رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ های کشور: بیانیه گام دوم بر واگذاری مسئولیت ها به نسل چهارم انقلاب تاکید دارد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۹ - 16:50 | 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: یکی از پیام های گام دوم انقلاب اسلامی این است که نسل اول باید مسئولیت ها را به نسل چهارم انقلاب اسلامی واگذار کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی در گردهمایی اساتید دانشگاه های استان اردبیل با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارای پیام های متعدد بود که یکی از این پیام ها به نسل اول انقلاب برای کنار کشیدن و واگذاری مسئولیت به نیروهای جوان است.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از پیام های گام دوم انقلاب اسلامی ماموریت به نسل جدید برای اداره کشور است، تصریح کرد: علیرغم تلاش های دشمن برای ناکارامد نشان دادن نظام و انقلاب، بیانیه گام دوم نشان داد که کشور برای ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی هم برنامه ریزی کرده است و این هم پیامی برای دشمنان نظام و انقلاب بود.
رستمی با اشاره به اینکه نسل چهارم انقلاب اسلامی جنگ، انقلاب و خیلی از سختی های دیگر را ندیده است، ادامه داد: این نسل بدتر از نسل های گذشته مورد هجمه دشمنان قرار دارد و در این فضا فعالان آموزش عالی کشور برای تربیت نسل های جوان مسئولیت سنگینی دارد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی برای ضربه به ایران هر کاری که می توانستند انجام داده اند و تنها جنگ را تحمیل نکرده اند و مطمئنا تا زمانی که توان و اقتدار نظامی و دفاعی کشور قوی است، آنها دنبال گزینه جنگ نخواهند رفت.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: اساتید دانشگاه مدافع نظام و انقلاب اسلامی هستند و امروز انقلاب اسلامی سرافرازانه وارد دهه پنجم شد.
وی با اشاره به اینکه ایران به دلیل روحیه استکبارستیزی هزینه های سنگینی را متقبل شده است، ادامه داد: دانشگاهیان می توانند با علم و عمل هزینه های آرمانگرایی کشور را کاهش دهند و باید در این زمینه بیش از پیش تلاش و برنامه ریزی کرد.
حبیبی با اشاره به اینکه ایجاد امید و نشاط و افزایش خودباوری در نسل های جدید می تواند آینده پرثمری برای کشور رقم بزند، ابراز امیدواری کرد: کشور با همدلی و همکاری همه اقشار می تواند در مقابل تکانه های خارجی و جنگ اقتصادی تحمیلی به مانند گذشته سربلند بیرون آید.
 حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: امروز افتخار ما این است که خادم سرمایه ملی- اجتماعی کشور یعنی دانشجویان هستیم و باید در بحث تربیت نسل ها اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه اساتید دانشگاه ها باید در کنار مباحث تخصصی، تزکیه را هم به دانشجویان آموزش دهند تا منجر به ایجاد تعهد شود، ادامه داد: باید بهترین نسل را تربیت کنیم تا آینده کشور هر روز درخشان تر از دیروز باشد.
یادآور می شود که در این گردهمایی اساتید دانشگاه های استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
 
 
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 167 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر