نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تاکید کرد: ضرورت توجه به احسان فرهنگی و تربیتی در جامعه / استفاده از ظرفیت خیرین در بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۸ - 15:36 | 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به ضرورت توجه به احسان فرهنگی و تربیتی در جامعه و استفاده از ظرفیت خیرین در بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی به ضرورت توجه به احسان فرهنگی و تربیتی در جامعه تاکید کرد.
وی با بیان اینکه در نظام دموکراسی جمهوری اسلامی ایران باید نخبگان مورد توجه قرار گیرند، افزود: در مراکز تصمیم گیری نیز باید انسان های بزرگی حضور داشته باشند.
عاملی با بیان اینکه دانشگاه مرکز رشد و عقلانیت کشور است، گفت: امید می رود با همت شما مسئولان، دانشگاه محقق اردبیلی همواره در مسیر رشد و رو به جلو باشد و انسان های بزرگی تربیت و پرورش داده و به جامعه تحویل دهد.
دکتر جواد فرهودی نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی ضمن دعوت از امام جمعه اردبیل برای بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: در شرایط اقتصادی فعلی، پروژه های عمرانی این دانشگاه با روند بسیار خوبی در حال انجام هستند.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان زینت آموزش عالی استان است، افزود: طی جلسه اخیر با اعضای شورای دانشگاه، مقرر گردید بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شود تا از ظرفیت خیرین منطقه در پیشبرد اهداف دانشگاه استفاده شود.
فرهودی با بیان اینکه توجه و ارشاد نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به مردم می تواند در این زمینه بسیار موثر واقع شود، گفت: این امر قطعا امری ماندگار برای دانشگاه و استان خواهد بود.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به فعالیت های انجام یافته در دانشگاه، گفت: به منظور پاسخگویی به نیازهای استان در زمینه رشته های فنی و مهندسی، تقویت دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی در دستور کار قرار گرفته است و در همین راستا عملیات فاز دوم دانشکده به سرعت در حال انجام بوده و عملیات عمرانی فاز سوم این دانشکده نیز از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و امروز شاهد سرعت رشد خوبی در این پروژه ها هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه از سال گذشته عملیات عمرانی بزرگترین خوابگاه دانشجویی دانشگاه آغاز شده است، گفت: با این وجود، ایجاد خوابگاه متاهلی برای دانشگاه یک نیاز اساسی است.
گفتنی است در این دیدار آیت الله سیدحسن عاملی با درخواست دانشگاه محقق اردبیلی مبنی بر عضویت ایشان در هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت نمود.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 171 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر