویه فرصت تاریخی پیدا کردند تا بعد از ده ها سال به هویت واقعی و خواسته قلبی خود برگردند، ادامه داد: آن هویت و خواسته قلبی مردم آذربایجان دو مولفه اصلی دارد و عنصر ایرانی و عنصر اسلامی این دو مولفه هستند.

میر محمدی افزود: در آن حادثه تنها توده های مردم از ورود به ایران استقبال نکردند بلکه برخی از مسئولان و دولتمردان آذربایجان هم از این مساله استقبال می کردند.

مشاور معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: هویت مردم جمهوری آذربایجان با مذهب و پیروی از اهل بیت تعریف می شود اما نظام سلطه برای جلوگیری از بازگشت آنها به هویت واقعی خویش، عناصر قومیت و زبان را مطرح می کنند.

دکتر عبدالله بحرالعلومی رئیس کانال آذری شبکه سحر با اشاره به ضعف تبلیغات در مورد مسائلی چون مسائل روز 19 ژانویه گفت: در مورد برخی از حوادث از جمله حوادث و رویدادهایی مثل 19 ژانویه، ضعف رسانه ای داریم.

وی با اشاره به اینکه این ضعف هم در بعد خارجی و هم در بعد داخلی وجود دارد، افزود: این ضعف های سبب می شود که واقعیت های تاریخی به درستی به مخاطب انتقال داده نشود.

بحرالعلومی با اشاره به اینکه باید مطالب کارگاه های تخصصی مثل کارگاه بازگشت به هویت به مخاطبان اصلی آن که همان مردم جمهوری آذربایجان هستند، منتقل داده شود، اظهار کرد: باید محتوای چنین کارگاه هایی ترجمه شده و به دست مخاطبان آن برسد.

*****************************************

AWT IMAGE

*****************************************

AWT IMAGE

نخستین دوره معرفت افزایی با موضوع اخلاق حرفه ای در دانشکده کشاورزی مشگین شهر برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مهدی جودی سرپرست دانشکده کشاورزی مشگین شهر گفت: یکی از مهمترین رسالت های دانشگاه در کنار پرداختن به امر آموزش و پژوهش، فرهنگ سازی و پرداختن به مسائل دینی، معنوی، ارزشی و اخلاقی می باشد.

وی افزود: با توجه به نقش مهم، فراگیر و راهبردی دانشگاه در تربیت نسل آینده و مدیران و مسئولان آتی کشور، نهادینه کردن و ترویج اخلاق در دانشگاه امری ضروری، اثربخش و سودمند خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سودی مدرس دوره معرفت افزایی نیز علم و اخلاق را دو رکن اساسی دانشگاه‌ها دانست و گفت: رشد و بالندگی کشور اسلامی ما در گرو اهتمام جدی به این دو مهم است.

وی با اشاره به اهمیت آداب متقابل شاگرد و استاد و آداب تعلیم و تعلّم در اسلام، یکی از منابع در دسترس و مفید در این زمینه را کتاب «منیه المرید فی الادب المفید و المستفید» معرفی کرد.

سودی با اشاره به اینکه خالص نمودن نیت برای خدا چه از سوی معلم و چه از سوی متعلّم از پیش شرط های دستیابی به توفیقات متعدد خواهد بود، افزود: اگر اعمال ما برای خدا باشد همه چیز آسان و قابل حل خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: می توان با به کاربستن آموزه های والای اخلاقی در عرصه آموزش و دانشگاه از تبدیل شدن تعلقات دنیوی به اولویت و دغدغه اساسی زندگی، غلتیدن در دام تکبر و کم کاری ناشی از القاب دکتر، مهندس، پروفسور و غیره و عدم انتقادپذیری مصون ماند.

سودی به اهمیت ایجاد روحیه نشاط و امیدواری به آینده در بین دانشجویان اشاره کرد و افزود: آینده کاری دانشجویان تنها منحصر به استخدام دولتی نیست و آنها در عرصه های مختلف دیگر نیز می توانند فعالیت کرده و جذب بازار کار شوند.

سودی اشاره ای نیز به انواع خوف و حزن داشت و تاکید کرد: اساتید و کارکنان نباید خوف و حزن دنیوی داشته باشند، در مقابل خوف و حزن باید برای خداوند باشد.

وی با برشمردن خصلت های مومن، خاطرنشان کرد: فرصت خدمت اندک است و بایستی سعی کنیم به بهترین نحو از این فرصت ها استفاده کنیم.

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه محقق اردبیلی در دفتر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیف الله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در این جلسه با بیان اینکه فعال بودن روسای دانشکده ها، حسنی برای دانشگاه است، گفت: در دهه مبارک فجر دانشکده های برتر فرهنگی توسط کمیته ارزیاب انتخاب و از آنها تقدیر خواهد شد.

وی به برگزاری کارگاه اخلاق حرفه ای برای اساتید و کارکنان در دانشکده های مختلف دانشگاه تاکید کرد و افزود: این کارگاه در چندین دانشکده نیز برای اساتید برگزار شده است.

مدبر با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره برگزاری کرسی های آزاداندیشی را مورد تاکید قرار داده اند، ولی متاسفانه این امر مهم به صورت مطلوب محقق نشده است، تصریح کرد: دانشکده ها می توانند بحث کرسی های آزاداندیشی را در قالب اتاق فکر دانشجویی ایجاد کرده و از ایجاد محدودیت در آن خودداری کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی معنی آزاداندیشی را حذف خط قرمزها عنوان و خاطرنشان کرد: حذف خط قرمز فکری قطعاً باعث رشد انسان می شود.

وی اضافه کرد: تلاش کنیم تا کرسی پرسش و پاسخ در بخش های مختلف دانشگاه با حضور دانشجویان، مسئولین و کارشناسان بخش های مختلف دانشگاه برگزار شود.

مدبر با بیان اینکه در بحث حجاب و عفاف تاکید ما صرفاً بر روی خواهران نیست، افزود: در این راستا برادران نیز باید به بحث عفاف توجه ویژه داشته باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای مراحل و معیارهای خاص است و در این راستا باید به تاثیرگذاری این عمل نیز توجه داشت، تصریح کرد: باید ساختاری در دانشگاه تهیه و تدوین شود که دارای الزاماتی بوده و در راستای اجرای آن با ساختارشکنان و هنجارشکنان برخورد شود.

مدبر گفت: در راستای حمایت از دانشجویان نیازمند و بی بضاعت نیز، در حوزه های مختلف دانشگاه در این خصوص توجه جدی وجود دارد.

پروفسور احمد یوسفیان دارانی معاون اجرایی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه بخشی از عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر بکارگیری جوانان در فرصت های شغلی است، گفت: با استفاده از ظرفیت جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی در بخش های حق التدریس می توانیم بخشی از این امر مهم را تحقق بخشیم.

وی ادامه داد: در این خصوص به معاونت آموزشی دانشگاه ماموریت داده شده است تا از این ظرفیت استفاده شود.

یوسفیان دارانی با بیان اینکه بخش اصلی و عمده منکر در جامعه ناشی از بیکاری جوانان است، افزود: اگر ما به عنوان دانشگاه نتوانیم از ظرفیت های جوانان فارغ التحصیل استفاده کنیم، نباید از جامعه انتظار حمایت داشته باشیم.

گفتنی است در ادامه روسای دانشکده ها و سایر اعضای حاضر در جلسه گزارش عملکرد و نقطه نظرات خود را پیرامون موضوع جلسه ارائه کردند.

AWT IMAGE

مراسم تجلیل از همکاران مدیریت امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه تجلیل از زحمات همکاران از وظائف ما است، تصریح کرد: یکی از مهمترین بحث هایی که در زمینه دانشجویی مطرح است، برخورد مناسب و رعایت اخلاق است که شکر خدا کارکنان حوزه مدیریت دانشجویی این مساله را به خوبی رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه بیان نقاط ضعف و قوت یکی دیگر از دغدغه های ما است، ادامه داد: با بیان نقاط ضعف و قوت می توان ضعف ها را شناسایی و رفع کرد و از این طریق  هم جایگاه خود را تقویت کنم و هم در مساله خدمت رسانی به دانشجویان موفق تر عمل کنیم.

فنی اصل با اشاره به اینکه ما نسبت به کارکنان نگاه عدالت محورانه داریم، اضافه کرد: سعی بر این است که اضافه کاری ها به شکل مناسب و با رعایت عدالت پرداخت شود.

دکتر اسماعیل گلی سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برنامه ریزی های این مدیریت برای خدمت رسانی بهتر به دانشجویان گفت: برای شش ماهه اول سال جاری سه هدف عمده تعریف کرده بودیم که با زحمات همکاران این اهداف یا محقق شده اند یا در حال محقق شدن هستند.

وی با اشاره به اهداف سه گانه مدیریت امور دانشجویی برای شش ماهه اول سال اضافه کرد: یکی از این برنامه ها نوسازی و تجهیز خوابگاه ها بود که این کار انجام شده است.

گلی با بیان اینکه دومین هدف الکترونیکی کردن خدمات بود، ادامه داد: این کار هم انجام شده است که برای نمونه می توان به رزرو کردن خوابگاه ها از طریق سایت و سیستم گلستان اشاره کرد.

سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: هر ساله موقع ثبت نام برای خوابگاه با مشکل مواجه می شدیم که امسال کارهای رزرو خوابگاه به صورت الکترونیکی انجام شد و نیازی به حضور دانشجو نبود بلکه دانشجویان می توانستند همه کارها را الکترونیکی انجام داده و مستقیم به خوابگاه مراجعه کنند.

وی گفت: سومین هدف هم پیگیری برای جذب منابع مالی و درآمدزایی بود که بخشی از این کار محقق شده است و بخش دیگری را هم در حال پیگیری هستیم.

یادآور می شود در این برنامه، کارکنان به بیان نظرات خود پرداخته و از کارکنان حوزه مدیریت دانشجویی با اهدای جوایزی تجلیل شد.

جلسه هماهنگی ستاد قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان اردبیل با حضور مسئولان دانشگاه های استان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان اردبیل گفت: کاروان راهیان نور بخشی از هویت و تاریخ و جایی در تقویم ما است.

وی با بیان اینکه مراسم کاروان های راهیان نور باید به نحو احسن برگزار و اجرا شود، تصریح کرد: باید اعزام این کاروان ها در شان دانشگاه، هشت سال دفاع مقدس و شئونات انقلاب اسلامی باشد.

صادقی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای اجرای بهتر کاروان های راهیان نور ادامه داد: با برنامه ریزی مناسب می توان کاروان ها را به موقع، منظم و مرتب اعزام کرد و طبق پیش بینی ها عمل کنیم.

 رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان اردبیل ادامه داد: قرار است امسال هم به مانند سال گذشته کاروان های راهیان نور اجرا شود و تعداد دانشجویان اعزامی هم همان تعداد سال 94 است.

وی با اشاره به اینکه هزینه اعزام هر نفر 370 هزار تومان است، افزود: راهیان نور دانشجویی استان اردبیل طی سه کاروان در روزهای 12، 15 و 18 اسفند ماه اعزام خواهند شد.

به گفته صادقی، کاروان راهیان نور دانشجویی استان اردبیل متشکل از دو کاروان دختران و یک کاروان پسران است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برگزاری کنگره شهدای دانشجویی استان تصریح کرد: کنگره شهدای دانشجو دو سال به صورت سالانه برگزار شد اما تصمیم گرفته ایم که این کنگره را دوسالانه برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد که ترم اول سال تحصیلی آینده برای برگزاری کنگره شهدای دانشجو مناسب باشد، اظهار کرد: برای برگزاری این کنگره هم باید برنامه ریزی کرده و نحوه مشارکت دانشگاه های استان را مشخص کنیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان اردبیل افزود: کار شهدا مقطعی نبودند، برای همین راه فرهنگ مبارزه و ایستادگی در برابر استکبار ادامه دارد.

سرهنگ معین الدین اسدی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل گفت: اعزام های امسال هم به مانند سال 94 است و دانشجویان استان طی سه کاروان به مناطق اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برنامه های بدرقه در سه دانشگاه محقق اردبیلی، علوم پزشکی و آزاد اسلامی برگزار شد، افزود: برنامه شش روزه است اما برای ساماندهی مطلوب، دانشجویان شهرستان های استان را یک روز زودتر پذیرش می کنیم بنابراین برای دانشجویان شهرستان ها، برنامه هفت روزه است.

اولین دانشجوی دکتری رشته مدیریت آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی از رساله خود دفاع کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، مژگان خان بابازاده قدیم دانشجوی دکتری رشته مدیریت آموزشی از رساله تحصیلی خود با عنوان «شیوه­های هدفمندسازی پایان نامه­های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل » با کسب امتیاز عالی دفاع کرد.

 دکتر عادل زاهد بابلان به عنوان استاد راهنما، دکتر مهدی معینی کیا و دکتر عباس نقی زاده به عنوان مشاوران، دکتر تقی زوار از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان داور خارجی و دکتر عیسی ثمری و دکتر علی خالق خواه به عنوان داور داخلی رساله بودند.

جلسه هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل با حضور اعضای کارگروه تخصصی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل گفت: هدف از ارزیابی موسسات غیردولتی- غیرانتفاعی، ارتقای سطح کیفی آموزش عالی در این موسسات است.

وی به اهمیت جایگاه نظارت، ارزیابی و کیفی کردن فعالیت های آموزشی و پژوهشی موسسات آموزش عالی اشاره کرد و افزود: نظرات و پیشنهادات کارگروه های تخصصی نظارت و ارزیابی در این خصوص راهگشا است.

دکتر محمد ضارب نیا دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان و مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در سال جاری چندین مورد بازدید در زمان های مختلف و ایام امتحانات از موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی انجام و جلسات متعددی با اعضای هیات موسس، اعضای هیات علمی و کارکنان این موسسات برگزار شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری کارگروه ها به بررسی فرم «الف» و تکمیل فرم «ب» و بررسی مواردی از جمله فضای موسسات، آموزش، پژوهش، پایان نامه­ ها، تحصیلات تکمیلی، وبسایت موسسات و بسیاری مسائل دیگر پرداخته است.

دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل ادامه داد: ابلاغیه های این گزارش ها پس از تصویب هیأت نظارت و ارزیابی استان در قالب فرم «ج» به موسسات مذکور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال خواهد شد.

در این جلسه گزارش بازدید مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیر انتفاعی مقدس اردبیلی، نوین، سبلان و مغان مورد بررسی قرار گرفت.

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور کارمندان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مرد بزرگی بود.

وی با اشاره به برخی ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی به معنای واقعی کلمه، دوستدار نظام و انقلاب اسلامی بودند.

مدبر افزود: قرآن کتابی مملو از تاریخ بوده اما کتاب تاریخی نیست و سرنوشت جوامع و ملل مختلف را بررسی و به آفت های اجتماعی اشاره کرده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: قرآن در برخی جاها فسادهای اجتماعی را موجب سقوط یک ملت می داند و در برخی موارد دیگر فسادهای اقتصادی یا علمای فاسد و بعضی جاها هم رفاه طلبی موجب از هم پاشیدگی ملل شده است.

مدبر با اشاره به اینکه گذشته سرمشق زندگی آینده است، اظهار کرد: گذشته ماده خامی است که زندگی آینده را می سازد برای همین در مساله آینده پژوهی از گذشته درس می گیریم.

این مسئول با اشاره به اینکه مستکبران تمام قوای خود را مصروف منحرف کردن جوامع سالم می کنند، تصریح کرد: در درون انسان شیطان درونی وجود دارد به همین خاطر، شیطان بیرونی هم در گفته ها و رفتار انسان ها بروز پیدا می کند بنابراین باید با بصیرت افزایی دنبال این باشیم که نقشه های دشمن را نقش بر آب کنیم.

وی با بیان اینکه باید هم خودمان با بصیرت مسائل را دنبال کرده و هم بزرگان در مورد زمینه های متعدد به ما تذکر بدهند، ادامه داد: نظام سلطه و دشمنان نظام و انقلاب بیدار بوده و منتظر فرصت هستند تا بتواند نقشه های استکباری خود را عملی کند.

وی اولین سلاح دشمنان را سبک شمردن گناهان دانست و گفت: دشمن به دنبال توجیه کردن گناهان است تا از این طریق شیطان درون آدمی را در سرزمین های مستقل و اسلامی فعال کند.

مدبر دومین سلاح دشمنان را تحقیرها برشمرد و اضافه کرد: تحقیرهای علمی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی از جمله روش های دشمنان برای تحقیر مردم سرزمین های دیگر است که در بین آنها تحقیر نظامی خطرناک ترین نوع تحقیر است.

معاون اداری و مالی دانشگاه محقق اردبیلی از خرید و راه­اندازی سیستم مخابراتی PRIدر دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور مهرداد محرم زاده ضمن تقدیر از فعالیت های معاون اداری و مالی سابق دانشگاه در این خصوص، گفت: با توجه به اینکه مرکز تلفن ساختمان اداری دانشگاه در دهه هفتاد خریداری شده و عملاً قابلیت پشتیبانی بسیاری از امکانات به روز سیستم­های مخابراتی را نداشت، لذابا خرید مرکز تلفن جدید و به روز سازی مرکز تلفن ساختمان اداری، با مرکز مخابرات استان در خصوص استفاده از سیستم مخابراتی  PRIکه از سیستم ­های به روز مخابراتی می­باشد مکاتبه و با کسب مجوز دوطرفه برای مکالمات دانشگاه، نسبت به عقد قرارداد خرید سیستم مخابراتی مذکور از شرکت مخابرات اقدام شد.

وی افزود: با راه اندازی این سیستم در دانشگاه و با اضافه شدن چهار رقم 3150 به شماره تلفن داخلی همکاران از بیرون دانشگاه و بدون نیاز به اپراتور برای وصل کردن تلفن، امکان برقراری ارتباط تلفنی مهیا شد.

محرم زاده تصریح کرد: همچنین همکاران بدون نیاز به گرفتن صفر یا هر شماره دیگری برای آزادسازی خط تلفن، با خط تلفن داخلی که در اختیار دارند می­توانند مستقیماً با خارج از دانشگاه تماس برقرار نمایند.

نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 3 کشور در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه روابط عمومی باید قوی باشد، تصریح کرد: جایگاه روابط عمومی را با جذب نیروهای متخصص در دانشگاه محقق اردبیلی ارتقا داده ایم.

وی با اشاره به اینکه اخبار دانشگاه محقق اردبیلی با حضور نیروهای متخصص با ادبیات درست و طبق علم روزنامه نگاری منتشر می شود، ادامه داد: دانشگاه باید ارگان اطلاع رسانی داشته باشد تا عملکرد ها را منتشر کند تا بتوان از روی آن تاریخ نگاری کرد وگرنه آمار و عملکردها گم می شود.

وی با بیان اینکه روابط عمومی و همکاری های بین المللی را در دانشگاه ادغام کرده ایم، تصریح کرد: در بحث روابط عمومی قوی ظاهر شده ایم و نشست روابط عمومی دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را هم در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار کرده ایم و در راستای همکاری های بین المللی هم گام های مثبتی برداشته ایم.

صادقی با اشاره به اینکه روابط بین الملل دانشگاه را ساماندهی کرده ایم، ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده برای جذب دانشجوی خارجی هم در برنامه های تبلیغاتی بین المللی حضور خواهیم یافت.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 3 کشور با بیان اینکه دانشگاه های کشور در 10 منطقه تقسیم بندی شده اند، گفت: منطقه 3 شامل 12  دانشگاه از استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، غربی و زنجان است.

وی با اشاره به اینکه تقویت روابط عمومی ها، امر مهمی است، اضافه کرد: شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 3 کشور دوره های تخصصی را برگزار می کند.

همتی با اشاره به اینکه اگر در روابط عمومی افراد متخصص حضور نداشته باشند، کارها به سختی پیش خواهد رفت، افزود: نیروهای روابط عمومی باید سواد رسانه ای داشته باشند و تغییرات در این حوزه به دلیل تخصصی بودن کار، باید کمتر باشد.

این مسئول تشریح کرد: برگزاری نشست های شورای هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری منطقه 3 کشور تاثیرات زیادی برای تقویت جایگاه روابط عمومی دارد و این نشست ها سبب می شود که از همکاران در استان های دیگر ایده بگیریم.

دکتر محمد تقی آل ابراهیم مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه روابط عمومی پیشانی هر سازمانی است، تصریح کرد: ارتقای جایگاه روابط عمومی در حقیقت ارتقای جایگاه دانشگاه است.

 وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه ارتقای روابط عمومی جدی بوده و در این راستا قدم های خوبی برداشته است، افزود: انتشار عملکرد دانشگاه و انتقال آن به لایه های مختلف اقشار، تنها یکی از کارهای روابط عمومی است.

آل ابراهیم گفت: دانشگاه محقق اردبیلی به سمت بین المللی شدن حرکت می کند که در این زمینه برگزاری همایش های بین المللی و عقد تفاهم نامه با دانشگاه های کشورهای دیگر در این راستا است.

احد اقبالی عموقین سرپرست اداره روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: رئیس دانشگاه محقق اردبیلی فرد خلاقی بوده و به دنبال تخصصی سازی و به روز رسانی روابط عمومی می باشد.

وی با بیان اینکه اخبار را باید به مخاطبان برسانیم، اضافه کرد: تعامل سازنده ای با تمام واحدهای دانشگاه و حتی سازمان های بیرون از دانشگاه داریم.

یاد آور می شود در این نشست کارگاه آموزشی اینفوگرافی برگزار شده و مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها به تبادل نظر پرداختند.

************************************

AWT IMAGE

سمپوزیوم جامعه شناسی و مسائل اجتماعی با حضور استاندار، جامعه شناسان مطرح کشور و پژوهشگران و اساتید استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل با اشاره به ضرورت ورود به مساله آسیب های اجتماعی گفت: جامعه شناسان از منظر فردی به مساله آسیب های اجتماعی نگاه می کنند و از این طریق دنبال رفع این مشکلات هستند.

وی با بیان اینکه به یک سونوگرافی اجتماعی نیاز داریم، ادامه داد: باید آسیب های اجتماعی را رصد کرده و با رویکرد اجتماعی به دنبال رفع آن بود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه کشور ما، کشور مذهبی است، تصریح کرد: در کشور ما، آرمان ها نقش اساسی ایفا می کنند و نمی توان آرمان ها را نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه نگاه آرمانی گاهی لازم است، اظهار کرد: گاهی این نگاه های آرمانی منجر به عمل می شود که مدافعان حرم نمونه ای از این عمل ها است.

خدابخش با بیان اینکه دوره تحول را طی می کنیم، افزود: دوره گذر از زندگی سنتی به زندگی مدرن را طی می کنیم و همین دوره گذر دست به دست هم می دهد تا برخی موارد پیش بیاید و باید دنبال کاهش این موارد و مشکلات باشیم.

استاندار با اشاره به اینکه مسائل اجتماعی و اقتصادی در راستای میل به آرمان ها است، افزود: نگاه آرمانی باید به آسیب های اجتماعی هم باشد.

دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ارتباط دانشگاه با جامعه و دستگاه ها به یکی از دغدغه های ما تبدیل شده است در حالی که این مساله در غرب حل شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی سعی دارد که ارتباط با جامعه و دستگاه ها را حفظ و تقویت کند، افزود: تاکنون نزدیک 70 تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه محقق اردبیلی با دستگاه های داخلی و بین المللی منعقد شده است که این تفاهم نامه ها در راستای کاهش شکاف بین دانشگاه و جامعه و دستگاه های اجرایی بوده است.

ابراهیم پور با اشاره به راه اندازی کانون سلامت در دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: این کانون به منظور کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شده است و خدمات متعددی در این زمینه ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه مرکز بهداشت، درمان و مشاوره در دانشگاه محقق اردبیلی فعال است، تصریح کرد: نزدیک 760 نفر از دانشجویان از خدمات مشاوره ای این مرکز بهره مند شده اند.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: 21 اردیبهشت ماه سال 96 همایش آسیب های اجتماعی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد و 19 پروپوزال به بهزیستی ارسال شده است.

AWT IMAGE

دومین نشست گفتگوی اجتماعی استان اردبیل با حضور اساتید دانشگاه های استان اردبیل در استانداری اردبیل برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در این نشست با بیان اینکه توسعه فرهنگی زیربنای توسعه اقتصادی است، گفت: تنها منابع توسعه استان اردبیل، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش های شبه دولتی، خصوصی و خارجی است.

وی با بیان اینکه سرانه درآمد استان اردبیل نصف سرانه درآمد کشور است، افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل قطب کشاورزی محسوب می شود، باید در این راستا از خام فروشی پرهیز کرده و به بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی توجه ویژه داشته باشیم.

خدابخش با بیان اینکه منطقه آزاد تجاری صنعتی و پهنه های معدنی استان از محورهای توسعه استان اردبیل محسوب می شوند، تصریح کرد: در همین راستا مصوبه منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل از سوی هیات دولت به مجلس ارائه شده و سه پهنه معدنی استان نیز پروانه اکتشاف دریافت کرده اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بعد از سفر رئیس جمهور به استان اردبیل، با اجازه مقام معظم رهبری یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به اراضی پایاب سد خدافرین اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: کشت زعفران، پسته و بادام زمینی نیز در نقاط مختلف استان آغاز شده و در حال تولید است.

وی روسیه را یک بازار بسیار بزرگ و تاریخی برای استان اردبیل عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم وارد بازار روسیه شویم، به صورت جهشی می توانیم عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

خدابخش افزود: برای کمک به بخش کشاورزی استان باید به بحث بسته بندی و بازاریابی محصول توجه ویژه داشته باشیم.

استاندار اردبیل به ضرورت توجه به معیارهای جلب گردشگر در استان اردبیل تاکید و تصریح کرد: در همین راستا برای میزبانی مسابقات آسیایی والیبال بیش از یک میلیارد تومان جهت بهسازی سالن رضازاده در حال هزینه هستیم.

وی اضافه کرد: برگزاری این رویداد برای استان تجربه بسیار خوبی خواهد شد و با این طریق باید ظرفیت های گردشگری استان را به دنیا معرفی کنیم.

خدابخش دانشگاه ها را پرورش دهنده نیروی انسانی دانست و گفت: ایجاد پارک علم و فناوری یکی از اقدامات مهم استان در سال های اخیر بوده است.

گفتنی است در ادامه اساتید دانشگاه های استان اردبیل به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

مدیر ترویج و کارشناسان ترویج، حفظ نباتات، دام و مکانیزاسیون سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل از تجهیزات آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی بازدید کردند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مهدی داوری رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی در این بازدید گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی با هدف استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه و تلاش در جهت ساماندهی امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز رشته های مختلف، استفاده بهینه از امکانات موجود، ایجاد ارتباط مناسب بین محققان و دسترسی اعضای هیات علمی، پژوهشگران و دانشجویان به فضاها و امکانات پژوهشی مناسب و خدمات رسانی به موسسات خارج از دانشگاه زیر نظر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه راه اندازی شده است.

وی از امکان مشارکت فعال در اجرای پروژه های تحقیقاتی استانی، ملی و بین المللی در این آزمایشگاه خبر داد و افزود: با راه اندازی این آزمایشگاه، بانک اطلاعاتی تجهیزات آزمایشگاهی و نیازهای تجهیزاتی کلان دانشگاه نیز ایجاد شده است.

داوری برنامه ریزی برای استقرار نظام HSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) و تدوین آئین نامه ایمنی آزمایشگاه ها، کارگاه ها و گلخانه های دانشگاه را از اهداف آزمایشگاه مرکزی دانشگاه عنوان و اضافه کرد: تسهیل عضویت و خدمات رسانی در شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) و همکاری در راستای اهداف شاعا نیز از دیگر اهداف راه اندازی این آزمایشگاه است.

مهندس خواجوی مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز بر همکاری نزدیک میان سازمان جهادکشاورزی استان و دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد و افزود: امید می رود با انجام بازدیدهای تخصصی از مراکز آزمایشگاهی و پژوهشی دانشگاه، همکاری تنگاتنگی داشته باشیم.

گفتنی است در این بازدید، کارشناسان بخش های مختلف آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه به ارائه توضیحاتی در خصوص خدمات آزمایشگاه های خود پرداختند.

پنجمین همایش مدیران با اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با حضور مدیران بخش های مختلف برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به مزایای برگزاری چنین همایش هایی تصریح کرد: حداقل مزیت این همایش ها، ایجاد فرصت برای دیدار با همکاران است.

وی با بیان اینکه این همایش ها سبب تحکیم انس و الفت همکاران با یکدیگر می شود، ادامه داد: اساتید از پیروزی ها و موفقیت های دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه های مختلف مطلع هستند و بنده نمی خواهم آمار و ارقامی از موفقیت ها ارائه بدهم.

صادقی با اشاره به اینکه شنیدن حرف ها، پیشنهادات و انتقادات اعضای هیات علمی خالی از لطف نیست، اضافه کرد: حضور و صحبت های رودررو سبب می شودکه نقاط ضعف و قوت بیان شده و همین عامل سبب می شود که اشتباهات ما کمتر شود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: انتقادات و بیان نقاط ضعف و قوت موجب می شود که بیشتر از گذشته تلاش کرده و با جدیت تمام در راستای رفع مشکلات پیش رو گام برداریم.

صادقی یادآور شد: بر خود وظیفه می دانم از زحمات اساتید دانشگاه محقق اردبیلی به خاطر همراهی در امور بهتر دانشگاه، تلاش برای رشد و توسعه علمی در دانشگاه و خدمت به مردم و دانشجویان قدردانی کنم.

وی با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: وقتی آیت الله هاشمی رفسنجانی را می دیدم، انگار تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را ورق می زدم چرا که ایشان حدود 60 سال سابقه فعالیت در قبل و بعد از انقلاب اسلامی داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی  با تسلیت رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی بر دوش این بزرگان رشد کرده و به ما رسیده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه یک حسن خوبی دارند، ادامه داد: در حوزه های علمیه وقتی به درس خارج می رسند دیگر از کتاب نیست و این درس به صورت کرسی های آزاد اندیشی اجرا می شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: اساتید دانشگاه هم باید صاحب نظر بوده و در کلاس های دکتری باید به دنبال ایجاد نظریه باشند.

وی با اشاره به اهمیت نظریه پردازی در حوزه علوم انسانی اظهار کرد: علوم انسانی باید بتواند نظریات خود را ارائه داده و در دو بخش علمی – ترویجی و علمی – پژوهشی ثبت کنند.

در پایان این برنامه از دکتر عیسی ثمری مشاور رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در امور برنامه ریزی و توسعه به خاطر تلاش در تدوین برنامه سال 96 دانشگاه با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شده و اعضای هیات علمی به بیان نظرات خود پرداختند و به سوالات آنها توسط مدیران پاسخ داده شد.

************************************

AWT IMAGE

************************************

AWT IMAGE

نشست مشترک معاونان اجرایی، اداری و مالی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با مهندس مشاور اجرایی طرح یادمان شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در تشریح نتایج این نشست، گفت: در این جلسه پس از بحث و بررسی موضوعات مختلف پیرامون احداث یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی، مقرر گردید مهندس مشاور اجرایی طرح در آینده نزدیک عملیات اجرایی فاز اول این طرح را آغاز کند.

وی افزود: این طرح در چهار فاز و با اعتبار چندین میلیارد تومانی طی چهار سال به بهره برداری کامل خواهد رسید.

فنی اصل تصریح کرد: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و با شکوه شدن مزار مقدس و ارزشمند شهدای گمنام دانشگاه، با برنامه ریزی های صورت گرفته و طرح ریزی نقشه های متعدد برای این طرح، تلاش می کنیم این یادمان، اثری ماندگار برای قرن های آتی باقی بماند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: در این نشست معاونان اجرایی، اداری و مالی، مهندس مشاور اجرایی طرح و سایر اعضای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند که نتیجه آن منجر به تصمیم گیری نهایی در خصوص آغاز عملیات اجرایی فاز اول طرح شد.

جلسه سیاستگذاری و هماهنگی رویداد کارآفرینی( استارت آپ ویکند) با حضور مسئولان دستگاه های مرتبط در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه رویداد کارآفرینی (استارت آپ ویکند) چهارم تا ششم اسفند ماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود، افزود: این رویداد در حوزه گردشگری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان اردبیل، استانی گردشگری و توریستی است، تصریح کرد: تاکنون هیچ حرکتی در این زمینه انجام نشده است بنابراین با اجرای استارت آپ ویکند تلاش خواهیم کرد که ایده های گردشگری در استان اجرا شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در دانشگاه برای سوق دادن دانشجویان به سمت کارآفرینی، دفتر مشاوره کارآفرینی راه اندازی کرده و بالغ بر 20 کارگاه و نشست کارآفرینی هم برگزار کرده ایم.

نریمانی با اشاره به اهمیت همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه برای برگزاری استارت آپ ویکند ادامه داد: باید با مشارکت و همکاری یکدیگر، این رویداد را طوری برگزار کنیم که ایده ها با حمایت سرمایه گذاران در استان اجرا شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی مناسب این رویداد ادامه داد: باید با برگزاری مناسب این دوره، به اهداف پیش بینی شده نائل شویم.

وی ادامه داد: از سه ایده برتر استارت آپ ویکند تجلیل می شود و باید افتتاحیه و اختتامیه برنامه به خوبی برگزار شود.