همایش ها

اخبار

دومین کارگاه معرفت افزایی با موضوع «اخلاق حرفه­ای و تربیت اسلامی» با حضور امین فتحی دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه محقق اردبیلی و همچنین سرپرست، اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشکده کشاورزی مشگین شهر برگزار شد.

AWT IMAGE

امین فتحی دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه محقق اردبیلی گفت: یکی از مهم­ترین اهداف بعثت پیامبر را کامل کردن و به غایت رساندن مکارم اخلاق است.

 وی آداب، ادعیه و اذکار وارده در خصوص سه ماه رجب، شعبان و رمضان را دارای مضامین بلند و عالی برشمرد و افزود: ماه رجب به منزله توشه، ماه شعبان به منزله راه و ماه رمضان به منزله مقصد نهایی مسیر تعالی است.

دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه محقق اردبیلی علم اخلاق را مشتمل بر دو قسم نظری و عملی دانست و گفت: اخلاق نظری شاخه ­هایی نظیر علم اخلاق، فلسفه اخلاق، تربیت اخلاقی و آداب را در بر می­گیرد.

وی بحث در خصوص مبانی و مفاهیم اخلاقی را از موضوعات علم اخلاق دانست و اضافه کرد: در مورد چند مفهوم اخلاقی باید دقت نظر در مفاهیم و صفات اخلاقی را در نظر داشت.

فتحی از مباحث فسلفه اخلاق به عنوان بررسی چرایی اخلاق یاد کرد و افزود: اینکه چرا دروغ بد است و یا اینکه چرا ما باید رفتار اخلاقی داشته باشیم، موضوع فلسفه اخلاق است.

شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل رئیس شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان اردبیل در این جلسه با بیان اینکه این نشست برای هماهنگی برنامه های دانشگاه ها برای انتخابات پیش رو است، گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص انتخابات به حرکت متعادل دانشگاه ها تاکید دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها اردیبهشت ماه روزهای پرکاری را دارند، افزود: در این روزها چهره های سیاسی مطرح کشوری نیز در دانشگاه ها حضور پیدا می کنند که باید برنامه ریزی ها به صورت دقیق صورت گیرد.

فنی اصل با بیان اینکه دانشگاه ها نباید از گروه و یا جناح خاصی طرفداری کنند، تصریح کرد: باید برای حضور حداکثری پای صندوق های رای تلاش کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه بخشنامه های متعددی برای بحث انتخابات ابلاغ شده است که باید مدنظر دانشگاه ها قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در بحث انتخابات دانشگاه ها باید اثرگذاری بالایی داشته باشند؛ چراکه طبق فرموده امام خمینی(ره) دانشگاه ها کارخانه انسان سازی هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید از برگزاری تریبون های آزاد دانشجویی، مناظرات و کرسی های آزاداندیشی حمایت کنند، گفت: همچنین دانشگاه ها باید با تشکل های مجوزدار و حرکت کننده در راستای قانون با عدالت رفتار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم معاضدی عالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: ماه شعبان فضائل بسیاری دارد که توجه به آن موجب سعادت انسان می شود.

گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

چهارمین نشست گفتگوی اجتماعی استان با حضور استاندار و اساتید دانشگاه های استان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در این نشست با بیان اینکه جلسات تخصصی مشترکی با حضور اساتید دانشگاهی و مراکز رشد برگزار می کنیم، گفت: امسال با توجه به اینکه مقام معظم رهبری عنوان اقتصاد مقاومتی را برای دومین سال پیاپی برای شعار سال نامگذاری کرده اند، این جلسات را در موضوعات مختلف پیرامون اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال با جدیت تمام ادامه می دهیم.

وی افزود: این سلسله جلسات روزهای شنبه برای استفاده از ظرفیت اساتید در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

خدابخش با بیان اینکه اردبیل به خاطر برخی مسائل در گذشته در بن بست قرار گرفته و صرفاً در بخش کشاورزی فعالیت کرده است، گفت: همچنین کشاورزی با بهره وری بالا به کشاورزی خرد تبدیل شده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی ایران، مسئولان شهر عمدتاً به فکر عمران شهر بوده اند، ادامه داد: در حال حاضر کفایت توسعه استان قطعاً در بحث سرمایه گذاری است.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با طرح این سئوال که نقش دانشگاه های استان برای اجرایی شدن شعار اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال چیست؟ تاکید کرد: استقرار دانشگاه در یک استان صرفاً آموزش و پرورش نیروی انسانی نیست و متاسفانه در گذشته در بخش مهارت، خلق ثروت، ارزش افزوده و ایجاد اشتغال برای جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی از ظرفیت دانشگاه ها بهره مطلوبی نبرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: برای همین منظور از دانشگاه محقق اردبیلی خواستیم تا رشته های صنایع تبدیلی، صنایع تکمیلی و بسته بندی را راه اندازی کند؛ چراکه تا صنعت در خدمت کشاورزی قرار نگیرد، نمی توانیم حلقه کشاورزی را تکمیل کنیم.

خدابخش با اشاره به نقش ویژه اساتید در تحقق شعار سال، گفت: تنها کارمندان دولتی که می توانند طبق قانون اساسی شرکت تاسیس کنند، اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند و این یک فرصت طلایی برای آنها است.

استاندار اردبیل همچنین ارائه درس کارآفرینی به دانشجویان را کار بسیار ارزشمند و تاثیرگذاری از سوی دانشگاه محقق اردبیلی عنوان کرد.

وی به ضرورت ایجاد کلینیک واحدهای تولیدی و صنعتی توسط دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: با راه اندازی این کلینیک ها می توان مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را حل کرد.

خدابخش تاکید کرد: اساتید دانشگاهی که می توانند به صورت کاربردی ارائه طریق نمایند، می توانیم با آنها قرارداد ببندیم و هزینه آنرا از محل اعتبارات استانی تامین مالی کنیم.

استاندار اردبیل با اشاره به میزبانی استان اردبیل برای مسابقات آسیایی والیبال، گفت: بعد از تهران، دومین استانی هستیم که دو سالن سرپوشیده در حد استانداردهای بین المللی داریم و با وجود این سالن ها در استان می توانیم میزبانی مسابقات رشته های مختلف ورزشی را در سطح ملی و بین المللی به اردبیل بیاوریم.

پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه این نشست به پیشنهاد استاندار محترم با حضور اساتید دانشگاه های استان در خصوص مسائل اجتماعی برگزار می شود، گفت: در این نشست استاندار محترم در تماس مستقیم با اساتید قرار دارد و اساتید می تواند نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل توسعه استان بیان کنند.

وی با بیان اینکه این نشست به منظور ارتباط و آشنایی بیشتر با توانمندی اساتید برگزار می شود، افزود: همچنین اساتید با مسائل و مشکلات موجود در استان آشنا می شوند و راهکارهای عملی ارائه می نمایند.

صادقی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی برای ایجاد فرصت مطالعاتی در بخش صنعت اقداماتی انجام خواهد داد، تصریح کرد: می توانیم با مصوبه ای، اساتید دانشگاه یک یا دو روز در هفته به جای حضور در دانشگاه در واحدهای تولیدی و صنعتی حضور یابند.

پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه حل مسائل با رویکرد علمی و پژوهشی می تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد، گفت: اساتید نباید صرفا به ارائه مقاله و نظریه پردازی اکتفا کنند، بلکه باید به صورت عملیاتی پای کار بیایند.

وی از تلاش برای گسترش فعالیت های مرکز محاسبات سریع دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و افزود: مشکلات بخش های صنعتی استان را می توانیم در قالب طرح های پژوهشی حل کنیم.

نریمانی با بیان اینکه گروه های علمی دانشگاهی می توانند برای حل مسائل و مشکلات در واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر شوند، اظهارامیدواری کرد: خروجی دانشگاه ها نیز عینی تر شده و به سمت حل مشکلات جامعه پیش رود.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه تا زمانیکه در ذهن ما تغییر ایجاد نشود، نمی توانیم در محیط پیرامون خود تغییر ایجاد کنیم، افزود: ایجاد دانشگاه، مرکز آموزش عالی و رشته نیز یک اشل خاص دارد.

وی گفت: اگر دانشگاه را منشا درمان جامعه بدانیم، از دل همان دانشگاه، دارو تولید شده و بیمار درمان می شود.

ابراهیمی با بیان اینکه دانشگاه منبع تولید علم و ایده و راهکار است، افزود: بر همین اساس دانشگاه باید شاکله و بخش مهمی از تصمیم گیری در استان و کشور باشد.

گفتنی است در ادامه اساتید دانشگاه‌ های مختلف استان به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون توسعه استان بر محور اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال پرداختند.

مراسم گرامیداشت روز روانشناسی به همت انجمن علمی روانشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانستن مبانی روانشناسی برای مدیران لازم است، تصریح کرد: این مساله سبب می شود که مدیران رفتار و گفتار پرسنل خود را تجزیه و تحلیل کنند.

وی افزود: به انجمن علمی روانشناسی توصیه میکنم که دوره های کوتاه مدت روانشناسی را برای خود و دیگر دانشجویان و حتی مسئولان و پرسنل دانشگاه برگزار کنند.

صادقی با بیان اینکه وظیفه ما دادن آگاهی و آموزش های لازم است، اظهار کرد: نباید اطلاعاتی که می تواند گره گشای مشکلات باشد را مخفی کنیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه در ماه های آتی تحولاتی خواهد داشت، گفت: ساختمان جدید کتابخانه تیر ماه افتتاح می شود و در مورد زیباسازی دانشگاه هم اقداماتی انجام خواهیم داد.

وی تشریح کرد: تمام تلاش خود را انجام داده ایم که در سه سال اخیر امنیت روانی را در دانشگاه ایجاد کنیم و فکر می کنم تا حدودی در این مورد هم موفق بوده ایم.

AWT IMAGE

دکتر سجاد بشرپور عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه روانشناسی صرفا یک رشته علمی نیست، تصریح کرد: این رشته مهارت نیز محسوب می شود و دانشجویان باید مهارت های لازم را برای روانشناس شدن یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه روانشناسی یکی از سخت ترین رشته ها است، افزود: برای اینکه در روانشناسی موفق باشیم باید مهارت های لازم را کسب کرد.

بشرپور با بیان اینکه روانشناسی مثل دیگر رشته ها نیست که در محل کار اندوخته های دوره کارشناسی به درد فارغ التحصیل نخورد، ادامه داد: مهارت های دوره کارشناسی رشته روانشناسی در محیط کاری باید مورد استفاده قرار بگیرد.

AWT IMAGE

رئیس، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از پروژه کتابخانه مرکزی دانشگاه بازدید کردند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، در این بازدید مسئولین بازدیدکننده به تسریع در تکمیل عملیات اجرایی پروژه کتابخانه مرکزی دانشگاه تاکید کردند.

با حضور هیئت رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی، خوابگاه دانشجویی خواهران کوثر 4 دانشگاه محقق اردبیلی کلنگ زنی شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم کلنگ زنی این خوابگاه با بیان اینکه ساخت خوابگاه یکی از اولویت های دانشگاه محقق اردبیلی است، گفت: تلاش می کنیم با مشارکت موثر معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع و فرهنگی و دانشجویی گام های موثری در ساخت و تجهیز خوابگاه های دانشجویی دانشگاه برداریم.

پروفسور مهرداد محرم زاده معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه خوابگاه دانشجویی خواهران کوثر 4 با زیربنای چهار هزار و 250 متر مربع و در پنج طبقه ساخته خواهد شد، گفت: ظرفیت این خوابگاه دانشجویی نیز 340 نفر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای احداث این خوابگاه شش میلیارد تومان برآورد اولیه هزینه شده است، افزود: امید می رود با تامین بودجه طی دو سال آتی شاهد بهره برداری از این خوابگاه باشیم.

دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: با توجه به اینکه در دانشگاه محقق اردبیلی تعداد خوابگاه ها با تعداد دانشجویان تناسب ندارد، تلاش می کنیم از راه های ممکن این مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه از مهرماه سالجاری یک ساختمان یکصد نفری با نرخ دولتی به ظرفیت خوابگاه های دانشجویی برادران دانشگاه افزوده خواهد شد، افزود: همچنین از سالتحصیلی آینده بخشی از مهمانسرا و استادسرای دانشگاه با نرخ دولتی به عنوان خوابگاه دانشجویی در اختیار دانشجویان خواهر قرار خواهد گرفت.

فنی اصل اظهارامیدواری کرد: با بهره برداری از خوابگاه دانشجویی خواهران کوثر 4 نیز طی دو سال آتی بخشی از دانشجویان در این خوابگاه ساکن شوند.

AWT IMAGE

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی گفت: پروژه استخر دانشگاه محقق اردبیلی با تائید مطالعات اکتشافی وارد مرحله آماده سازی فرآیند اجرایی شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، پروفسور مهرداد محرم زاده در بازدید هیئت رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی از عملیات پروژه استخر دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر پروژه استخر دانشگاه محقق اردبیلی با تائید مطالعات اکتشافی وارد مرحله آماده سازی فرآیند اجرایی شده است، گفت: این پروژه در راستای بهره مندی دانشجویان، کارمندان و اساتید دانشگاه اجرا می شود.

وی افزود: با اجرایی شدن عملیات پروژه استخر و بهره برداری از آن، رشته های ورزشی مرتبط نیز ساماندهی خواهند شد.

محرم زاده تصریح کرد: با تقویت فعالیت های اجرایی و فنی، ضمن شروع فاز اجرایی می توانیم صرفه جویی 300 میلیون تومانی نسبت به فاز پیشنهادی اولیه داشته باشیم.

AWT IMAGE

با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، گیت ورود و خروج الکترونیکی خوابگاه های خواهران دانشگاه محقق اردبیلی به بهره برداری رسید.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم بهره برداری از گیت ورود و خروج الکترونیکی خوابگاه های خواهران دانشگاه گفت: برای این منظور و همچنین محوطه سازی ورودی خوابگاه های خواهران با همکاری معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع حدود 200 میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: تسهیل در ورود و خروج دانشجویان و افزایش امنیت از جمله مهمترین اهداف الکترونیکی کردن گیت های ورود و خروج خوابگاه های دانشجویی است.

کارگاه تمثیل آیینه در عرفان اسلامی ویژه اساتید در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر منوچهر صدوقی سها با بیان اینکه سه دستگاه فلسفه اسلامی وجود دارد، تصریح کرد: یک دستگاه عینا از فلسفه یونان ترجمه شده و به همان شعر به حوزه اسلامی وارد شده است.

وی با بیان اینکه این دستگاه متفاوت با فلسفه اسلامی است، ادامه داد: فلسفه یونانی ارتباطی با فلسفه اسلامی ندارد بنابراین این دستگاه فلسفه اسلامی نیست.

صدوقی سها با اشاره به دستگاه دیگر فلسفه ادامه داد: دستگاه دوم متاثر از فلسفه یونان است اما به آن رنگ و لعاب اسلامی زده شده است که این هم فلسفه اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه دستگاه سوم همان فلسفه اسلامی است، افزود: فلسفه اسلامی نشات گرفته از خود اسلام است و اسلام آسمانی است و فلسفه انسانی است.

AWT IMAGE

دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه، دانشکده جوانی است و در این مدت توانسته است رشته های متعددی را دایر کند.

وی افزود: شش رشته دکتری، پنج رشته در کارشناسی ارشد و پنج رشته در مقطع کارشناسی کم داریم تا تمامی رشته های علوم انسانی در تمامی مقاطع را دایر کنیم.

ابراهیم پور ادامه داد: دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی 75 عضو هیات علمی دارد که 17 نفر آنها دارای مرتبه دانشیاری، شش نفر مربی و بقیه استادیار هستند.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: این اساتید در هفت گروه علمی فعالیت می کنند و تلاش ما بر این است رشته هایی دیگر را هم ایجاد کنیم.

AWT IMAGE

به همت هیات مکتب الشهدا دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی، جشن مبعث در مسجد دانشگاه برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و مدیریت بین الملل دانشگاه، حجت الاسلام خواسته با اشاره به جامعه ای که پیامبر در آن مبعوث شد، تصریح کرد: جامعه ای که پیامبر در آن ظهور کرد، غرق در خرافات بود و به تعبیر قرآن کریم در لبه پرتگاه عذاب الهی قرار گرفته بودند.

وی با بیان اینکه آن جامعه مبتنی بر خواسته های دنیوی بود، ادامه داد: مردم آن جامعه هیچ اعتقادی به معاو و زندگی اخروی نداشتند و همه زندگی خود را بر پایه مسائل دنیوی بنا کرده بودند.

خواسته اظهار کرد: در آن جامعه دشمنی و نزاع قبایل با یکدیگر ارزش بوده و برای زنده به گور کردن دختران فخر کرده و حتی با یکدیگر در این زمینه رقابت می کردند.

وی با اشاره به اینکه در جامعه ای که پیامبر ظهور کرد، بت پرستی فضیلت بود، ادامه داد: پیامبر در چنین جامعه ای مبعوث شده و کارش را شروع کرد.

خواسته تصریح کرد: پیامبر در چنین جامعه ای مامور به ابلاغ بود تا جامعه را اصلاح کند و با وجود همه سختی ها توانست در این جامعه موفق عمل کند.

وی با بیان اینکه پیامبر بعد از 23 سال زحمت و تلاش جامعه را صد در صد متحول کرد، افزود: در این جامعه توحید جایگزین بت پرستی و ایثار و فداکاری جایگزین نزاع شد.

خواسته ادامه داد: حضرت پیامبر جامعه را طوری اصلاح کرد که افرادی که با پیامبر دشمنی می کردند برای شهادت در رکاب پیامبر از یکدیگر سبقت می گرفتند.

یادآور می شود مرثیه ثرایی و قرعه کشی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

AWT IMAGE

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مرتضی ابراهیمی نماینده تام الاختیار آزمون در استان اردبیل در حاشیه بازدید رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از حوزه های آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ استان اردبیل با بیان اینکه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۵ هزار نفر در استان اردبیل شرکت کرده بودند، گفت: این آزمون در یک حوزه اصلی دانشگاه محقق اردبیلی و دو حوزه فرعی دانشگاه پیام نور اردبیل و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.

وی با بیان اینکه این آزمون همزمان با سراسر کشور در دو نوبت صبح و عصر در روزهای پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم اردیبهشت ماه در استان اردبیل نیز برگزار شد، افزود: آزمون بیش از ۱۰ هزار نفر از داوطلبان در حوزه اصلی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه داوطلبان در گرایش های علوم انسانی، علوم پایه و فنی مهندسی در این آزمون شرکت کردند، تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ نفر عوامل اجرایی از قبیل حفاظت، ناظر، رابط، مراقب، تطبیق عکس، مخزن دار، خدمات، حمل و نقل و غیره در برگزاری این آزمون مشارکت داشتند.

ابراهیمی با بیان اینکه نیروی انتظامی، آتش نشانی، اورژانس و راهنمایی و رانندگی نیز به عنوان عوامل بیرونی در برگزاری این آزمون نقش داشتند، خاطرنشان کرد: زمان اعلام نتایج آزمون نیز طبق اعلام سازمان سنجش خواهد بود.

وی اضافه کرد: این آزمون در چهار نوبت و در دو روز در صحت و سلامت کامل و با رعایت تمام موارد و جوانب برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از توافق دانشگاه محقق اردبیلی و کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت اختصاص عایدات صندوق های صدقه برای دانشجویان نیازمند دانشگاه خبر داد.

AWT IMAGE

دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در گفتگو با روابط عمومی و بین الملل دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در راستای رفع مشکلات مالی دانشگاهیان قدم های موثری برداشته است، گفت: صندوق کمک بلاعوض به دانشجویان دانشگاه در سالجاری 500 درصد افزایش بودجه داشته است.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته 395 فقره وام بلاعوض و 71 فقره وام قرض الحسنه به میزان 50 میلیون تومان به دانشجویان نیازمند پرداخت شده است، افزود: از سوی دیگر طبق توافق با کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود 70 صندوق توسط دانشگاه محقق اردبیلی دریافت شده است و تمامی عایدات این صندوق ها صرفاً برای نیازمندان دانشگاه اختصاص خواهد یافت.

فنی اصل با بیان اینکه بر هر هفت صندوق یک نفر مسئول انتخاب شده است، ادامه داد: این صندوق ها ماهانه توسط مسئول صندوق باز شده و مبلغ موجود در آن صورتجلسه شده و توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی به حساب صندوق کمک بلاعوض به دانشجویان واریز خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از همکاران خواست تا در این امر خداپسندانه و خیر همکاری نمایند.

جشن روز معماری با حضور دانشجویان، اساتید و مهمانان کشوری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، در این مراسم دکتر وحید وزیری ناظر انجمن علمی معماری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در سال گذشته اولین همایش بین المللی معماری را برگزار کردیم و برای برگزاری برنامه های دیگر هم آماده همکاری هستیم.

وی با بیان اینکه هدف ما اعتلا و ارتقای معماری شهر و استان است، تصریح کرد: از هر نوع همکاری با NGO استقبال کرده و آماده میزبانی از برنامه ها متعددی در این حوزه هستیم.

وزیری با اشاره به اهمیت علم معماری تصریح کرد: علم معماری ترکیبی از علوم مختلف است به همین دلیل این علم جایگاه خاص خود را دارد.

یادآور می شود مسئول مرکز معماری ایران، برگزاری پرسش و پاسخ و اهدای جایزه به حضار بر اساس قرعه کشی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

طی مراسمی از کارکنان حوزه آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی با اهدای لوحی تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه؛ دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اهمیت کار در حوزه آموزشی گفت: خدمت به مردم از دستورات دین مبین اسلام و سیره بزرگان دین است.

 وی افزود: تلاش خالصانه و صادقانه کارکنان و نتیجه آن، درخت امیدی است که به بار می نشیند و نوید بخش آینده ای پرنشاط و زیبا است.

 ابراهیمی اظهار کرد: حوزه آموزشی دانشگاه یکی از حوزه های کاری حساس و پراهمیت دانشگاه است که همه دانشجویان به نحوی با این حوزه ارتباط دارند.

 معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: تلاش همکاران این حوزه در راستای بهبود روند امور و خدمت رسانی بیشتر به دانشجویان و مراجعین است.

 وی تشریح کرد: معاونت آموزشی دانشگاه وظیفه خود می داند که در جهت قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان مشغول در این حوزه به نحوی نشان دهد که قدردان زحمات آنها است و برگزاری مراسم تقدیر نیز در این راستا است.

یادآور می شود که در این مراسم از تعدادی از همکاران حوزه معاونت تجلیل شد.

کارگاه آموزشی «مسیر تعالی فردی و سازمانی در کسب و کار با سیستم های نوین مدیریتی» در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مهدی داوری مدیر مرکز ارتباط علمی با جامعه و کارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی در این کارگاه با بیان اینکه امروزه دانشگاه های نسل سوم به عنوان دانشگاه های کارآفرین شناخته می شوند، گفت: دانشگاه های کارآفرین علاوه بر پرداختن به مسائل آموزشی و پژوهشی، ارگان هایی هستند که مدیریت دانش و توسعه جامعه را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در جامعه توسط دانشگاه های کارآفرین پی ریزی می شود، افزود: این دانشگاه ها، مراکز دانش بنیان و حلقه های اتصال بین ایده و محصول را توسعه می دهند.

داوری با اشاره به فعالیت های مرکز ارتباط علمی با جامعه و کارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: ارائه درس مبانی کارآفرینی به دانشجویان مقطع کارشناسی، راه اندازی مرکز مشاوره کارآفرینی، برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی و حضور رئیس صندوق پژوهش و فناوری ریاست جمهوری از مهمترین فعالیت های این مرکز بوده است.

مدیر مرکز ارتباط علمی با جامعه و کارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برگزاری استارت آپ ویکند گردشگری در بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: ایده های برتر این استارت آپ در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه مستقر شده و دستگاه های اجرایی نیز برای هدایت و کاربردی کردن این ایده ها اعلام آمادگی کرده اند.

گفتنی است در ادامه مهندس رضا بیگ زاده کارشناس ارشد مدیریت اجرایی در خصوص مسیر تعالی فردی و سازمانی در کسب و کار با سیستم های نوین مدیریتی به ارائه نقطه نظرات خود پرداخت.

AWT IMAGE

نشست هم اندیشی راه اندازی مرکز مطالعات علم و دین دانشگاه محقق اردبیلی با حضور اعضای شورای سیاست گذاری این مرکز برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در این نشست با بیان اینکه تلاش می کنیم نشستی برای معرفی بیشتر این مرکز برگزار شود، افزود: در این نشست گروه های علمی ریاضی، کشاورزی و محیط زیست، علوم انسانی و معماری با کمیته های تخصصی خود معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای مراسم افتتاحیه این مرکز نیز باید فعالیت های ویژه ای انجام شود، گفت: فعالیت این مرکز در راستای پژوهش است و تاکنون نیز از دانشگاه محقق اردبیلی و سایر دانشگاه های کشور عضوگیری کرده ایم.

پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه راه اندازی مرکز مطالعات علم و دین کار بسیار دشواری است که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، آن کار را انجام می دهد، افزود: امید می رود با برنامه ریزی های صورت گرفته سایت اینترنتی این مرکز نیز برای افتتاحیه آماده شود.

وی با بیان اینکه ساختار و برنامه های این مرکز نیز در قالب بروشور و کلیپ در روز افتتاحیه معرفی شود، افزود: انتشار مجلات علمی پژوهشی فارسی و انگلیسی، برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه های مختلف و برگزاری همایش های ملی و بین المللی از جمله فعالیت های این مرکز خواهد بود.

نریمانی با بیان اینکه علم و دین در کنار هم بسیار تاثیرگذار بوده و این مرکز حالت میان رشته ای خواهد شد، گفت: این مرکز می تواند با فعالیت های شاخص و چشمگیر در سطح استان، کشور و منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در این نشست به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

جلسه توجیهی مسئولان حفاظت آزمون استان، حفاظت های فرعی و تطبیق عکس دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور و محقق اردبیلی برای هماهنگی آزمون کارشناسی ارشد سال 96 در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، مهندس علیرضا دستور مسئول حفاظت آزمون استان اردبیل در جلسه هماهنگی مسئولان حفاظت آزمون های کارشناسی ارشد با اشاره به مسائل امنیتی و رعایت قانون، دستورالعمل های اجرایی سازمان سنجش در خصوص برگزاری آزمون سالم و بدون مشکل را تشریح کرد.

AWT IMAGE

دستور همچنین در جلسه جداگانه با مسئولان تطبیق عکس با بیان اینکه مسئولیت حفاظت آزمون استان اردبیل بر عهده دانشگاه محقق اردبیلی است، افزود: استفاده از افراد متعهد و توانمند و کاهش آمار تخلفات آزمون از جمله مهمترین اهدافی است که مسئولیت تطبیق عکس را بر عهده مسئولان حفاظت آزمون قرار داده است.

مسئول حفاظت آزمون استان اردبیل با تاکید بر اینکه مسئولیت تطبیق عکس بسیار حساس تر از مراقب، رابط، سرپرست سالن و غیره است، گفت: به عبارتی می توان گفت پروانه ورود به جلسه داوطلب توسط مسئولان تطبیق عکس امضا می شود.

مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه چشم و مغز مسئولان تطبیق عکس باید به صورت همزمان کار کند، تاکید کرد: اخذ اثرانگشت روی کارت ورود به جلسه باید به صورت زنده و توسط مسئولان تطبیق عکس انجام گیرد.

دستور با تاکید بر اینکه مسئولان تطبیق عکس امین سازمان سنجش در مدخل های ورودی حوزه های آزمون هستند، افزود: مسئولان تطبیق عکس لازم است دستورالعمل اجرایی را به صورت دقیق مطالعه کرده و در انجام وظایف خود نهایت دقت را به کار برند.

وی با تاکید بر اینکه احراز هویت داوطلبان باید به صورت دقیق انجام شود، تصریح کرد: اخلاق خوش و برخورد مناسب با داوطلبان نیز باید مدنظر مسئولان تطبیق عکس قرار گیرد.

مسئول حفاظت آزمون استان اردبیل دقت، رعایت قانون، سلامت آزمون و احترام به داوطلبان را شعار اصلی این حوزه عنوان و اظهارامیدواری کرد: با همکاری همه عوامل برگزاری آزمون، آزمونی برگزار کنیم که در خور شان دانشگاه و استان باشد؛ چراکه برگزاری مطلوب آزمون به نفع استان، منطقه و کشور اسلامی مان خواهد بود.

AWT IMAGE

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: فروشگاه و نمایشگاه عرضه محصولات دانشجویی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل در مراسم افتتاحیه نمایشگاه و فروشگاه دانشجویی شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: طبق منویات مقام معظم رهبری باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارهای خود قرار داد و برگزاری نمایشگاه و فروشگاه دانشجویی در این مسیر قرار دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه از برگزاری چنین نمایشگاه هایی استقبال می کنند، ابراز امیدواری کرد: در این نمایشگاه ها بیشتر کارهای دستی و هنری دانشجویان در معرض نمایش و فروش قرار بگیرد.

فنی اصل با اشاره به مزیت های این نمایشگاه ها اضافه کرد: این نمایشگاه ها و فروشگاه ها سبب می شود که دانشجویان انگیزه خوبی برای ورود به صنعت و اشتغال داشته و برای خود محل درآمدزایی تعریف کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: نمایشگاه و فروشگاه دانشجویی شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه برای ورود به بازار زمینه سازی می کند و دانشجویانی هستند که از چنین نمایشگاه هایی شروع کرده اند و الان علاوه بر خود به چند نفر هم اشتغالزایی ایجاد کرده اند.

به همت پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی و به مناسبت فرا رسیدن مبعث حضرت نبی اکرم (ص) و سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس جمعی از بسیجیان پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی به ارتفاعات آبشار نیل رود صعود کردند.

رئیس، معاونان، مدیران و اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در سومین نشست گفتگوی اجتماعی استان با حضور استاندار اردبیل شرکت کردند.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در این نشست با اشاره به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال، گفت: اساتید دانشگاه ها باید در راستای تولید و اشتغال در استان اردبیل نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه اساتید دانشگاه تنها گروهی هستند که طبق قانون اساسی می توانند اقدام به تاسیس شرکت نمایند، افزود: در همین راستا دولت نیز وظیفه تامین و فراهم کردن زیرساخت ها را بر عهده دارد.

خدابخش با بیان اینکه با اشاره به نقش کلیدی رشته مدیریت در عصر حاضر، تصریح کرد: پیشنهاد می شود در این رشته، کلینیکی در دانشگاه محقق اردبیلی و سایر دانشگاه های استان ایجاد شود، تا مشکلات واحدهای تولیدی برطرف شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه در حال حاضر فضا برای گام برداشتن در راستای حمایت از تولید داخلی فراهم است، افزود: انتظار می رود دانشگاه ها در مقوله هایی که ظرفیت آن در استان وجود دارد و حتی در برخی مقوله ها فراتر از ظرفیت استان، پیشگام باشند.

خدابخش با بیان اینکه از مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشگاه مادر استان انتظار فوق العاده ای داریم، خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز مشاوره کارآفرینی و همچنین ایجاد درس کارآفرینی در دانشگاه محقق اردبیلی نیز یک کار بسیار ارزشمند است و در همین راستا پیشنهاد می شود مراکز مشاوره کارآفرینی در سایر دانشگاه های استان نیز راه اندازی شود.

وی همچنین با اشاره به مهارتی و کاربردی بودن رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی، تاکید کرد: مهندسی که از مراکز علمی کاربردی فارغ التحصیل می شود، باید نیروی عملیاتی باشد.

AWT IMAGE

پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای شعار سال، تاکید کرد: نهایت تلاش ما این است که دانشگاه وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم در دانشگاه محقق اردبیلی در راستای اجرایی کردن شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال گام برداریم.

پروفسور محمد نریمانی قائم مقام رئیس و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه رویکرد گفتگو در حوزه های مختلف دارای اثربخشی فراوانی است، افزود: انتظار می رود این نشست ها از حالت عمومی خارج و تخصصی تر شود؛ چرا که در این حالت خروجی و نتیجه آنها بهتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه مشاوره کارآفرینی توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی ارائه می شود، گفت: مرکز نوآوری نیز در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی خواهد شد.

نریمانی با بیان اینکه در حال حاضر فرصت مطالعاتی صنعتی وجود دارد، افزود: اساتید می توانند برای بهره مندی از این فرصت مطالعاتی، با شناسایی کارخانجات صنعتی، در حل مسائل و مشکلات آنها موثر واقع شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه درس کارآفرینی نیز در دانشگاه محقق اردبیلی به دانشجویان ارائه می شود، تصریح کرد: طی سالجاری جشنواره ایده های برتر در بحث تولید و اشتغال و همچنین کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی ویژه مدیران دستگاه های اجرایی توسط دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

شفیع شفیعی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نیز با بیان اینکه محوریت برگزاری این نشست ‌ها بر مبنای شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال است، افزود: در این نشست پیشنهادات، دیدگاه‌ ها و نظرات اساتید و استاندار و چگونگی ایفای نقش آنها پیرامون شعار سال بحث و بررسی می‌ شود.

گفتنی است در ادامه اساتید دانشگاه‌ های مختلف استان به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون توسعه استان بر محور اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال پرداختند.