اخبار

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: امسال در سطح استان اردبیل سه هزار و 262 نفر در آزمون دکتری شرکت کرده اند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی در جلسه توجیهی آزمون دکتری تصریح کرد: دو آزمون خیلی مهمی وجود دارد که یکی از آنها آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه بوده و دیگری آزمون تحصیلات تکمیلی به خصوص آزمون دکتری است.

وی با بیان اینکه هدف از این جلسه توجیهی، هماهنگی برای برگزاری مطلوب آزمون دکتری در روز جمعه است، افزود: برای برگزاری بهتر آزمون باید همه افراد در هر رده ای، با هماهنگی کامل در روز برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

ابراهیمی اضافه کرد: همکاری و هماهنگی همه بخش ها لازم است چرا که همه ما باید یکدست بوده و در برگزاری آزمون هیچ بالا و پایینی نداریم بلکه هر فرد باید به وظائف خود عمل کند.

محمد هاشمیان نظری نماینده رفع نقص آزمون ورودی دکتری سازمان سنجش گفت: این جلسات توجیهی نیست بلکه جلسات یادآوری است و باید برای داوطلبان شرایط امن ایجاد کنیم تا داوطلبان در فضای مناسب به سوالات پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه استان اردبیل یکی از استان های برتر در برگزاری آزمون ها است، اضافه کرد: آزمون دکتری از آزمون های مهم است و داوطلبان توقع بالایی از مسئولان برگزاری آزمون دارند.

هاشمیان نظری افزود: تراکم در آزمون دکتری بیشتر است و امسال 58 درصد داوطلبان آزمون دکتری خانم ها و 42 درصد آقایان هستند.

این مسئول اظهار کرد: نیمه اول اردیبهشت ماه 96 نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام می شود و امسال در پذیرش دانشجو 30 درصد آزمون و 70 درصد سوابق و مصاحبه تاثیرگذار است.

مهندس علیرضا دستور مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: داوطلبان آزمون دکتری با داوطلبان سایر آزمون ها متفاوت هستند و باید در برگزاری این آزمون دقت زیادی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید با داوطلبان برخورد مناسبی داشته باشیم، افزود: برخورد مناسب و رفتار درست سبب می شود که مشکلی در روند برگزاری آزمون به وجود نیاید.

دستور اظهار کرد: ورود تلفن همراه به محل آزمون هم برای داوطلبان و هم برای مسئولان برگزاری ممنوع است و تمامی داوطلبان را به یک چشم می بینیم و هیچ تفاوتی بین آنها برای ما وجود ندارد.

AWT IMAGE

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه محقق اردبیلی با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: حکمت مال قلب است و هر چیزی که مخالف درگاه خدا باشد، مطرود است.

وی با بیان اینکه غیبت، بدگویی، تهمت، افترا و غیره مخالف درگاه خدا است، ادامه داد: هر عملی که خلاف فطرت آدمی باشد، کار شیطانی است و باید از آن دوری کرد.

مدبر با اشاره به اینکه گروه بازی را باید کنار گذاشت، اضافه کرد: برخورد ما باید با مسائل، افراد و دانشجویان پدرانه بوده و در کنار آنها باشیم تا بتوانند مشکلات را حل کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین ستادهای دانشگاه است، اظهار کرد: جلسات ستاد به صورت مرتب برگزار می شود و نتایج و تصمیمات خوبی هم در این ستاد گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از اساتید الگوی مناسبی هستند، ادامه داد: باید از این اساتید به طرق مختلف استفاده کنیم چرا که ظرفیت ها و پتانسیل های این اساتید نباید نادیده گرفته شود.

مدبر افزود: باید گفت و گو با یکدیگر را تقویت کنیم و در صورت مشاهده خطا از فردی با او به گفت و گو بپردازیم چرا که گاهی افراد با یک گفت و گوی منطقی احیا می شوند.

مهندس علیرضا دستور مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ضرورت برگزاری برخی دوره ها برای اساتید و کارمندان تصریح کرد: آموزش اخلاق حرفه ای یکی از دغدغه های ما است که در این مقوله چند کارگاه برگزار شده است و این کارگاه ها باید ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: روسای دانشکده ها، شناسنامه های فرهنگی اساتید را راه اندازی کنند تا فعالیت های فرهنگی آنها همیشه در دسترس بوده و اساتید فعال در این حوزه شناسایی شوند.

دستور اضافه کرد: اگر مسائل فرهنگی و امر به معروف و نهی از منکر را به درستی مدیریت کنیم، قطعا در آینده به موفقیت های چشم گیری دست پیدا می کنیم.

جلسه هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل با حضور اعضای کارگروه تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مرتضی ابراهیمی نایب رئیس هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل در این جلسه گفت: انجام نظارت های مستمر بر موسسات آموزش عالی از وظایف هیات های استانی نظارت و ارزیابی می باشد و انتظار می رود همانند گذشته موسسات و مراکز آموزش عالی استان با در نظر گرفتن موارد اعلام شده توسط هیات استانی نظارت و ارزیابی علاوه بر توسعه کمی، بُعد کیفی و استانداردهای آموزش عالی را مورد توجه قرار دهند تا بدینوسیله شاهد پویایی و اعتلای بیشتر مراکز آموزش عالی باشیم.

پروفسور احمد یوسفیان دارانی معاون اجرایی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: در سال های اخیر دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری توانسته است خیل عظیمی از دانشجویان را جذب نماید که انتظار می رود استانداردهای آموزش عالی در خصوص مجوزهای ایجاد رشته و تخصیص دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی با دقت و حساسیت بیشتری رعایت گردد و واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همت بیشتری برای افزایش کیفیت واحدها و مراکز خود داشته باشند.

یوسفیان دارانی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک زیر نظام آموزش عالی کشور باید از کیفیت مطلوب و مورد انتظار برخوردار باشد تا بتواند پاسخگوی نیازهای فراگیران باشد، از همین رو ارزیابی و نظارت امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

دکتر محمد ضارب نیا دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان و مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: در استان اردبیل شش واحد و پنج پردیس مربوط به واحدها، یک مرکز و سه آموزشکده فنی و حرفه ای سماء وجود دارد که در سال گذشته همگی مورد ارزیابی و نظارت کارگروه های تخصصی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: نظام تضمین کیفیت چیزی بیش از خط مشی­ ها و رویه ­ها و در برگیرنده منابع انسانی و مادی است که در اجرای خط مشی ها و رویه ها مشارکت داشته اند.

ضارب نیا تصریح کرد: امروزه بهبود، ارتقا و تضمین کیفیت از ضرورت های نظام های دانشگاهی است و کاربرد ارزیابی به منظور آگاهی از وضعیت موجود و شناسایی نیازها و مشکلات نظام آموزش عالی و بررسی میزان تحقق هدف های آن گامی موثر در جهت برنامه ریزی برای بهبود کیفیت نظام آموزش عالی خواهد بود.

وی افزود: همچون سایر زیر نظام های کارگروه ها به بررسی فرم«الف» و تکمیل فرم«ب» و بررسی مواردی از جمله فضای مراکز و واحدها، آموزش، پژوهش، امتحانات، وب سایت مراکز و بسیاری مسائل دیگر پرداخته است که وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و خلخال قابل تقدیر بود.

دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اردبیل ادامه داد: ابلاغیه های این گزارش ها پس از تصویب هیأت نظارت و ارزیابی استان در قالب فرم «ج» به مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال خواهد شد.

کارگاه دلالت ها و مدلول های قرآن کریم با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این کارگاه دومین کارگاه در حوزه قرآنی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه قرآن کریم کتاب آسمانی ما و زبان عربی، زبان منابع رسمی برون کشوری است، پرداختن به این موضوع ضروری است.

وی با بیان اینکه در علوم انسانی دو موضوع مهم وجود دارد، ادامه داد: یکی از این مسائل کرسی های نظریه پردازی است و مورد دیگر هم بحث حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است که در هر دو مورد دانشگاه محقق اردبیلی ورود پیدا کرده است.

ابراهیم پور اظهار کرد: متولی کرسی های نظریه پردازی شورای انقلاب فرهنگی است و امیدواریم اساتید در این زمینه برنامه ریزی کنند.

 رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی بومی سازی تئوری ها را دغدغه دیگری عنوان کرد و افزود: بومی سازی نظریه ها بهانه خوبی است تا اساتید دانشگاه از منظر بومی به نظریه ها بپردازند.

حجت الاسلام و المسلمین مسعود رجب نژاد مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز اردبیل گفت: باید با قواعد قرآن کریم آشنا شد تا بتوان پویایی قرآن کریم را درک کرد.

وی با بیان اینکه تصحیح نسبیت در همه جای قرآن وجود دارد، ادامه داد: وفا به عهد، دل کندن از مادیات، الگو گرفتن از ائمه اطهار و ولایت مداری از موضوعات مهمی است که در آیه های مختلف به آن پرداخته شده است.

رجب نژاد با اشاره به اینکه امروز دانشمندان به روش هایی دست یافته اند که قرآن کریم آن را به زبان ساده بیان کرده است، افزود: در سایه نشناختن راه، انسان از جایگاه واقعی و والای خود هبوط و نزول می کند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز اردبیل با اشاره به ضرورت تاب آوری تصریح کرد: تاب آوری تعامل سازنده با مشکلات و سازگاری مثبت با موانع است و افراد در قبال تاب آوری به دو دسته افراد آسیب پذیر و افراد تاب آور تقسیم بندی می شوند.

دکتر حسین محسنی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در ارتباط زبانی، مهمترین بخش معنا است که به سه قسمت عرفی، ذهنی و دلالتی تقسیم می شوند.

وی با بیان اینکه فهم معنا هفت قرینه دارد، ادامه داد: اعراب، بنیه، انضمام، رتبه، ربط، نغمه و سیاق این هفت قرینه هستند.

محسنی با اشاره به اینکه قرینه اعراب یک مقوله وابسته به نظام صوتی است، افزود: قرینه بنیه همان ساخت صرفی کلمه است.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: قرینه انضمام، واژه ای است که به تنهایی شایسته ورود در کلام نیست.

وی با اشاره به اینکه قرینه رتبه به دو نوع رتبه محفوظ و رتبه غیرمحفوظ تقسیم می شود، اظهار کرد: قرینه نغمه، تنوع در معنای جمله بر اساس نغمه کلام است و قرینه سیاق به دو نوع قرینه متن و قرینه سیاق کلام تقسیم بندی می شود.

AWT IMAGE

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از انتخاب دانشجوی این دانشگاه به عنوان دانشجوی نمونه کشوری خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل با اعلام این خبر، گفت: طبق اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یاشار هاشمی دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی برق دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شده است.

وی افزود: مراسم اختتامیه بیست و پنجمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه چهارم اسفندماه سالجاری با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تالار شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

اولین رویداد کارآفرینی استارت آپ ویکند گردشگری اردبیل بعد از سه روز تلاش، با تجلیل از ایده‌های برتر در دانشگاه محقق اردبیلی به کار خود پایان داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش در مراسم اختتامیه این رویداد با بیان اینکه تغییر رویکرد دانشگاه در یک سال گذشته در خصوص اشتغال جوانان ستودنی است، گفت: آموزش کارآفرینی یکی از وظایف اصلی دانشگاه‌ها است و در همین راستا دانشگاه‌ها باید به پژوهش‌های کاربردی روی بیاورند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال باید رویکرد جدیدی نسبت به گذشته داشته باشیم، افزود: جوانان نخبه می‌توانند برای ظرفیت‌های گردشگری استان تولید محتوا کنند و این تولید محتوا منجر به اشتغال خواهد شد.

خدابخش با بیان اینکه زنجیره گردشگری فرصت بسیار بزرگی است که باید به نحو احسن از آن استفاده کنیم، تصریح کرد: در همین راستا استان اردبیل اردیبهشت سال آتی میزبان مسابقات آسیایی والیبال است که 18 تیم طی مدت 10 روز در استان حضور خواهند داشت و این فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان بخصوص در بخش گردشگری است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در طول سه سال گذشته برای فعالیت جوانان در حوزه IT و ICT بیش از یک هزار کیلومتر فیبر نوری در استان اردبیل راه‌اندازی شده است، ادامه داد: در این حوزه از طریق ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، دولت تسهیلات ارزان قیمت به جوانان اعطا می‌کند.

AWT IMAGE

پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اساس ایده، خلاقیت و تفکر خلاق بوده و آن نیز نیازمند سیستم و آمادگی کامل است، گفت: دانشگاه محلی است که می‌توان ایده‌پردازی را به یک پدیده سودآور تبدیل کرد و ایده‌ها را رشد داد.

وی با تاکید بر اینکه اساتید نباید اجازه بدهند تا دانشجویان با خودانگاری منفی به دنبال حل مسائل بروند، افزود: باید تلاش کنیم خودانگاری مثبت را در دانشجویان پرورش داده و ایجاد کنیم.

نریمانی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید بتوانند حمایت علمی، ذهنی و عینی از دانشجویان داشته باشند، تصریح کرد: امیدوارم در استارت آپ‌های آتی تعداد ایده‌ها به بیش از 100 ایده افزایش یابد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انتظار می‌رود هر فصل چندین رویداد کارآفرینی مبتنی بر نیازهای جامعه در سطح استان برگزار شود، خاطرنشان کرد: در همین راستا دانشگاه محقق اردبیلی برای مشارکت در طرح‌های اشتغالزایی و توسعه پایدار استان آمادگی همه جانبه دارد.

AWT IMAGE

دکتر کریم حاجی‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز با بیان اینکه شتاب تحولات در هزاره سوم بسیار بالاست و خلاقیت می‌تواند اتفاقات مهم را پدید آورد، افزود: ایده‌های این رویداد در بخش‌های گردشگری، اقامت و سفر متمرکز بود، درحالیکه می‌توانست به حوزه گردشگری ورزشی نیز اشاره‌ای داشته باشد؛ چراکه اردبیل یکی از مستعدترین استان‌های کشور در بخش گردشگری و بویژه گردشگری ورزشی است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی 450 عنوان صنعت دستی در دنیا شناخته شده است، افزود: از این تعداد 167 عنوان متعلق به ایران است.

حاجی‌زاده تاکید کرد: در ایران پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای برای ایجاد کسب و کارهای مرتبط با گردشگری وجود دارد.

AWT IMAGE

دکتر حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل نیز با بیان اینکه حضور جوانان با انگیزه و نخبه در چنین رویدادهایی قابل تحسین است، افزود: در همین راستا شهرداری اردبیل از ایده‌های مرتبط با مدیریت شهری استقبال می‌کند.

وی با بیان اینکه فرصت‌های گردشگری استان اردبیل بسیار زیاد است، گفت: جوانان، دانشجویان و نخبگان می‌توانند در این عرصه ورود پیدا کنند و موجبات توسعه و پیشرفت استان را فراهم آورند.

لطف‌اللهیان با تاکید بر اینکه روش‌ها، ایده‌ها و اپیلیکیشن‌های ارائه شده برای توسعه استان بسیار مهم است، تصریح کرد: معتقدیم مدیریت شهری باید با مشارکت بخش مرجع دانشگاهی انجام شود و در همین راستا اساتید، نخبگان و دانشجویان باید ورود پیدا کنند و ما آمادگی لازم را جهت انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه داریم.

شهردار اردبیل با بیان اینکه مدیران مجموعه شهرداری دارای تکالیف و وظایف متعددی هستند، تصریح کرد: کمک و زمینه‌سازی برای شناخت فرصت‌ها و پشتیبانی از نخبگان و دستاوردهای آنان نیز بخشی از وظایف ما است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های شهری باید پروژه‌های انسان محور باشند و باعث ایجاد رفاه در جامعه شوند، افزود: این مهم نیز نیازمند پشتیبانی علمی مراجع دانشگاهی دارد.

AWT IMAGE

دکتر بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل نیز با بیان اینکه برای خلق ثروت در حوزه ICT ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد، افزود: برگزاری چنین رویدادهایی جهت آماده‌سازی و بسترسازی برای فعالان حوزه ICT که می‌توانند در این حوزه نقش ایفا کنند، خدمتی ماندگار است.

وی با بیان اینکه میان آموخته‌های دانشگاهی و نیازهای جامعه اندکی فاصله وجود دارد، گفت: در همین راستا برای بهبود این فاصله، آموزش‌های تخصصی برای فعالان این حوزه برگزار می‌شود.

رزمی تاکید کرد: هدف برگزاری همایش و سمینار نیست؛ بلکه این برنامه‌ها زمانی به هدف می‌رسند که ایده‌های مطرح شده توسط شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران حمایت شوند و موجبات توسعه همه جانبه استان را فراهم آورند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اضافه کرد: 11 تا 13 اسفندماه سالجاری نیز چهارمین رویداد کارآفرینی استان با مشارکت جمعیت هلال احمر استان اردبیل برگزار خواهد شد.

گفتنی است در پایان از ایده‌های برتر با اهدای هدایایی تجلیل شد.

کارگاه آموزشی فناوری نانو با عنوان« از دنیای میکرونی به دنیای نانو» با حضور دانشجویان دانشگاه های محقق اردبیلی، پیام نور، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و اساتید فعال در این حوزه در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور عزیز حبیبی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در این کارگاه با اشاره به کاربرد فناوری نانو در تمامی زمینه ها، گفت: باید از این به بعد به جای تلاش برای یافتن کاربردهای فناوری نانو به یافتن زمینه هایی بپردازیم که نانو در آن نقشی نداشته است.

وی افزود: البته در یافتن این زمینه ها موفق نخواهیم شد و جایی نیست که نانو کاربرد نداشته باشد.

حبیبی به مقایسه چند جسم برای درک ملموس تر اندازه نانومتر پرداخت و افرادی را معرفی نمودکه برای اولین بار مفاهیم «نانو» را در جهان مطرح کرده بودند ولی سال ها مورد بی توجهی واقع شدند.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با مقایسه تعداد مقالات چاپ شده در این حوزه به تفکیک سال، خاطرنشان کرد: این دانش دوران بلوغ خود را گذرانده و در دوران جوانی خود به سر می برد و افراد علاقمند می توانند به سرعت خودرا با این روند وفق داده و در چند سال آتی از صاحب نظران این دانش باشند.

وی با ارائه توضیحاتی درباره نبود تجهیزات و امکانات لازم به چرایی عدم فعالیت این رشته در چند دهه گذشته پاسخ داد و گفت: همزمان با ورود تجهیزات جدیدتر فعالیت در این زمینه شروع شده و شتاب گرفته است.

حبیبی به هدف از تغییر اندازه ذرات در حد نانو پرداخت و از تغییر بسیار زیاد خواص فیزیکی مواد در مقیاس نانو سخن گفت و افزود: هر چه ذره «آزاد تر» باشد توانایی بالایی در  تغییر خواص خود خواهد داشت که با تغییر اندازه به مقیاس نانو، این امر محقق می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در هر یک از دانشکده ها اساتیدی وجود دارد که در این حوزه پیشرو هستند و امید است دانشجویان با راهنمایی گرفتن از این اساتید به فعالیت بیشتری بپردازند.

دکتر علی نعمت اله زاده مدیر گروه رشته مهندسی شیمی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه کارگاه « نانو الیاف» پنجم اسفندماه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد، گفت: دانشجویان علاقمند می توانند در هفتمین مسابقه ملی «فناوری نانو» که روز امتحان آن 22 اردیبهشت 96 می باشد، ثبت نام نمایند.

کارگاه آموزشی «حفاظت آزمون» با حضور نمایندگان حفاظت آزمون سازمان سنجش در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، کارگاه آموزشی «حفاظت آزمون» با حضور نمایندگان حفاظت آزمون سازمان سنجش در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

گفتنی است در این کارگاه اعضای حفاظت های آزمون استانی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه های استان حضور داشتند که نحوه حفاظت از آزمون و برگزاری هر چه بهتر آزمون توسط نمایندگان حفاظت آزمون سازمان سنجش تشریح شد.

خاطرنشان می شود حفاظت آزمون استان اردبیل در خرداد 1395 رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.

اولین دانشجوی دکتری رشته زراعت گرایش علوم علف های هرز دانشگاه محقق اردبیلی از رساله خود دفاع کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه، ولی الله یوسف آبادی دانشجوی دکتری رشته زراعت گرایش علوم علف های هرز از رساله تحصیلی خود با عنوان «امکان سنجی مدیریت شیمیایی و اکوبیولوژیکی علف هرز انگلی سس(Cuscuta campestris) در زراعت» با موفقیت دفاع نمود.

گفتنی است دکتر محمدتقی آل ابراهیم و دکتر احمد توبه اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به‌عنوان اساتید راهنما، دکتر اسکندر زند و دکتر محمد عبداللهیان نوقابی به ‌عنوان اساتید مشاور این رساله بودند.

رئیس اداره امور بین الملل و روابط عمومی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور با حضور در دانشگاه محقق اردبیلی، ضمن دیدار با سرپرست مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، در کارگاه «رویکرد اکوسیستمی در مدیریت جنگل ها» در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه نیز شرکت کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر محمدتقی آل ابراهیم سرپرست مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه محقق اردبیلی در این دیدار با بیان اینکه رویکرد دانشگاه محقق اردبیلی، رویکرد بین المللی است، گفت: در همین راستا با دانشگاه ها و موسسات مختلف خارجی رایزنی ها و مذاکراتی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اقداماتی در خصوص جذب دانشجوی خارجی برای دانشگاه محقق اردبیلی انجام شده است، افزود: بر اساس مصوبات شورای بین الملل دانشگاه دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی برگزار خواهد شد.

آل ابراهیم اضافه کرد: در عرصه علمی همکاری های خوبی با سفارت فرانسه در تهران آغاز کرده ایم.

دکتر خسرو ثاقب طالبی رئیس اداره امور بین الملل و روابط عمومی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور نیز با بیان اینکه در بحث بین الملل می توان با دانشکده ها و دانشگاه های خارجی نسبت به تبادل استاد و دانشجو تفاهم نامه همکاری منعقد کرد، گفت: آشنایی اساتید و دانشجویان خارجی از کشور و منطقه ما به نفع ما بوده و حضور دانشجویان و اساتید ایرانی نیز در دانشگاه های خارجی برای کشور مفید است.

وی افزود: بسیاری از موسسات و دانشگاه های خارجی علاقمند همکاری با موسسات و دانشگاه های ایرانی هستند.

ثاقب طالبی با بیان اینکه باغ گیاهشناسی ایران در منطقه خاورمیانه بی نظیر است، ادامه داد: این باغ دارای 140 هکتار مساحت بوده و چهار هزار گونه گیاهی در آن وجود دارد.

رئیس اداره امور بین الملل و روابط عمومی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور با بیان اینکه امسال نیز بیش از 400 گونه گیاهی به این باغ افزوده شده است، اضافه کرد: در حال حاضر 900 گونه جدید نیز در حال ورود به این باغ هستند.

دکتر رضا عبدی رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به تفاهم نامه دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه فرایبرگ آلمان، گفت: این تفاهم نامه فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت پروفسور مرکل در زمینه سدها، آب های معدنی و گرم استان اردبیل است.

AWT IMAGE

ثاقب طالبی همچنین در کارگاه «رویکرد اکوسیستمی در مدیریت جنگل ها» در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کشور ایران از نظر منابع طبیعی غنی، اما از نظر پوشش جنگلی ضعیف است.

وی با بیان اینکه قدر منابع طبیعی خود را نمی دانیم، تصریح کرد: در بین اقشار تحصیلکرده و متخصص، ارزش و جایگاه منابع طبیعی تبیین شده است، اما در بین عامه مردم چنین نگاهی وجود ندارد.

ثاقب طالبی با بیان اینکه هر یک از ما وظیفه داریم که ارزش های اکولوژیک منابع طبیعی در کشور را معرفی و مطرح کنیم، اضافه کرد: در گذشته نگاه به جنگل و منابع طبیعی بیشتر نگاه اقتصادی بوده است، در حالی که بهره برداری از این منابع تنها یکی از مصارف آن است.

 رئیس اداره امور بین الملل و روابط عمومی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور ادامه داد: مدیریت همگام با طبیعت یک فلسفه و اندیشه است که ارزش های اقتصادی و اکولوژیکی منابع طبیعی و جنگل را بهتر معرفی می کند.

اولین جلسه استانی کمیته دستگاهی حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور مسئولین نمایندگی ولی فقیه و مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی و معاونین پژوهشی دانشگاه های استان و اعضای کمیته دستگاهی تشکیل شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این راستا خواستار حمایت و اطلاع رسانی شد.

 وی با اشاره به جایگاه نظریه پردازی بیان کرد: کمیته دستگاهی آمادگی برگزاری و حمایت از کرسی ها را دارد و برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش ملی و جلسات توجیهی در آینده سخن گفت.

یادآور می شود که هر یک از اعضای کمیته دستگاهی در این زمینه به نقطه نظرات خود پرداختند.

اولین رویداد کارآفرینی(استارت آپ ویکند) گردشگری استان اردبیل به مدت سه روز در دانشگاه محقق اردبیلی آغازبکار کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه این رویداد گفت: این رویداد در راستای رشد خلاقیت و جرأت ورزی میان دانشجویان و جوانان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه کارآفرین دارای ویژگی های خاصی است، افزود: تربیت نیروهای متخصص یکی از این ویژگی ها است.

نریمانی با بیان اینکه تولید علم یکی از وظایف دانشگاه ها بوده که در رتبه بندی دانشگاه ها نیز تاثیرگذار است، تصریح کرد: در همین راستا یک دانشگاه کارآفرین باید بتواند دارای تاثیرگذاری خاصی بوده و با بیکاری مقابله کند و در معنای واقعی کلمه باید کارآفرین باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا بتوانیم در عمل یک دانشگاه کارآفرین باشیم، خاطرنشان کرد: در همین راستا مراکز رشد و ارتباط علمی با جامعه دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت های چشمگیری داشته اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هفت شرکت دانش بنیان و 48 واحد فناور در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی مستقر بوده و از تسهیلات آن برخوردار می شوند، گفت: درس مبانی کارآفرینی نیز به عنوان درس اختیاری به دانشجویان ارائه شده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه کارآفرین به دنبال تولید علم مفید است، افزود: در همین راستا شوراهای تحقیقاتی دستگاه های اجرایی استان نیز با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه فعال شده است.

نریمانی با بیان اینکه با هدف کارآفرینی اقدام به برگزاری نشست ها و کارگاه های مختلف در دانشگاه کرده ایم، تصریح کرد: در همین راستا اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع پسادکتری در دانشگاه محقق اردبیلی کرده ایم و طرح هایی که این دانشجویان اجرا خواهند کرد مبتنی بر نیازهای جامعه و صنعت خواهد بود.

وی با بیان اینکه این رویداد اولین استارت آپ ویکند گردشگری در سطح استان و سومین استارت آپ ویکند در سطح دانشگاه های استان اردبیل است، افزود: اولین و دومین رویداد طی ماه های اخیر در زمینه کشاورزی و فرهنگی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شده است.

نریمانی با بیان اینکه در این رویداد 10 ایده انتخاب شده و بعد از پرورش به شتاب دهنده وصل خواهند شد، اظهارامیدواری کرد: برگزاری این رویداد باعث کاهش آسیب های اجتماعی و جذب گردشگر و رونق آن در استان شود تا بتوانیم در عمل ایده ها را به یک پدیده و برنامه خوب تبدیل کنیم و پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم.

پروفسور حسین شایقی رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل نیز با بیان اینکه این رویداد باعث افزایش هم افزایی دانشجویان و مربیان می شود، گفت: در این رویداد برنده شدن مهم نیست؛ بلکه مهم این است که این ایده ها در عرض شش ماه یا یک سال  به پدیده تبدیل شده و یک شرکت نوپا تشکیل و در ادامه به یک شرکت دانش بنیان تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه بحث نوآوری و خلاقیت در دانشگاه ها بسیار مهم است، افزود: این رویداد استارتی برای ایجاد فضای کسب و کار است و بنیاد ملی نخبگان نیز در برگزاری این رویدادها بحث تسهیل‌گری و حمایت مادی را دنبال می‌کند.

اولین دانشجوی دکتری رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتعداری دانشگاه محقق اردبیلی از رساله خود دفاع کرد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه، امیر میرزایی موسی وند دانشجوی دکتری رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتعداری از رساله تحصیلی خود با عنوان «بررسی تاثیر عوامل بوم شناختی بر پراکنش گونه های جنس جاشیر در رویشگاه های مختلف مراتع استان اردبیل» با موفقیت دفاع کرد.

گفتنی است دکتر اردوان قربانی و دکتر محمد علی زارع چاهوکی اساتید راهنما و دکتر فرشاد کیوان بهجو و دکتر کیومرث سفیدی اساتید مشاور بودند.

AWT IMAGE

کارگاه آموزشی آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Scopus ویژه اعضای هیات علمی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، در راستای برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی توسط مدیریت کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، کارگاه آموزشی آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Scopus ویژه اعضای هیات علمی در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

گفتنی است این کارگاه با مجوز شورای پژوهشی دانشگاه به منظور افزایش اطلاعات اعضای هیات علمی و آشنایی بیشتر آنها با پایگاه اطلاعاتی Scopus برگزار شد.

AWT IMAGE

نشست منتظران موعود(عج) با موضوع تاثیر انقلاب اسلامی بر انقلاب های منطقه و جهان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل در نشست ماهانه پایگاه مقاومت بسیج دانشگاه محقق اردبیلی با عنوان نشست منتظران موعود(عج) با اشاره به تاثیرات انقلاب اسلامی در تحولات منطقه، گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران هم اکنون رژیم صهیونیستی به صورت کامل در انزوا قرار گرفته است.

وی افزود: انقلاب ما بنیان گذار شکل جدیدی از تفکر در جهان می باشد که ملاحظات فرهنگی و سیاسی اساس آن را تشکیل می دهد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: در جهان دو قطبی که معتقد بودند تصمیمات جهان یا در کرملین گرفته می شود یا در کاخ سفید، انقلاب اسلامی جدا از آنکه تکیه بر شعارهای بلوک غرب و شرق کند، با ارائه ایدئولوژی جدیدی پا به عرصه سیاست جهان گذاشت.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: از دیگر برکات انقلاب اسلامی، می توان به این موضوع اشاره کرد که اسلام را از داخل مساجد و خانه ها خارج کرده و وارد زندگی اجتماعی جامعه کرد، که این موضوع تو خالی بودن دموکراسی غرب را آشکار ساخت.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل تاکید کرد: نظام های لیبرالیسم و مارکسیسم بدون هرگونه مانعی تا می توانستند به اسلام حمله کرده و آن را می کوبیدند، اما با ظهور انقلاب اسلامی این دو قطب به چالش کشیده شد، چون انقلاب با حذف هرگونه عامل جدایی از جمله زبان، نژاد و دین همه مردم کشور را متحد و ادبیات جدیدی به نام انسانیت تعریف کرد و از همین رو بود که دیدیم در هشت سال دفاع مقدس همه اعم از ترک و فارس، کرد و بلوچ، مسلمان و ارمنی، شیعه و سنی به میدان آمدند.

دکتر عباس فنی اصل فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، حلقه های صالحین با حضور گروه های مختلف تشکیل می شد، اما در شیوه جدید این حلقه ها به صورت نشست های جمعی متشکل از کارکنان و اساتید تشکیل خواهد شد که امروز شاهد برگزاری اولین سری از این نشست ها هستیم.

نخستین دوره کارگاه آموزشی اخلاق حرفه‌ای با سخنرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و با حضور کارمندان و اساتید در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیف‌اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اساتید باید در زمینه علم، اخلاق، فنون تدریس ویژگی های لازم را داشته و با وظائف خود آشنا باشند.

وی حفظ شئونات اسلامی را لازمه استاد بودن دانست و افزود: مواردی ازجمله به کار گرفتن علم، حسن خلق، فروتنی و فرار از مواضع تهمت از وظایفی هستند که یک استاد بایستی در خودش ایجاد کند.

 مدبر اضافه کرد: داشتن نزاکت، شجاعت، بلاغت، فصاحت، کیاست و ذکاوت از ویژگی‌های یک استاد نمونه است که هر یک از اساتید باید با رعایت این موارد به تربیت دانشجویان بپردازند.

دکتر موسی ترابی گیگلو رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اساتید دانشگاه ها در تربیت نیروی انسانی کارآمد و مومن نقش غیرقابل انکاری دارند.

وی اضافه کرد: تعمیق اخلاق حرفه ای و ترویج ارزش‌های اخلاقی و معنوی در بین اساتید و کارکنان دانشگاه و دانشگاه بسیار حائز اهمیت است.

یادآور می شود در پایان اساتید و کارکنان به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و به سوالات مطروحه پاسخ داده شد.

AWT IMAGE

همزمان با اولین سالروز افتتاح موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی، از اسناد و کتب اهدایی به موزه در سال 1395 رونمایی شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این مراسم با بیان اینکه تلاش دانشگاه در جهت حل مشکل فیزیکی موزه و آماده سازی فضای استاندارد برای موزه است، گفت: مشارکت مردم، اساتید و پرسنل دانشگاه و سایر دانشگاه ها در اهدای اسناد، کتب و وسایل به موزه ستودنی و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه جمع آوری افتخارات علمی منطقه و استان باعث غرور، احساس شعف و آشنایی نسل جوان با دانشمندان منطقه و الگوبرداری از آنان در جهت خدمت به منطقه، کشور و بشریت می شود، تصریح کرد: در همین راستا حمایت های دانشگاه از موزه تداوم داشته و از راه اندازی گالری های جدید و خلاق حمایت می کنیم.

صادقی اضافه کرد: با ایجاد شعبه استانی موزه ملی علوم و فناوری در اردبیل همکاری های مشترک علمی و فنی را نیز افزایش می دهیم.

رئیس هیئت امنای موزه تاریخ علوم اردبیل گردآوری اسناد علمی بصورت متمرکز در موزه تاریخ علوم را باعث ایجاد گنجینه ای بی نظیر از افتخارات علمی و ایجاد نمایشگاهی بی بدیل در دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: در زمینه اسناد فعالیت های قابل توجهی می توان انجام داد و موزه تاریخ علوم در فعالیت های خود توجه ویژه ای به آن دارد.

وی گفت: مشارکت بیش از 15 دستگاه اجرایی و سازمان غیر دولتی و بیش از 100 نفر از اشخاص حقیقی داخل و خارج دانشگاه در اهدای وسایل، عکس و سند در طول یک سال فعالیت موزه بی نظیر است.

پروفسور محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه موزه تاریخ علوم اردبیل در بهمن ماه سال 1394 با چهار گالری تاریخ و افتخارات دانشگاه و آموزش عالی استان، فناوری اطلاعات و ارتباطات، طبیعت استان و تجهیزات اندازه گیری آغازبکار کرد، افزود: این موزه تاکنون نیز شش نمایشگاه در زمینه های مختلف برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه موزه تاریخ علوم اردبیل در سالجاری حائز رتبه موزه برتر کشور در چهار زمینه از سوی ایکوم ایران و برنده جایزه ویژه ایکوم شده است، تصریح کرد: همچنین این موزه در سالجاری برنده جایزه ویژه هفدهمین دوره ترویج علم جمهوری اسلامی ایران شده است.

نریمانی با بیان اینکه برای سال آتی دو گالری انرژی و خط و نوشتار در حال تجهیز و راه اندازی است، ادامه داد: همچنین چند کارگاه و نمایشگاه با همکاری موسسات و موزه های ملی کشور برای سال آینده برنامه ریزی شده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه های متعددی نیز توسط موزه تاریخ علوم دانشگاه منعقد شده که آخرین مورد نیز انعقاد تفاهم نامه برای راه اندازی شعبه استانی موزه علوم و فناوری در اردبیل بوده است.

مهندس محمد انوار رئیس موزه تاریخ علوم اردبیل نیز گفت: در مراسم امروز اسناد اهدایی مربوط به تاریخ فرهنگ استان متعلق به دهه بیست شمسی، اسناد اهدایی مربوط به تاریخ آموزش عالی در اردبیل و رشته های دانشگاهی مربوط به دهه های شصت و هفتاد، اسناد اهدایی تاریخ دانشگاه محقق اردبیلی توسط بازنشستگان و پرسنل پیشکسوت دانشگاه، اسناد اهدایی کمک های مردمی و خیرین به دانشگاه مربوط به دهه های پنجاه و هفتاد، اسناد علمی و کتب اهدایی دانشمندان اردبیلی سطح کشور، کتب اهدایی موسسات و بنیادهای علمی از جمله بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی قم و همچنین کتب اهدایی منتشره توسط اعضای هیات علمی دانشگاه توسط معاونت پژوهشی دانشگاه رونمایی می شود.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته حدود یک هزار برگ سند و در حدود 300 جلد کتاب به موزه تاریخ علوم اردبیل اهدا شده است، افزود: همچنین از لباس، وسایل علمی شخصی برخی دانشمندان پیشکسوت اردبیل در غرفه ای بنام خودشان نیز رونمایی می شود.

انوار ادامه داد: برنامه های متعددی برای جلب مشارکت های بیشتر از عموم مردم، اساتید و فرهنگ دوستان اردبیلی جهت جمع آوری موارد مدنظر موزه در حال برنامه ریزی و اقدام می باشد.

دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری توسط واحد آموزش و بهسازی منابع انسانی مدیریت برنامه، بودجه و تشکیلات دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری به مدت پنج روز و با حضور اعضای غیر هیات علمی در سالن بصیرت دانشگاه توسط استادیار گروه آموزشی مدیریت و اقتصاد برگزار شد.

گفتنی است دکتر خالق‌ خواه در این دوره به ارائه مطالب در باب اخلاق فردی در جمع خانواده، محل کار و اجتماع پرداخت.

AWT IMAGE

جلسه شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان اردبیل با حضور مسئولان دانشگاه های مختلف استان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ضرورت هم افزایی و همگرایی دانشگاه های استان در اجرای برنامه ها تصریح کرد: این هم افزایی سبب می شود که کیفیت برنامه های فرهنگی و اجتماعی بالا رود.

وی با بیان اینکه از برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها، استقبال مناسبی می شود، افزود: اگر در این برنامه ها همگرایی و هم افزایی نباشد، از میزان تاثیرگذاری برنامه ها کاسته می شود.

فنی اصل اضافه کرد: در اسفند ماه برنامه های کمی اجرا می شود اما بعد از عید نوروز به دلیل برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها و ریاست جمهوری برنامه های متعددی اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: تشکل های دانشجویی نباید به صورت جناحی وارد شوند بلکه باید این تشکل ها برای آگاهی دهی به مردم و راه های انتخاب اصلح ورود پیدا کنند.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: برنامه های فرهنگی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید به گونه ای باشد که نتوان در آن اعمال سلیقه کرد.

وی با بیان اینکه نگاه عمیق در سیستم آموزشی عالی ایران وجود ندارد، تصریح کرد: فرهنگ باید در کنار آموزش قرار بگیرد چرا که این دو مکمل و متمم هم هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید کیفیت برنامه های انتخاباتی را به خود دانشگاه ها واگذار کند، اظهار کرد: مسئولان استانی هم نباید در برنامه های انتخاباتی دانشگاه دخالت کنند و اجازه دهند دانشگاه و تشکل ها برنامه های خود را پیش ببرند.

یادآور می شود که در این جلسه مسئولان دانشگاه های مختلف استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی از حضور این دانشگاه در نمایشگاه موسسات اعزام دانشجوی آیسف در دوبی خبر داد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر رضا عبدی با اعلام این خبر، گفت: نمایشگاه آیسف که بستری برای مذاکره بین موسسات آموزشی و موسسات اعزام دانشجو می باشد، سالانه حدود 10 نمایشگاه در جاهای مختلف دنیا برگزار می کند.  

عبدی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان اولین دانشگاه ایرانی در این نمایشگاه شرکت نمود، تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی با 21 موسسه اعزام دانشجو از کشورهای هند، مالزی، پاکستان، اتیوپی، نیجریه، افغانستان، اردن، بحرین، لبنان و موسسات بین­المللی مستقر در کانادا و لندن قرارداد همکاری امضا نمود.

رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری کرد: با تصویب رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می­ شوند و گسترش همکاری با موسسات اعزام دانشجوی سرتاسر دنیا، زمینه جذب دانشجویان خارجی زیادی فراهم گردد.

گفتنی است نمایشگاه دوبی از 18 الی 20 بهمن با شرکت 138 موسسه آموزشی از 21 کشور و 191 موسسه اعزام دانشجو از 23 کشور برگزار شد.