برگزاری همایش «آینده ای روشن با انتخاب آگاهانه» ویژه داوطلبان کنکور سراسری در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱۴ - 13:52 | 
همایش «آینده ای روشن با انتخاب آگاهانه» ویژه داوطلبان کنکور سراسری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی در این همایش با بیان اینکه این دانشگاه گام ها بزرگی در حوزه های علمی و پژوهشی برداشته است، تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۳۸۵ نفر هیات علمی دارد.
دکتر ترحم مصری با اشاره به اینکه دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار داشته و دو نفر دیگر هم در آستانه قرار گرفتن در زمره این دانشمندان هستند، اضافه کرد: هم اکنون دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در ۷۲ رشته مقطع کارشناسی، ۹۷ رشته مقطع کارشناسی ارشد و ۶۱ رشته مقطع دکتری مشغول تحصیل هستند.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۰ نفر به فرصت مطالعاتی خارجی اعزام شده ‌اند و  ۲۴ نفر نیز از فرصت مطالعاتی داخلی استفاده کرده ‌اند، تصریح کرد: تمامی هزینه های این دانشجویان را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پرداخت کرده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به سیاست ها و برنامه های این دانشگاه برای حمایت از دانشجویان استعدادهای درخشان ادامه داد: امسال ۱۲ نفر از دانشجویان دانشگاه حقوق ماهانه دریافت می کنند که این مبلغ برای دانشجویان دکتری ۵ میلیون ریال، برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۳ میلیون ریال و برای دانشجویان کارشناسی ۲ میلیون ریال بود.
لازم به ذکر است که در این همایش روسای دانشکده های دانشگاه محقق اردبیلی به معرفی دانشکده ها و رشته های موجود پرداخته و روش انتخاب رشته به داوطلبان حاضر در همایش تبیین شد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 315 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر