برگزاری اولین نشست هم اندیشی دانشگاهیان در دانشکده کشاورزی مشگین شهر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۷/۱۱ | 

نشست هم اندیشی دانشگاهیان با موضوع راهکارهای ایجاد انگیزه‌ی فعالیتهای فرهنگی در دانشگاه، روز دوشنبه مورخ 6/7/94 با حضور سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه، مدیر حوزه علمیه برادران مشگین شهر و همچنین سرپرست، اساتید و کارمندان دانشکده کشاورزی مشگین شهر در محل اتاق ریاست دانشکده برگزار گردید.

AWT IMAGE

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام مدبر سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم و تسلیت فاجعه منا به اهمیت موضوع فرهنگ و لزوم فراهم سازی بسترهای مناسب جهت مشارکت اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه در برگزاری نشست­هایی با عناوین مختلف از جمله موضوعات فرهنگی تاکید کردوی با اشاره به جایگاه والا و فرصت کم نظیری که در کسوت یک دانشگاهی جهت خدمت گذاری برای کارگزاران و مسئولان فرهنگی در دانشگاه فراهم آمده است، تاکید کرد: نیت قرب الهی یکی از مهمترین راهکارهایی است که با تقویت روحیه معنوی اساتید و متولیان فرهنگی می تواند سبب ایجاد انگیزه برای طرح ریزی و اجرای فعالیت­های فرهنگی شود.

دکتر آیدین عزیزپور سرپرست دانشکده کشاورزی مشگین شهر نیز با اشاره به اهمیت فعالیت­های فرهنگی در محیط دانشگاه، گفت: با تهیه تقویم اجرایی طرح­های فرهنگی با مشارکت فعال دانشجویان، بهره­گیری از شیوه های نوین اطلاع رسانی برنامه­های فرهنگی، تدوین روش های جدید نظارت بر اجرای فعالیت­ها، تشویق و تجلیل از اساتید نمونه و دانشجویان فعال در زمینه­های قرآنی، ورزشی و فرهنگی، سازماندهی و گسترش فعالیت­های فوق برنامه دانشجویان، تقویت فعالیت­های انجمن­های علمی و کانون­های فرهنگی و هنری دانشجویی با نظارت اساتید مشاور می توان انگیزه­­ی مضاعف برای انجام فعالیت­های فرهنگی در چارچوب اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد کرد.

AWT IMAGE

در ادامه این نشست استاد فتحی دبیر هم اندیشی استادن دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ساختار، محتوا و سوابق برگزاری نشستهای هم اندیشی در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کردند همت تمامی دانشگاهیان بایستی تلاش جهت رسیدن به جایگاه ترسیم شده‌ از دانشگاه توسط حضرت امام خمینی (ره) یعنی دانشگاهی که مبدا تمامی تحولات و در راس امور است، باشد. همچنین ایشان افزودند اگر تقوای آگاهانه در افراد وجود داشته باشد بالطبع انگیزه فعالیت در زمینه‌های فرهنگی نیز ایجاد خواهد شد. ایشان افزودند تنها عمل به وظایف سازمانی برای رشد در عرصه‌های فرهنگی کافی نیست بلکه بایستی با شناخت پتانسیل‌های معنوی و توجه به آرمان‌های نظام و زمینه سازی برای تجلی محبت و حجت خدا و اهل بیت در دل به جایگاه والا نایل گردید.

 در ادامه، حجت الاسلام رسول خواسته مدیر حوزه علمیه برادران مشگین‌شهر ضمن بیان اهمیت ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی، اظهار کردند با ایجاد فضا و محیط مناسب می توان انگیزه بالایی برای انجام فعالیت های فرهنگی بوجود آورد.

همچنین ایشان اطمینان به دانشجویان فعال و بهره‌گیری از آنان را در مراحل برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های فرهنگی بسیار موثر و کارگشا دانستند. همچنین در ادامه نشست هر یک از اساتید و کارمندان حاضر در جلسه هم اندیشی و به ارائه دیدگاهها و نظرات خود در خصوص راهکارهای ایجاد انگیزه فعالیتهای فرهنگی در دانشگاه پرداختند.کد امنیتی را در کادر بنویسید