برگزاری اولین دوره مسابقات نجات تخم مرغ در دانشگاه محقق اردبیلی

به همت انجمن علمی گروه مکانیک و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی، اولین دوره مسابقات استانی نجات تخم مرغ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

AWT IMAGE

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، دکتر بهروز میرزایی، رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اولین دوره مسابقات نجات تخم مرغ با حضور 62 تیم سه نفری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: در این مسابقات تیم هایی از دانشگاه های محقق اردبیلی، آزاد اسلامی واحد اردبیل، پیام نور اردبیل، علوم پزشکی اردبیل، جامع علمی کاربردی اردبیل و تعدادی از مدارس شهر اردبیل حضور داشتند.

وی با بیان اینکه ارزیابی این مسابقات بر اساس وزن سازه، زمان فرود آمدن سازه، مکان فرود آمدن سازه، فاصله آن نسبت به نقطه هدف و خلاقیت در طراحی سازه انجام شده است، افزود: تخم مرغ هایی که در هنگام فرود آمدن شکسته شدند از دور مسابقات حذف شدند و تخم مرغ هایی که سالم فرود آمدند، امتیاز کامل و تخم مرغ های ترک خورده بخشی از امتیاز را دریافت کردند.

میرزایی با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقه، تصریح کرد: این مسابقات بمنظور آشنایی دانشجویان گروه های مکانیک و عمران با طراحی سازه هایی که بتوان در کاربردهای عملی مانند نجات افراد یا تجهیزات در سفینه ها و ماهواره های فضایی، برگزار شد.

AWT IMAGE

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اضافه کرد: ایجاد شور و انگیزه در دانشجویان برای انجام کارهای نو و کاربردی نیز از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه بود.

میرزایی گفت: در پایان این دوره از مسابقات، با داوری دکتر پیل افکن و دکتر غایبی اساتید گروه مکانیک، تیم های sarin، پرواز و چلنجر از دانشگاه محقق اردبیلی به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند و تیم (چ) نیز از دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان تیم خلاق مسابقات انتخاب شد.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 2977 بار   |   دفعات چاپ: 318 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر