همایش ها

اخبار

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: انتظار از اساتید برای ارائه راهکارهای علمی و عملی برای مسائل و مشکلات بالا است.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ناصر نصیری در نشست با اساتید دانشگاه های استان اردبیل ابراز امیدواری کرد: مطالب ارائه شده توسط اساتید گره گشا بوده و در توسعه استان اردبیل نقش آفرین باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات با اساتید باید سطح بالا باشد، ادامه داد: انتظار داریم اساتید ایده های خلاقانه، بدیع و مبتکرانه ارائه بدهند تا دستگاه های اداری از آنها استفاده کنند.

نصیری با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری اردبیل قابل تامل است، افزود: باید برای جذب گردشگران داخلی و توریست های خارجی صادقانه رفتار و تبلیغ کرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل اظهار کرد: در زمینه گردشگری باید از بخش خصوصی و سرمایه گذاران حمایت شود و ما در استان اردبیل از این چنین افراد حمایت های لازم را داریم.

پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به موفقیت های کسب شده در این دانشگاه گفت: گروه معارف اسلامی دانشگاه محقق اردبیلی در سطح کشور مقام اول را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان کشتی گیر این دانشگاه مقام اول را در دانشگاه های منطقه 3 کسب کرده اند، افزود: دانشجویان با کسب این مقام در رشته های کشتی آزاد و فرنگی سهمیه المپیاد دانشجویی سال 97 را کسب کردند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: دانشجویان این دانشگاه در کنار فعالیت های تحصیلی و علمی، فعالیت های فرهنگی و ورزشی هم انجام می دهند.

AWT IMAGE

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: باید با حساسیت ویژه مسائل زیست محیطی را دنبال کرده و محیط زیست را سالم نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی درستی برای گردشگران انجام شود، ادامه داد: باید چادر زنی در سرعین ممنوع اعلام شود چرا که این وضعیت موجب بهبود صنعت گردشگری نخواهد شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: سلامت روحی و محیط زیست باید در همه حال تامین شود.

پروفسور مهرداد محرم زاده معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: حدود دو سال پیش طرح جامع گردشگری سلامت را ارائه کردیم اما در این مورد اقدامی از طرف متولیان انجام نشده است.

وی اضافه کرد: پیشنهاد شکل گیری مرکز گردشگری سلامت به صورت شرکت دانشگاهی را ارائه کردیم که این برنامه هم سلامت محور بود و هم در حوزه تفریحات سالم قرار داشت.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: آبگرم های یک شکل و یکنواخت شده اند و صرفا به مرکز بلیط فروشی تبدیل شده اند که باید این وضعیت بهبود یابد.

AWT IMAGE

یادآور می شود در این نشست اساتید دانشگاه های اردبیل به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از راهیابی انجمن های علمی دانشگاه در 9 حوزه رقابتی به مرحله کشوری دهمین جشنواره ملی حرکت خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل با بیان اینکه انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی در 9 حوزه رقابتی موفق به راهیابی در دهمین جشنواره ملی حرکت شده اند، گفت: حوزه های رقابتی شامل انجمن علمی، فعالیت خلاقانه، نشریه، مسابقه، پژوهش، فضای مجازی، کتاب، اختراع و کارآفرینی بوده است.

وی افزود: در بخش رقابتی انجمن های علمی انجمن های علمی(تاریخ، روانشناسی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، زمین شناسی، مرتع و آبخیزداری و مهندسی معماری)، در بخش فعالیت علمی خلاقانه انجمن های علمی(تاریخ، مهندسی عمران، رباتیک، زمین شناسی و صنایع چوب و کاغذ)، در بخش نشریات علمی انجمن های علمی(باستان شناسی، جغرافیا و برنامه ریزی، زمین شناسی و مرتع و آبخیزداری)، در بخش مسابقات علمی انجمن های علمی(مهندسی مکانیک و ریاضی)، در بخش پژوهش انجمن علمی(مکانیزاسیون کشاورزی)، در بخش فضای مجازی انجمن های علمی(جغرافیا و برنامه ریزی و باغبانی)، در بخش کتاب دو مورد به ترتیب به صورت گروهی و انفرادی، در بخش اختراع انجمن های(رباتیک و مکانیزاسیون کشاورزی) و در بخش کارافرینی  انجمن علمی(باغبانی) حائز کسب رتبه برتر جهت حضور در مرحله کشوری دهمین جشنواره ملی حرکت شده اند. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: همت و همدلی در میان پرسنل دانشگاه محقق اردبیلی باعث برداشته شدن گام های بزرگ شده است.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی در نشست مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مشورت با معاونان و مدیران دانشگاه جزو اولویت های ما در دانشگاه محقق اردبیلی بوده است، گفت: ساماندهی حوزه های تخصصی در مناطق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قدم بزرگی است که در این راستا حوزه های مختلف باید علاوه بر حفظ هویت اداری خود، در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه همت و همدلی در میان پرسنل دانشگاه محقق اردبیلی باعث برداشته شدن گام های بزرگ شده است، افزود: در سال 1395 نسبت به سال 1394 مقالات SCOPUS دانشگاه 54 درصد و مقالات ISI دانشگاه 42 درصد افزایش یافته است.

صادقی با بیان اینکه سال گذشته در مسابقات ورزشی دانشجویان ایثارگر موفق به کسب چهار رتبه اول در هفت رشته شدیم، ادامه داد: در مسابقات اخیر کشتی آزاد و فرنگی منطقه 3 نیز موفق به کسب رتبه اول در هر دو رشته شدیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کاروان های راهیان نور دانشگاه های استان اردبیل که با فرماندهی قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان در دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت می کردند، در سال 1394 رتبه اول و در سال 1395 رتبه دوم کشور را کسب کردند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه طی دو سال متوالی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در برخی رده بندی ها نیز از دانشگاه های بزرگ و مطرح کشور پیشی گرفته است.

افتخارزاده دبیر شورای سیاست گذاری ادارات حقوقی مناطق 10 گانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با بیان اینکه در چهار سال اخیر با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر منطقه بندی دانشگاه ها، امید می رود از حالت جزیره ای خارج شده  و دستاوردهای خوبی را در اختیار هم قرار دهیم، افزود: مستندسازی اموال منقول و غیرمنقول بسیار مهم است؛ چراکه این مستندسازی در جهت حفظ و صیانت از اموال دانشگاه ها صورت می گیرد.

وی اظهارامیدواری کرد: ار خروجی چنین جلساتی بتوانیم در جهت ارتقای دانشگاه و دانشگاهیان بهره ببریم.

محمود عادلی شهیر دبیر شورای حقوقی منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با بیان اینکه مایه خرسندی است که رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ارزش و منزلت خاصی به امور حقوقی دارند، افزود: قطعا این ارزش گذاری در پیشرفت امورات و موفقیت دانشگاه و پرهیز از قانون گریزی نقش بسیار خوبی خواهد داشت.

غلامرضا یوسفی مدیر امور حقوقی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه ارتباط میان مدیران حقوقی دانشگاه ها و مناطق بسیار مهم و اثربخش است، گفت: تبیین جایگاه دفاتر حقوقی از فعالیت های ارزشمند اخیر بوده است.

وی تاکید کرد: دفاتر حقوقی جایگاه خود را در دانشگاه ها پیدا کرده اند.

گفتنی است در ادامه گودرزی معاون مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد و دارایی توضیحات تخصصی در خصوص مستندسازی اموال ارائه کرد.

همچنین مدیران حقوقی حاضر در نشست به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مطرح شده پرداختند.

AWT IMAGE

**********************************

AWT IMAGE

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ما به عنوان دانشگاهیان باید در دفاع از ارزش ها، اصول و مبانی انقلاب اسلامی پیشگام باشیم.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم علی سیفی علی بلاغی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار، گفت: مدافعان حرم با اعتقاد و ایمان خالص در سوریه حضور یافته اند و ما امنیت و آرامش امروز خود را مدیون آنان هستیم.

وی تاکید کرد: وظیفه ما است که از شهدا و آرمان های آنان دفاع کنیم؛ چراکه شهدا با ایمان و اراده قلبی در جبهه ها حاضر شده و از میهن اسلامی ایران دفاع کردند.

صادقی  با بیان اینکه شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان برای ما الگو و نشانه هستند، خاطرنشان کرد: کاروان های راهیان نور دانشگاه های استان اردبیل در سال 1394 رتبه اول و در سال 1395 رتبه دوم کشور را کسب کردند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ما به عنوان دانشگاهیان باید در دفاع از ارزش ها، اصول و مبانی انقلاب اسلامی پیشگام باشیم، تصریح کرد: رابطه سپاه با دانشگاه نیز خوب بوده و مثل برادر هستند و امیدواریم این راه بدون ادعا ادامه یابد.

گفتنی است شهید علی سیفی علی‌ بلاغی از پاسداران سبزپوش ولایت در دفاع از حرم اهل بیت(ع) که در ماموریت مستشاری و در مصاف با تکفیری ‌های داعش در سوریه به مقام شهادت نائل آمده است، هشتمین شهید مدافع حرم اردبیل است. وی متولد سال 1370 و از کارکنان سپاه حفاظت فرودگاه اردبیل بود که در ماه رمضان و مصادف با 16 خرداد و با زبان روزه در شهر «حماء» سوریه به شهادت رسید.

خاطرنشان می شود در این دیدار جمعی از مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی و ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز حضور داشتند.

AWT IMAGE

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کارگاه های آموزشی به صورت سریالی در دانشگاه برگزار می شود.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور مهرداد محرم زاده در کارگاه آموزشی فوریت های پزشکی با بیان این مطلب افزود: برگزاری این کارگاه ها در راستای دانش افزایی کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه موضوعات مختلف است.

وی با بیان اینکه کمیته HSE دانشگاه در سال 94 راه اندازی شده است، ادامه داد: این کمیته عملا به یکی از بخش های فعال در برگزاری کارگاه هایی برای ارتقای دانش مربوط به حضور فعال در محل کار تبدیل شده است.

محرم زاده ادامه داد: کمیته های ایمنی و برنامه و بودجه دانشگاه در کنار هم توجه ویژه ای به موضوعاتی مانند کمک های اولیه، فوریت های پزشکی، پسماندها و مواردی از این دست داشته و کارگاه های مختلفی تدارک دیده اند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: توجه اساسی به عوامل تنش زا در محیط کار که ناشی از عوامل شخصی، محیطی و اجتماعی است باید در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول تشریح کرد: در کنار این آموزش ها، کارکنان باید در زمینه روانشناسی محیط و کار مطالعاتی داشته باشند.

یادآور می شود دکتر فاطمه حیدرپور مسئول واحد آموزش و پژوهش فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل، مدرس این کارگاه بود.

AWT IMAGE

************************************

AWT IMAGE

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشجویان ورزشکار این دانشگاه افتخارات متعددی برای دانشگاه کسب کرده اند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی در دیدار با برخی از پیشکسوتان کشتی استان با بیان این مطلب اظهار کرد: در دانشگاه محقق اردبیلی توجه ویژه ای به رشته های ورزشی و دانشجویان ورزشکار داریم.

وی با بیان اینکه افتخار آفرینی دانشجویان ورزشکار دانشگاه محقق اردبیلی جای خوشحالی است، افزود: این نشان می دهد که دانشگاه توجه کافی برای رشد و توسعه رشته های ورزشی را دارد.

صادقی افزود: کسب مقام سوم تیم شنای دانشجویان پسر دانشگاه محقق اردبیلی در مسابقات شنای منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کسب مقام اول مسابقات کشتی آزاد و فرهنگی دانشجویان پسر دانشگاه محقق اردبیلی در مسابقات کشتی دانشجویان منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کسب مقام دوم منطقه و سهمیه کامل المپیاد سال 1397 توسط دو و میدانی کاران و مواردی از این دست از افتخارآفرینی دانشجویان ورزشکار دانشگاه محقق اردبیلی است.

یادآور می شود در این نشست، پیشکسوتان کشتی استان با اهدای هدایایی از پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه و پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس دانشگاه تجلیل کردند.

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی از کسب مقام سوم تیم شنای دانشجویان پسر دانشگاه محقق اردبیلی در مسابقات شنای منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر غلامرضا احمدزاده سرپرست مدیریت تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر، گفت: تیم شنای دانشجویان پسر دانشگاه محقق اردبیلی متشکل از هشت ورزشکار در مسابقات شنای قهرمانی دانشجویان دانشگاه های منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان توانست با کسب 14 مدال رنگارنگ در بین 11 دانشگاه منطقه مقام سوم تیمی را از آن خود کند.

وی با اشاره به مدال های کسب شده دانشجویان در این مسابقات، افزود: مجید علوی مهر مدال طلا در ماده 200 متر قورباغه و مدال برنز در ماده 100×4 متر آزاد تیمی، مهدی پور وثوق مدال طلا در ماده 50 متر قورباغه و مدال نقره 100×4 متر مختلط تیمی و مدال نقره در ماده 100 متر قورباغه و مدال برنز 100×4 متر آزاد تیمی، امیر حسین ستاری   مدال نقره در ماده 100×4 مختلط تیمی و مدال برنز 100 متر کرال پشت، محمد جواد حاجی زاده  مدال نقره در ماده 100×4 متر مختلط تیمی و مدال برنز 100 متر پروانه و مدال برنز 100× 4 آزاد تیمی، مختار مختاری مدال نقره در ماده 100×4 متر مختلط تیمی و مدال برنز در ماده 200 متر قورباغه و اکبر آبروش مدال برنز در ماده 100×4 متر آزاد تیمی را کسب کردند.

احمدزاده با بیان اینکه اکبر آبروش، مجید علوی مهر، مهدی پوروثوق، امیرحسین ستاری، محمدجواد حاجی زاده، مختار مختاری، بهزاد دادپور و حسین جمشیدیان اعضای تیم شنای دانشجویان پسر دانشگاه محقق اردبیلی در این دوره از مسابقات بودند، خاطرنشان کرد: این تیم با مربیگری دکتر محسن برغمدی و سرپرستی بهزاد الوانی در این مسابقات شرکت کرده بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: نگرش صحیح و درست استاد ارزش او را تعیین می کند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیف اله مدبّر در سومین کارگاه اخلاق حرفه ای در دانشکده کشاورزی مشگین شهر ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و اشاره به ضرورت نهادینه کردن و گسترش عفاف و حجاب در دانشگاه ها، عفت را دوری از محرمات دانست و تاکید کرد: هر کس بخواهد عفیف باشد بایستی سطح معرفت خود را ارتقا دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر معرفت دینی در اشخاص وجود داشته باشد، متوجه خواهند شد که در محضر خداوند متعال هستند و تبعاً مرتکب گناه نخواهند شد.

مدبر حجاب را جلوگاه عفاف بانوان دانست و یادآور شد: حجاب برای هر انسان، اعم از زن و مرد است و هر انسانی موظف به رعایت و حفظ حجاب است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره بر اینکه اگر اساتید دانشگاه بتوانند قوه عفت را در دانشجویان احیای نمایند، حجاب نیز در ادامه به وجود خواهد آمد و دانشجویان به سمت حفظ حجاب سوق پیدا خواهند نمود، تاکید کرد: اساتید بایستی برای دانشجویان همانند پدر باشند.

وی تاکید کرد: دین اسلام به محترم شمردن معلم و استاد تاکید فراوان دارد.

مدبر علم دین و علم دینی را دو مقوله جدا دانست و ضمن تبیین دینی بودن علوم، به طرح برخی دیدگاه های متفاوت در میان اندیشمندان و صاحبنظران دینی در خصوص مبحث دینی بودن علم پرداخت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه تمام علوم دینی هستند، یکی از راهکارهای سوق دادن دانشجویان به سوی معنویت را، سخن به میان آوردن از قدرت پروردگار و آیات الهی در حین مباحث درسی به خصوص در علوم طبیعی برشمرد.

مدبر اهمیت مقوله نگاه شناسی را یادآور شد و افزود: اینکه استاد چه نگاهی به علم، محیط کار، دانشجو و مسئولین دارد بسیار حائز اهمیت است.

وی تعریف و تبیین در خصوص زیبایی های هر علم و رشته دانشگاهی را راهکاری برای ساختن و ایجاد نمودن نگاه و نظر مثبت دانست و خاطر نشان کرد: نگرش صحیح و درست استاد ارزش او را تعیین می کند.

مدبر اهمیت چگونگی نگاه به خود توسط اساتید را یادآور شد و تاکید کرد: استاد نباید همانند فرمانده و یا یک حکمران با دانشجویان برخورد نماید، بلکه بایستی همانند پدری دلسوز برای دانشجویان باشد.

وی با اشاره به موضوع چگونگی نگاه به مسئولان، تصریح کرد: اگر نگاه به مسئولان چاپلوسانه و متملقانه باشد جامعه دچار از هم فروپاشی خواهد شد، به خصوص اگر این نگاه در اساتید که سازنده فکر و اندیشه جامعه اند، وجود داشته باشد.

مدبر افزود: هر شخص می تواند ضمن حفظ جایگاه مسئولان، نظر و نگاه انتقادانه نیز نسبت به آنان داشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی همچنین ویژگی هایی که بایستی هر یک از استادان در خود ایجاد نمایند را ذکر نمود و به توضیح آنها پرداختند.

وی با اشاره به احراز صلاحیت برای امر تدریس و همچنین حفظ حیثیات و شئون علم، تاکید کرد: اگر اساتید علم و دانش خود را در عرصه عمل به کار نگیرند، موعظه و سخنانشان بی تاثیر می شود.

مدبر به کار گرفتن علم را توسط اساتید از دیگر مواردی دانست که باید در جامعه علمی و در میان اساتید وجود داشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی سعی در دوری از مواضع تهمت را از دیگر ویژگی های اساتید دانست و تصریح کرد: اساتید بایستی در تمام شئونات زندگی علمی و شخصی اخلاق را رعایت نمایند، چراکه از آنجا که در نگاه دانشجو و جامعه بزرگند، عیوبشان هم بزرگ دیده می شود.

گفتنی است در پایان جلسه حاضران به طرح نظرات و سوالات خود پرداختند.

معاون فرهنگی و دانشجویی و فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی گفت: پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی برنامه های متعدد فرهنگی و دینی برگزار کرده است.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل در نشست «نقش عفاف و حجاب در تحقق اداره طراز انقلاب اسلامی» با بیان این مطلب افزود: پایگاه بسیج متعلق به قشر خاصی نیست بلکه متعلق به همه اقشار است.

وی با بیان اینکه از نظرات و پیشنهادات استقبال می کنیم، افزود: با بکارگیری نظرات کارکنان دانشگاه و اعمال آنها در برنامه ها قطعا سطح برنامه ها ارتقا خواهد یافت.

فنی اصل با اشاره به جایگاه حجاب و عفاف در اسلام تصریح کرد: بزرگان دینی در این مورد سفارشات متعددی دارند و حجاب تنها متعلق به زنان نیست.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد شجاعی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: نهی از منکر باید به زبان مناسب باشد تا بتواند تاثیرات لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان با حجاب نامناسب را نباید به حراست احضار کنند، تصریح کرد: پیشنهاد می کنم که اتاقی برای این کار در نظر گرفته شود چرا که نسبت به اتاق حراست این ذهنیت وجود دارد که حتما فرد خطای خاصی انجام داده است اما وقتی مساله در اتاق دیگری مطرح شود، این برداشت وجود نخواهد داشت.

شجاعی با اشاره به اینکه در غرب به دو گفته فروید عمل می کنند، اضافه کرد: یکی از این نظرات در مورد آزادی غریزه جنسی و دیگری کشتی کج است که در برخی مواقع حتی نمی دانند که این دو از نظرات فروید است.

وی با اشاره به «لا اکراه فی الدین» در قرآن کریم افزود: در اسلام آزادی وجود دارد اما این آزادی مطلق نیست بلکه آزادی مشروط است و در اسلام آزادی به معنای بی بند و باری نیست.

شجاعی با بیان اینکه حجاب یک مساله فردی نیست، ادامه داد: حجاب یک مساله اجتماعی است زیرا اعصاب و روان دیگران را درگیر می کند و هر چیزی که اعصاب و روان دیگران را درگیر کند، مساله فردی نیست.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: دین در «لا اکراه فی الدین» به معنای عقیده و باور است و در عقاید افراد اجباری وجود ندارد.

یادآور می شود برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف و تجلیل از فعالان حجاب و عفاف دانشگاه از دیگر برنامه های این نشست بود.

قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به لزوم توجه و اهمیت کرسی های نقد، مناظره و نظریه پردازی در زمینه پویایی علوم و نوآوری تاکید کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور محمد نریمانی در اولین نشست تخصصی کرسی های نقد، مناظره و نظریه پردازی با موضوع هماهنگی برنامه های این کمیته در سالجاری، به تشریح برنامه های آتی و همچنین هماهنگی در زمینه برگزاری نشست های تخصصی در سایر دانشگاه های استان پرداخت.

دبیر کمیته حمایت از کرسی های نظریه پردازی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان لزوم توجه و اهمیت کرسی های نقد، مناظره و نظریه پردازی در زمینه پویایی علوم و نوآوری در این زمینه، تصریح کرد: به دنبال برگزاری سلسله نشست های تخصصی و پویا در این زمینه هستیم.

نریمانی به برنامه ها و همچنین تکمیل سایت کمیته کرسی های نظریه پردازی در بخش معاونت پژوهش و فناوری در سایت دانشگاه و ارائه آئین نامه ها و فرم ها در این بخش اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز به لزوم توجه به نقد و نظریه پردازی در حوزه مسائل و مشکلات موجود و اهمیت نوآوری و تولید محتوای کاربردی در این زمینه پرداخت.

عضو کمیته کرسی های نظریه پردازی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: هماهنگی با مرکز علم و دین دانشگاه در این زمینه و استفاده از تجارب کارگروه های این مرکز و طرح های موجود در این زمینه می تواند بسیار راهگشا باشد.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و عضو کمیته کرسی های نظریه پردازی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در زمینه نقد حوزه های کلی و به خصوص برنامه ها و اسناد موجود مواردی مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد شجاعی مدیر گروه معارف اسلامی و عضو کمیته کرسی های نظریه پردازی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: در زمینه کرسی های نظریه پردازی و به خصوص بخش نقد موارد و نظریات نیازمند توجه جدی هستیم.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی گفت: پیشنهادات کاربردی شورای مناطق می تواند در قالب یک طرح بزرگ در سطح کشور اجرا شود.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور مهرداد محرم زاده در جلسه شورای مدیران منابع انسانی و پشتیبانی منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه زحمات هسته اصلی دانشگاه ها به عنوان اعضای هیات علمی و کارکنان بر عهده حوزه منابع انسانی و پشتیبانی است، گفت: در جلسه اخیر معاونان اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری نظر بر ارتقای حقوق اعضای هیات علمی بود که طبق نظر مثبت وزیر و معاون وزیر، مقرر شد افزایش حقوق کارکنان نیز مدنظر قرار گیرد و بعد از بررسی های لازم به صورت همزمان این افزایش محقق شود.

وی از نتایج و پیشنهادات کاربردی این نشست ها استقبال کرد و افزود: همکاران می توانند پیشنهادات کاربردی خود را در این نشست ها مصوب و به ما اعلام نمایند تا ما نیز بتوانیم این مصوبات را به شورای معاونان انتقال دهیم تا در قالب یک طرح بزرگ در سطح کشور اجرا شود.

مهندس بهنام سروری مدیر امور اداری دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن ابراز خرسندی از میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برای این نشست، اظهارامیدواری کرد: موضوعات مطروحه در این نشست توسط دبیر منطقه به جلسه دبیران مناطق منعکس شود تا مثمر ثمر واقع شود و همکاران دانشگاه ها در اجرای آئین نامه ها با مشکل مواجه نشوند.

دکتر رضا اسدپور دبیر شورای منابع انسانی و پشتیانی منطقه 3 نیز در خصوص دستورات جلسه توضیحاتی ارائه کرد.

گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

AWT IMAGE

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از کسب 10 افتخار ملی حوزه فرهنگی دانشگاه طی سال گذشته خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل با اعلام این خبر گفت: در چهار ماه گذشته 70 مورد راهیابی دانشجویان به مرحله کشوری مسابقات قرآن و جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن های علمی دانشگاه کسب شده است.

وی با اشاره به رشد کمی و ارتقای کیفی در حوزه های فرهنگی و تربیت بدنی اضافه کرد: اقدامات زیرساختی موثر در حوزه دانشجویی و مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی انجام شده است.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه با اعلام اینکه در سال 95 بیش از 930 برنامه فرهنگی با رویکردهای علمی، مذهبی مناسبتی، هنری، ادبی، آزاد اندیشی، سیاسی و فوق برنامه اجرا شده است، افزود: از کارهای شاخصی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه انجام شده است، می توان به شاخص سازی کمی و کیفی به منظور ارزیابی مستمر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برای برقراری سیستم گزارش دهی صحیح و انضباط ساختاری و مالی اشاره کرد.

فنی اصل با اشاره به اینکه سیستم گزارش دهی مستمر از لازمه های پیشرفت در هر حوزه ای است، تصریح کرد: در حوزه تربیت بدنی نیز فعالیت های ورزشی از روند رشد کمی و ارتقای کیفی برخوردار بوده اند.

وی با اشاره به توسعه نسبی زیرساخت های ورزشی دانشگاه بیان کرد: سال 94 در مسابقات منطقه ای 30 مدال رنگارنگ در قالب فعالیت های ورزشی کسب شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به کسب 51 مورد سهمیه المپیاد کشوری در سال 94 توسط دانشجویان دانشگاه عنوان کرد: این سهمیه در دو سال قبل 9 نفر بوده است.

 فنی اصل با اشاره به کسب 9 مورد افتخار ملی توسط دانشجویان دانشگاه در المپیاد ورزشی سراسری در سال 95 و کسب مقام بی سابقه نهم در بین 121 دانشگاه شرکت کننده در آخرین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور اضافه کرد: خوشبختانه در این المپیاد دانشجویان دانشگاه موفق به کسب دو مدال طلا، دو نقره و چهار برنز شدند.

وی افزود: بدون شک اقدامات زیرساختی در حوزه های دانشجویی و مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی در کسب موفقیت های فوق موثر بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ادامه داد: اقدامات شاخص حوزه دانشجویی در قالب سه برنامه محوری این حوزه شامل نوسازی، تعمیرات و زیباسازی خوابگاه های دانشجویی، هوشمندسازی خدمات دانشجویی و پیگیری جذب منابع مالی و درآمدزایی با اسکان مهمانان تابستانی در حال انجام است.

 وی افزود: بهبود وضعیت تاسیساتی تسهیلاتی خوابگاه های دانشجویی شامل نوسازی و تعمیر اساسی خوابگاه ها با مشارکت معاونت اداری و مالی، زیباسازی دو باب خوابگاه دانشجویی خودگردان، موکت بندی و رنگ آمیزی بعضی از خوابگاه ها، برنامه ریزی برای نصب گیت تردد دانشجویان، هوشمندسازی خدمات دانشجویی، پیگیری جذب منابع مالی و درآمدزایی با اسکان مهمانان تابستانی، تقویت صندوق قرض الحسنه دانشجویی، افزایش درآمد خوابگاه های خودگردان، بهبود کیفیت برنج سلف سرویس دانشگاه و ایجاد شرایط مساعد جهت اسکان دانشجویان کم توان مالی از دیگر اقدامات این معاونت است.

به گفته فنی اصل، ثبت و اعطای 19 نوع وام دانشجویی به دانشجویان متقاضی، صدور مجوز خوابگاه غیرانتفاعی دخترانه نور و الکترونیکی نمودن درهای ورودی خوابگاه ها از اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی است.

 وی با اشاره به پیگیری ساخت رستوران خصوصی دانشگاه افزود: استانداردسازی خوابگاه های دانشجویی، افزایش ضریب ایمنی محوطه خوابگاه ها، بیمه مسئولیت مدنی دانشجویان، بیمه حوادث تحصیلی تمامی دانشجویان و محوطه سازی خوابگاه ها از برنامه آتی حوزه دانشجویی است.  

فنی اصل با اشاره به اقدامات مهم در مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی برای تشکیل کارنامه سلامت جهت ورودی های جدید، بررسی دوره ای سلامت کارکنان دانشگاه، تشکیل کانون دانشجویی همیاران سلامت، حضور مشاور روانشناسی در خوابگاه ها و برگزاری نمایشگاه سلامت ادامه داد: در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفت های مشهود دیگری در حوزه های فرهنگی، دانشجویی، تربیت بدنی و مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی خواهیم بود.    

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی از کسب مقام اول مسابقات کشتی آزاد و فرهنگی دانشجویان پسر دانشگاه محقق اردبیلی در مسابقات کشتی دانشجویان منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر غلامرضا احمدزاده با بیان اینکه مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: در این مسابقات 42 نفر در بخش کشتی آزاد و 20 نفر در بخش کشتی فرنگی و همچنین هشت تیم در بخش کشتی آزاد و چهار تیم در بخش کشتی فرنگی حضور داشتند.

وی با بیان اینکه مسابقات کشتی آزاد در هشت وزن انجام شد، گفت: در وزن 57 کیلوگرم حسین براتی از دانشگاه محقق اردبیلی رتبه دوم را کسب کرد.

احمدزاده با بیان اینکه در وزن 65 کیلوگرم آرش الماس زاده از دانشگاه محقق اردبیلی مقام دوم را کسب کرد، افزود: در وزن 86 کیلوگرم نیز بهنام خوشنودی از دانشگاه محقق اردبیلی مقام دوم را کسب کرد.

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در وزن 97 کیلوگرم امیر فتحی از دانشگاه محقق اردبیلی و محمدرضا گندم فروش از دانشگاه بناب به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند، اضافه کرد: در وزن 125 کیلوگرم نیز سعید زمانیان از دانشگاه محقق اردبیلی مقام اول را کسب کرد.

وی با بیان اینکه ابراهیم پوستی مربی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در بخش کشتی آزاد در این دوره از مسابقات بود، افزود: در بخش تیمی کشتی آزاد نیز تیم های دانشگاه محقق اردبیلی با 63 امتیاز، دانشگاه تبریز با 62 امتیاز و دانشگاه ارومیه با 47 امتیاز به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مسابقات کشتی فرنگی نیز در هشت وزن انجام شد، گفت: در وزن 59 کیلوگرم امیر یعقوبی از دانشگاه محقق اردبیلی مقام دوم را کسب کرد.

احمدزاده با بیان اینکه در وزن 66 کیلوگرم ابوالفضل ملاج از دانشگاه محقق اردبیلی مقام دوم را کسب کرد، افزود: در وزن 71 کیلوگرم نیز آرش آزاد از دانشگاه محقق اردبیلی مقام اول را کسب کردند.

وی با بیان اینکه در وزن 75 کیلوگرم هادی حمدی از دانشگاه محقق اردبیلی مقام سوم را کسب کرد، ادامه داد: در وزن 80 کیلوگرم نیز وحید جباری از دانشگاه محقق اردبیلی مقام دوم را کسب کرد.

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در وزن 85 کیلوگرم رضا محمدعلیپور از دانشگاه محقق اردبیلی مقام اول را کسب کرد، اضافه کرد: در وزن 98 کیلوگرم نیز علی صداقتی از دانشگاه محقق اردبیلی مقام اول را کسب کرد.

احمدزاده گفت: در وزن 130 کیلوگرم نیز امیر معتاب از دانشگاه محقق اردبیلی مقام اول را کسب کرد.

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دکتر رضا فرضی زاده مربی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در بخش کشتی فرنگی در این دوره از مسابقات بود، افزود: در بخش تیمی کشتی فرنگی نیز تیم های دانشگاه محقق اردبیلی با 75 امتیاز، دانشگاه تبریز با 55 امتیاز و دانشگاه بناب با 49 امتیاز به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

گفتنی است پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز کسب مقام اول تیم های کشتی آزاد و فرنگی دانشگاه محقق اردبیلی در مسابقات کشتی منطقه 3 کشور را به عموم دانشگاهیان به ویژه منتخبان، ورزشکاران، مسئولان و دست اندرکاران برگزاری مسابقات و همچنین آقایان دکتر رضا فرضی زاده و ابراهیم پوستی مربیان تیم های کشتی فرنگی و آزاد تبریک گفت.

دکتر سعید اهری زاد دبیر تربیت‌بدنی منطقه 3 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز ضمن تقدیر از میزبانی شایسته دانشگاه محقق اردبیلی در برگزاری مسابقات منطقه ‌ای کشتی آزاد و فرنگی و برگزاری ایده ‌آل این مسابقات، گفت: المیپاد کشوری مسابقات نیز در شهرهای اصفهان برای دختران و شیراز برای پسران در تابستان سال 1397 برگزار خواهد شد.

وی افزود: منتخبان مسابقات منطقه ای در المپیاد سال آتی حضور خواهند یافت.

مشاور وزیر و رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر 90 هیات ممیزه در سراسر کشور به پرونده ارتقای اعضای هیات علمی رسیدگی می کنند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عبدالرضا باقری در نشست مشترک با اعضای هیات ممیزه و شورای دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر 90 هیات ممیزه در سراسر کشور به پرونده ارتقای اعضای هیات علمی رسیدگی می کنند، گفت: در دوره جدید در عین حالی که به عملکرد هیات های ممیزه اعتماد داریم، آئین نامه نظارت بر هیات های ممیزه نیز تهیه و تدوین شده است.

وی افزود: استان اردبیل یک استان کشاورزی است و اساتید دانشگاه باید به بخشی از مسائل کشاورزی استان پاسخگو باشند.

باقری با اشاره به فعالیت های هیات های امنای دانشگاه ها، تصریح کرد: دانشگاه ها می توانند مجوزهای درخواستی خود را از هیات امنای دانشگاه مربوطه بگیرند؛ البته به شرطی که این درخواست ها پخته شده و در کمیسیون های مربوطه بررسی شوند.

مشاور وزیر و رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: هر عضو هیات علمی که کرسی استادی را جدی بگیرد، قطعاً اتفاقات مثبت زیادی در آن دانشگاه رخ می دهد.

پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه هیات ممیزه دانشگاه به صورت انتخابی است، گفت: در طول سه سال گذشته تعداد استاد تمام های دانشگاه محقق اردبیلی از 4 نفر به 29 نفر افزایش یافته است و این دانشگاه دارای بیش از 100 نفر دانشیار است.

وی با بیان اینکه در سالتحصیلی گذشته گروه معارف اسلامی دانشگاه محقق اردبیلی رتبه برتر کشور را کسب کرده است، افزود: همچنین معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی به دلیل کیفیت برگزاری آزمون سراسری در سال 1395 به عنوان دانشگاه ممتاز شناخته شده است. همچنین حفاظت آزمون دانشگاه محقق اردبیلی نیز در سال 1394 رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده بود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه هر دانشگاهی دارای سبقه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است، افزود: پیشنهاد می شود در هیات های ممیزه دانشگاه ها، نماینده فرهنگی نیز حضور داشته باشد.

وی افزود: برای جوابگویی دانشگاه به بحث اشتغالزایی در جامعه، بهتر است تمامی دانشکده های دانشگاه ها سوله های تولید متناسب با تخصص دانشکده داشته باشند.

دکتر جواد فرهودی رئیس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه اعضای هیات ممیزه امین اعضای هیات علمی دانشگاه هستند، گفت: افراد منتخب دارای وظیفه سنگینی در این هیات هستند.

وی با بیان اینکه از اعضای هیات های ممیزه دانشگاه ها انتظار می رود که عدالت را در جای خود رعایت کنند، گفت: انتظار داریم این هیات ها با کرامت انسانی با مردم برخورد کنند.

فرهودی تاکید کرد: ما اساتید باید به عنوان عرضه کننده علم در جامعه، هنری داشته باشیم که دانشجو ما را بپذیرد.

پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه حدود 100 نفر از همکاران هیات علمی دانشگاه در حوزه علوم انسانی فعالیت دارند، گفت: این همکاران برای ارتقا دارای دغدغه خاطر هستند؛ چراکه اگر با بقیه گروه ها و کمیسیون ها یکسان نگاه شوند، ممکن است در ارتقا دچار مشکل شوند.

وی افزود: امید می رود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به گروه علوم انسانی دید متفاوتی داشته باشد و یا در آئین نامه جدید در خصوص این گروه بازنگری داشته باشد.

پروفسور مهرداد محرم زاده معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی نیز در مورد آخرین تصمیمات و مباحث مطروحه در جلسه معاونین اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری در دانشگاه امیرکبیر تهران اطلاعاتی پیرامون امور رفاهی اعضای هیات علمی و کارکنان ارائه کرد.

گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

AWT IMAGE

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان از ثبت سالانه سه هزار اختراع در کشور خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر غلامعلی منتظر در مراسم افتتاحیه جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش البرز در دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد حدود دو هزار اختراع در جشنواره ها شرکت می کنند و از آنها برای حدود 200 اختراع برای توسعه فکر می شود.

وی با بیان اینکه هدف ما تبدیل فرد مخترع به شرکت است، تصریح کرد: اختراع اولین گام در خلاقیت فردی است و باید آن را رشد و به مرحله تولید رساند.

منتظر با اشاره به اینکه در دنیا بیشترین اختراعات در زمینه برق، الکترونیک و کامپیوتر است، ادامه داد: بیشترین اختراعات ثبت شده در ایران هم مربوط به حوزه پزشکی و دارویی است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: نظام اختراعات کشور ما فردی است و امیدوارم این روند را ساماندهی کنیم و فرآیند مناسبی برای این خروج از این وضعیت تدوین کنیم.

دکتر امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بین نظم و خلاقیت ارتباطی وجود دارد، گفت: در سیستم منظم، مساله از یک نقطه ای شروع شده و در نقطه دیگری به پایان می رسد.

وی ادامه داد: در دنیا افراد خلاق و منظم، مدیران نادری هستند که می توانند تاثیرگذار باشند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در وزارتخانه به عنوان ایجاد جاذبه برای افراد خلاق هستیم که برای این جاذبه دو روش وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد جاذبه به دو طریق انجام می شود، افزود: جاذبه از طریق پرداخت تسهیلات و در اختیار گذاشتن امکانات و برگزاری کارگاه های خلاقیت ایجاد می شود.

اقبال عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با اشاره به اینکه علمای علم مدیریت را به چند دسته تقسیم می کنند، اظهار کرد: عده ای به دنبال مدیریت فکری هستند که در این نوع مدیریت تنها از نظر فکری به مساله ورود می کنند که تعداد این نوع مدیران در دنیا کمتر از سه درصد است.

وی نوع دوم مدیریت را مدیریت توسعه ای برشمرد و افزود: سومین نوع مدیران، مدیر روندی هستند که در مسیر روند حرکت می کنند و تغییر خاصی ندارند.

عباسی با چهارمین نوع مدیران، مدیران تخریبی هستند، تصریح کرد: بدترین نوع مدیریت، مدیریت تخریبی هستند که عمدا یا سهوا به دنبال تخریب مدیریت مجموعه هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با اشاره به اینکه در دولت روحانی خدمات بانکی با محوریت دانش بنیان ارائه می شود، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید بر پایه دانش بنیان باشد.

پروفسور مهرداد محرم زاده معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی گفت: حرکات برای شناسایی نخبگان، مخترعان و مبتکران به صورت عمومی آغاز شده است که این را باید به فال نیک گرفت.

وی با بیان اینکه در جوامع پیشرفته از این نیروها به صورت مطلوب استفاده می شود، اظهار کرد: دنیا در گذر از سرمایه های فردی به سرمایه های اجتماعی است و باید از این سرمایه های ارزشمند نهایت استفاده را برد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: باید رفتارهای هدفدار را ترویج دهیم تا بتوانیم با برنامه ریزی بهتر کارها را پیش بریم.

پروفسور حسین شایقی رئیس جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش البرز گفت: 121 اختراع به این جشنواره ارسال شده بود که از این تعداد 71 اختراع پس از داوری اولیه به داوری نهایی راه یافتند.

وی با اشاره به تحصیلات مخترعان شرکت کننده در این جشنواره تصریح کرد: 27 درصد مخترعان در مقطع دکتری، 25 درصد در مقطع کارشناسی ارشد، 38 درصد در مقطع کارشناسی و یک اختراع دانش آموزی شرکت کرده بود.

شایقی اضافه کرد: جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش بنیاد ملی نخبگان پهنه البرز (اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و گیلان) دومین جشنواره رویش در سال ۱۳۹۶ است که به میزبانی بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل افزود: برای پشتیبانی و توانمندسازی اختراع های برگزیده سطح ۳، تسهیلاتی مانند جایزه نقدی، تسهیلات مالی و لحاظ امتیاز اختراع در نظر گرفته شده است.

یادآور می شود که بعد از مراسم افتتاحیه، نمایشگاه جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش البرز در سالن ورزشی دانشگاه افتتاح شد.

ششمین نشست عادی از چهارمین دوره هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی با حضور دکتر عبدالرضا باقری مشاور وزیر و رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر جواد فرهودی رئیس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه و سایر اعضای هیات امنا در محل اتاق شورای این دانشگاه برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های دانشگاه، گفت: دانشگاه محقق اردبیلی دارای 368 عضو هیات علمی است و طی سال های اخیر در تولید مقالات علمی، پژوهشی و ISI رشد چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه در عرصه فرهنگی و دانشجویی در المپیادها و جشنواره های مختلفی صاحب مقام شده اند، افزود: همچنین این دانشگاه در نحوه و کیفیت اجرای اردوهای راهیان نور موفق به کسب رتبه اول در سال 1394 و رتبه دوم در سال 1395 شده است.

صادقی با بیان اینکه امسال رتبه اول یکی از رشته‌های کارشناسی ارشد از دانشگاه محقق اردبیلی بود، تصریح کرد: همچنین معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رتبه ممتاز کشور را در برگزاری آزمون سراسری سال 1395 کسب کرده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه کلیه پروژه های با پیشرفت بالای 50 درصد به بهره برداری رسیده و یا در آستانه بهره برداری است، گفت: پروژه های با پیشرفت کمتر از 20 درصد نیز در حال طی مراحل عملیاتی هستند.

وی با بیان اینکه حصارکشی محوطه بزرگ دانشکده فناوری های نمین به اتمام رسیده است، گفت: این دانشکده هم اکنون دارای 13 آزمایشگاه بسیار مطلوب در مقایسه با دانشگاه های بزرگ کشور است و طی روزهای اخیر 40 نفر از دانشجویان این دانشکده فارغ التحصیل شده اند که 11 نفر از آنان رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد را کسب کرده اند.

گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در جلسه به بحث و بررسی در خصوص دستورات جلسه پرداختند.

AWT IMAGE

************************

AWT IMAGE

مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دو میدانی کاران دانشگاه محقق اردبیلی ضمن کسب مقام دوم منطقه، سهمیه کامل المپیاد سال 1397 را کسب کردند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر غلامرضا احمدزاده با اعلام این خبر، گفت: مسابقات دانشجویان دو و میدانی منطقه 3 با شرکت تیم کامل از دانشگاه محقق اردبیلی به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

وی افزود: تیم دو و میدانی دانشگاه محقق اردبیلی با کسب 18 مدال رنگارنگ در مسابقات انتخابی المپیاد سال 1397 شیراز در بین یازده دانشگاه به میزبانی تبریز خوش درخشید.

احمدزاده تصریح کرد: ورزشکاران دو و میدانی کار دانشگاه با کسب 4 مدال طلا، 4 مدال نقره، و10 مدال برنز بعد از دانشگاه تبریز به مقام دوم منطقه رسیدند و مثل سال 1394 سهیمه کامل المپیاد را کسب کردند.

گفتنی است بهزاد شنوا، محسن دادرس، بهزاد ذبیحی، سجاد عزیزخواه، علی تنگسار، محمد اقبالی، مجید عطایی، امیرحسین ستاری، مسعود دارابی، احسان فخری، مسلم ملک لی، هادی بابایی اعضای تیم دو و میدانی دانشگاه محقق اردبیلی هستند که به سرپرستی دکتر غلامرضا احمدزاده و مربیگری آیدین ولی زاده در این مسابقات حضور داشتند.

AWT IMAGE

دهها جلد کتاب در موضوع دفاع مقدس اردبیل از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان اردبیل به کتابخانه تخصصی مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان اهدا شد. 

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سجاد حسینی سرپرست مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان با اعلام این خبر، گفت: ایجاد کتابخانه تخصصی و تقویت آن از جمله مهمترین اهداف این مرکز است.

وی افزود: با عنایت به اینکه دفاع مقدس از مهمترین برهه‌ های تاریخ ایران به حساب می آید، افزود: منطقه آذربایجان نقش بسیار مهمی را در آن ایفا نموده است و مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان اهتمام ویژه ‎ای به گردآوری آثار مرتبط با این حوزه دارد.

حسینی افزود: وقتی مطالعات تاریخی آذربایجان مطرح می‎ شود، باید تمام ادوار تاریخ این منطقه در نظر گرفته شود. در این بین تاریخ نزدیک و از آن جمله نقش آفرینی منطقه آذربایجان در تاریخ دفاع مقدس از اهمیت به سزایی برخوردار است و پژوهش در این عرصه خصوصاً گردآوری اسناد و مدارک تاریخی و تحقیق در عرصه تاریخ شفاهی بسیار ضروری است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: مهمترین وظیفه ستاد عفاف و حجاب دانشگاه آن است که منافذ را در جهت معرفت افزایی دانشجویان و دانشگاهیان پوشش دهد و عفت را در جامعه دانشگاهی نهادینه کند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیف اله مدبر در جلسه ستاد عفاف و حجاب دانشگاه با بیان اینکه هر عملی دارای بعد ایمانی و روحانی است، گفت: زمینه و بستر فراهم شدن حجاب در جامعه حل مشکل عفت است و عفیف بودن مقدم بر مرحله حجاب است.

وی افزود: مهمترین وظیفه این ستاد آن است که منافذ را در جهت معرفت افزایی دانشجویان و دانشگاهیان پوشش دهد و عفت را در جامعه دانشگاهی نهادینه کند.

مدبر در خصوص حل مشکل حجاب و عفاف در سطح جامعه، تصریح کرد: حل مشکل بدحجابی در سطح جامعه ریشه ای است که ما برای حل این مشکل، مرکز مطالعات علم و دین را در سطح دانشگاه راه اندازی کردیم و آن نیازمند همت و اراده اساتید و نخبگان دانشگاهی در جهت قلم زدن برای حل این مشکلات است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه باید دانشگاه مبدا همه تحولات جامعه باشد، خاطرنشان کرد: تمام بیماری های جامعه و روش بهبود آن، باید از دانشگاه ها حاصل شود که در این راستا از اساتید و نخبگان دانشگاهی انتظار می رود تا در جهت حل این مشکل بیشتر تلاش کنند.

مدبر افزود: بحمدالله در دانشگاه محقق اردبیلی در جهت حل این مشکل اقدامات عظیمی صورت گرفته است.

دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به فعالیت های فرهنگی دانشگاه خاطرنشان کرد: در روزهای آینده دانشگاه محقق اردبیلی میزبان یک هزار و 200 نفر نخبه قرآنی در مسابقات خواهد بود که دانشگاه به عطر قرآن معطر خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد این مسئولیت این ستاد، افزود: ما در خصوص حل مشکل عفاف در سطح دانشگاه سایت «پاسخ به شبهات» و  «سایت دفاع مقدس» را راه اندازی کرده ایم.

فنی اصل اظهار تصریح کرد: برخورد مقطعی در جلوگیری از رواج بدحجابی بازخورد منفی دارد و برای حل این مشکل باید ریشه ای کار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد تجلایی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: برای عملیاتی کردن بحث عفاف و حجاب به عنوان یک بحث کلی، دانشگاه کارهای موثری در سیاست های کلی کشور می تواند ایجاد کند.

وی افزود: برای حل مشکل بدحجابی در سطح دانشگاه روشی که مورد نظر ما است استفاده از روش ایجابی به جای روش سلبی است.

تجلایی با بیان اینکه نصب جملات قصار و کوتاه در نقاط مختلف دانشگاه ضروری است، تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه به همراه ستاد عفاف و حجاب، باید فعالیت خود را گسترش دهند تا در زمینه حل مشکلات موجود در دانشگاه اقدامات اساسی صورت گیرد.

دکتر فرشاد کیوان بهجو مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه تصدی گری در امور فرهنگی دانشگاه مشکل ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: برای بهره برداری بهتر از برنامه های فرهنگی دانشگاه از نظر کیفی، باید امورات فرهنگی دانشگاه به بخش های مختلف تقسیم شوند که یکی از آن بخش ها دانشکده ها هستند.

گفتنی است در ادامه جلسه اعضای ستاد به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

AWT IMAGE

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی از راه اندازی گالری دائمی هنر در این دانشکده خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حبیب ابراهیم پور در اولین نشست تخصصی تابستانی انجمن علمی هنر دانشکده با موضوع «تحلیل ارتباطی هنر و روانشناسی» با بیان این مطلب افزود: مقدمات کار فراهم شده است و بزودی راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه به رشته های هنر، کارگاهی تخصیص داده ایم تا در ساختمان مستقل فعالیت کنند، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که دانشکده هنر را مستقل کنیم و برای استقلال دانشکده هنر، نیاز به چند رشته دیگر داریم.

ابراهیم پور با اشاره به اینکه در طول سال 5 نمایشگاه استانی از آثار تولیدی دانشجویان هنر دانشگاه برگزار کرده ایم، اظهار کرد: دانشجویان اگر نتوانند آثارشان را در دانشگاه به نمایش بگذارند، قطعا نمی توانند آثارشان را در شهر یا استان در معرض عموم قرار دهند.

بهزاد محبی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اقدامات و حمایت های رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی از رشته های هنری و کارگاه و نمایشگاه ها قابل تقدیر است.

وی افزود: به دنبال برگزاری جشنواره ملی یا بین المللی شیخ صفی الدین هستیم.

یادآور می شود که در این نشست اعضای هیات علمی و دانشجویان رشته های هنر به اظهار نظر پرداخته و به 5 نفر از افرادی که آثار هنرمندان و اساتید دانشکده را مورد نقد و بررسی قرار داده بودند، با اهدای جوایزی تجلیل شد.

AWT IMAGE