دکتر حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد: جذب دو عضو هیات علمی خارجی مدعو افتخاری در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱۲ - 16:01 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در سالجاری برای اولین بار دو عضو هیات علمی خارجی مدعو افتخاری در این دانشگاه جذب کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار با اعلام این خبر افزود: Dr. Jens Carl Streibig از دانشگاه کپنهاگ دانمارک به عنوان اولین استاد افتخاری بین المللی و پروفسور هرتزوگ استاد رشته ریاضی دانشگاه دیوزبرگ آلمان به عنوان دومین استاد افتخاری بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شده اند.
وی با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی دانشگاه فعال است و پیشرفت های قابل قبولی دارند، افزود: از جمله پروژه های عمرانی دانشگاه می توان به فاز سوم دانشکده فنی و مهندسی، خوابگاه دانشجویی، استخر آموزشی و فرهنگی، پروژه های عمرانی فاز دوم و سوم دانشکده فنی و مهندسی، ساختمان های جدید دانشکده های علوم اجتماعی و کشاورزی و منابع طبیعی، آزمایشگاه میز لرزه، کتابخانه مرکزی، خوابگاه دانشجویی و تعمیرات اساسی خوابگاه های ویلایی و ساختمان شماره دو دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد.
حبیبی با اشاره به اینکه پروژه های گلخانه آموزشی و تحقیقاتی، ساختمان دانشکده فناوری های نوین نمین، یادمان شهدای گمنام و ساختمان رصدخانه دانشگاه هم امسال آغاز خواهد شد، اظهار کرد: پیش بینی می شود پروژه های کتابخانه مرکزی، فاز دوم دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده علوم اجتماعی به بهره برداری برسد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ارتقای هشت پله ای رتبه دانشگاه در رتبه بندی سالیانه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) افزود: رشد ۵۵ و ۴۰ درصدی تولیدات علمی دانشگاه در یکسال گذشته بر مبنای گزارشات پایگاه های استنادی Scopus و Web of Science نشان از تلاش های علمی و پژوهشی در این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به رشد ۱۵۰ درصدی همکاری های علمی بین المللی این دانشگاه تصریح کرد: در قالب اعطای بورسیه تحصیلی ۲، ۳ و ۵ میلیون ریالی برای دانشجویان دکتری، ارشد و کارشناسی خوشه ۱، اعطای جوایز تحصیلی، امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی، ثبت نام و پذیرش بدون کنکور در مقاطع بالاتر از جمله بسته حمایتی این دانشگاه از دانشجویان استعدادهای درخشان است.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 443 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر