برترین های انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۳۰ - 11:33 | 
طی مراسمی از برترین های انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم تجلیل از برترین های انجمن های علمی این دانشگاه با اشاره به فعالیت درخشان انجمن های علمی دانشگاه در یک سال گذشته، گفت: فعالیت های انجمن های علمی می تواند برای توسعه دانشگاه در ابعاد گوناگون اثرگذار باشد.
وی با بیان اینکه بروکراسی اداری در فعالیت انجمن های علمی به حداقل رسیده و انجمن ها می توانند با تصویب شورای گروه و دانشکده اکثر برنامه های خود را اجرا نمایند، افزود: همچنین دانشجویان می توانند در قالب انجمن های علمی از ظرفیت اساتید کشوری نیز در کارگاه ها و همایش ها استفاده کنند.
حبیبی با بیان اینکه بستر انجمن های علمی یکی از بهترین فرصت هایی است که دانشجویان می توانند توانمندی کار گروهی را در خود تقویت کنند، ابرازامیدواری کرد: با همت و تلاش مدیران، اساتید و دانشجویان، دانشگاه را به جایگاه شایسته خود برسانیم.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه برای دانشجویان توفیق الهی است که برای تحصیل علم انتخاب شده اند، گفت: به برکت خون شهدا و نظام جمهوری اسلامی ایران همه بسترها برای رشد و اعتلای جوانان فراهم است.
وی با بیان اینکه امروز جزو کشورهای برتر در حوزه نانو هستیم، افزود: در قاموس ما مسلمانان «نمی توانیم» وجود ندارد و اگر تلاش کنیم به همه چیز می رسیم.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه روز به روز در حال شکوفایی انجمن های علمی دانشگاه هستیم، گفت: در حال حاضر ۶۰ انجمن علمی در دانشگاه فعال است که با راهنمایی اساتید مشاور مشغول فعالیت هستند.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاهی موفق است که در همه زمینه ها به صورت متوازن حرکت کند، افزود: هم اکنون کانون های فرهنگی و هنری، نشریات، تشکل های اسلامی و انجمن های علمی در دانشگاه فعال هستند.
فنی اصل با بیان اینکه در راستای کیفی سازی برنامه ها و اجرای برنامه های فاخر و ارزشمند تلاش می کنیم، تصریح کرد: هدف ما این است تا دانشجویان از لحاظ علمی و پژوهشی کارآمد و توانمند باشند.
دکتر معراج شرری مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به روند صعودی فعالیت های انجمن های علمی دانشگاه، گفت: سال گذشته انجمن های علمی دانشگاه در جشنواره ملی حرکت صاحب هفت مقام شدند.
گفتنی است در ادامه دکتر ماندانا امیری استاد مشاور انجمن علمی شیمی کاربردی و دکتر مهدی شاهدی اصل استاد مشاور انجمن علمی مهندسی مکانیک و یکی از دانشجویان موفق در انجمن های علمی به ارائه بیانات خود پرداختند و در پایان از برترین های انجمن های علمی دانشگاه در زمینه های مختلف تجلیل به عمل آمد.
 

دفعات مشاهده: 10 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری ۱۴ کرسی نظریه پردازی و تایید ۸ مقاله جدید جهت اجرا در سالجاری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۳۰ - 11:28 | 
مسئول دبیرخانه کمیته دستگاهی حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری ۱۴ مورد کرسی نظریه پردازی در سالجاری و همچنین تایید ۸ مقاله جدید جهت اجرا خبر داد خبر داد و گفت: تعداد مقالات ارائه شده در سال جاری به این کمیته نسبت به سال گذشته ۵.۵ برابر رشد داشته است.
دکتر علی خالق خواه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: عناوین ۱- موضوع کفی با قابلیت تغییر درجه در دو بخش فورفوت و ریرفوت ( نوآوری) به تالیف دکتر امیر علی جعفر نژاد، ۲- موضوع تحلیل مکالمه فرایند محور، روش پیشنهادی برای مداخله و ارزیابی در قلمرو مشاوره و روان درمانی(نوآوری) به تالیف دکتر حسین قمری، ۳- موضوع سه دوره تکامل جامعه بشری (تبیین مصادیق اصلی ایام الله در قرآن) به تالیف امین فتحی، ۴- موضوع نسبت اخلاق و معرفت از نگاه معرفت شناسان فضیلت گرا به تالیف دکتر اکرم عسکر زاده، ۵- موضوع ارائه الگوی پیشنهادی برای بهبود عملکرد ورزشکاران در کنترل استرس آن ها به تالیف دکتر رضا فرضی زاده، ۶- موضوع بررسی مصادیق افساد فی الارض در عصر حاضر به تالیف دکتر ایران سلیمانی، ۷- موضوع نقش اندازه های آنتروپومتریک در استعدادیابی شناگران نخبه به تالیف دکتر محسن برغمدی و ۸- موضوع شعور حیوانات و بهشت و جهنم حیوانات به تالیف حجت الاسلام دکتر سیف اله مدبر تایید شده اند و در پاییز سال جاری اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه کرسی های نظریه پردازی در سه سطح علمی ترویجی، نظریه پردازی و نوآوری و نقد  برگزار می شود، افزود: کرسی های نظریه پردازی در رشته های علوم انسانی و هنر و معماری ارائه می شود و از آنجایی که کمیته کرسی های نظریه پردازی استان در دانشگاه محقق اردبیلی است بقیه دانشگاه های استان نیز از این طریق به ارائه نظریه می پردازند.
مسئول دبیرخانه کمیته دستگاهی حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در سالجاری روند استقبال از نظریه پردازی در دانشگاه محقق اردبیلی در اوج خود می باشد و اعضای هیات علمی بیشترین استقبال را از کرسی های نظریه پردازی داشته اند.
خالق خواه ادامه داد: نظریه پردازی در سال ۹۸ نسبت به سال قبل ۵.۵ برابر رشد داشته است و برای اولین بار در دانشگاه محقق اردبیلی دو طرح در سطح نوآوری توسط دکتر حسین قمری و دکتر امیرعلی جعفرنژاد گرو ارائه شده است.
خالق خواه با اشاره به اینکه در سالجاری، ۱۴ مورد کرسی نظریه پردازی در سطح علمی ترویجی ارائه شده است، ادامه داد: اعضای هیات علمی می توانند به ارائه نظریه در سه سطح علمی ترویجی، نظریه پردازی و نوآوری و نقد  بپردازند و دانشجویان و پژوهشگران غیر هیات علمی نیز با همکاری اعضای هیات علمی می توانند در این زمینه فعالیت کرده و نسبت به ارائه طرح به کمیته کرسی های نظریه پردازی استان اقدام کنند.

دفعات مشاهده: 10 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیاده روی همگانی دانشجویان دختر دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۹ - 09:51 | 
همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش، پیاده روی همگانی دانشجویان دختر دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش و در راستای توسعه فرهنگ ورزش همگانی در بین دانشجویان، پیاده روی همگانی دانشجویان دختر دانشگاه محقق اردبیلی در محوطه این دانشگاه برگزار شد.
دکتر معرفت سیاهکوهیان معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در این برنامه ورزشی به قراردادن ورزش و فعالیت های سلامت بخش به عنوان یکی از اولویت های مهم زندگی تاکید کرد.
وی با اشاره به توسعه فضاهای ورزشی دانشگاه، افزود: از دانشجویان انتظار می رود از ورزش برای افزایش اعتماد به نفس، سلامتی و نشاط خود نهایت استفاده را ببرند.
سیاهکوهیان دانشجویان را برای استفاده بهتر از امکانات و فضاهای ورزشی دانشگاه به منظور ارتقای تندرستی و سلامت جسمانی خود تشویق کرد و گفت: در راستای گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش نیز برنامه های متنوعی از جمله پیاده روی، اردوی کوهپیمایی و مسابقات ورزشی در رشته های مختلف برای دانشجویان دختر و پسر و همچنین برگزاری جشن هفته تربیت بدنی ویژه دانشجویان دختر خوابگاهی تدارک دیده شده است.
 گفتنی است در این برنامه ورزشی که از سالن ورزشی خواهران آغاز و پس از قرائت فاتحه در مزار شهدای گمنام دانشگاه، در محوطه زمین چمن مصنوعی خوابگاه خواهران به اتمام رسید، به قید قرعه به هفده نفر از شرکت کنندگان در این برنامه ورزشی هدایایی اهدا شد.


                                                                                           

دفعات مشاهده: 11 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه دفاع از دو کرسی نظریه پردازی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۶ - 09:51 | 
مسئول دبیرخانه کمیته دستگاهی حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری جلسه دفاع از کرسی نظریه پردازی توسط دو تن از اعضای هیات علمی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی خالق خواه با اعلام این خبر افزود: یکی از این کرسی ها با عنوان « توسعه رویکرد کارآفرینانه در مراکز آموزش عالی» توسط دکتر فرزاد نوبخت و نگار اشرفی ارائه شد که نقادان آن دکتر عباس نقی زاده و دکتر نسرین عزیزیان بودند.
 وی افزود: کرسی دیگر با عنوان « دستاوردها، کاربردها و خدمات در حوزه روانشناسی تربیتی و مدرسه» توسط دکتر علی رضایی شریف ارائه و توسط دکتر حسین تقوی و دکتر اسماعیل صدری نقادی شد.
 

**********************************

**********************************

دفعات مشاهده: 347 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کسب مقام سوم تیم دانشگاه محقق اردبیلی در مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های منطقه ۳ کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۹ - 10:02 | 
سرپرست مدیریت تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه محقق اردبیلی از کسب مقام سوم تیم این در مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های منطقه ۳ کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر امیرعلی جعفرنژاد از کسب مقام سوم تیم این در مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های منطقه ۳ کشور خبر داد و گفت: مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های منطقه ۳ کشور با حضور هفت تیم از دانشگاه های تبریز، ارومیه، زنجان، صنعتی ارومیه، شهید مدنی آذربایجان، بناب و محقق اردبیلی به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار گردید.
وی افزود: در این مسابقات که در دو گروه و به صورت دوره ای برگزار شد، تیم های دانشگاه تبریز، ارومیه و محقق اردبیلی به ترتیب به مقام های اول تا سوم این مسابقات دست یافتند.
جعفرنژاد با بیان اینکه تیم دانشگاه محقق اردبیلی به سرپرستی شمس غفاری و مهناز ایمانی و مربیگری اعظم آرمون در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود، خاطرنشان کرد: فاطمه بزرگمهر، سعاد تفاخ، نسترن تقی زاده، مهسا فرجی، سارا یوسفی، نسترن کریمی، شیرین حسین زاده، عارفه مختاری، سارا سیدشازیله، سمیه عاشوری، کوثر ساویز و سودا حیدری نیز اعضای تیم دانشگاه محقق اردبیلی بودند.
 

دفعات مشاهده: 459 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر