نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: ضرورت ایجاد فرهنگ سهیم شدن مردم در توسعه آموزش عالی / تلاش برای مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد در ساخت خوابگاه دانشجویی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۶ - 07:48 | 
نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی به ضرورت ایجاد فرهنگ سهیم شدن مردم در توسعه آموزش عالی استان تاکید کرد و از تلاش برای مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد در ساخت خوابگاه دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جواد فرهودی در نشست با استاندار اردبیل با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در یک سال گذشته پیشرفت های خوبی داشته است، گفت: استارت راه اندازی بنیاد حامیان دانشگاه نیز در جلسه شورای دانشگاه زده شد تا با ساماندهی خیران، زمینه های رشد و توسعه دانشگاه فراهم شود.
وی با بیان اینکه اردبیل شهری مذهبی، حسینی و دارای مردمی معتقد است که می توانند از ثلث و مبرات خود به دانشگاه وقف کنند، افزود: در همین راستا در شرایط خاص اقتصادی امروز، شخص استاندار می تواند در این زمینه موثر واقع شود.
فرهودی تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف بنیاد حامیان دانشگاه، در گام اول باید فرهنگ سهیم شدن مردم در توسعه آموزش عالی در منطقه راه بیفتد و همچنین مردم لمس کنند که به چه چیزی کمک می کنند.
نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به وضعیت اقتصادی دانشجویان در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم با مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد در زمینه ساخت خوابگاه دانشجویی اقداماتی در دانشگاه محقق اردبیلی انجام دهیم، قطعا موجب تحول در این زمینه در اردبیل خواهیم بود.
وی با بیان اینکه تعامل و هماهنگی خوبی میان دانشگاه و نمایندگان مجلس ایجاد شده است، افزود: امیدواریم از محل اعتبارات توازن منطقه ای به دانشکده نمین نیز کمک شود و همچنین قول فرماندار سابق نمین برای اختصاص اعتبار به این دانشکده عملی شود.
مهندس اکبر بهنام جو استاندار اردبیل نیز انتخاب رئیس دانشگاه محقق اردبیلی را جزو انتخاب های برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست و گفت: در همین راستا وحدتی در دانشگاه و استان ایجاد شده و ما نیز شاهد ارتقای جایگاه دانشگاه محقق اردبیلی در سطح استان و کشور هستیم.
وی با اشاره به موضوع بنیاد حامیان دانشگاه، تاکید کرد: در راستای تاثیرگذاری این بنیاد، می توان پروژه هایی خاص که جنبه مردمی، اجتماعی، علمی و دانشجویی داشته باشد، برای دانشگاه تعریف کرد تا موجبات پیشرفت در دانشگاه شود.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز توجه ویژه استاندار اردبیل به دانشگاه را یادآور شد و افزود: با تلاش استاندار، اعتباری از محل توازن منطقه ای به دانشگاه محقق اردبیلی اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی با شتاب خوبی در حال اجرا هستند و عملیات اجرایی پروژه استخر دانشگاه نیز آغاز شده است، گفت: در همین راستا تا مهرماه سالجاری ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای آموزشی و پژوهشی آماده افتتاح خواهیم داشت.
حبیبی با بیان اینکه انتظار می رود در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و توازن استانی توجه ویژه ای به دانشگاه محقق اردبیلی شود، تصریح کرد: در حال حاضر ساخت پروژه های عمرانی امیدی میان دانشگاهیان به ویژه دانشجویان ایجاد کرده است.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 152 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر